Cveće na prozoru,balkonu,terasi...

3879.jpg
 
U velikim gradovima danas ima sve manje mesta za gajenje cveća i za ljubav prema uopšte biljkama.
Ali balkoni, terase, prozori su neiscrpan teren za kreaciju...
Za balkon i terasu treba izabrati takve sorte cveća koje nisu toliko osetljive jer su tokom celodnevnice
izložene vrlo jakom suncu čije se delovanje povećava zbog blizine
zidova i prozorskog stakla..

Volim petunije a vi?:)

petunia.jpg

Ovo je surfinija ako ne gresim i da ona je divan dekor za balkone.Ja hocu ove godine da ih zasadim pa da vidim kako ce napredovati kod mene.Malo su zahtevnije, vec su stigle na pijacama ali im je cena visoka pa cekam pad iste i onda se bacam na kupovinu .Javljam ako uspeju sa sve slikom naravno.:D
 
Naravno da cu kaciti svoje cvece cim pristigne, tj. cim ga zasadim vec ce biti tu ;).A tema ne verujem da ce otici pod kljuc jer nije jedina koja zvrji prazna.
Problem sa tim slikama je sto kad stranicu zelis da otvoris malo je usporena jer ih je previse, drugi problem je da se ovde treba i diskutovati , savetovati uopste razmenjivati misljenja o cvecu i naravno postavljati svoje slike.
Cak te slike sa neta me malo i odbijale da dolazim ovde jer me podseca na pdf Svastara , eto ja tamo odem kad naidjem na neku lepu sliku pa eto zelim da je negde ostavim, ovo mi ipak nije deo za to i sve se svodi samo na slike a neko ili necije misljenje nema.A ovaj pdf ipak da bi zaziveo zahteva teoriju ili tacnije necije iskustvo pretoceno u reci kako bi drugima bilo bar malo od pomoci.
Natrabunjah svasta nesto izvin'te :rumenko:
 
Za diskusiju je potrebno najmanje dvoje.:) a potrevno je i postaviti pitanje.:)... A toga nema.;)
Ne branim slike sa Neta ali po meni one imaju za cilj da pokazu kako se cvece gaji i da podstaknu
forumase da se vise edukuju o gajenju biljaka i kao posticaj da i njihove biljke dostignu tu lepotu.
Ja uzivam u biljkama/cvecu/ i svojim i slikama drugih. Lepota cveca je praznik za oci u dusu onih koji ga stvarno vole.
Pozz. Nalence:bye:

p.s. za brzo otvaranje slika potreban je "brzi" internet.
 
Poslednja izmena:
Evo ja uslikala moje cvece koje je u cvatu mada znam da je vise za bastu nego za balkon, ali on kod mene stoji na balkonu.Do njega sam dosla sasvim slucajno dok sam brala prosle godine trave za uskrs ja sam i njega ali iscupala, tako da sam ga posadila pa kako mu bude.A on milina bokori se samo tako.:zaljubljena:
Inace kod nas je poznat kao zdravac a ime mu je tacno Geranium.:D

077yiu.jpg


074ua.jpg


076kf.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top