Crtanje - KAKO DA CRTAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako da naslikam sliku u slici? imam problem sa dimenzijama ://///

ne znam kako bih ti pomogla.....kako sliku u slici...mozda treba sve da posmatras kao celinu, pa onda odredjujes dimenzije predmeta sa slike u slici u odnosu na ostatak slike koja nije u slici :)))) vrlo zamrsena rabota iz ovog ugla..salim se malo...ali opet meni je na primer vrlo korisno da uporedjujem proporcije jednog u odnosu na drugo dok crtam, slikam, napr. za koliko je prst veci od cele sake i tako dalje...to daje tacnost i pomaze da se ne pogubis u proporcijama
nemam pojma. nikad to nism radila..kako bi to sve u stvari trebalo da ti izgleda, kako si to zamislila ?
 
sta mislite o mojim radovima? hvala

20564818325863469951610.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
Helllllllllllllllllpppppppppppppppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rtfm::rtfm::rtfm:
Hej, strpljenja :), Snow Queen......ja sam cekala na odgovor i po mesec dana, pa sam prezivela :)
Danas mi jako lepo ide, uglavno sam sama otkrivala i istrazivala...ovo je bilo dobro mesto dok je zivelo,ako krenes od prve strane, pokupices dosta korisnih informacija :)
I ja sam ovde zakasnila..ali na mojih ruku delo , imas ljude koji ce ti rado pomoci ;)
Ovo su moji prvi radovi, istarzivane , radjeno je sve stapicima presovanog uglja i sve su , uglavnom, mali formati, pa je jako pipavo, inace tih stapica imas u dosta nijansa :)
Ugalj je prava stvar za crtez, bar meni :) obozavama ga .
Da li sam bila od pomoci ?
pozdrav :)
 
E klonu jedan! Ne razgovaram sa klonovima! ;) Ne volim ugalj nikako, on je za lijene crtace, olovka je za strpljive!
Kakve veze ima lenjost sa materijalom koji koristis,ako nista neznas nemoj da se pravis pametna.
1.Stari majstori su jako puno koristili ugljen za crtanje.
2.Grafit je samo drugaciji od ugljena,a dali je za lenje ili ne to nema veze sa mozgom.
3.To mislis zato sto se razmazuje.Pa pogledaj Mikelandjelove crteze ugljenom koji su senceni linijama,a ne razmazivanjem.
4.Potpuno je svejedno jel radis ugljenom,kredom,sanguinom,grafitom,tusem.Kakve to veze moze da ima sa lenjoscu,i klonovima.Najobicnja glupost.
5.Svaki materijal ima svoja ogranicenja,i svoje jace strane,ali nepostoji najbolji materijal.
6.Ugljen su koristili neki od najboljih slikara,a da su bili lenji,i klonovi nebi nikada bili poznati.
7.Iskreno koje si ti sve materijale probala da koristis pa tako zakljucujes da je grafit za strpljive?
8.Znas li ti kojiko je ona taj rad crtala,i vecinu svojih radova?Po 15h.Ako ti se neciji radovi nesvidjaju iskuliraj ih,i to je to.
 
Moze li neko da obnovi slike iz lekcija koje su nedostupne(znaci mislim na slike). Recimo da ja imam jako mali talenat (Umem da zamislim sliku, kreativan sam (to znam provereno, jer sam dobijao neke skolske nagrade za pisanje), mogu da zamislim kako sta da nacrtam, ali imam malo veci problem sa prebacivanjem zamisli na papir), a ove lekcije su odlicne i mogu da nauce pocetnika o mnogim stvarima....

Verujem da mogu da naucim da crtam (Mnogo toga sam morao da naucim kao sto je kosarka, nisam znao loptu da drzim, upisao sam se na treninge i opa, sad znam dovoljno da bi igrao basket s drustvom, dok sam s druge strane talentovan za fudbal (bar su mi tako rekli), ali nisam trenirao, pa i ne igram bas nesto, a oni koji su bili gori od mene, a sad treniraju me razbijaju)

Za vas koji mislite da je potreban talenat, i za one koji pitaju da li je potreban talenat, dva citata:

"Ne postoji ja nemam talenat, samo ja nemam volje"
"Treba samo da imas talenat da ne odustanes"

Pozz i nadam se odgovoru :)
 
Moze li neko da obnovi slike iz lekcija koje su nedostupne(znaci mislim na slike). Recimo da ja imam jako mali talenat (Umem da zamislim sliku, kreativan sam (to znam provereno, jer sam dobijao neke skolske nagrade za pisanje), mogu da zamislim kako sta da nacrtam, ali imam malo veci problem sa prebacivanjem zamisli na papir), a ove lekcije su odlicne i mogu da nauce pocetnika o mnogim stvarima....

Verujem da mogu da naucim da crtam (Mnogo toga sam morao da naucim kao sto je kosarka, nisam znao loptu da drzim, upisao sam se na treninge i opa, sad znam dovoljno da bi igrao basket s drustvom, dok sam s druge strane talentovan za fudbal (bar su mi tako rekli), ali nisam trenirao, pa i ne igram bas nesto, a oni koji su bili gori od mene, a sad treniraju me razbijaju)

Za vas koji mislite da je potreban talenat, i za one koji pitaju da li je potreban talenat, dva citata:

"Ne postoji ja nemam talenat, samo ja nemam volje"
"Treba samo da imas talenat da ne odustanes"

Pozz i nadam se odgovoru :)

Imas privatnu poruku.:) poslao sam ti. :)
 
ovako mislim da je jako dobra ideja,i naravno vredi pohvala.
Misli da je za pocetnike poprilicno dobro stivo,a da nemoraju da kupuju knjige od 5000 din.
Da jos nesto to je dobro jer moze stalno da evoluira,i stalno da se dodaju nove stvari.
U svakom slucaju svaka pohvala.
Ja sam pre par godina imao slicnu ideju ali nedostatak vremena,je ucinio svoje.
Nedostaje nauka boja,i samo slikanje.

A da da neduzim:sto se tice same perspektive.Mislim da je Dovoljno za crtaca.Ni netreba vise za pocetak.

:ok: za trud
 
ovako mislim da je jako dobra ideja,i naravno vredi pohvala.
Misli da je za pocetnike poprilicno dobro stivo,a da nemoraju da kupuju knjige od 5000 din.
Da jos nesto to je dobro jer moze stalno da evoluira,i stalno da se dodaju nove stvari.
U svakom slucaju svaka pohvala.
Ja sam pre par godina imao slicnu ideju ali nedostatak vremena,je ucinio svoje.
Nedostaje nauka boja,i samo slikanje.

A da da neduzim:sto se tice same perspektive.Mislim da je Dovoljno za crtaca.Ni netreba vise za pocetak.

:ok: za trud

Danny,

Sa malo zakašnjenja-hvala na podršci. To mi je pravo gorivo za dalji rad.

Upravo nemogućnost da se dođe do dobre literature o crtanju na ovim prostorima mi je bio glavni motiv, zato sam počeo da pravim svoj sajt. Sada svakodnevno dobijam po nekoliko zahvalnica, nisam ni sanjao da ima toliko ljudi koji su imali isti problem-nedostatak dobrih informacija o crtanju.
Što se tiče nauke boja i slikanja, to je u radnom planu samo sam (kao što ti kažeš) u nedostatku vremena :-) Uspevam da postavim samo 1-2 stranice nedeljno.
Evo šaljem ti linkove od zadnje dve koje sam postavio. Prva je o tehnici merenja pomoću olovke:

http://www.crtanje-i-slike.com/merenje.html

A druga stranica je tehnika precrtavanja likova i objekata sa fotografije na list papira pomoću paus papira:

http://www.crtanje-i-slike.com/paus-papir.html

Nadam se da će svima biti od koristi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top