Chedo, Chedo...

joca111:
O tome i govorim, ne gresis, ja i nisam od toga krenuo, vec od price da je onaj ko ne misli tako -glup!
To je silovanje zdravog razuma!
hm...glup..recimo,ljudi koji su doveli nacionalizam do krajnjih granica,kao sto je npr.adolf hitler nisu bili nimalo glupi...pretpostavljam da se taj pojam "glup" u kontekstu nacionalista koristi za sve one naivcine koji nista u zivotu,osim bedne cinjenice da su rodjenjem stekli nekakvu nacionalnost,nemaju...sto opet ne znaci da su nacionalisti po definiciji glupi...
 
Eraserhead:
To niko osim tebe ni ne tvrdi.
upravo tako..ja nikada nisam chuo da je ceda jovanovic izjavio da su "nacionalisti glupi ljudi"...izgleda je postavljac teme morao da cedu ubaci u negativan kontekst posto-poto...pa kad nema novih lazi iz kurira o cedi,ajd da se bar nesto o cedi govori,cisto da sinhronizovano pljuvanje po cedi,sto je omiljena zabava srpske domacinske javnosti, ne prestane..
 
serb_pagan:
upravo tako..ja nikada nisam chuo da je ceda jovanovic izjavio da su "nacionalisti glupi ljudi"...izgleda je postavljac teme morao da cedu ubaci u negativan kontekst posto-poto...pa kad nema novih lazi iz kurira o cedi,ajd da se bar nesto o cedi govori,cisto da sinhronizovano pljuvanje po cedi,sto je omiljena zabava srpske domacinske javnosti, ne prestane..

shta mislish brate pagane...
jel se oni boje Chede

il su samo idijoti?

hmmmm
nisam siguran... :(
 
joca111:
Evo jos jedno pitanje, ako moze neko da mi pomogne?

Ceda kaze da je i on patriota, sto je sasvim u redu!
I to kaze , najveci i jedini pravi, koliko sam cuo!

E sad , ako je normalno da novosadjanin kaze da vise voli Evropu od Azije, Srbiju od Bugarske, Vojvodinu od Sumadije , Srem od Banata, Novi Sad od Sremske Mitrovice,
a zato sto sudbinu deli sa tim narodom i oni su svi isti u tom gradu, svi se znaju, sa njima zivi tralalala....

A sa druge strane ja sam zao , glup..... , zato sto kazem da Ja najvise volim ljude od svih zivih bica, da u okviru ljudi najvise volim belce jer sam beo i slicni smo, u okviru belaca najvise volim Srbe, jer sam Srbin, gde je tu moja velika logicka pogreska zbog koje sam ja , kako bese, glup , nacionalista, zaostao....

Ceda jeste patriota, ali albanski patriota.
To objasnjava tvoju temu i pitanja u njoj, dalje diskutovanje o tome je nepotrebno.
 
I ja znam neke ljude iz ldp-a, ali necu da pricam kakvi su u vecini jer ce ispasti da sam tendenciozan i da izmisljam. Ono sto me frapira kod njih je da na otprilike 5 onih o kojim necu da pricam dolazi jedan vrlo obrazovan, pametan, inteligentan i nadasve dobar i posten covek, a kao takvog ga znam i od ranije. Ne razumem tu pojavu nikako, mada u poslednje vreme mi se javljaju neka objasnjenja.
 
Nacionalizam i patriotizam su u nas postali kich kategorije jer su nazad ne znam kolko godina ta osecanja zloupotrebljavana na najnizi nacin od strane odredjenih politickih snaga.

Zato je danas reci - "ja sam nacionalista" isto kao da ste rekli "ja sam radikal" a uvrezeno je misljenje da su simpatizeri radikala glupi i nepismeni i tako...

Ne mislim, Joco s tri jedinice, da si glup.... jer po toj logici bi i ogroman broj Francuza bio sumnjivog intelektualnog nivoa :)

Svidela mi se tvoja formulacija iz uvodnog posta

joca111:
Evo jos jedno pitanje, ako moze neko da mi pomogne?
E sad , ako je normalno da novosadjanin kaze da vise voli Evropu od Azije, Srbiju od Bugarske, Vojvodinu od Sumadije , Srem od Banata, Novi Sad od Sremske Mitrovice,
a zato sto sudbinu deli sa tim narodom i oni su svi isti u tom gradu, svi se znaju, sa njima zivi tralalala....

... nekako se poklopilo s mojim stavom da smo suvishe skloni da se teritorijalno delimo. Srbi iz Vojvodine pre ce reci da su Vojvodjani nego da su Srbi.... i tako redom ...

Nacionalna svest nam bas i nije na zavidnom nivou nazalost.

Svoju naciju treba voleti ali i postovati druge... necemo sebe uzdici ako kazemo Bugari su Cigani.


U potpisu
Nisam Glupa
:)
 
OK je osećati nacionalnu pripadnost(OK je i ne osećati je). Međutim svako ko u XXI veku se loži na plemenska osećanja pripadnosti naciji na taj način da jednu naciju/narod(kod nas su ovi pojmovi vrlo nerazgraničeni) "voli" više nego druge pokazuje problem nedostatka ličnog identiteta. Taj dozvoljava da ga manipulišu ste se uklapa u gorepomenutu "doskočicu".
 
po definiciji nacionalizma, oni to jesu, vecina je ponosna na svoje poreklo, vole ga , i cak misle da su zbog toga bolji od drugih, sto je vec Etnonacionalizam sto je osnova nacionalsocijalizma , , fasizma....
 

Back
Top