CENTAR ( NASE ) GALAKSIJE?

Fixa:
srpski jezik ima visetruko bogatiji fond reci od engelskog jezika.
izvini devojko ali zbog ovakvih odvala, trebalo bi da se stidis i da te nema ovde 3 dana.
koliko ja znam engleski je jezik koji od svih evropskih ima najsiri vokabular,najvise izraza i konstrukcija koje se ne mogu prevesti na srpski,i mnogo puta sam se nasla u takvoj situaciji :roll:
i ovo sam vise puta procitala i cula,tako da ne bih rekla da je odvala :roll:
 
epäjärjestelmällistyttämättömyydellänsäkäänköhän
Wonder if he can also ... with his capability of not causing things to be unsystematic
Pitam se da li on moze...sa njegovim mogucnostima da ne uzrokuje stvari da budu nesistematicne:))
:))

ovo gore je jedna rec [finska]

ovo je turska rec: muvaffakiyetsizleştiremediklerimizdenmişsinizcesine
ovo je madjarska:elnemzetietleníthetetlenségnek

:)))))))))))))))))
 
Banshee:
koliko ja znam engleski je jezik koji od svih evropskih ima najsiri vokabular,najvise izraza i konstrukcija koje se ne mogu prevesti na srpski,i mnogo puta sam se nasla u takvoj situaciji :roll:
i ovo sam vise puta procitala i cula,tako da ne bih rekla da je odvala :roll:

koliko ti znas vidi se iz ovog posta :ultraroll:

engleski jezik i jeste prihvacen kao svetski jezik, zato sto je prost i lak za ucenje.
da je kina najveca svetska sila i ostalo (nalik americi) kineski sigurno ne bi bio svetski jezik, vec onaj koji je prihvatljiv za ucenje i razumevanje svim narodima, a to je engleski.

samo uzmi padeze i vremena u sprskom i engleskom, koji btw. padeze NEMA!
samo to, da ne pricam o glagolskim pridevima, recima za svaku vrstu rodbinske veze (zaova, jetrva...) i tako dalje i tako dalje...pa onda sa koliko reci mozes da izrazis tugu na
srpskom, a sa koliko na engleskom, a?!

ko misli da je engleski jezik komplksniji od srpskog jezika, tome nije trebalo dati diplomu o zavrsenoj osnovnoj skoli.
 
aj ne tupi zivota ti :ultra,ultra,ultra, roll:
ja ne pricam o padezima,pricam o recima i o konstrukcijama koje ne mogu da se prevedu kod nas....mi imamo padeze,oni imaju mnogo slozenija vremena od nas,pa sta sad?! :roll:
engleski ima najveci broj reci i izraza od svih evropskih jezika,ja ne kazem da je lepsi ili ruzniji od srpskog,manje ili vise koristan,vec najobicniju cinjnicu.
zao mi je ako ti se ne svidja.:neutral:
sta da ti kazem,ne svidja se ni meni tvoj ton,pa ga progutah nekako.:roll:
 
Banshee:
aj ne tupi zivota ti :ultra,ultra,ultra, roll:
ja ne pricam o padezima,pricam o recima i o konstrukcijama koje ne mogu da se prevedu kod nas....mi imamo padeze,oni imaju mnogo slozenija vremena od nas,pa sta sad?! :roll:
engleski ima najveci broj reci i izraza od svih evropskih jezika,ja ne kazem da je lepsi ili ruzniji od srpskog,manje ili vise koristan,vec najobicniju cinjnicu.
zao mi je ako ti se ne svidja.:neutral:
sta da ti kazem,ne svidja se ni meni tvoj ton,pa ga progutah nekako.:roll:


standardbottle9vx.jpg
 
:lol: e sad si vec postala smesna :D
flasica mi ne treba,a ti cim nisi imala nista pametno da kazes,uvalila si mi svoju.
vise necu da spamujem ovu temu konverzacijom sa tobom,jer nisi zasluzila :D
za komentare od dve recenice,nemam sta da kazem.
zbogom :D
 
pa vidi ovako, na temu engleski vs. srpski
ti "mislis", a ja znam...velika je razlika...
jedno prosipati svoje utiske o engleskom i
srpskom jeziku, a drugo je govoriti ono sto
je objektivna stvarnost.
da ne navodim sve ostale gluposti, izmedju ostalog, rekla si da engleski ima najsiri vokabular od
svih evropskih jezika. dakle, idi cuclaj. pa kad odcuclas, upoznaj se sa francuskim jezikom npr.
 
E, bebo ono sto si napisala o ciklusima za covecanstvo sam citala u jednoj knjizi za numerologiju. Danas na poslu mi je bas koleginica pricala to isto, citale smo tvoj post pa caskale. A sta kazes znaci- ZNANJE, mada ako je sada vec na 27 stepenu onda tu nemam nista - bas sam maler :-P
 
Neptunijanka:
E, bebo ono sto si napisala o ciklusima za covecanstvo sam citala u jednoj knjizi za numerologiju. Danas na poslu mi je bas koleginica pricala to isto, citale smo tvoj post pa caskale. A sta kazes znaci- ZNANJE, mada ako je sada vec na 27 stepenu onda tu nemam nista - bas sam maler :-P

pa nema veze , ja mislim da se ta tacka gleda kao planeta, ili kao juzni cvor, severni cvor, midheaven, ascendent...sad ne znam tacno znacenje..samo sam nesto procitala na brzinu...
kazu da je jako vazna tacka u horoskopu, odmah posle sunca, a mozda i vaznija od sunca jer je galakticki centar "sunce naseg sunca" daje zivot suncu i solarnom sistemu (i celoj galaksiji)..
i onda se gledaju aspekti GC sa drugim planetama itd u natalu...

i pozdravi koleginicu, drago mi je da sam mogla da nekom (vama dvema) dam inspiraciju:)))))
 
Pozdrav drustvancetu, sto se okupi oko galaktickog centra :idea:

Aj lepo svi olovku u ruke, pa da zapisemo buducim generacijama, kakva nas je "lepota" snasla sa Plutonom koji se sepuri ispred istog.

Po mom skromnom misljenju, Pluton bi na ovoj tacci, trebao oznaciti prelazak, odnosno transformaciju koriscenja, dosadasnjih izvora enegrije.

Znaci trebalo bi da postanemo svesni da sva ova "naopaka" globalna konfliktna slika, je samo zadnja borba, za prevlast(svedoci smo napetosti oko nuklearki :arrow: Iran@Rusija, kontra Amerika), u novoj slici buducih vladara, koji ce kontrolisati iste.
Jedan cveger je vec Evropa dobila od Rusije, kada su zatvorili gasne ventile na koji dan.
Heh, ne prolaze li isti kroz Aziju(deo Cecenije) i zavrsavaju se na Kosovu?
Ko ce drzati tamo ruke na ventilima?

Takodje, mislim da ce Pluton izbrisati svu demagogiju usvojenih religija, te i tu ocekujem duboku transformaciju.

Kada budem u lepsem raspolozenju, napisacu nesto vishe, ako to ikoga bude interesovalo :confused:

Pozdrav
 
jedem_skorpije_za_dorucak:
Pozdrav drustvancetu, sto se okupi oko galaktickog centra :idea:

Aj lepo svi olovku u ruke, pa da zapisemo buducim generacijama, kakva nas je "lepota" snasla sa Plutonom koji se sepuri ispred istog.

Po mom skromnom misljenju, Pluton bi na ovoj tacci, trebao oznaciti prelazak, odnosno transformaciju koriscenja, dosadasnjih izvora enegrije.

Znaci trebalo bi da postanemo svesni da sva ova "naopaka" globalna konfliktna slika, je samo zadnja borba, za prevlast(svedoci smo napetosti oko nuklearki :arrow: Iran@Rusija, kontra Amerika), u novoj slici buducih vladara, koji ce kontrolisati iste.
Jedan cveger je vec Evropa dobila od Rusije, kada su zatvorili gasne ventile na koji dan.
Heh, ne prolaze li isti kroz Aziju(deo Cecenije) i zavrsavaju se na Kosovu?
Ko ce drzati tamo ruke na ventilima?

Takodje, mislim da ce Pluton izbrisati svu demagogiju usvojenih religija, te i tu ocekujem duboku transformaciju.

Kada budem u lepsem raspolozenju, napisacu nesto vishe, ako to ikoga bude interesovalo :confused:

Pozdrav
..uvek nas interesuje..kad ti ovako skromno objasniš:)

P.S. Mada u svetu ljude više interesuje..npr.."..kad će plata??" 8-)
 
Koleginice draga, imash izvanrednu intuiciju i trebalo bi da obratish paznju na intuitivne uvide u znanost. Obrati paznju na snove koji direktno mogu da ti odgovore na aktuelna pitanja, narocito na simbole koji se pojavljuju, mozda ne u smislu predskazanja vec u smislu objashnjenja postojece situacije ili odgovora na pitanja koja te interesuju...trebalo bi da se to narocito odnosi na familijarne dogadjaje ali u principu na podruchje karijere...bice od tebe dobar astrolog...::smile:
 

Back
Top