Bus Plus kazna

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ama ljudi vi koji treba da platite kaznu ste totalni idioti. Dobro , za Aristokratu to znamo od ranije ali vi ostali našli ste na koga da se ugledate. Ako nemate kartu ili ako vam je istekla nemojte je pokazivati ridži u slučaju da je personalizovana pokupiće podatke iz nje i poslati vam kaznu . Naljbolje je da kažete da izlazite na sledećem stajalištu:mrgreen:, a ako baš žurite recite da ćete kupiti kod vozača (jednokratnu), ili ne znam u zadnje vreme možda direktno od ridže. (u početku je bilo kod vozača, no vozaču je najčešće mrsko da se saginje i hebava oko otkucavanja pa neće ni da naplati).
Inače da živim u normalnoj zemlji prvi bih se zalagao da se karta plaća no kad neko (ovaj put Đilas i njegove barabe) može da osnuje privatno preduzeće i prenese monopolski posao naplate karata na to preduzeće, a zatim tu firmu proda Turcima i zdipi sebi lovu u džep, onda iz principa neću da plaćam kartu :evil:
 
Poslednja izmena:
Da li neko ovde zivi van teritorije Beograda, cuo sam da tamo ne salju kazne? Ja sam danas imao neprijatnu situaciju, posao sam da uplatim mesecnu, ovaj mi je trazio dok jos nisam uplatio i rekao da moram da imam prvog u mesecu, ako nemam kazna mi je odmah 1000 din i da ako mu dam lk da ce kaznu da ponisti inace je 5000 kad posalju na adresu. Ja se zajebem i dam mu licnu. On kaze sad je sve u redu, ne moram da placam... Mislim da me je zajebao. Neka neko kaze sta da radim. :(
a sto lepo ne kazes e slusaj nervozan sam nesto nema posla zena ne daje ,nemoj ti da budes taj na kom cu iskalim bes
 
Zdravo svima!
Pre 4 dana meni se desila ista stvar! I ja sam imala 4 vožnje na kartici ali se jednostavno vožnja nije skinula kad sam približila karticu automatu i ja to nisam primetila...U glavnom dobih čestitku od zarozane Bus Plus tete od 5000 din! I imam rok da platim 8 dana...napisala sam neku molbu u kojoj sam objansila šta se desilo ali rekoše mi da je salba vajda od toga jer sad jednostavno gledaju da naplate svima kojima mogu kako bi naterali nearod da plaća kazne :/
Aristokrato s obzirom da vidim da si ti još 16.10. imao slično iskustvo, budi ljubazan pa mi reci šta se desilo? jesi morao da platiš?
Hvala na informacijama ;)
Pozzz
Dragana
 
Paničite bez razloga, i meni su napisali dok sam bila mlada, neuka i zelena...a nisam iz BG...i stiže opomena jedared...od advokata, ali ništa ja to nisam dirala i to tako i ostalo...netaknuto. Inače šalju i van BG, 50km max, ali i dalje mislim da nema razloga za paniku to su sve sranja, prekršajni sud je prebukiran, mislim jedino sad da je neko baksuz pa da ga ganjaju za 1500 din ili 3000 ili 5000 šta god. Chill
 
A sta ja da radi kad mi cerka uzme bus plus za zaposlene i pokaze kao svoju ( do sad je prolazilo jer na slikama svi licimo) i ova idiotkinja provali da to nije njena kartica, oduzme joj karticu i sad ja treba da platim kaznu 5000 dinara da bi dobila ponovo busplus. Uzgred radim na bloku 45 a zivim u centru. Menjam sve prevoze u kojima je stalna kontrola> 65...77...95/
:per: mislim da cu sutra ujutro otici do Beogradjanke da izvadim duplikat...kao izgubila sam...ispala mi iz dzepa
Moja poruka sto se tice kazne, ako te uhvate i ako ti ne uzmu katricu kao mojoj cerki> nikako ne treba placati. Ne mogu ti nista! :cool:
 
to je bilo ranije, kad su bili on stari ridzovani. sad nista ne znaci da li je naplatio 1, 10 ili 150 kazni. Plata im je ista> po satu. nego ima raznih iskompleksiranih budala koje misle da sad imaju neku moc pa se izivljavaju.

- - - - - - - - - -

Oni MORAJU da napišu barem 3 kazne mesecno. To im je "donji limit" po ugovoru. Rek'o mi kolega.


Podrazumevano Re: Bus Plus kazna

to je bilo ranije, kad su bili on stari ridzovani. sad nista ne znaci da li je naplatio 1, 10 ili 150 kazni. Plata im je ista> po satu. nego ima raznih iskompleksiranih budala koje misle da sad imaju neku moc pa se izivljavaju.
 
Poslednja izmena:
Bus+ je ***** kao i sve vezano za Bus+. Evo recimo primer iz života: moj poznanik ima personalizovnu karticu, međutim postoji neka greška, ni jedan čitač ne može da je očita. I svaki put kad naiđu, oni pitaju što nije očitao, on objasni, oni ne veruju, porbaju sami, vide da ne radi i kažu mu da ode da je zameni. I to tako radi mesecima već.
 
A sta ja da radi kad mi cerka uzme bus plus za zaposlene i pokaze kao svoju ( do sad je prolazilo jer na slikama svi licimo) i ova idiotkinja provali da to nije njena kartica, oduzme joj karticu i sad ja treba da platim kaznu 5000 dinara da bi dobila ponovo busplus. Uzgred radim na bloku 45 a zivim u centru. Menjam sve prevoze u kojima je stalna kontrola> 65...77...95/

Normalno.
Sta je tu nepravedno?
 
koliko znam ako ne platis bace te na sud, onda placas i njima, plus sudske troskove
ako ni to platis sud salje izvrsitelja za prinudnu naplatu

kao i za svaku kaznu

a moram, jace od mene, da kao i svi prokomentarisem zasto si pobogu dao dokumenta :fdlan:
smatraj ovo vise retorickim pitanjem :lol:
 
A sta ja da radi kad mi cerka uzme bus plus za zaposlene i pokaze kao svoju ( do sad je prolazilo jer na slikama svi licimo) i ova idiotkinja provali da to nije njena kartica, oduzme joj karticu i sad ja treba da platim kaznu 5000 dinara da bi dobila ponovo busplus. Uzgred radim na bloku 45 a zivim u centru. Menjam sve prevoze u kojima je stalna kontrola> 65...77...95/
:per: mislim da cu sutra ujutro otici do Beogradjanke da izvadim duplikat...kao izgubila sam...ispala mi iz dzepa
Moja poruka sto se tice kazne, ako te uhvate i ako ti ne uzmu katricu kao mojoj cerki> nikako ne treba placati. Ne mogu ti nista! :cool:
zasto je kontrolor idiot ako je napisao kaznu za koriscenje tudje karte, sto je po pravilu
 
a za ove komentare da se panici bez razloga.... ok cak i da zaborave na tebe i zastari dug, sto se nece desiti ako salju opomene, kako zamisljate da dobijete sledecu povlasticu bez placanja predhodne kazne
znaci nije da nije problem
to samo neko ko nije iz bga, pa ga opalili dok je bio na par dana, moze tako da reaguje, ovi iz bga ce se voziti na krovu busa svaki dan?
 
Ja sam uzela dopunu na tarfici koja nije prosla, valjda aparat nije bio u redu. Usla sam u bus, on je krenuo, kartica je bila prazna. Imala sam racun iz trafike, ali to nije odobrovoljilo kontrolora nego mi je uzeo licnu i napisao kaznu i rekao da tuzim gazdu trafike...:dash: To je bilo u junu.
Kazna mi nikad nije stigla.
 
uzeo ti licnu,ono prvo ti je uzo ruke i vezo iza ledja pa polako po torbi dok je nije naso i napiso kaznu
Pa znas kako, nisam znala da mogu da ne dam licnu.
A sem toga, bilo ih je vise, i komunalci su bili njima, zadrzavali su bus, putnici su poceli da negoduju i vicu...situacija sa kojom se ja nikad do sada nisam susrela. A zurilo mi se, nisam mogla da iazdjem i sacekam drugi bus, pogotovo sto na toj istoj trafici nisam mogla dobiti dopunu a druga jako daleko.
 
Komunalcima svakako moras da das licnu. Mislim, ne moras :) , ali to onda ima posledice...
Znas sta, nije problem ni platiti kaznu, ni dati licnu, nego je problem sto se covjek nadje u zacaranom krugu ne svojom krivicom.
Ako sam ja izvrsila dopunu na trafici, pa dopuna nije prosla (a dobila sam racun), onda iz Bus plusa kazu da vidim sa gazdom trafike, on opet kaze da vidim sa ovima iz Bus plusa jer nije on pravio aparat pa da bude kriv.
I mogla bih ja tako do sudnjeg dana s njima, da tuzim jedne, pa druge i to bi se vuklo decenijama na sudu.
Ko je zaduzen za aparate po trafikama?
Mislim, bespotrebno se maltretiram a platila sam.
 
Nema potrebe za sudovima.
Ako je situacija bas takva - nije prosla uplata, a imas racun i das im na uvid, onda dignes galamu. Mislim, bukvalno galamu, sa drekom, mahanjem rukama i sve to...
Izvadis telefon i pocnes da snimas. Trazis da zovu sefa, zoves policiju, itd...
 
Mislim da je glupo pričati o tome šta je mogla da uradi, uradila je ono što je smatrala da je ispravno, pitala je šta da radi s obzirom da je platila dopunu i treba da plati kaznu za nešto što nije njena krivica.
Evo šta bih ja uradila..Nazvala bih njihov korisnički servis pitala gde i kome mogu da uložim reklamaciju ..fotokopirala račun za dopunu na kome čini mi se mora da bude i trenutno stanje na kartici , kaznu na kojoj se vidi da si nakon toga kažnjena..i mislim da bi to treblao da bude ok.. Kakav vlasnik trafike pa to je glupost ..ako njemu zaista ne radi aparat onda bi verovatno moralo da bude više oštećenih putnika,,:)
 
Problem sa tim reklamacijama je u tome sto to moze da te kosta vise zivaca nego da to resis na pocetku....ali ajde, i to je neko resenje...
U pravu si. Previse je to maltretiranja, potrosenog vremena i zivaca.
Bas me briga, ako stigne kazna platicu, ako ne-nikom nista.
Znam ja kako bih se sada ponasala, ali tada mi nije bilo ni na kraj pameti da se moze tako nesto desiti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kazna ti verovatno neće stići , mislim da moraš da ideš da je platiš ali nisam sigurna. U svakom slučaju da će te sačekati ..sećam se naš komšija je mnorao da plati gomilu kazni koje su ga naravno sačekale da bi dobio busplus peronalizovanu karticu:lol:
 
Kazna ti verovatno neće stići , mislim da moraš da ideš da je platiš ali nisam sigurna. U svakom slučaju da će te sačekati ..sećam se naš komšija je mnorao da plati gomilu kazni koje su ga naravno sačekale da bi dobio busplus peronalizovanu karticu:lol:

Ako stigne ja cu platiti. To je sad stvar sudije za prekrsaj. Mada ne mislim da ce se sudija bas mlatiti sa kaznama iz Bus plusa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top