Crni i gvozdeni nemački ovčar

Imam problem sa Donom. Ona je u dvoristu ima svoj boks. Kad sam kuci uglavnom je pustena po dvoristu a kod odem negde na malo duze zatvorim je u boks. Pocela je u zadnje vreme cim je zatvorim da kuka kako hoce napolje iako je tek zatvorim. Nije mi jasno zbog ceka,jel joj mozda treba vise aktivnosti(setam je makar jednom dnevno) ili jel mozda navikla da bude slobodna pa se sad buni?

Navikla se, navikla ;) Ovo me je sve podsetilo na mog muzjaka (Sarplaninca). On je u pocetku imao svoj boks a pustala sam ga samo povremeno u dvoriste i setali smo svaki dan 5-10km, ali sto sam ga vise setala i vise vremena provodila s njim to je vise cvileo i bio depresivniji pri povratku u boks. Prvom prilikom kad sam to sebi mogla da priustim, ogradili smo veliki deo dvorista samo za njega i od tad ni njega ni ostale pse nisam vise zatvarala u boks. On sad ima 10 godina, pored njega trenutno je tu jos jedna kujica od 5 god, oboje imaju svoje boksove ali oni im sluze samo za hranjenje uglavnom i kao skloniste od kise tj odlaze tamo samo kad oni hoce, inace su pusteni u prostoru koji je odvojen samo za njih. Ponekad kad im se uzelim pustim ih i u deo dvorista ispred vrata i onda se oduseve, izjure i izigraju ali definitivno nemaju taj otpor prilikom vracanja u njihov deo dvorista kao sto je bio otpor ka vracanju u boks.

A da dam mali doprinos temi...Prvi crni nemacki ovcar koga sam ja videla (davno, davno hhaha) bio je pas u dvoristu preko puta moje osnovne skole na Topciderskom brdu. Secam se da mi je jos tad bio zanimljiv zbog svoje boje i iako nije bio agresivan i nije bespotrebno kidisao na ogradu, nikad nismo smeli da pridjemo da ga cackamo jer je ulivao neko strahopostovanje. Bio je to jedan lep krupan muzjak :)
 
pozdrav narode,shta se deshava kod vas,nema nikoga vec danima,kod mene ima jedna prinova,dobio sam potpuno crnu zanku staru 2,5god.Chuo sam ovih dana da je 10 februara izlozba u bgd u,mozda je sad josh malo rano da se o tome pricha ali bih voleo da se tamo pojavimo u shto vecem broju sa nashim crncima,shta mislite o tome ? ? ?
 
Boze kako su lepi! Rasa za divljenje. kakav stav imaju....i oci...
E da vas pitam, jel im je zadnji deo isto onako spusten kao kod NO?
Ne njima je zadnji deo ravan imas par slicica na predhodnim stranama pa na nekoj se vide ledja sigurno, ali evo jos jedne za svaki slucaj;) a i da bolje vidis razliku
 

Prilozi

  • images.jpeg
    images.jpeg
    3 KB · Pregleda: 186
pozdrav narode,shta se deshava kod vas,nema nikoga vec danima,kod mene ima jedna prinova,dobio sam potpuno crnu zanku staru 2,5god.Chuo sam ovih dana da je 10 februara izlozba u bgd u,mozda je sad josh malo rano da se o tome pricha ali bih voleo da se tamo pojavimo u shto vecem broju sa nashim crncima,shta mislite o tome ? ? ?
Super za zenkicu kad budes mogao postavi sliku! A za sajam mi iz bga smo sigurno tu! Ima jos vremena pa cemo se izdogovarati do tad!
 
ma ta nova zenkica je josh uvek jako istraumirana,ova dva didljaka takodje nikako da je prihvate,a kod mene je skoro nedelju dana,ona jadna na jednom ,a oni na drugom kraju dvorishta,tek kad ja izadjemmalo se ponjushe,zanimljivo da je mizjak teze prihvata nego mala zenka,ali nadam se da ce za koji dan dobiti teranje pa ce i on skontati da je ona zensko,a shto se te izlozbe tiche,iako je kako kazesh josh veoma rano prichati o tome,stvarno bi bila fora da se tamo pojavimo u shto vecem brroju.Ja chak planiram da sa Badom uradim ring dresuru i da ga prijavim,mada isam znam da su male shanse da dobije neshto vishe od petice,mada....nikad se ne zna,jer sudija koji mu je letos dao 5 mi je rekao da samo poradim na toj dresuri i da ima potencijala i za neshto vishe bez obzira na boju.
 
Лосми, наравно да јесте фотомонтажа! Види се на делу где се глава спаја са телом, такође се примети да је слика тела знатно увећана. У принципу ме не би чудило да створе тако нешто, али ово је већ претерано.
 
.jpg]
.jpg]
.jpg]
.jpg]
Proverila sam na netu i na moju veliku zalost, ovo je tacno. To jeste whippet. E ovako, da pokusam da objasnim ono sto sam procitala na laicki nacin. Na prvoj slici je obican normalni vipet i tako se i zove, on je izlozbeni pas i kucni ljubimac, i tako i izgleda. Na drugoj slici je "faster whippet medium" on se koristi u trkama i jedan gen mu je normalan kao kod "obicnog" vipeta, a drugi je drugaciji i zbog toga je misicaviji i brzi, kakav je i potreban za trke. E sad, ako se ukrste dva "faster whippet medium-a", stene nekad nasledi oba izmanjena gena i nastaje potpuno drugaciji pas. To je ono sa trece i cetvrte slike i zove se whippet bully, zato stolici na predstavnika neke bully rase. Zato se izbegava ukrstanje izmedju whippeta ako oba imaju taj bully gen, ali jbg,shit happens.
Sto ga vise gledam i nije mi toliko ruzan, da ga neko poklanja usvojila bi ga. Samo toga kod nas nema, jer ne drzimo trke hrtova, pa ne mozemo ni da imamo whippete sa jednim bully genom.
 

Back
Top