Da je SRJ imala nuklearno oružje..

Da je SRJ imala nuklearno naoruzanje, da li bi se NATO usudio da nas bombarduje?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Да је СРЈ имала нуклеарно оружје до косовске кризе не би ни дошло, јер то питање нико не би смео да помене. Били би равноправни у свим преговорима током кризе у СФРЈ и Србија би изашла из те кризе као војни и политички победник. Нуклеарне ракете домета преко 3000км су свакако скоро 100%-гарант да вас нико никада неће напасти.

Причитао сам пост, да нас не би било, да смо имали нуклеарно оружје... па не би било ни њих. Имали би нуклеарни холокауст у Европи, а можда и даље.
 
Da je imala nuklearno oruzje to znaci da je morala da ga razvije sama poput Francuske,V.Britanije,Israela,znaci bili bi u krugu bogatih zemalja sa razvijeonom ekonomijm.Kakvo onda crno bombardovanje?Bili bi clanica G8, sutnuli bi italijane iz clanstva
Da je mogla sama da ga razvije a nije nikada, bili bi toliko siromasni da bi nam se lepse polovine prodavale u Italiji,Nemackoj ,Austriji,..za 20DM. Jer sve sto bi se zaradilo u drzavi islo bi za vojsku.Rumunija pod Causeskim bi za nas bila Svajcarska.:sad2:
 
Da je imala nuklearno oruzje to znaci da je morala da ga razvije sama poput Francuske,V.Britanije,Israela,znaci bili bi u krugu bogatih zemalja sa razvijeonom ekonomijm.Kakvo onda crno bombardovanje?Bili bi clanica G8, sutnuli bi italijane iz clanstva
Da je mogla sama da ga razvije a nije nikada, bili bi toliko siromasni da bi nam se lepse polovine prodavale u Italiji,Nemackoj ,Austriji,..za 20DM. Jer sve sto bi se zaradilo u drzavi islo bi za vojsku.Rumunija pod Causeskim bi za nas bila Svajcarska.:sad2:

davno sam citao, da je postojala i tehnologija i strucnost i vinca kao nosilac projekta , sedamdesetih......za proizvodnju atomske bombe u sfrj.......e, sad........ili je copavi bio previse namazan da se zamera velikima sa tom pricom, ili je sve bila propaganda , tipa, da smo bili cetvrta najjaca armija evrope....ne znam

sigurno je jedno........ovako debilnima, nije trebalo ni puske da nam ostavi, a ne atomku..........sto rece registra, znao je copavi kakvim budaletinama ostavlja drzavu:think:
 
Да је СРЈ имала нуклеарно оружје до косовске кризе не би ни дошло, јер то питање нико не би смео да помене. Били би равноправни у свим преговорима током кризе у СФРЈ и Србија би изашла из те кризе као војни и политички победник. Нуклеарне ракете домета преко 3000км су свакако скоро 100%-гарант да вас нико никада неће напасти.

Причитао сам пост, да нас не би било, да смо имали нуклеарно оружје... па не би било ни њих. Имали би нуклеарни холокауст у Европи, а можда и даље.

odgovor dostojan Dzona Prestona:mrgreen::lol:
 
davno sam citao, da je postojala i tehnologija i strucnost i vinca kao nosilac projekta , sedamdesetih......za proizvodnju atomske bombe u sfrj.......e, sad........ili je copavi bio previse namazan da se zamera velikima sa tom pricom, ili je sve bila propaganda , tipa, da smo bili cetvrta najjaca armija evrope....ne znam

sigurno je jedno........ovako debilnima, nije trebalo ni puske da nam ostavi, a ne atomku..........sto rece registra, znao je copavi kakvim budaletinama ostavlja drzavu:think:
:sad2:
Nazalost, surova istina!
 
davno sam citao, da je postojala i tehnologija i strucnost i vinca kao nosilac projekta , sedamdesetih......za proizvodnju atomske bombe u sfrj.......e, sad........ili je copavi bio previse namazan da se zamera velikima sa tom pricom, ili je sve bila propaganda , tipa, da smo bili cetvrta najjaca armija evrope....ne znam

sigurno je jedno........ovako debilnima, nije trebalo ni puske da nam ostavi, a ne atomku..........sto rece registra, znao je copavi kakvim budaletinama ostavlja drzavu:think:

probaj da izgooglas mozda nadjes neki nacrt za nuklearku:mrgreen:

cini mi se da su nasi u CERN-u onomad zavrsili montazu jednog od kljucnih delova akceleratora..i to proizvedenog u domacoj radinosti.."maloj" privredi verovatno:mrgreen:
 
davno sam citao, da je postojala i tehnologija i strucnost i vinca kao nosilac projekta , sedamdesetih......za proizvodnju atomske bombe u sfrj.......e, sad........ili je copavi bio previse namazan da se zamera velikima sa tom pricom, ili je sve bila propaganda , tipa, da smo bili cetvrta najjaca armija evrope....ne znam

sigurno je jedno........ovako debilnima, nije trebalo ni puske da nam ostavi, a ne atomku..........sto rece registra, znao je copavi kakvim budaletinama ostavlja drzavu:think:

Nikad nije bilo sanse da SFRJ obogati Uranijum,basnoslovno skup proces.
bili smo cetvrta armija odmah posle WWII jer su sve zemlje bile totalno u rasulu, ili pod SSSR-om.Brojali smo tih posleratnih godina 800 000 ljudi pod oruzjem pa kao ono cetvrti po snazi.Ma mi smo kao sto je bio i termin u nasoj ekonomiji,pozitivna nula;)ko je to smislio svaka mu dala
 
Nikad nije bilo sanse da SFRJ obogati Uranijum,basnoslovno skup proces.
bili smo cetvrta armija odmah posle WWII jer su sve zemlje bile totalno u rasulu, ili pod SSSR-om.Brojali smo tih posleratnih godina 800 000 ljudi pod oruzjem pa kao ono cetvrti po snazi.Ma mi smo kao sto je bio i termin u nasoj ekonomiji,pozitivna nula;)ko je to smislio svaka mu dala

........a ni onaj znak na klonjarama sa 00 nije daleko od nas......:ok:
 
Nikad nije bilo sanse da SFRJ obogati Uranijum,basnoslovno skup proces.
bili smo cetvrta armija odmah posle WWII jer su sve zemlje bile totalno u rasulu, ili pod SSSR-om.Brojali smo tih posleratnih godina 800 000 ljudi pod oruzjem pa kao ono cetvrti po snazi.Ma mi smo kao sto je bio i termin u nasoj ekonomiji,pozitivna nula;)ko je to smislio svaka mu dala

a mi kao nismo bili razoreni?

koliko skup? imas li konkretne cifre..bas bih voleo da znam

samo napominjem da je SFRJ od izvoza naoruzanja pravila od 2 do 4 milijarde USD godisnje..

phe..sve sto je nase ne valja sve sto je tudje bolje je..:think:cudna neka logika...krajnje subjektivna
 
Nikad nije bilo sanse da SFRJ obogati Uranijum,basnoslovno skup proces.
bili smo cetvrta armija odmah posle WWII jer su sve zemlje bile totalno u rasulu, ili pod SSSR-om.Brojali smo tih posleratnih godina 800 000 ljudi pod oruzjem pa kao ono cetvrti po snazi.Ma mi smo kao sto je bio i termin u nasoj ekonomiji,pozitivna nula;)ko je to smislio svaka mu dala

А имали смо новца да правимо Жељаву и скупоцене бункере широм Југославије? Јожа је хтео да предводи блок несврстаних и СФРЈ као нуклеарна сила би му одговарала у свету, али није одговарала у самој СФРЈ. Планови су већ постојали за његовог живота.
 
s tim sto je u to vreme geopoliticka slika sveta bila savim drugacija..postojala su dva jaka bloka..sovjeti tada i ameri bavili su se jedni drugima..sto je davalo prostora za manevar u uravnotezenom svetu..mi smo pravili treci blok..nesvrstane..mislim da niko u tadasnjem vrhu SFRJ nije mogao da predvidi da ce se sovjetski savez raspasti i da ce se ravnoteza poremetiti..

i dok se sssr bavio sam sobom i bio na stomaku..zapad je uvideo priliku da se rasiri..mi smo se nasli na udaru zbog geostrateskog polozaja..i sve ono sto se izdogadjalo pocinje da ima smisla..

postoji izreka..

"kako se jede slon? pa zalogaj po zalogaj"

sfrj onakva kakva je bila je isuvise velik zalogaj za zapad da bi je pojeo u jednom komadu..bilo je potrebno razbiti je na sitnije zalogaje..tu se nasla veza hrvata i nemaca iz drugog svetskog rata..da posluzi svrsi
 
Dzabe ja vama pokusavam da objasnim da je takvu ideju sprecio prof. dr Pavle Savic, kad ovde nikoga ne zanima istina, vec svi pokusavaju neke svoje teorije zavere da proture. Kakav copavi Zagorac, kakvi bakraci, pa to nema veze s vezom. Da je njega bilo briga sta ce ostaviti iza sebe ne bi napravio onakvo sranje od ustava iz 1974.
 
daj to na videlo..

Sta da ti dam na videlo kad ne znas ni o cemu se radi? Ne znas ni ko je bio covek , ni cime se bavio, ni koliko je vrhunskih knjiga napisao zajedno sa Jelenom Savic. Raspitaj se malo ko je i u drugim zemljama pravio probleme oko pravljenja nuklearke: Bor, Ajnstajn. Jedan od retkih naucnika koji je svom silom to pokusavao da napravi je Hajzenberg, ali njemu to nije poslo za rukom.
 

Back
Top