Chedo, Chedo...

Шта то уопште значи "волети", или "мрзети" неку нацију, групу...? Њима се може припадати или не припадати. То јест, осећати припадност, идентификовати се до неке мере, осећати нешто заједничко с том групом, самим тим и осећати блискост с њом, познавати је, боље него неке друге. "Љубав" тек касније следи из тога.

А ја лично ту припадност осећам, не као "припадање стаду", него као мој свесни, активни избор, који можда и нема толико везе с "крвљу", пореклом предака (мада, има и с њим), колико с васпитањем, средином у којој сам одрасла, поново, тим мојим свесним опредељењем, и низом других фактора.

Све то скупа, по мом осећању, подразумева не само да одобравам све што из те групе којој припадам долази, већ и да итекако износим замерке и неслагања на извесне појаве и поступке те групе и појединих њених чланова. Управо зато, јер желим боље групи.
 
Nacionalizam i patriotizam su u nas postali kich kategorije jer su nazad ne znam kolko godina ta osecanja zloupotrebljavana na najnizi nacin od strane odredjenih politickih snaga.

Zato je danas reci - "ja sam nacionalista" isto kao da ste rekli "ja sam radikal" a uvrezeno je misljenje da su simpatizeri radikala glupi i nepismeni i tako


Ova Prva 2 pasusa su ti odlicna, a ja sam hteo da neko iz LDP-a to kaze, ali nista, nema veze neka mi samo odgovore na temu, i bice dobro! :
 

Back
Top