Colin McRae DiRT 2

Ja sam instalirao DIRT2 i uspeo sam da igram nekoliko minuta, ali na pocetku, kad udjem u igricu nudi mi da se registrujem na neki sajt windows games live ili slicno i tu mi treba key code za tu registraciju, pa bih molio da mi je neko napise ako zna, a inace ne mogu da sacuvam nista sto odigram ovako...
 
Imam Win 7, i normalno sam igrao Dirt2 do pre par dana. Evo posle nokog vremena reko da uzmem malo da se zanimam kad ono izbavuje mi poruku:
''The program cant start because OpenAL32.dll is missing from your computer. Try reinstalling the preogram to fix this problem''

Ok, jasno mi je da bih trebao da instaliram ponovo ali onda gubim sve ovo dokle sam presao, tj.ne znam kako da sacuvam da bih posle mogao odatle da nastavim.

Da li neko ima ideju kako bih to mogao da resim bez reinstalacije?

Hvala...
 
Imam Win 7, i normalno sam igrao Dirt2 do pre par dana. Evo posle nokog vremena reko da uzmem malo da se zanimam kad ono izbavuje mi poruku:
''The program cant start because OpenAL32.dll is missing from your computer. Try reinstalling the preogram to fix this problem''

Ok, jasno mi je da bih trebao da instaliram ponovo ali onda gubim sve ovo dokle sam presao, tj.ne znam kako da sacuvam da bih posle mogao odatle da nastavim.

Da li neko ima ideju kako bih to mogao da resim bez reinstalacije?

Hvala...

Ako si nesto cuvao...u vecini igrica ti se prlikom Uninstall-a, nudi opcija...da li zelis da brises ili sacuvas sve SAVE-ove...
Nisam siguran za Dirth ali mislim da bi trebalo ostati.

Pogledacu jos...javim ti...
 
Pa kod Dirt2 je to malo cudno, jel da bi u opste igrao moras onaj profil da pravis i svasta nesto tu...

A i ne znam kako npr.da napravim 2 profila, recimo hocu ja da igram za sebe a moj brat za sebe, pa sad....hmmm
 
ako jos nisi resio problem probaj ovo (to je da sacuvas sve dokle si presao) My Documents\My Games foder DIRT 2 i C:\Users\-username-\AppData\Local\Microsoft folder XLIVE,kopiraj pa kada reinstaliras igricu vrati,a dva ili vise profila mislim da ide ovako kada pokrenes igricu na tastaturu tipka HOME i tu pravis profil (ili vise) tu podesavas i koji ce nalog da bude default i naravno odjavljus se sa jednog i prelazis na drugi... mada nesto od ovog moze i iz same igrice
 
ako jos nisi resio problem probaj ovo (to je da sacuvas sve dokle si presao) My Documents\My Games foder DIRT 2 i C:\Users\-username-\AppData\Local\Microsoft folder XLIVE,kopiraj pa kada reinstaliras igricu vrati,a dva ili vise profila mislim da ide ovako kada pokrenes igricu na tastaturu tipka HOME i tu pravis profil (ili vise) tu podesavas i koji ce nalog da bude default i naravno odjavljus se sa jednog i prelazis na drugi... mada nesto od ovog moze i iz same igrice

C:\Users\-username-\AppData\Local\Microsoft folder XLIVE

NE MOGU OVO DA NADJEM???
 
C:\Documents and Settings\Andrija & Vukašin\Local Settings\Application Data\Microsoft\XLive
ovo je kod mene kuci, operativni sistem windows xp pro sp3,a pogledacu na poslu gde mi je windows 7 tacnu putanju za folder XLive
 
čekaj pa postoji legalna posebna instalacija za openal32 (on je multisistemski library ) ne mora da se skida dll sa neta ,a postoji i soft openal, nisam u stvari do detalja upoznat , u par igrica sam naleteo
ali nekad ide sa jednim a nekad sa drugim

evo ovde
http://kcat.strangesoft.net/openal.html#download
openal-soft-1.12.854-bin.zip
(mislim da može da se stavi u folder gde je .exe od igrice)

ovde je glavni openal sajt
http://connect.creativelabs.com/openal/Downloads/Forms/AllItems.aspx

čekaj da nisi instalirao neku treću igricu u međuvremenu?
probaj ovako , instaliraj ovu ovde , postoji mogućnost da će da 'opravi' taj openal
http://assault.cubers.net/media/
ako neće ili ga opet pokvari u folderu

C:/Program Files/AssaultCube_v1.0/bin_win32

postoji file
Kod:
openal32_RemoveThisPartToUseOpenAL-Soft.dll
kome treba da se izmeni ime da bi izgledalo
Kod:
openal32.dll
(i da se iskopira pored .exe u dirt2.exe ? )
 
Poslednja izmena:
pozdravljam sve,
konfiguracija mi je sledeca AMD athlon 64 + 3200, grafika GForce nvidia
7300 LE memorija DDR 2 na 333 Mhz maticna msi 7260 K9n i naravno operativni sistem je win xp sp 2 za koju vrstu cmr dirt je ovo konfiguracija dovoljna i kakvo je podesavanje parametara za voznju da ne bude preterane osetljivosti tj. da bude voznja na racunaru dobra kao u colin mc relly 2, nadam se da me razumete najvaznije je da se u setings moze podesiti da auto u krivini normalno vozimo tj da su komande ok. unapred hvala
 
pozdravljam sve,
konfiguracija mi je sledeca AMD athlon 64 + 3200, grafika GForce nvidia
7300 LE memorija DDR 2 na 333 Mhz maticna msi 7260 K9n i naravno operativni sistem je win xp sp 2 za koju vrstu cmr dirt je ovo konfiguracija dovoljna i kakvo je podesavanje parametara za voznju da ne bude preterane osetljivosti tj. da bude voznja na racunaru dobra kao u colin mc relly 2, nadam se da me razumete najvaznije je da se u setings moze podesiti da auto u krivini normalno vozimo tj da su komande ok. unapred hvala

Sto se tice konfiguracije nemam pojma.
A za ovu osetljivos sam postavljao teme na mnogim forumima. Jednostavno tako je kako je i nema sanse da se namesti kao u Colinu 2. Po meni Dirt 1 je katastrofa sto se toga tice!!! Dok Dirt 2 cini mi se da je dosta bolji, mada ti treba neko vreme da se naviknes, pogotovo ako predjes odmah sa Colina ili neke druge voznje :) Sve u svemu Dirt 1 nisam mogao ni da igram dok Dirt 2 evo privodim kraju :)
 
Malo sam se razocarao sa igricom ali je i dalje igram, ali imam zanimljiv problem koji ne znam da resim - kada izadjem iz igrice, ne sacuva mi predjene nivoe....Odnosno svaki put kada je podignem - krecem iz pocetka....Neko iskustvo ili predlog?
 
Ja sam instalirao DIRT2 i uspeo sam da igram nekoliko minuta, ali na pocetku, kad udjem u igricu nudi mi da se registrujem na neki sajt windows games live ili slicno i tu mi treba key code za tu registraciju, pa bih molio da mi je neko napise ako zna, a inace ne mogu da sacuvam nista sto odigram ovako...

Malo sam se razocarao sa igricom ali je i dalje igram, ali imam zanimljiv problem koji ne znam da resim - kada izadjem iz igrice, ne sacuva mi predjene nivoe....Odnosno svaki put kada je podignem - krecem iz pocetka....Neko iskustvo ili predlog?

Ok,morate da napravite offline account na Windows games live (Games for windows live).
Evo u prilog slikovno uputstvo kako to da sredite:

windowslive.jpg

Uputstvo je skinuto sa neta i na engleskom je,ako se ne snadjete prepravicu na srpski.

Nakon ovo ga kada startujete igricu,dok ucitava igricu,stisnete home na tastaturi,ulogujete se na svoj profil i tu imate sve sacuvano sto ste presli do sada.
 

Back
Top