Cane corso

Kao ponosni vlasnik mogu reci sledece: CC je predivan, druzeljubiv, miran i jako odan pas...
Nije tvrdoglav kao sto sam ovde procitao vec jako lako i brzo uci... Doge su tvrdoglave ali ne i CC...
Iskljucivo od vlasnika zavisi kakav ce biti prema drugim psima i ljudima... To je tako za sve pse a ne iskljucivo za CC... Ako zelite odanog psa koji se nikada nece previse udaljiti od vas pri tom ste formirana licnost i znate da se pravilno postavite prema psu-CC je pravi izbor...
Nije pas za one koji bi da budu u "fazonu" i koji bi ga uzeli zbog njegovog opasnog izgleda...
 
Evo nekih slika Kjare, psa kojeg ja obozavam, iako iskren da budem ne volim opasnije pse!:roll:

2zqzpg4.jpg


2v9546s.jpg


t8urk2.jpg


vollk9.jpg


fkwlrs.jpg


29cp0z9.jpg
 
Баш је порасла, видим да су јој очи постале жуте као и мом псу, неке судије кажу да јо то мана, а некима то не смета... Леп пас, сија се као да је пластичан :D, ја никако да нађем времена да овог мог очеткам и исполирам:).

467085a533.jpg


c83db3bb94.jpg
 
Poslednja izmena:
da ovaj pas je mog druga koji poprilicno dobro ziwi, i svaki dan joj daje vitamine za kosti, sva neka cuda onda neko jaje i nesto muti da bi joj se dlaka sjajila, stvarno je fenomenalno odrzava!
mada iskren da budem, vec je "prava" cane corso!
 
Plaooki, Ja bash obozawam jake welike i opasne...
(postoje izuzeci, westy...)
Kuchue je prewatko!!!!!!!!!!!

ja volim pse srednje velicine, odprilike velicine retrivera, ali da nisu opasni!
nije da ih se bojim, nego jednostavno vise volim rase poput retrivera!
ne mislim nista lose o opasnim psima, samo vise volim ove manje opasne!
mada kjaru obozavam, iako spada u opasnije rase!;)
 
ja volim pse srednje velicine, odprilike velicine retrivera, ali da nisu opasni!
nije da ih se bojim, nego jednostavno vise volim rase poput retrivera!
ne mislim nista lose o opasnim psima, samo vise volim ove manje opasne!
mada kjaru obozavam, iako spada u opasnije rase!;)

Eto te kao dragojlo, deliš rase na "opasne" i one koje to nisu. Ponovo, svaki pas je onakav kakvim ga vlasnik napravi. Jednostavno su neke rase stvarane za određene namene i kao takve su manje ili više podložne agresivnosti/prihvatanju ljudskog autoriteta... Da ne širim diskusiju. Cane corso je čuvar i normalno da će na svojoj teritoriji biti oštar.
 
Pozdrav narode ... :)

Shvrljajuci malo po netu, tragajuci, upravo, o Cane Corsu, naidjoh i na ovaj forum i ovu temu.
Poshto i sam imam Cane Corso, odgajam ovu rasu, ukljuchicu se i odje, sa nadom da cemo zajedno temu o ovim psima podici na nivo koji CC zasluzuje ... :)

Cane Corso je jedna jako mocna rasa. Cane Corso je seljachki pas i hvala seljacima koji su ga kao takvog sachuvali. Zahvaljujuci tome shto je bio radni pas, rad na selu, prirodna selekcija, kao i potrebe seljaka za jakim, inteligentnim, radnim psom su dovele do toga da se sachuva Cane Corso kao jedan od pasa koji ima sve karakteristike apsolutno funkcionalnog psa. Cane Corso u kasu mora da izgleda kao gazela, tj. mora da nosi svoju tezinu (kolika god ona bila) kao da je ne osjeca. Ne smije da bude pretezak, limfatichan i nezainteresovan. CC je savrshen materijal za obradu. Od njega mozete da napravite perfektnog chuvara svoje imovine, kao i lichnog bodyguard-a, a mozete i da napravite i "machku" ... :D
Zbog svog izgleda, a prevashodno zbog svog karaktera, Cane corso zauzima, u svijetu chetvoronoznih chovjekovih prijatelja, sve jachu poziciju.

Evo i da vam predstavim ove moje CC banditose ... ;)

Sforza Africa - Kana
Sforza-Kana---snijeg-za-web-1.jpg


Kala - Kuba
130720082354-1.jpg


Monty della Negro di Monte
130720082338-1.jpg


Toliko od nas za vecheras ... :bye:
 
Лепи су ти пси, лепо изгледа корсо и са остављеним ушима. Никада нисам видео кане корса и са ушима и са репом, ако неко има слику нека постави :)....
 
Djuro, trazio si da vidis kako izgleda Cane Corso kome su ostavljeni i usi i rep, pa danas na izlozbi nalećeh na jednog.
Evo i slike, ako njegov vlasnik ne laze, majka mu je svjetski sampion, a otac drugi na svjetu.


35akf4i.jpg


:bye:

Jos nesto, kad ugrabim stavi cu slike i Kjare, da vidite kako je slatka, ali je i dalje preslatka.
 
Uskoro treba ba dobijem stene i stvarno ne mogu da docekam:)
Treba mi savet,da li da mu kupiram usi i da li je to kod nas dozvoljeno?
Od mnogih cujem da nije,a ne bih da pogresim... :???:
 
Ne znam, ja da imam CC ne bih mu nikad kupirao usi, onako mi sa usima sladji, posto se nesto ne razumijem u njih bas najbolje sacekaj da dodje neko ko zna vise o njima, verovatno ti da dobar savjet.

Srecno! :)
 
Meni licno CC sa nekupiranim usima izgleda kao glavati labrador.Kad su mu kupirane usi za mene onda ima prelepu glavu i skroz drugaciji izraz,isto tako i dobermani,mada je lepota u oku posmatraca :D
 
Uskoro treba ba dobijem stene i stvarno ne mogu da docekam:)
Treba mi savet,da li da mu kupiram usi i da li je to kod nas dozvoljeno?
Od mnogih cujem da nije,a ne bih da pogresim... :???:

Po statutu FCI a samim tim i KSS, kupiranje nije dozvoljeno ali većina ljudi o i dalje radi. Uporedi slike kupiranih i nekupuranih pasa, pročitaj temu o kupiranju i sam/a odluči šta ćeš i kako.
 
Sto se tice samog izgleda definitivno mi je lepsi sa kupiranim usima, ali ne bih zelela to da uradim ako nije dozvoljeno i ako zbog toga nece moci da bude ocenjen tj. da ide na izlozbe. U svakom slucaju hvala na informacijama.
 
Pozdrav drushtvo ... :)

Nije me bilo neko vrijeme, ne dozvoljavaju obaveze, ali evo vecheras da se ukljuchim na kratko i pozdravim vas ... :)

Po statutu FCI a samim tim i KSS, kupiranje nije dozvoljeno ali većina ljudi o i dalje radi. Uporedi slike kupiranih i nekupuranih pasa, pročitaj temu o kupiranju i sam/a odluči šta ćeš i kako.

Prvo bih ispravio mimi's mom ...
Statut FCI, kao ni KSS nemaju veze sa zabranom kupiranja. Zabrana kupiranja je drzavni zakon i ni jedna kinoloshka organizacija nije uchestvovala u tome, naprotiv. Niko nije ni pitao kinologe shta misle o tome, ni kod nas, a ni u svijetu. Zabrana kupiranja je u sklopu zakona o zashtiti zivotinja i donosi se u paketu ostalih zakona u skupshtini. Kod nas, makar, u Crnoj Gori, veterinari su dali svoje mishljenje, politichari, ako su uopshte prochitali shta su izglasali, takodje, ali ni jedna kinoloshka organizacija nije pitana za mishljenje.
Zakon jeste izglasan, ali ja kao odgajivach, i dalje kupiram ushi i rep Cane Corsu, jednostavno iz razloga shto je to vjekovima unazad odlika te rase i to pishe u njihovom standardu. Na izlozbi, sudija je duzan da podjednako tretira kupirane i nekupirane pse. Nedavno, u Madjarskoj, na Euro dog show, prisutno je bilo vishe kupiranih nego nekupiranih CC.


DOBIO SAM ZENKU C.C STARU 3 GODINE JOS SE PLASIM DA JOJ PRIDJEM NEZNAM HOCELIME PRIHVATITI.:mrgreen:

U toj situaciji najvaznije je zadobiti povjerenje psa. Nishta na silu ne moze i mora se uloziti dosta strpljenja. U svakom sluchaju, rjeshenje je u hrani i paznji koja se pruza psu.

Napishi neshto vishe o tome kako se pas ponasha kad mu prilazish, da li dolazi na poziv, odbija li hranu, jede li u tvom prisustvu ili tek kad se udaljish, da li mashe repom kad mu prilazish ili gleda "ispod oka" pognute glave ... i sl.

Pozdrav drushtvo i nadam se da cu malo cheshce dolazit ... :bye:
 

Back
Top