Čekate nešto? Šta čekate?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

alim

Domaćin
Poruka
3.675
Kami kaže .. čekamo sutra, kada budem imao kada budem bio.
A sutra je čista ******* .. bolest .. starost .. smrt

Koji ***** čekate vi?
Koji svijet? Koji uspjeh?

Postoji neki svijet koji dolazi? U koga vjerujete i zbog koga se još ne ubijate?

Ili vjerujete samo u sebe ko neki bandit? Pa ćete se ubijete kad vas uhvate i strpaju u zatvor?
 
Čekam smrt, prirodnu, ako može, jer je ponekad vidim kao slatko oslobođenje...ne ubijam se, jer je sramota, i pred Gospodom, i pred ljudima, a i komplikovan je čin za izvesti...tako...u međuvremenu, gledam ako mogu malo da se i zabavim...a i puno spavam...
Dosta toga .. dosta pametno .. rekao bi.
Ovo da je ubijati se sramota .. isto mi je zanimljivo. Iako ja kao vjernik mislim da je još mnogo jebenije. Jer je bog život .. i nije uopće logično u život ići smrću.
A mnogi ne vjeruju u boga. E za njih je čudo kako se ne ubiju. Pa oni vjeruju u smrt kao kraj. Kao spas. A ovdje i tako niko ne želi ostaviti ikome išta.
 
Dosta toga .. dosta pametno .. rekao bi.
Ovo da je ubijati se sramota .. isto mi je zanimljivo. Iako ja kao vjernik mislim da je još mnogo jebenije. Jer je bog život .. i nije uopće logično u život ići smrću.
A mnogi ne vjeruju u boga. E za njih je čudo kako se ne ubiju. Pa oni vjeruju u smrt kao kraj. Kao spas. A ovdje i tako niko ne želi ostaviti ikome išta.
Ja to nekako vidim da ni u ništavilo ne možeš da se 'rastvoriš', bez Božijeg odobrenja...
 
Ja to nekako vidim da ni u ništavilo ne možeš da se 'rastvoriš', bez Božijeg odobrenja...

Jel. Vi vernici ste izgleda i na onaj svet preneli birokratiju.. zahteve, potvrde, odobrenja. Jel cete odobrenje od boga, gospodara vasega, traziti pismeno ili usmeno. Ili pre ce biti da on nema kancelariju, vec je nesto poput turskih sultana gde sa divana presudjuje.
Jel cete biti ponizni pred njim, pred gospodarom vasim?
Zar vam stvarno nije dosta da vas u ovom zivotu jasu razni "gospodari" i "autoriteti" nego bi jos da se trtite i na onom svetu. Jos bi da nekog sluzite. Nije vam dosta, pa ste zato isprojektovali boga vasega na nebesima da budete rabovi i sluge njegovi.
 
Jel. Vi vernici ste izgleda i na onaj svet preneli birokratiju.. zahteve, potvrde, odobrenja. Jel cete odobrenje od boga, gospodara vasega, traziti pismeno ili usmeno. Ili pre ce biti da on nema kancelariju, vec je nesto poput turskih sultana gde sa divana presudjuje.
Jel cete biti ponizni pred njim, pred gospodarom vasim?
Zar van stvarno nije dosta da vas u ovom zivotu jasu razni "gospodari" i "autoriteti" nego bi jos da se trtite i na onom svetu. Jos bi da nekog sluzite. Nije vam dosta, pa ste zato isprojektovali boga vasega na nebesima da budete rabovi i sluge njegovi.
Istrtio je tebe Šopenhauer dobro, njegov si copy-paste, znaš li ko si bez njega...
 
Jel. Vi vernici ste izgleda i na onaj svet preneli birokratiju.. zahteve, potvrde, odobrenja. Jel cete odobrenje od boga, gospodara vasega, traziti pismeno ili usmeno. Ili pre ce biti da on nema kancelariju, vec je nesto poput turskih sultana gde sa divana presudjuje.
Jel cete biti ponizni pred njim, pred gospodarom vasim?
Zar vam stvarno nije dosta da vas u ovom zivotu jasu razni "gospodari" i "autoriteti" nego bi jos da se trtite i na onom svetu. Jos bi da nekog sluzite. Nije vam dosta, pa ste zato isprojektovali boga vasega na nebesima da budete rabovi i sluge njegovi.
A mnogo su nam agresivni ovi dosledni i ponizni vjernici, psuju, gube kontrolu brzo, trče pred rudu i sl. sve nekako kontra idealu sluge božjeg...
Nema čuda. Ima neznanje, iz kojeg proizilazi čudjenje.
To se sloboda duboko okovana iz njih opire!
Čista psihologija će da kaže, da slabi i nesnadjeni ljudi, nezreli, traže odredjenu vrstu pripadnost pa makar to bilo hvatanje za slamku...
Čovjekova potreba da se ukalupi, potiče od praiskonskog gena koji ima zadatak da jedinku ubijedi da nadje stado, jer je to nekada i imalo smisla, kada je prosječan životni vijek ljudi bio oko 20-30 god. kada je glavno pitanje života bilo, kako preživjeti, a ne zašto i zbog čega živjeti.
Elem, drugo je vrijeme sada, taj gen se danas uglavnom iskorišćava, eksploatiše, često se desi situacija "dala baba dinar da udje u kolo, a sada daje dva da izadje", religije, sekte, gurui, razne subkulture, kriminalne strukture itd. vrbuju one slabe duhom, koji nose ovaj gen, one, koji nemaju snage i dostojanstva stojati sami, biti odgovorni, biti slobodni. Kada malo bolje razmislim, shvatim da je možda najveće prokletstvo života, ta utamničena sloboda, koju čovjek ima, a često je nije ni svjestan da je nosi duboko u sebi, bačena u neke okove dogme, ideologije, nacionalizma i sl.

 
A mnogo su nam agresivni ovi dosledni i ponizni vjernici, psuju, gube kontrolu brzo, trče pred rudu i sl. sve nekako kontra idealu sluge božjeg...
i nije naročito kontra. (Ali je priča duga.)
Pravi vjernik je ratnik.
Ovo je svijet sotone. Bog ima ovdje malo svojih. Istina nije komplicirana ali od nje svi bježe. Bježe ko ovce u gomilu, s glavama skupa. Vjeruju da su tako sigurniji od vukova.
Vjernik zna da sotonu treba mrziti.
Po svaku cijenu.
 
Čovjekova potreba da se ukalupi, potiče od praiskonskog gena koji ima zadatak da jedinku ubijedi da nadje stado, jer je to nekada i imalo smisla, kada je prosječan životni vijek ljudi bio oko 20-30 god. kada je glavno pitanje života bilo, kako preživjeti, a ne zašto i zbog čega živjeti.
Ukalupljivanje nije nikad bilo žešće nego danas.
******, i to je priča duga.
Ljudi se ukalupljuju u ideje prilično luđačke. Van pameti. Ali s obzirom da i drugi to rade, smatraju normalnim.
Nevjerojatno koliko su nam djedovi bili slobodniji. Bez televizjačine, i gotovo pa bez države.

Ako se sjetim ispričati ću vam poslije kako se usput gadno gubi duša.
 
Poslednja izmena:
Daleko sam od savršenog vernika, prema stoci se odnosim stočarski, ne volim provokacije, i često reagujem na njih, iako ne bi trebalo, bolje se skloniti. U ovom konkretnom slučaju to je bila provokacija ovog Šopenhauer - klona. Što se tiče vere, ona je došla do mene putem jednog slobodno mogu reći čuda, kojem sam svedočio, ali ne planiram da nekog ubeđujem u to.
 
Kami kaže .. čekamo sutra, kada budem imao kada budem bio.
Ne zelim da se probudim a to se desi te sam primorana da disem.
A sutra je čista ******* .. bolest .. starost .. smrt
Evo covek sezdeset deveto godiste je otisao' moja bivsa drugarica sa osamnaest godina od galopirajuce leukemije'nekome otkazala desna strana tela,kraj.Neko tu oko cetrdeset godina na mestu zavrsio 'mladi fudbaler lige bez briga se srusio,otisao Gore'mlada igracica rukometne lige bez briga isto.
Bolest,lekovi za srce,insulin ili neki drugi.lekovi,doktor stan stan doktor propada telo propadaju zubi propadaju organi ostali,sve odlazi u nepovrat.
Na kraju te nema kao da te nije ni bilo,ako te mediji ne drze u secanju ide zaborav.
Koji ***** čekate vi?
Smrt,brzu,bezbolnu,na mestu,cao.
Koji svijet? Koji uspjeh?
Ma kakvi..
Postoji neki svijet koji dolazi?
Joksic..
U koga vjerujete i zbog koga se još ne ubijate?
U onog Gore jer se ne odlazi pre vremena.
 
Izgledate fataljistično. A takvi i jeste. Čini mi se.
To bi moglo da se nazove .. prazno. A turci takve nazivaju .. avet .. čini mi se.

Oklen to?
Sa ću vam objasnim.
Mislim da ste izgubili dušu.

Gledate one pizdarijice koje izgledaju kao da vam žele musti pažnju?
Brat od tetke đoja g. Lendona je vjerojatno najlepši čoek na planeti? Pogledaj ovdin.
Ili dijete napisalo urnebesni odgovor na pitanje dva djela tjela koja u sebi sadrže đ .. jedno vidiš .. leđa. Za drugo trebaš otvoriti .. minđa.
Pa oni tiktok filmići?
Ako te ne zanima .. ko mu **** mater .. ne gledaš.

Zašto je to sotonsko? Zašto vam .. i nam .. to siše dušu?
Od boga je mir .. kažemo .. neka mir gospodnji bude uvjek s nama.
Od sotone je strka žestina ubijanje tuča vatra luđaštvo. Ljudi recimo trče svijetom. Turistično. Oni su na godišnjem odmoru, ali traže, trče. Leglo sotone.

Neki je glumac, davno, pričao kako se boji letjeti. Avionom valjda. Bio kod neke .. psihoanaliste vljda .. i ona pronašla uzrok.
Kad je bio mali neki ga ujak uzimao i dizao u zrak .. i kao .. bacio bi ga malo. I od toga mu ostao strah.
On je vjerovao da je to istina. Da mu je od toga strah. I ja vjerujem da je moglo biti to.
Moglo je biti sve dosta pomiješano. Ushit .. radost .. gotovo pomisao da može letjeti .. ali i strah .. i od pada .. i od toga da odleti.

Takvi .. kurcšlusi .. u svijesti. Ili podsvijesti. Ili duši, znaju praviti razna sranja. Koja poslije traju pedeset ili više godina. I dovode do toga da čovjeka sjebu .. više ili manje.
Mi se vjernici čuvamo grijeha. Grijesi uništavaju dušu gadno.

I zaključak
Ubiti čovjeka, bojati se letjeti ili slijediti kakvo sranje na internetu nisu isto. Kao intenzitet. Ali spadaju u istu koncepciju .. sjebavaju mir duše.
A taj se mir često više ne da povratiti. Ne što bi to bilo nemoguće. Nego što postane takav svijet normalan.

Rješenje one ženske je bilo .. nemoj letjeti.
Dobro, ispravno rješenje.
 
Jel. Vi vernici ste izgleda i na onaj svet preneli birokratiju.. zahteve, potvrde, odobrenja. Jel cete odobrenje od boga, gospodara vasega, traziti pismeno ili usmeno. Ili pre ce biti da on nema kancelariju, vec je nesto poput turskih sultana gde sa divana presudjuje.
Jel cete biti ponizni pred njim, pred gospodarom vasim?
Zar vam stvarno nije dosta da vas u ovom zivotu jasu razni "gospodari" i "autoriteti" nego bi jos da se trtite i na onom svetu. Jos bi da nekog sluzite. Nije vam dosta, pa ste zato isprojektovali boga vasega na nebesima da budete rabovi i sluge njegovi.
Izgledate fataljistično. A takvi i jeste. Čini mi se.
To bi moglo da se nazove .. prazno. A turci takve nazivaju .. avet .. čini mi se.

Oklen to?
Sa ću vam objasnim.
Mislim da ste izgubili dušu.

Gledate one pizdarijice koje izgledaju kao da vam žele musti pažnju?
Brat od tetke đoja g. Lendona je vjerojatno najlepši čoek na planeti? Pogledaj ovdin.
Ili dijete napisalo urnebesni odgovor na pitanje dva djela tjela koja u sebi sadrže đ .. jedno vidiš .. leđa. Za drugo trebaš otvoriti .. minđa.
Pa oni tiktok filmići?
Ako te ne zanima .. ko mu **** mater .. ne gledaš.

Zašto je to sotonsko? Zašto vam .. i nam .. to siše dušu?
Od boga je mir .. kažemo .. neka mir gospodnji bude uvjek s nama.
Od sotone je strka žestina ubijanje tuča vatra luđaštvo. Ljudi recimo trče svijetom. Turistično. Oni su na godišnjem odmoru, ali traže, trče. Leglo sotone.

Neki je glumac, davno, pričao kako se boji letjeti. Avionom valjda. Bio kod neke .. psihoanaliste vljda .. i ona pronašla uzrok.
Kad je bio mali neki ga ujak uzimao i dizao u zrak .. i kao .. bacio bi ga malo. I od toga mu ostao strah.
On je vjerovao da je to istina. Da mu je od toga strah. I ja vjerujem da je moglo biti to.
Moglo je biti sve dosta pomiješano. Ushit .. radost .. gotovo pomisao da može letjeti .. ali i strah .. i od pada .. i od toga da odleti.

Takvi .. kurcšlusi .. u svijesti. Ili podsvijesti. Ili duši, znaju praviti razna sranja. Koja poslije traju pedeset ili više godina. I dovode do toga da čovjeka sjebu .. više ili manje.
Mi se vjernici čuvamo grijeha. Grijesi uništavaju dušu gadno.

I zaključak
Ubiti čovjeka, bojati se letjeti ili slijediti kakvo sranje na internetu nisu isto. Kao intenzitet. Ali spadaju u istu koncepciju .. sjebavaju mir duše.
A taj se mir često više ne da povratiti. Ne što bi to bilo nemoguće. Nego što postane takav svijet normalan.

Rješenje one ženske je bilo .. nemoj letjeti.
Dobro, ispravno rješenje.
Ti sjedi i šuti.
Mir. Koliko bi izdržao?
 
Jel. Vi vernici ste izgleda i na onaj svet preneli birokratiju.. zahteve, potvrde, odobrenja. Jel cete odobrenje od boga, gospodara vasega, traziti pismeno ili usmeno. Ili pre ce biti da on nema kancelariju, vec je nesto poput turskih sultana gde sa divana presudjuje.
Jel cete biti ponizni pred njim, pred gospodarom vasim?
Zar vam stvarno nije dosta da vas u ovom zivotu jasu razni "gospodari" i "autoriteti" nego bi jos da se trtite i na onom svetu. Jos bi da nekog sluzite. Nije vam dosta, pa ste zato isprojektovali boga vasega na nebesima da budete rabovi i sluge njegovi.


e nek' si im rekao. k'o džukele, ne mogu bez gospodara. mora da im kaže i kad da krepaju
 
Čekam smrt, prirodnu, ako može, jer je ponekad vidim kao slatko oslobođenje...ne ubijam se, jer je sramota, i pred Gospodom, i pred ljudima, a i komplikovan je čin za izvesti...tako...u međuvremenu, gledam ako mogu malo da se i zabavim...a i puno spavam...



'sramota pred bogom' ubiti se, a boga nije sramota sto ga moliš da ti bude lakše, i on povodom toga čini - baš ništa
da je to odnos roditelja i deteta, i da dete hoće da se ubije a roditelj ne čini ništa da mu pomogne, odavno bi socijalne službe kucale na vrata

ali to nije odnos dva čoveka, to je odnos tlačitelja i tlačenog. odnos dva čoveka je humaniji
 
@letnjebesnilo

Tebe sam već primetio kao besnu forumsku keru, ok, razumem, drugačija uverenja, ali taj toliki bes i frust je nekako nesvojstven normalnoj ženi. Sve ok, što se mene tiče, nastavi da laješ, mada što ste se toliko uznemirili na spominjanje Boga, vaš ego izgleda ne može podneti da ima neko ili nešto iznad vas, tako mi deluje.
 
@letnjebesnilo

Tebe sam već primetio kao besnu forumsku keru, ok, razumem, drugačija uverenja, ali taj toliki bes i frust je nekako nesvojstven normalnoj ženi. Sve ok, što se mene tiče, nastavi da laješ, mada što ste se toliko uznemirili na spominjanje Boga, vaš ego izgleda ne može podneti da ima neko ili nešto iznad vas, tako mi deluje.


zašto uvodiš moj pol u diskusiju, kako je to relevantno? bes prema Bogu ne priliči jednoj ženi, zbog?
 
zašto uvodiš moj pol u diskusiju, kako je to relevantno? bes prema Bogu ne priliči jednoj ženi, zbog?
Ne prema Bogu, no sam već primetio i ranije u nekim porukama, taj neki veliki bes. 'Džukele', 'krepaju', tako neki izrazi koje koristiš. Čak da je i nevezano za pol, upadljivo je, a za ženu pogotovo, one su obično mirnije, suptilnije, što se kaže, nežniji pol. Čemu to?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top