Cane corso

Pozdrav,prvi put se javljam I potrbna mi je Vasa pomoc.Dobila Sam psa cane korso od sedam meseci,zenku.Bila je u stanu,mi imamo ogromno dvoriste I pustene divlje patke-pitome su,japanke guske,ukransne koke, I vucjaka zenku.Sa vucjakom see Kane sprijateljio I zajedno ih pustam.Gledala Sam snimke pressure pa polako I primenjujem,svakog Dana po Malo.E,problem mi je koliko je pouzdan Kane sa mojim pernatim zivotinjama da budu zajedno?bojim see da bude pusten u dvoristu a da neko treba da udje u dvoriste,pokida see kada neko prodje pored kuce,a ne josi I da udje.koliko mu je verovati?
 
Imam muzijaka CC 11 meseci, 35kg, 66cm, aktivan je, ima 2 setnje u toku dana, do nekih 10km ukupno, malo ga pustam na gumu, istrcava za lopticom ponekad, malo radimo kobasicu...pas izgleda kao sajlica, ali po svim mogucim tablicama i informacijama koje sam nasao njemu nedostaje 7+ kilograma za njegov uzrast...

Hranim ga mesom(govedina-srce, burag, jezik, piletina-grudi, ledja, riba-glave, ikra) i u to dodajem razne zitarice, semenke, povrce, ulja, jaja itd...Uglavnom meso je 85+ posto obroka. Dnevno pojede 1.5kg do 1.8kg, plus nekada dobija jogurt i surutku preko...

Ciscen je od parazita redovno, super je zivahan, raspolozen za druzenje i igru...

Interesuje me sta bi mogao da bude razlog ovako sporog dodavanja kilaze? I da li moze neki savet kako bih mogao da odrzim taj neki tempo mesecnog dodavanja kilaze, jer je u poslednjih mesec dana nabacio samo 0.5kg, a mesec pre toga 1.5kg, mesec pre toga 2.5kg...???

Da li da mu pojacam obroke, smanjim setnje, uvedem neki jaci trening sa opterecenjem ili nesto drugo?
 
cao svima... nov sam na forumu i ovde sam zbog bas ove teme... moj pas je star 12 meseci i ima oko 63kg, i oko 72cm je visok. Pa gledam sad vase slike i postove, moj pas mi se cini dosta sitniji od nekih ovde na slikama, pa mi nije jasno sad nista... inace ne znam kako da postavim slike mog psa posto vam pisem sa i-ped- a...? svakao koliko bi hrane on trebao da jede dnevno, ja ga hranim jednom dnevno, uvece i dajem mu oko 1600gr granula... inace on je prakticno odrastao na njima, mada cesto ima dijereju i to me nervira...? Zahvalan na odogovorima... ;)
Mnogi lazu za kilazu. Kazu odprilike a nisu ni vagali ili samo zaokruze. Ili smanje mjesec dva da im pas/stene izgleda vece. A i sve je stvar do kuta fotografiranja
 

Back
Top