Da li biste promenili naziv neke ulice u Nišu?

Komisija za promenu naziva ulica -valjda se teko zove-menjala je nazive ulica unaselju Calije i drugim krajevima grada.Da ne navodim ovde nelogicne i nepotrbne promene naziva cak i pomalo tupave,moli bih ako neko zna tacnu adresu inaziv organa koji moza da saslusa primedbe predloge pa ako misli da su u redu i da ih usvoji.
 
Ulice imaju takve nazive (pogotovu one u centru) da kao da ne zivimo u Srbiji. Umesto da se u centru ulicama daju imena nasih drzavnika i velikana, to je slucaj sa periferijom, dok se u centru 'promovisu" anonimusi za koje niko nije cuo.

I mene interesuje kako mogu da dodjem do te komisije da im kazem "sramota sta radite i znate li sta radite uopste?"!
 
Dobar primer da jedno naselje dobije ulice po cvecu i biljkama kao sto je slucaj u naselju Calije.Medjutim ,tajdobar pristup pokvarila je komisija za promenu ulica prosle godine kada je promenila ul.Dositeja Obradovica )najduza ulica u naselju)u ulicu Borivija Stevanovica)svaka mu cast)i ako smo se svi i naselju nadali da ce promenom dobiti naziv koji se uklapa i dopunjuje nazive drugih ulica u naselju.Zasto to nije komisija uradila verovatno ni oni sami neznaju.Posupak promene nije tako komplikovan pa neka komisija ispravi svoju gresku i ulici da naziv po nekom cvecu ili biljki i tako dobijemo lepo naselje bar po imenima ulica.O higijeni da ne pricamo,losa,losa.Mislim da ulicama ne trba davati imena politicara,jer se uvek kasnije utvrdi da su nesto zasrali.Mnogo je lepse i prihvatljivije imena georafskih pojmova,biljaka ,cveca proverenih naucnika i umetnika )nikaki kafanskih pevaca i pevaljki)Moye jedno naselje da imaulice pesnika.drugo zasluznih naucnika itako redom,bili bilakse za pamcenje i ogijentaciju a i lepse.
 
Već sam na... pdf Politika...pa ajde i ..OVDENA...da dam jedan... PREDLOG...
mad2.gif


Da se u Nišu...ULICA - PUT... koji vodi i prolazi kroz...GLAVNU DEPONIJU ZA ODLAGANJE ĐUBRETA...dobije naziv po... ZLOGLASNOM ..Američkom generalu ...Vesliju Klarku...čija je zasluga pored ..OSTALOG...i ...KORIŠĆENJE ZABRANJENIH KASETNIH BOMBI IZNAD GRADSKOG PODRUČJA ...NIŠA...:sad2::sad2::sad2:

I da... NE ZABORAVIMO I TE SKOTOVE OD LJUDI...:besan2:
 
Već sam na... pdf Politika...pa ajde i ..OVDENA...da dam jedan... PREDLOG...
mad2.gif


Da se u Nišu...ULICA - PUT... koji vodi i prolazi kroz...GLAVNU DEPONIJU ZA ODLAGANJE ĐUBRETA...dobije naziv po... ZLOGLASNOM ..Američkom generalu ...Vesliju Klarku...čija je zasluga pored ..OSTALOG...i ...KORIŠĆENJE ZABRANJENIH KASETNIH BOMBI IZNAD GRADSKOG PODRUČJA ...NIŠA...:sad2::sad2::sad2:

I da... NE ZABORAVIMO I TE SKOTOVE OD LJUDI...:besan2:


Svaka čast! :klap:
 

Back
Top