Чувај ме боже куге и Хрвата!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa burazeru,ako su mogli da isprase Nemce,sigurno su mogli i Hrvate :grin:...da su ih na vreme sasekli,sve bi bilo drugacije...

Pa ti si se batice, opet zaneo.......:D
JNA je bila vojska svih naroda SFRJ, a ne srpska vojska iz prvog svetskog rata..........

Kako si zamislio da , regruti Hrvati i Slovenci , rokaju po svojim rodnim mestima, i svom narodu???:D
 
Pa da sam na njihovom mestu,i ja bi mu pevao.
To shto je on njima odradio nije ni jedan politichar ni jendoj naciji.


uuh,bre...mnogo si ti zelen da pricas o njemu,i njima i nama u to vreme

Tito je ukrotio nacionalizam,primitivizam i aljkavost....koja je nesto poput zastitnog znaka ovim narodima ovde...
jel bilo tada korupcije,kradje,mafije.......fusarenja,sverca,pljacke,nepostovanja,nereda uopste
vidi...sve do 1984-85 nije se mrzeo narod toliko
onda pocinje na svim strana,ma..postepeno,tiho..podmuklo da se pusta u etar preko medija nesto sto ce buknuti...medijskim ratom 1990
mediji su uradili strasnu strasnu stvar......to je toliko bilo one najgore propagande...jbt..uzas...toliko naivno uradjeno...toliko...navlacujuci...da je to uzas
sve tri strane su bile zrtve toga navlacenja...iskrivljene istine...zato se narod zamrzeo
pazi...uvek je postojalo rivalstvo medj srbima i hrvatima...neka tiha netrpeljivost........ali je mogla da se kontrolise
namerno je kulminiralo......namerno se zaigralo na kartu cetnika i ustasa..jbt jel ti mozes da verujes da sloba...********* krene da fura cetnike...a iu hrvatskoj da bobetko,tus,spegelj i tudman...inace vecina teske komunjare i partizani tolerisu ustastvo....namerno se zaigralo na tu kartu...jer se obostrano znalo da su to najslabije tacke tim narodima....ko biku crvena marama....i da posle nema nazad
 
Malo ste se zaneli, u tim juznoamerickim fazonima.........vojska , vanredno stanje, hunta:D

Vojska ima svog vrhovnog komandanta, a to je tada bilo predsednistvno SFRJ.......
Vojska koja ne slusa vrhovnog komandanta, je horda, a ne vojska.......a JNA je, sta god ko mislio, bila prava vojska.......spremna na svaki otpor napadu spolja, ali naravno, nespremna na opstenarodnu klanicu, i gradjanski rat........

Zato, prozivanje generalskog kadra, da nije , a satro trebao je izvrsiti drzavni udar, i uvesti vanredno stanje, je neozbiljna zayebancija........

Niti je narod bio spreman na vojni puc, niti bi to svet dozvolio......a i onaj koji je tada vec drmao Srbijom (Sloba ) nije bio za tu varijantu.......previse rizicno , i za njega.........

Vojska je ucinila sta je mogla , u tim komplikovanim vremenima.......trazila je odobrenje vrhovnog komandanta da deluje i pohapsi separatiste........dobila je *****, a ne odobrenje.........dalje je istorija, s tim sto su oni koji svojevremeno nisu dali armiji da deluje, posle sve svalili na nju.......

Takva"zajebancija" je 1929. spasla kraljevinu Jugoslaviju...kratka diktatura dok se stvari ne postave na mesto...
 
Pa da sam na njihovom mestu,i ja bi mu pevao.
To shto je on njima odradio nije ni jedan politichar ni jendoj naciji.


uuh,bre...mnogo si ti zelen da pricas o njemu,i njima i nama u to vreme

Tito je ukrotio nacionalizam,primitivizam i aljkavost....koja je nesto poput zastitnog znaka ovim narodima ovde...
jel bilo tada korupcije,kradje,mafije.......fusarenja,sverca,pljacke,nepostovanja,nereda uopste
vidi...sve do 1984-85 nije se mrzeo narod toliko
onda pocinje na svim strana,ma..postepeno,tiho..podmuklo da se pusta u etar preko medija nesto sto ce buknuti...medijskim ratom 1990
mediji su uradili strasnu strasnu stvar......to je toliko bilo one najgore propagande...jbt..uzas...toliko naivno uradjeno...toliko...navlacujuci...da je to uzas
sve tri strane su bile zrtve toga navlacenja...iskrivljene istine...zato se narod zamrzeo
pazi...uvek je postojalo rivalstvo medj srbima i hrvatima...neka tiha netrpeljivost........ali je mogla da se kontrolise
namerno je kulminiralo......namerno se zaigralo na kartu cetnika i ustasa..jbt jel ti mozes da verujes da sloba...********* krene da fura cetnike...a iu hrvatskoj da bobetko,tus,spegelj i tudman...inace vecina teske komunjare i partizani tolerisu ustastvo....namerno se zaigralo na tu kartu...jer se obostrano znalo da su to najslabije tacke tim narodima....ko biku crvena marama....i da posle nema nazad
 
uuh,bre...mnogo si ti zelen da pricas o njemu,i njima i nama u to vreme

Tito je ukrotio nacionalizam,primitivizam i aljkavost....koja je nesto poput zastitnog znaka ovim narodima ovde...
jel bilo tada korupcije,kradje,mafije.......fusarenja,sverca,pljacke,nepostovanja,nereda uopste
vidi...sve do 1984-85 nije se mrzeo narod toliko
onda pocinje na svim strana,ma..postepeno,tiho..podmuklo da se pusta u etar preko medija nesto sto ce buknuti...medijskim ratom 1990
mediji su uradili strasnu strasnu stvar......to je toliko bilo one najgore propagande...jbt..uzas...toliko naivno uradjeno...toliko...navlacujuci...da je to uzas
sve tri strane su bile zrtve toga navlacenja...iskrivljene istine...zato se narod zamrzeo
pazi...uvek je postojalo rivalstvo medj srbima i hrvatima...neka tiha netrpeljivost........ali je mogla da se kontrolise
namerno je kulminiralo......namerno se zaigralo na kartu cetnika i ustasa..jbt jel ti mozes da verujes da sloba...********* krene da fura cetnike...a iu hrvatskoj da bobetko,tus,spegelj i tudman...inace vecina teske komunjare i partizani tolerisu ustastvo....namerno se zaigralo na tu kartu...jer se obostrano znalo da su to najslabije tacke tim narodima....ko biku crvena marama....i da posle nema nazad
Znachi i ti si jedan od onih koji smatra da su samo Srbiji date AP tek onako...pa shto ne dade svojim Hrvatima ako je bio anacionalan"Jugosloven"?Bilo je svih argumenata(genocid Ustasha) i preduslova(srpska vecina na teritoriji)
Je l ti i dalje verujesh da smo mi pobedilu u 2.svetskom ratu?
Koji pobednik dobija onakvo drzavno uredjenje?
Raspad Jugoslavije je parafiran josh od crtanja tih nakaradnih granica,koje su danas toliko"realne" da Hrvati auto put ne mogu da provuku u pojedinim delovima jer prelazi drzavnu granicu:lol:
I ti stvarno verujesh da je Tito tek onako..sluchajno to uradio?
A o mrznji tek moze da se pricha...shta su Hrvatski politichari pisali o Srbima josh u 19.veku...koliko je meni poznato "kontraargumenta"nema.Mada bi mnogi voleli Nachertanije da predstave kao tzv."velikosrpski hegemonizam".:lol:
 
Pa ti si se batice, opet zaneo.......:D
JNA je bila vojska svih naroda SFRJ, a ne srpska vojska iz prvog svetskog rata..........

Kako si zamislio da , regruti Hrvati i Slovenci , rokaju po svojim rodnim mestima, i svom narodu???:D

Kakav Prvi svetski rat...mislio sam na partizane...

Da rokaju,nego sta...mada do rokanja nije moralo ni da dodje...

A ti kreteni su znali da intervenisu kada su ljudi umalo oborili Slobu 9.-og marta...tada su imali m'da...
 
pazi...ajd mi reci...koje bi to bile granice unutar hrvatske...kao AP?
pritom,oni su za razliku od srba,koji sada furaju pricu o nezavisnoj vojvodini,uglavnom slozni i kompaktni
nikad tamo neces cuti,ocemo nezavisnu dalmaciju,ocemo ap slavoniju ili tako sta
ko sto ovde mozes da cujes o autonomiji vojvodine
vidi...srbija...onba prava,cista srbija...je zapravo ta uza srbija....vojvodina je dobijemna 1918....a tek 1945 naseljena masovnije pravoslavnim stanovnistvom...ali uglavnom....iz hercegovine,crne gore,like,itd
oni se danas,vise niko ne deklarise srbinom...tj ne srbijancem...razumes me...prave razliku izmedju vas i njih...tada nisu...kada su dobijali svabske kuce
kosovo...uveliko naseljeno siptarima...njihovi biznsi i uticaji po svetu su mnogo mnogo ojacali....verovatno je neko bio vidovit..i odredio srecom granice kosova...jel bi se oni....na foru razmnozavanja razmnozili i na teritoriju kursumlije,prokuplja,vranja i sve do leskovca..pa bi granice probali da udare tu...ovako bar znamo gde su;););)
a ti likovi iz 19 veka...i ilija garasanin.......to su pojedinci....u to vreme ni srbi,a pogotovco hrvati nisu ni imali svoju nacionalnu svest...vec su mislili kako im sapnu austrijanci i madjari
 
Pa one teritorije na kojima su Srbi do 95.bili vecina.
Pa prichica ti bash ne stoji...
Tito je proteranim Srbima posle 45. ZABRANIO da se vrate na Kosovo.
A ako je Srbija samo uza Srbija na chemu su komunisti radili pola veka,onda je prava Hrvtraska Zagreb i okolina:lol:
Da je Dalmacija imala AP kao recimo Vojvodina mozda bi danas tamo sebe nazivali Dalmatincima a ne Hrvatima.
Ali u tom pravcu se nije ishlo nego su Hrvati za genocid "nagradjeni" celovitom republikom u Jugoslaviji,kakvu nikada pre nisu imali.
Od kada je Dubrovnik ikada pre komunista bio Hrvatski?Ili istra?
I naravno sve to sasvim sluchajno.:lol:
 
pa da,to je bila vizija kralja aleksandra jos...sva braca u jednoj zemlji....mi i hrvati i jesmo braca...muslimani...su....nasa krv...srpska i hrvatska..samo su ljudi uzeli drugu veru...pod uticajem okupacije....ideja je bila ok
samooooo....hrvati se nisu lagali sa cinjenicom da su uniforme vojske...srpske
da je kralj....iz srbije....da je grb....orlovi..sa malim amblemom sahovnice i slovenije
itd itd....trebalo je napraviti...dve odvojene drzave..ekonomski...dva ekonomska centra...ali vojska i policija zajednicka i trgovina bez poreza i carina....ko americke drzave...bolje bi bilo
1945....se pokusalo,drugacije....da se uopste ni ne oseti razlika medj narodima....da svi disu i misle isto
zato i pobise onoliki narod u blajburgu...cetnike,ustase..sta ja znam koga sve...da bi nestalo tih negativnih elemenara koji bi buskali i izazvali 91 mnogo ranije...kao npr 71

nije tito dzabe govorio...cuvajte mi bratstvo i jedinstvo...ko zenicu oka svog.....a ustav iz 1974..je jasno izazvan teznjama hrvata iz 1971...koje su izazvane...neznam tacno cime......tu sam supalj iz istorije :):):)
 
upravo to što si reko,Tile je radio sve da bi nekako pomešao narode i da bi"bratstvo-jedinstvo" uspelo samo šteta što nije mogao da živi bar još 100 godina.....
sve ovo šta je bilo u zadnjem ratu,bilo je 1941 i zbog toga je hteo da nas "pomeša" da se ne bi ponovo klali,.......ali mu nije uspelo
Ovo je totalna besmislica.
Tito nas je totalno urnisao.
Nikoga on nije meshao,u stvari jeste meshao ali samo teritorije gde su ziveli Srbi:lol:
Hrvate preko noci sa strane Fashista preveo na stranu anti fashista i dao i drzavu kakvu nikada nisu imali.
Srbiju izdelio na pokrajine jedinu.
Kosovo pre komunista nikada nije bilo zasebna administrativna oblast.
Delove Vojvodine je pripojiho Hrvatskoj.
Izmislio nove nacije(Boshnjake,Crnogorce i Makednoce)
Trebali su samo da sachekaju da odapne.:)
Pa to je ono o chemu ja pricham....nije ni chudo da smo proshli kako smo proshli kad nekima ni dan danas,posle svega josh uvek nije jasno shta se desilo.:lol:
Mislim,tuga.
 
tuga...jeste tuga...
reci ti meni...kako ih je to preveo sa strane fasista na antifasiste....
znas li koliko je pobijeno ustasa u blajburgu...tako su ih sve preveli
to se krilo do 1991...niko nikad nije ni cuo za dravograd i blajburg..dok slovenci nisu otkrili leseve po kocevskom rogu....nebitno
vidis...jeste se na kraju rata masovno prelazilo iz tih nekih protivnickih vojski u partizane
vcak je...verovao ili ne...pola cuvene vrazije satne 369. preslo u partizane...o drugima da ti nepricam...domobrani masovno..ali se oni nikad nisu ni borili...
isto se radilo i po srbiji....cetnici su masovno postajali partizani....
jednostavno...ims brata....i par komsija u partizanima...odes do njih i kazes...pomagajte ljudi...nsam nikog ubio...ubice me ako me zarobe...i oni kazu...upadaj..evo ti kapa :):):):)

eto....slikovit..plastican primer
 
Uber...

to je samo dokaz da kako na hrvatskim tako i na srpskim forumima ima "patriJota" koji ne umeju da se koristze mozgom pa lupaju neviđeno...eto moj prijedlog je da se takovi smjeste zajedno na jedan forum...a da nas normalne više ostave na miru sa svojim patrioJotskim pričama... a ti i misoni ako se toliko divite njihovim delima..možete i vi sa njima:)

ende
 
Malo ste se zaneli, u tim juznoamerickim fazonima.........vojska , vanredno stanje, hunta:D

Vojska ima svog vrhovnog komandanta, a to je tada bilo predsednistvno SFRJ.......
Vojska koja ne slusa vrhovnog komandanta, je horda, a ne vojska.......a JNA je, sta god ko mislio, bila prava vojska.......spremna na svaki otpor napadu spolja, ali naravno, nespremna na opstenarodnu klanicu, i gradjanski rat........

Zato, prozivanje generalskog kadra, da nije , a satro trebao je izvrsiti drzavni udar, i uvesti vanredno stanje, je neozbiljna zayebancija........

Niti je narod bio spreman na vojni puc, niti bi to svet dozvolio......a i onaj koji je tada vec drmao Srbijom (Sloba ) nije bio za tu varijantu.......previse rizicno , i za njega.........

Vojska je ucinila sta je mogla , u tim komplikovanim vremenima.......trazila je odobrenje vrhovnog komandanta da deluje i pohapsi separatiste........dobila je *****, a ne odobrenje.........dalje je istorija, s tim sto su oni koji svojevremeno nisu dali armiji da deluje, posle sve svalili na nju.......

amin_13.jpg

DADA! DADA! DADA! DADA! DADA!
 
To se nikad nece znati koliko je ljudi tamo poginulo, gomila se vodila kao da su poginuli na vojnoj vezbi nesrecnim slucajem. Poginule vojnike su u glavnom ko pse vracali kucama. U kamion, majci pred dvoriste i samo ga isporuce. Treba nasi da vide kako Amerikanci sahranjuju svoje poginule vojnike. Tamo gde idem u lov iz tog sela je dosta momaka poginulo, prica se da su ih samo ko pre isporucili, dodje kamion izbace ga u onoj kesi pred kucom i aj zdravo. Sertifikat o smrti..."nesrecen slucaj"..."poginuo na vojnoj vezbi".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top