Da li biste smeli da oslobodite vuka zarobljenog u lovačkoj zamci?!

Искрено, не бих смео као овај тип на снимку,
али бих се потрудио и смислио начин како да му помогнем.

Не бих смео зато што сам гледао доста клипова
где пас кога спашавају из набујале реке
уједе оног који га је спасао.

Не кажем да је пас зао, него ј еб ем ли га, то им је нека урођена реакција.
 
Da li biste smeli da oslobodite vuka zarobljenog u lovačkoj zamci?
Ako vas vuk napadne kako biste se branili?
Da li inače ponekad idete u lov i imate li neku priču da podelite?

Ne, meni ovo nije normalno ponasanje.

Jedno je kada volis prirodu, drugo je kada ne shvatas da je priroda i sepsa od koje se umire u mukama.

Kakvo oslobadjanje vukova.

Jedini izuzetak je, ako u toj ekoloskoj nisi postoje neke stetocine koje narusavaju ravnotezu i zivot ljudima, a vukovi su im prirodni neprijatelji, i preko su potrebni.
 
Jedini izuzetak je, ako u toj ekoloskoj nisi postoje neke stetocine koje narusavaju ravnotezu i zivot ljudima, a vukovi su im prirodni neprijatelji, i preko su potrebni.
Jedino ako su ugrožene vrste ili ako je potrebno održavati ekološku ravnotežu.

Ali sa druge strane ako bih video neku lovačku zamku i zarobljenu životinju u toj lovačkoj zamci sigurno bih želeo da pomognem sve i da oštetim lovca koji je tu zamku postavio.

Mislim taj čovek ne živi od lova. Lov se kategoriše kao sport danas.

Okej, tvoj pogled ispada ako se životinja povredila sama ili tako nešto nisi dužan da pomažeš - sve je to priroda.
Ali pazi lovačka zamka nije priroda već čovek.

Šta bi dakle tu uradio?
Sa druge strane sasvim je okej vakcinisati divlje životinje ili lečiti ih ako se nađu negde u prirodi.
Neki veterinari se i tim bave. Naročito u Africi i kod zaštite ugroženih vrsta.
 
Jedino ako su ugrožene vrste ili ako je potrebno održavati ekološku ravnotežu.

Ali sa druge strane ako bih video neku lovačku zamku i zarobljenu životinju u toj lovačkoj zamci sigurno bih želeo da pomognem sve i da oštetim lovca koji je tu zamku postavio.

Mislim taj čovek ne živi od lova. Lov se kategoriše kao sport danas.

Okej, tvoj pogled ispada ako se životinja povredila sama ili tako nešto nisi dužan da pomažeš - sve je to priroda.
Ali pazi lovačka zamka nije priroda već čovek.

Šta bi dakle tu uradio?
Sa druge strane sasvim je okej vakcinisati divlje životinje ili lečiti ih ako se nađu negde u prirodi.
Neki veterinari se i tim bave. Naročito u Africi i kod zaštite ugroženih vrsta.
Radi ocuvanje odredjenih ekoloskih nisa, koje su korisne za coveka, da, to razumem. Jer ako se uvede neka neravnoteza, to moze da bude uzas uzasa u krajnjim rezultatima, sto znamo i iz primera.

Ali pomaganje iz humanih razloga divljoj zivotinji, cisto tako jer su me preplavile emocije- ne razumem.

Emocije su falicna stvar, posebno te proste i direktne.
 
Radi ocuvanje odredjenih ekoloskih nisa, koje su korisne za coveka, da, to razumem. Jer ako se uvede neka neravnoteza, to moze da bude uzas uzasa u krajnjim rezultatima, sto znamo i iz primera.

Ali pomaganje iz humanih razloga divljoj zivotinji, cisto tako jer su me preplavile emocije- ne razumem.

Emocije su falicna stvar, posebno te proste i direktne.
To se često gleda kao i neki lični podvig, uspeh. Vlast nad životom i smrću.
Većina ljudi stvari radi zbog sebe i da bi se osećali dobro. I motivi ne moraju da budu kao kod onih žena što mnogo vole kučiće.
Spasiti neku životinju od sigurne smrti iz perspektive nekog čoveka je jednak podvig kao ubiti je. Možda čak i veći.
Lov i opstanak takoreći. Demonstracija sopstvene sposobnosti.
 
To se često gleda kao i neki lični podvig, uspeh. Vlast nad životom i smrću.
Većina ljudi stvari radi zbog sebe i da bi se osećali dobro. I motivi ne moraju da budu kao kod onih žena što mnogo vole kučiće.
Spasiti neku životinju od sigurne smrti iz perspektive nekog čoveka je jednak podvig kao ubiti je. Možda čak i veći.
Lov i opstanak takoreći. Demonstracija sopstvene sposobnosti.
U tom psiholoskom smislu, to si u pravu, i to je mislim druga tema.

Ja samo ovde samo pisao o svom moralnom ukusu, mislim da je tema o tome?

A sto se tice ove tvoje psiholoske analize, to verovatno jeste tacno u najvecem broju slucajeva. Izuzeci su oni gde se ljudi po planinskim selima zaista bore protiv vukova da bi odrzali svoju privatnu imovinu, pa i zivot cak.
 

Back
Top