Da imate 100 evra i potpuno prazan neseser?

Ijau, ja neseser koristim za mejkap, a samo kad putujem trpam stvari za kupatilo, u veci, onaj sa maWim zekom.

Mislila sam da je pitanje o kozmetickom nesesru, a sad sam zbunjena....licnom higijenom :lol:

Pa ne drzite sampon u neseseru valjda? Njemu mesto na dohvat ruke, na kadi, osim ako putujes (a uvek u hotelima imaju shampon...)
 
recimo...

*nivea šampon za suvu i ispucalu ksou i isti takav balzam - oko 500 din
*balea gel za tuširanje - jako mi se dopao onaj letnji Afrika - 100
*balea mleko za telo - sa shea buterom je super - 150
*merima bebi sapun (koristim za umivanje i skidanje šminke) - oko 50 din
*camai sapun - 50
*kolekcija za lice za suvu kožu - dnevna i noćna krema i tonik, recimo, ne znam koje marke - 3000 (ovo sam onako "odokativno" ocenila, u suštini koristim običnu dalia kremu za lice od krastavca, vrlo je hidrantna i prija mi, ali recimo da bih uzela neku "pravu" kolekciju)
*aceton i lak za nokte aura - 200
*maskara masterpiece (nisam probala, ali kažu da je super) - oko 1000
*lipfinity - oko 1000
*korektor i rumenilo - oko 1000
*crni kreon - ? (ovaj imam već sto godina) - recimo 500
*braon kreon - isto - 500
*sjaj za usne - oko 500
*labelo - 200
*rexona - oko 200

eto, na primer...
 
a u suštini, neke od tih stvari ne kupujem tako skupe. već sam objasnila za kremu, a na primer, i maskaru kupujem mis sporty - oko 200 din, meni je dobra. dalje, zaboravila sam da dodam i farbu za kosu - Garnier belle color vrlo svetlo pepeljasto plava - oko 200 - 250 din. krema za ruke isto oko 200 din. e, da naravno, žilete i gel za brijanje - recimo da je zajedno oko 1000 din. povremeno se tu nađe i neki parfem ili toaletna voda, ali to nije redovan trošak. itd
 
evo, nešto mi pade na pamet ;) budući da se Nataša Nataša razume u ovakve stvari, ljubazno je pozivam da dođe i posavetuje šta bi npr valjalo od šminke kupiti i u šta bi svakako vredelo uložiti. Nato, budi srce! :D

Kad za sebe koristiš, koristi najbolje ... u neseseru uvek treba imati puder, rumenilo, maskaru i sjaj za usne (od šminke) tako možete izgledati sveže preko celog dana.
Preporučujem Klinik, Šisejdo, Loreal, Max, Art deco ... taman da potkrpi 100E :D

Zaboravih vlažne maramice :D
 
E, Nato, super da si tu, sad ću da te pitam par stvari. je li korišćenje pudere zaista neophodno? ja stvarno nemam problematičnu kožu, jedino što sam malo bleda, ali kad stavim rumenilo budem ok. koju bi mi maskaru preporučila za slabe i tanke i retke trepavice? od neke prejake mi se opute trepavice pa izgledam otužno. i koji bi sjaj preporučila, da je dobar i da je što postojaniji?
 
Puder nije neohodan, ali služi kao podloga da bi ostala šminka opstala duže na licu, nego obično .....

Ja koristim Lorealove sjajeve za usta oni mi najviše prijaju, mada i Boržua kuća ima fantastične sjajeve sa 3D efektom, tako da ti usta izgledaju onako puna i softana ... ti sjajevi imaju dobru gustinu.

Što se maskare tiče, za slabe trepavice su najbolje one koje sadrže: silikonski deo i drugi koji je u boji ... pa ti shodno tome one daju i volumen (naravno nemoraš da stavljaš mnogo maskare, ako ti jačine trepavice ne trpi težinu previše nanosa boje). Od svih maskara koje sam koristila najbolja mi se pokazala Max factor double extention (zlatno belo pakovanje) ili vodooptorna (plavo belo).
 
ej a kad ste kod sminke i preporuka...pa moram natasu da pitam, da sam znala da je profi ne bi smo mi tako pocele...hhh...zezam...nego trazim puder...tecni...koji daje efekat ne mat, nego vise sjaja, da koza bude blistava i glatka, a ne barsunasta...jel razumes sta hocu reci???...kada sam trazila tako nesto nudili su mi i kupila sam samo neki kao puder sa sedefom...jel to to sto daje taj sjaj ili ipak postoji puder koji daje taj efekat....;)
 
Pazi ovako, postoje dve vrste tečnih pudera - podloga: oni koji u sebi imaju ulje, i oni koji su oil free (za izuzetno masnu kožu - u ulozi da je isposte) .... a sad od tvoje kože zavisi kako puder prima.

Puderi 3 u 1 su dobri za normallan tj. mešoviti tip kože ....

Puderi: kameni i u prahu su najbolji za masnu kožu .....

Podloga je obavezna: prvo krema, pa tečni ... pa onda ostali puderi.

Moja koža je takva da svaki puder prima blistavo i sjajno .....

Naravno da ti puderi sa sedefom daju upravo efekat koji ti tražiš .... ali je moja preporuka da ne koristiš taj puder na celom licu, nego da kao podlogu staviš normalan puder, a onda deo oko očiju i jagodice premažeš sedefastim puderom, pa ćeš dobiti izgled kao da blistaš.
 
ok. onda bolje da koristim neke proverenije. čim budem pri parama kupiću tu Max factor double extention. i ok, znam da je to možda više pitanje za kozmetičara, ali da li je greh prema licu ako ne koristim neke od onih kolekcija za lice (viši, eucerin, loreal, afrodita, garnier, nivea,...) onako sve po redu - dnevna krema, noćna krema, tonik, krema za oko očiju,...?
 
ok. onda bolje da koristim neke proverenije. čim budem pri parama kupiću tu Max factor double extention. i ok, znam da je to možda više pitanje za kozmetičara, ali da li je greh prema licu ako ne koristim neke od onih kolekcija za lice (viši, eucerin, loreal, afrodita, garnier, nivea,...) onako sve po redu - dnevna krema, noćna krema, tonik, krema za oko očiju,...?

Pa svaka krema ima neku svoju funkciju ..... llice treba negovati ..... ali daleko od toga da je potrebno imati 6 krema u toku dana i 2 za noć a 3 za užinu ..... Dovoljno je da imaš jednu kvalitetnu koja ti odgovara.... kao i sve i kreme treba menjati sa vremena na vreme, da se lice ne bi zasitilo i to je to .....

Moje lice je mešovito, ali pretenduje na suvo .... Garnier total comfor noćna mi je savršena ....
 

Back
Top