Da li bi hrvati osudili agresiju NATO-a na SRJ...

ne samo baranja i vukovr, nego i cijela vojvodina je bila većinski hrvatska. jel misliš da bi srbi dali u kraljevini jugoslaviji da to budu hrvatska banovina da su tamo bili većina srbi??? nemoj biti smješan
Та хрватска бановина је била замишљена на управном а не националном принципу јер Хрватска није никад до 91.-ве била држава.
 
Nešto se razmišljam kako bi ova bratija koja se kune u svoju državnu tvorevinu (novonastalu državu hrvatsku) odgovorila na pitanja:

1. Da li osuđuješ agresiju NATO na SRJ?

2. da li misliš da je onoliko uništavanje ekonomije, infrastrukture, pravde i istine i da li je smrt svih onih ljudi imala bilo kakav logični razlog i opravdanost?

3. I da li likuješ (seiriš)?


I čikam naše forumaše iz HR, obzirom da se zna kakvim se predstavljaju, da prvi daju svoje mišljenje o ovome. I da postave ankete na nekim HR sajtovima sa istim pitanjem, ko hrvat hrvatima, da se izjasne kako se bratski hrvatski narod izjašnjava...


Ja iz prve ruke znam da se u Zagrebu prvo vece bombardovanja slavilo uz vatromet,petarde i alkohol kao za novu godinu
A sad vi zamislite koliko osudjuju i sta
 
ne samo baranja i vukovr, nego i cijela vojvodina je bila većinski hrvatska. jel misliš da bi srbi dali u kraljevini jugoslaviji da to budu hrvatska banovina da su tamo bili većina srbi??? nemoj biti smješan

Mislim da ti te priče baš i ne stoje, konsultuj malo te druge izvore koji nisu iz "povjesnica". No to nije tema. Postavljajući ovu temu samo sam želeo da vidim da li u hrvatima ima dovoljno ljudskosti da svoje frustracije i mržnju prevaziđu i postave se kao ljudi prema ovim veoma konkretnim pitanjima koje sam postavio u vezi razaranja moje domovine. Vidim da po uzorku s ovog foruma, hrvatima je mržnja hrana za dušu. No, kao što se na Krsti postuje hiljadu gluposti od strane svih, pa i Srba, mislim da niste relevantan uzorak i ja i dalje verujem da među vama ima ljudi. Žao mi je samo što su mozgovi balkanaca toliko otrovani mržnjom.
 
1878 nezavisnost Srbije priznata je na Berlinskom kongresu... :bye:
Značajan je Hatišerif iz 1830. godine, kojim je Srbija prešla iz statusa provincije u status vazalne kneževine, uz ostale važne odredbe. Time joj je osigurana široka i stvarna autonomija. Ona označava da Srbija može sama organizirati svoju privredu, državni aparat, prosvjetnu službu, trgovinu i željeznicu, ali nema pravo na vojsku i ne može samostalno voditi vanjsku politiku te da i dalje mora plaćati harač kojeg ubire knez i šalje ga u Carigrad.
ebte neovisnosti :hahaha: mi pod austrougarima za vas smo bili nedodirljiva kraljevina:hahaha:
 

Back
Top