Citati...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
После читавог низа кобних потреса који су све у њој уништили, нашла је она у својој души само једну ствар нетакнуту, само један осећај – своју љубав према капетану. Јер љубав је као и дрво: она ниче сама од себе, дубоко шири своје жиле по целом нашем бићу, па често зелени чак и на смрвљеном срцу.

Виктор Иго
 
Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.

Duško Radović
 
Voditi ljubav sa zenom i spavati sa zenom su dve ,ne razlicite stvari nego gotovo suprotne stvari.
Ljubav se ne izrazava kroz ceznju za fizickim sjedinjuenjem( ta ceznja moze da se odnosi na bezbroj zena)..
nego kroz ceznuju za zajednickim spavanjem,ta ceznja se odnosi samo na jednu zenu ..onu koju volite
 
- Pozivam za svjedoka vreme, početak i svršetak svega; da je svaki čovjek uvijek na gubitku.
- Kad bi Bog kažnjavao za svako učinjeno zlo, ne bi na zemlji ostalo nijedno živo biće.
- Jer pred smrt se sjećamo da nam dva anđela sjede na ramenima i zapisuju naša zla i dobra djela i stalo nam je da popravimo svoj račun, a teško da se može korisnije umrijeti nego sa plemenitošću koja ostaje svježa i neukkisla iza nas.
- Zar mislite da će čovek postići ono što želi?
- Jesu li stavljeni katanci na srca njihova?
- Slab je koji traži, a slabo je i što se od njega traži.
- Ne tugujte, radujte se raju koji vam je obećan!
- Moj Bože, ja nemam nikoga osim tebe i brata mojega.
- Sve što možete protiv mene učiniti, učinite, ne dajte mi ni trenutka predaha.
- Biće nesrećan koji svoju dušu okalja.
- Široka zemlja im je postala tijesna, srca su im osjetila usamljenost i tijeskobu.
- Ukopavanje je pravi početak stvaranja, jer je čovek mlad sve dok se ne boji da započinje.
- Ne smatrajte mrtvima one koji su na božijem putu ubijeni!
- Lijepa reč je kao lijepo stablo, korijen mu je duboko u zemlji, a grane se pod nebo uzdižu.
- Toga dana mi ćemo reći paklu: Jesi li se napunio?
A pakao će odgovoriti: Ima li još?
- Jer, smrt je besmisao kao i život/
- Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razlog.
- Prijateljstvo se ne bira. Ono biva, ko zna zbog čega , kao ljubav.


"Dervis i smrt" ,Mesa Selimovic
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top