Citati...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad sam shvatio: to je prijateljstvo, ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari,
to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste, to ne može, jer zavisi od nas.
Ne mogu da mu kažem: budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, biću ti prijatelj.
Ali, bilo ovako ili onako, u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga,
znam po tome što mi je postao potreban, što nisam zamjerio ničemu ma šta da je rekao
ili učinio, i što mi je sve njegovo postalo važno.
Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge.
Pa ipak to činim, makar samo zato da još jednom pomenem čovjeka koji je unio toliko
radosti u moj život. Pitao sam ga jednom, kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo.
Prijateljstvo se ne bira, ono biva ko zna zbog čega kao ljubav…
A ništa ja nisam poklonio tebi već sebi.


Selimović
 
Kad u bojažljivom čovjeku obamre strah, onda se i takvog treba pribojavati isto kao i onog koji je prirodno hrabar. Možda i više.
Andrić

Žalosno je kad sjećanja počinju da blijede. Kada nam ponekad, (a,bogami, sve češće) treba puno vremena da se prisjetimo nekog dragog nam imena, važnog datuma, naziva ulice kroz koju smo bezbroj puta prošli (zagrljeni, ili sami sa rukama u džepovima polako i natenane, ili žurno, ili nervozno, ili pijani, ili veseli, ili tužni…).
Zastrašujuće je kada shvatiš da, danima, nisi pomislio na svoj rodni grad, jer te okupirala svakodnevnica, pa onda počne grižnja savjesti, hladnoća oko srca, u stomaku. Onda počinjemo bijeg u sjećanja, iskupljujemo se, okajavamo slabosti. Vraćamo se svome gradu, prijateljima, ulicama, kafanama… Prošlim danima. Danima bezbrižnosti, ispunjenim srećom, ljubavlju.
Dragan Anđelić

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.
Didro

Mržnja je osveta kukavice zbog pretrpljenog straha.
Džordž Bernard Šo

Slabe i plašljive ljude strah nagoni da rade upravo ono čega se najviše boje.
Andrić

Ne mogu da pričam šta je bilo u Hoćinu, u dalekoj zemlji ruskoj. Ne zato što ne pamtim, već što neću. Ne vrijedi pričati o strašnom ubijanju, o ljudskom strahu, o zvjerstvima i jednih i drugih, ne bi trebalo pamtiti, ni žaliti, ni slaviti. Najbolje je zaboraviti, da umre ljudsko sjećanje na sve što je ružno, i da djeca ne pjevaju pjesme o osveti.
Selimović (Tvrđava)

fear-229x300.jpg
 
Makar što učinili,i makar koliko želeli drugačije....zalazak sunca
ne traje duže od petnaestak minuta :)
Svaka lepota ima svoju *meru* i ne treba je silom produžavati :)

 
Trenutak je izmišljen da bi se trajanje saplelo o sopstvenu dosadu. Zato je njegova neočekivanost haotična i zato se pamti. I... trenutak je večan ako to želi...

Vladisav Bajac - DRUID IZ SINDIDUNA
 
Voli, pa radi što hoćeš!
Ako ćutiš - ćuti iz ljubavi.
Ako govoriš - govori iz ljubavi.
Ako opominješ - opominji iz ljubavi.
Ako oprastaš - oprosti iz ljubavi.
Unutrašnji koren neka bude ljubav,
Iz ovog korena može izrasti samo dobro
.”
Sv. Augustin
 
Znala sam da ima više, znala sam da ima bolje, od najvišeg, od najboljeg.
Nisam znala jer su rekli, nisam znala jer su znali, saznala sam od najvišeg,
saznala sam od najboljeg.
A znala sam i prije nego što sam srela zemlju, nebo, znala sam od same sebe,
od najbliže, od najdalje.
Saznala da mogu bliže, saznala da želim dalje.


Vesna Krmpotić
 
Izvesne osobe žive u zavadi sa nekim,
u zavadi sa sobom, u zavadi sa životom.
Onda počinju da stvaraju neku vrstu pozorišta
u vlastitoj glavi i pišu scenario
u skladu sa svojim frustracijama...Kueljo
 
Zaborav sve liječi, a pjesma je najljepši način zaborava, jer u pjesmi se čovjek sjeća samo onoga što voli.
Andrić

Kada bih svoj život mogao ponovo da proživim, pokušao bih da napravim više grešaka.
Horhe Luis Borhes

Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš.
Lafater

Kad si sam onda si sasvim svoj. Kad si sa jednim čovjekom onda si napola svoj i što je više ljudi sve si manje svoj.
Leonardo

Da bi vjerovao u svoj vlastiti put, nema potrebe da dokazuješ kako je tuđi pogrešan.
Paolo Koeljo

Jak čovjek je onaj koji se smije dok mu srce plače.
Sofi

Veliki ljudi sanjaju velike snove; mali ljudi sanjaju male snove. Ako želiš da promijeniš sebe… promijeni veličinu svojih snova.
Robert Kiosaki

Postoje ljudi koji stalno traže dlaku u jajetu i onda kad je ne nađu, tresu toliko dugo glavom od iznenađenja da dlaka na kraju i upadne.

Ne može cilj opravdati sredstvo, već je naše sredstvo naš cilj.
Komandant Markos

Svijet ima naviku da se skloni sa puta ljudima čije riječi i djela pokazuju da znaju kuda idu.
Napoleon Hil

Životna tragedija nije toliko u tome koliko ljudi pate, već u tome koliko toga propuštaju.
Tomas Karlajl

Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće.
Verner fon Braun

butterflyblue.gif
 
Odakle crpiš snagu, moja bezimena dušo, i kojim vetrovima dozvoljavaš da te umiruju i rashadjuju?
Burama, maestralima, istočnjacima?Koliko čvrst i priseban bi trebao biti onaj
koji bi tebe umirio? Koliko lak i poletan koji bi uz tebe bežao?Ja ne znam naše ciljeve i ne znam naše smerove. Tebi se prepuštam...
uz tebe osećam.Kojim to čulima predvidjaš prostranstva u kojima čeka me sreća i kojim očima gledaš moju tugu? Kojim suzama plačeš?
Vodi me cvetnim livadama...vodi me nepreglednim morima...vodi me k mojim željama i budi zauvek moja Vedrina ....
 
U zivotu, dragi moj prijatelju, nije rec o tome da osvojite sto je moguce veci broj zena,
jer je to samo spoljasnji uspeh. Rec je, pre svega, o tome da negujete sopstvene visoke zahteve,
jer se u njima ogleda mera vase licne vrednosti.
Zapamtite, dragi prijatelju, da pravi ribar vraca sitne ribice u vodu..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top