Četvrta doza - koliko je efikasna?

Po Vama mi smo sve pogrešno radili 3godine, vakcinacija nije bila potrebna a ni lečenje.

Lačenje je bilo potrebno, ali od pravih uzroka koji su izazivali ljudima probleme na disajnim organima i u krvotoku.
A ne - primenjivati naredbu bitangi iz SZO i raznorazne jbn "protokole" po difoltu, ne gledajući i ne tražeći uzrok bolesti za pojedinačne ljude.

Za vakcinaciju - vidi pod Belorusija.
Znam da vas to užasava, ali činjenice su neumoljive, a Matriks u kome pokušavate da držite čovečanstvo se polako kruni.
Najmanji porast smrtnosti u Evropi - imaju zemlje sa najmanjim procentom vakcinisanih.
Činjenice... znam da se nepodobne i da se moraju cenzurisati, ali pogledajte koliko ste novih ljudi nahvatali za vakcinaciju.
To će vam reći koliko je cenzura bila efikasna.
 
Po Vama mi smo sve pogrešno radili 3godine, vakcinacija nije bila potrebna a ni lečenje.
Ne sve, ali dosta toga...
Hoćete primer?
Kovid je, jel'te, vrlo zarazna bolest?
Moj sin bude pozitivan. Ja ne odem na posao (javio sam poslodavcu o čemu se radi), odem u kovid ambulantu i kažem "Sin mi je juče testiran pozitivan, nisam otišao na posao, došao sam da se testiram." "Ne testiramo vas ako nemate simptome."
Moje pitanje za vas, da li se kod TAKO ZARAZNE I OPASNE bolesti (vi tvrdite, ne ja) čeka da i ja dobijem simptome (možda da sačekate i da umrem, čisto zbog brojki?) da bi me neko testirao? Dete mi je maloletno, živimo u istom prostoru, ali da ja sačekam simptome da se testiram??? J***š takvu nauku i epidemiološku situaciju.
Ne govorim ovo vama lično, ali vi ste uzeli reč u ime svih kolega ("mi smo sve pogrešno radili"), pa eto, možete mi dati i odgovor u ime ovih kolega koji su odbili da me testiraju. Realno, ne sumnjam da imate spreman izgovor, ali moraćete da se potrudite da mi objasnite. "Eto tako" nije pravi odgovor.
Usput, simptome sam dobio dva dana kasnije, bio sam kod kuće tri nedelje. Nisam nešto baš religiozan, ali kako ljudi kažu, Bogu hvala da nisam pao u bolničke šape, možda bih postao statistički podatak.
Da dodam, još nije stigao omikron u tom trenutku. Navodno je najopasniji soj od svih, delta, bio aktuelan.
 
Žao mi je što se to sve desilo,bili su u obavezi da Vas testiraju jer ste bili u kontaktu sa sinom koji je imao koronu.
Некима су рекли "Када би тако тестирали све оне који су били са неким у контакту, тестирали би пола Србије". Неретко су одбијали људе да тестирају.
 
Некима су рекли "Када би тако тестирали све оне који су били са неким у контакту, тестирали би пола Србије". Неретко су одбијали људе да тестирају.
Tačno tako. A "strašna, jeziva, neverovatna" bolest u pitanju...
Ja ne mogu da pravdam svoj izostanak sa posla rezultatom mog sina. Iz nekog razloga nisu se priznavali rezultati privatnih laboratorija (valjda su te laboratorije prošle neku zakonsku proceduru da bi uopšte bile otvorene), pa se ja pitam da li je zaista interes bio sprečavanje zaraze ili nešto drugo.
Toliko nelogičnih stvari u celoj ovoj priči, i onda, kad postaviš pitanje, ti si teoretičar zavere, ravnozemljaš, antivakser...
 
Очигледно да је последњих годину и по дана интерес био да се вирус што више прошири, јер су схватили да је вакцинација пропала.
Па ко преживи, причаће. Да су едуковали људе мало више да не треба свима трећа доза и да су набавили мало више Спутњика (кога је било јако мало у форми прве дозе, тј постојала је углавном само трећа доза, а прва доза јако тешко)...
Чујем да су неки клинички центри писали петицију да не приме Фајзер.
 
Очигледно да је последњих годину и по дана интерес био да се вирус што више прошири, јер су схватили да је вакцинација пропала.
Па ко преживи, причаће. Да су едуковали људе мало више да не треба свима трећа доза и да су набавили мало више Спутњика (кога је било јако мало у форми прве дозе, тј постојала је углавном само трећа доза, а прва доза јако тешко)...
Чујем да су неки клинички центри писали петицију да не приме Фајзер.
pa, videli su kako su ljudi odreagovali na Fajzer, zato su i pisali..
 
Odmah su na početku pandemije svetski naučnici rekli da anticovid vakcina NE MOŽE da stvori takav imunitet koji bi u poptunosti blokirao infekciju i prenošenje virusa to je zato što korona jako brzo mutira.
Pa... i nije baš tako. Ubeđivali su ljude da se vakcinišu i sve će biti u redu. Dve doze i to je to. Zatim je došla i treća doza, ubrzo i četvrta (ova tema se tako i zove). Treba li pomenuti gotovo sve sa CNN, čuveni ples sa špricevima Stivena Kolbera, Rejčel Medou sa MSNBC...? Učinak vakcine je polako padao (9x%, pa 8x% i tako dalje, sve manje i manje). Nevakcinisani su na nekim mestima potpuno isključeni iz društva. Epidemija je nazvana "epidemijom nevakcinisanih", mada 2020. niko nije bio vakcinisan, a brojke iz 2021. i 2022. su veće nego 2020. (za razliku od kovida, majmunske boginje nisu nazvane "gej epidemijom" mada je skoro 100% - kažu oko 98% obolelih predstavljalo samo jednu populaciju, gej muškarce, i kad su ti podaci izašli u javnost, prestali su i da ih pominju).
Kada se pojavio "omikron" (zvanično u Južnoafričkoj Republici), već uveliko nije bilo moguće putovati avionom ako nisi vakcinisan (neki su stavili uslov bar jednu, a neki dve doze), pa ipak se omikron raširo po svetu za nekoliko dana. Znači da ga nisu mogli preneti nevakcinisani (osim ako je moguće za par dana stići pešačenjem preko Afrike i preplivavanjem Atlantika do SAD) nego vakcinisani kojima je bilo omogućeno da lete.
Mnoge od ovih stvari su poljuljale poverenje u struku, pokazalo se da to što je neko stručan, ne znači da ga ne mogu kupiti. A vi se sad pitajte zašto ne veruju lekarima. A usput i političarima, koji su iskoristili epidemiju da uskrate mnoge slobode svojim građanima.
 
Za to vreme, Fajzer je obelodanio da njihova vakcina posle četiri meseca opada sa 96 na 83,7 odsto efikasnosti u sprečavanju simptoma.
Baš kao i zaštita koja se stiče preko zaražavanja prirodnim putem, čini se da imunitet stečen vakcinama postepeno slabi - mada još nije jasno da li je to uopšte važno (više o ovome kasnije).
 
Kada se pojavio "omikron" (zvanično u Južnoafričkoj Republici), već uveliko nije bilo moguće putovati avionom ako nisi vakcinisan (neki su stavili uslov bar jednu, a neki dve doze), pa ipak se omikron raširo po svetu za nekoliko dana. Znači da ga nisu mogli preneti nevakcinisani (osim ako je moguće za par dana stići pešačenjem preko Afrike i preplivavanjem Atlantika do SAD) nego vakcinisani kojima je bilo omogućeno da lete.
Jeдан лекар је лепо рекао - када детектујете неки нови сој, он се није тада појавио већ циркулише већ неко време. Тако је са омикроном. Да не помињем ширење Ковида 2019 пре наводног првог случаја у Кини.
 
Jeдан лекар је лепо рекао - када детектујете неки нови сој, он се није тада појавио већ циркулише већ неко време. Тако је са омикроном. Да не помињем ширење Ковида 2019 пре наводног првог случаја у Кини.
Upravo tako.
 

Back
Top