Britanski ministar Hun:"Mladić ne mora da bude u Hagu"

sumiram - sustina prvog svetskog rata je bila u tome da se svrgnu poslednje dve imperijalne dinastije u vidu jedne jedinstvene drevnoevropske vladarske loze, te da se postave fundamenti novog revolucionog socijalistickog talasa i konacni uslovi za pretapanje evropskih nacija u kotlu opsteg rata. jedino su habzburzi i romanovi bili prepreka za ovu realizaciju i buduci da su joj suprotstavljali rusko-germansku osovinu ucvrscenu jednom krvlju i jednom politickom idejom, imali su sve sanse na uspeh. a srbija je zrtvovana upravo tako kako je zrtvovana i rusija. niti je rusija mogla sebi da dopusti neprirodni rat sa svojim glavnim saveznikom (habzburzi), niti je srbija mogla da dopusti da austrougarska anulira nezavisnost koju je krvlju platila dve godine ranije. toliko.
 
GZ:
Ljudi... vidim da vas vecina ovde ima neku sebicnost u sebi
daj im i rodjenog tatu samo da ja imam danas cokoladu..
Ево како ја то разумем:

Ситуација у периоду 1992-2001. је била неприхватљива. Зато што је била заступљена неравноправност.
На унутрашњем плану, неравноправност је била заступљена зато што је постојао диктатор са неприкосновеном влашћу.
А на транснационалном плану, неравноправност је била оличена у томе што због санкција Срби нису имали иста права као становници западних држава.

Након 5. октобра међутим долази до успостављања равноправности.
Сада нити више има диктатора, нити постоји неравноправност са грађанима западних земаља. То је дакле прихватљиво стање.

Е сада, Младић треба да лети зато што је оптужен да је стрељао ратне заробљенике и томе слично.
Не буде ли испоручен, Србија ће као "outlaw" држава опет доћи у неки положај неравноправности.
То су укратко разлози што Рале треба да лети у 'Аг.

Из неког разлога ви називате равноправност "предајом," "ропством," и другим чудним изразима.
Мислим да би требало да схватите да овде нико није поробљен.
Из мени непознатих разлога ви равноправност видите као потлаченост.
Да иронија буде већа, исти они који су били одани робови Милошевићу, су сада исти они који кажу да је ропство неприхватљиво.
 
"haski tribunal" je nelegalna, nemoralna i nenormalna institucija, stvorena sa jedinim ciljem: da ponizi i Srbiju kao drzavu i Srbe kao naciju. Pitanje izrucenja Mladica nije pitanje jednog coveka, to je pitanje ocuvanja elementarnog suvereniteta i osnovnih principa jedne drzave. Zato ne bi trebalo izruciti Mladica (niti bilo koga drugog) cak i da su posledice mnogo ozbiljnije nego sto je 'zamrzavanje' pregovora sa eu.
 
Salvantis:
"haski tribunal" je nelegalna, nemoralna i nenormalna institucija, stvorena sa jedinim ciljem: da ponizi i Srbiju kao drzavu i Srbe kao naciju. Pitanje izrucenja Mladica nije pitanje jednog coveka, to je pitanje ocuvanja elementarnog suvereniteta i osnovnih principa jedne drzave. Zato ne bi trebalo izruciti Mladica (niti bilo koga drugog) cak i da su posledice mnogo ozbiljnije nego sto je 'zamrzavanje' pregovora sa eu.

Pazi ga ovaj Kosta Cavoski :shock: , bla bla bla bla.................ni jedno slovo nisi sam smislio...
Ajde nesto pokusaj svojim recima, a da nije sto puta izblebetana , napamet naucena fraza...
 
JABUCHILO:
mogu ja da probam?
meni se cini da je sve kristalno jasno - francuski spijun ubio naslednika prestola austrougarske imperije sa ciljem da se isprovocira opsti rat. ideja je bila prosta. srbija posle balkanskih ratova izgledala je kao previse lak zalogaj za imperiju da bi dopustila njeno dugorocno jacanje. bilo je jasno da integracija nove germanske nacije ima smisla samo unutar brze realizacije na dva pravca - borba sa francuskom kao naslednikom i glavnim pretendentom na opste franacko imperijalno nasledje i borba za totalnu absorbciju evropskog juga i izlaz na italiju i grcku. svi su bili svesni da je neophodna kapisla, a to nije mogao biti direktni francusko-germanski konflikt jer on ne bi mogao dovoljno brzo da se internacionalizuje i vrlo verovatno bi ostao medjudrzavnim sukobom do svog kraja. za internacionalizaciju bio je neophodan ulazak rusije. vazno je razumeti da su rusko pruski odnosi u to vreme bili na vrhuncu, da je nemacko-ruska osovina bila najdominantnija sila u evropi sa najvecom perspektivom na ekonomsko, vojnom i politickom planu. stari kolonijalisti su zato u igru ubacili lak zalogaj, srbiju, koja bi jedino u slucaju balkanskog pitanja mogla da isforsira rusku carsku dinastiju na totalno neprirodni rat sa nemcima i svojom bracom po krvi austrijskom monarhijom. napad na srbiju isprovociran je kako sam rekao egzekucijom naslednika u sarajevu od strane agenture francuske obavestajne sluzbe u celini i frank-masonske loze u parizu konkretno (smrtna presuda' ferdinandu iznesena je na njenom zasedanju ako se dobro secam oko 8 godina pre neposrednog izvrsenja, to je javni podatak a ne hipoteza, pa izvoli proveri). posle egzekucije sve je islo protiv srbije. prva pasiceva izjava i konstantna platforma u pregovorima sa austrougarskom bila je - ni po koju cenu ne dopustiti ulazak u rat, koji je za srbiju znacio konacni populacioni, kulturni i politicki krah tek zapocete srpske renesanse. ako imas u vidu da su odmah po objavi ultimatuma, posle kraceg vecanja, srpske vlasti objavile da su spremne da prihvate sve tacke ultimatuma OSIM JEDNE, onda je jasno da SRBIJA NI U KOM SLUCAJU NIJE IMALA NIKAKVU NAMERU DA ZA NEKOGA PA NI ZA SEBE VODI TAJ RAT. upravo suprotno, rusi su pritiskali na vladu da sve bezuslovno prihvati a za poslednju tacku - BEZUSLOVNO PUSTANJE VOJSKE I POLICIJE IMPERIJE NA CELU TERIRORIJU SRBIJE I SLOBODNO HAPSENJE I SUDJENJE U AUSTRIJI - prepustili su resenje srbiji uz isticanje da jedino to ispunjenje moze da spreci rat ali da je cena za to i sto se rusije tice prevelika. englezi su paralelno obradjivali nemce i austrougare izuzetno kompleksnim politickim pr-om i sustinski ubedjivali ih da uzimanje juga moze proci nekaznjeno. sustinski, obecanje jesu ispunili, jer kaznu je trebalo da izvrsi rusija.
e sad, sto niko nije znao za nemacku (i frankmasonsku) kartu za rusiju, u vidu lenjina i rusenja dinastije, to je druga prica. vazno je samo imati u vidu da je osnovni argument za revoluciju bio "neprirodan i bezuman rat sa bratskim nemackim narodom" za racun 'imperijalista"... pa onda milanche, sad ti kazi, cijom se retorikom koristis kaa tvrdis da susrbi ratovali za imperijaliste umesto da su vodili bitku za goli zivot i nezavisnu srbiju.

E, takvog te volim JABUCHILO! Bez uvijanja, otvoreno...jer, svako ko voli Rusiju, ne sme zabadati glavu u pesak pred istorijskim cinjenicama jer je to pogubno, prvenstveno po Ruse same koji imaju mnogo neprijatelja...... ali i prijatelja.
 
JABUCHILO:
sumiram - sustina prvog svetskog rata je bila u tome da se svrgnu poslednje dve imperijalne dinastije u vidu jedne jedinstvene drevnoevropske vladarske loze, te da se postave fundamenti novog revolucionog socijalistickog talasa i konacni uslovi za pretapanje evropskih nacija u kotlu opsteg rata. jedino su habzburzi i romanovi bili prepreka za ovu realizaciju i buduci da su joj suprotstavljali rusko-germansku osovinu ucvrscenu jednom krvlju i jednom politickom idejom, imali su sve sanse na uspeh. a srbija je zrtvovana upravo tako kako je zrtvovana i rusija. niti je rusija mogla sebi da dopusti neprirodni rat sa svojim glavnim saveznikom (habzburzi), niti je srbija mogla da dopusti da austrougarska anulira nezavisnost koju je krvlju platila dve godine ranije. toliko.

I jos jednom...kapu dole za komentar!
 
markovozd..:
Pazi ga ovaj Kosta Cavoski :shock: , bla bla bla bla.................ni jedno slovo nisi sam smislio...
Ajde nesto pokusaj svojim recima, a da nije sto puta izblebetana , napamet naucena fraza...
Ne znam kakve veze ima Kosta Cavoski sa ovim, ali ako moram da biram izmedju Koste i americkog 'superheroja' u helankama iz tvog avatra, definitivno vise cenim Cavoskog. Nego nisi rekao sta to nije tacno u mom prethodnom postu?
ps. ja uvek koristim svoje reci, problem je izgleda sto su previse slozene za tebe. Sta da radim kad mi idol nije Miki Maus...
 
Salvantis:
Ne znam kakve veze ima Kosta Cavoski sa ovim, ali ako moram da biram izmedju Koste i americkog 'superheroja' u helankama iz tvog avatra, definitivno vise cenim Cavoskog. Nego nisi rekao sta to nije tacno u mom prethodnom postu?
ps. ja uvek koristim svoje reci, problem je izgleda sto su previse slozene za tebe. Sta da radim kad mi idol nije Miki Maus...
Пази, колега Салвантис :
"Ово ћу рећи само једном!"

Ако је професор Коста Чавошки то рекао пре тебе, а ти то запамтио -
па после то негде рекао онда си у најмању руку папагај !
Међутим, ако запамтиш нешто што је Чеда рекао - па то негде поновиш -
ееее, тад си геније, мислиш својом главом, паметан, фин, добар ...

Јел ти јасно ?
a065.gif
 
ХАШКИ ТРИБУНАЛ ЈЕ ДО САДА МИЛИОН ПУТА ДОКАЗАО ДА ЈЕ НАЈВЕЋА СРАМОТА ЗА ЉУДСКИ УМ, ЗА ЗДРАВ РАЗУМ И ЗА ПРАВНУ НАУКУ.

Само идиЈот би могао да помисли ДА ЈЕ РАТКА МЛАДИЋА ПОТРЕБНО ИСПОРУЧИТИ ХЛАДНОКРВНИМ САДИСТИМА, ЛАЖОВИМА И УБИЦАМА.

тачка !
 
Salvantis:
Ne znam kakve veze ima Kosta Cavoski sa ovim, ali ako moram da biram izmedju Koste i americkog 'superheroja' u helankama iz tvog avatra, definitivno vise cenim Cavoskog. Nego nisi rekao sta to nije tacno u mom prethodnom postu?
ps. ja uvek koristim svoje reci, problem je izgleda sto su previse slozene za tebe. Sta da radim kad mi idol nije Miki Maus...

:D :D :D :D :D

Pa, zamisli Kostu u helankama.........ne ide , brate :D :D :D
 
markovozd..:
Zar Mladic ne spada u tvoju omiljenu kategoriju vojnih lica, *********??? :confused:

Неистинито и нетачно ЦИТИРАШ МОЈЕ РЕЧИ - боље прочитај још једном ШТА САМ НАПИСАО ... али то је твоја пракса овде !
Добро знаш да сам писао о комуњарама у странкама тј. ДЕЦИ војних лица !
 
Kome to izručiti Mladića?
Zapad "prdi" o zakonima kada je Srbija u pitanju, a sam krši najviše pravo - međunarodno pravo.
Kako i zašto bi odcepljenje Kosova bilo presedan bez uticaja na slične slučajeve?
To je kao kada bi neko pred kamerama silovao devojčicu od 5 godina, zatim je zaklao, zapalio i kada se ohladi ponovo silovao. I na sudu ga oslobode svih optužbi i puste na slobodu, ali usput objasne da je to samo ovaj put, a sledeći put će nekog drugog kazniti. Bez da racionalno objasne zašto su to učinili.
I šta su to oni uradili?
Posrali se i na zakon i pravo i pravdu i državu. Eto šta.
Zakon da bi bio zakon ne sme imati izuzetke, jer je u protivnom kriminal i sramota.
To isto oni rade sa Kosovom.
 
I još ovo.
Francuska je donela zakon po kome se ne sme negirati turski zločin nad Jermenima. To je jedan od najstrašnijih genocida. Turska ne priznaje ni genocid, a kamoi francuski zakon. Kao što ne priznaje ni kiparski suverenitet. Ajde neka neko uporedi srpske zločine sumnjive vrednosti i turske megazločine. Nešto ne vidim i ne čujem da USA i Britanija prete Turskoj. Naprotiv, izvinjavaju se zbog francuskog "brzopletog" poteza.
A ako se optužuje Turska, zašto se ne optuži i Britanija. Pa oni i danas krckaju bogatstva koja su sistematski pljačkali širom sveta. Usput su počinili genocid nad narodima dva kontinenta. Da li dupelisci Zapada to mogu da shvate. CELA DVA KONTINENTA. Naravno radi se o Severnoj Americi i Australiji. Bezbrojne zločine po Africi i Aziji i ko zna gde, neću ni spominjati.
Sve se to dogadjalo pod ovom istom Britanijom. I dalje je to ista monarhija. Da li je Britanija optužena i da li se posipala pepelom po glavi zbog NAJVEĆIH ZLOČINA U ISTORIJI ČOVEČANSTVA?
Po dimenzijama i posledicama proisteklim iz ovih zločina, ovo su zaista najveći zločini za koje istorija zna.
Nikada Britanci nisu napravili sa gnušanjem distancu od svoje zločinačke istorije, već naprotiv žale zbog sumraka svoje imperije. Takođe, to im ne smeta da i dan danas drže brojne kolonije i brojne narode u tom ponižavajućem položaju. Šta će oni na Gibraltaru, ili na Foklandima?
Zar su smrdljivom Englezu bliža i draža Foklandska ostrva, udaljena, ***** li ga koliko, hiljada kilometara, nego Srbima Kosovo?
Zar su Englezima svetije ovce, kojih samo ima na tim ostrvima, nego nama svi naši kosovski manastiri?
I zar dopustiti takvom šljamu i ološu da nam sudi? Zar takvi da sude o srpskom poštenju? Kakva uvreda.
Takođe, razumem i ove domaće lizoguze što traže da im se preda Ratko. Oni ližu guzicu Zapada, pa ližu. Da li vredi takvima objašnjavati da je to pitanje ponosa? Da li uopšte vredi pričati o ponosu nekome ko liže bulju? Verovatno ne.
Jedino što me vređa kada oni o tome pričaju, je to što spominju zakon i pravdu. Kako može neko kome su puna usta tuđih gov.ana da priča o zakonu i pravdi? To je već stvarno uvredljivo za pravog čoveka.
 
satarichar

Одлично си објаснио, свака част........али нећеш од њих добити одговор, када добију пост као што си ти написао разбеже се као штакори.............

п.с. Само ми никада неће бити јасно КО ИМ ЈЕ, КАДА И КАКО УГРАДИО
СЛУГЕРАЊСКИ ГЕН ?
 
eremita:
п.с. Само ми никада неће бити јасно КО ИМ ЈЕ, КАДА И КАКО УГРАДИО
СЛУГЕРАЊСКИ ГЕН ?
Vidis eremita mene zanima moj zivot,zanima me kako ce se u ovoj zemlji ekonomski ziveti hoce li biti investivija radnih mesta i slicno.
Zabole me za ideale i ispravljenje svetskih nepravdi.
Zabole me i za Ratka Mladica :-)
Shvatas?iga sta n
Ako je slugeranjeski gen to sto ja hocu nesto da uradim od svog izvota a ne da provedem pocetak 21. veka onako kako sam 90-e onda ***** li ga valjda nisam normalan...
 
_Milanche_:
Vidis eremita mene zanima moj zivot,zanima me kako ce se u ovoj zemlji ekonomski ziveti hoce li biti investivija radnih mesta i slicno.
Zabole me za ideale i ispravljenje svetskih nepravdi.
Zabole me i za Ratka Mladica :-)
Shvatas?iga sta n
Ako je slugeranjeski gen to sto ja hocu nesto da uradim od svog izvota a ne da provedem pocetak 21. veka onako kako sam 90-e onda ***** li ga valjda nisam normalan...

Па на шта то личи да тебе занима САМО ТВОЈ ЖИВОТ - и шта рецимо и да само твој живот буде теби по твојој мери А ДА СВИ ОСТАЛИ ЖИВОТИ ОКО ТЕБЕ БУДУ СЈЕ*АНИ - шта ће ти онда такав живот.

Како не разумеш да само стварањем ОПШТЕГ ДОБРА МОЖЕ И ТЕБИ ДА БУДЕ ДОБРО ИЛИ БОЉЕ - и ослободите се више опсесије Младића... ПРОЧИТАЈ НАСЛОВ ТЕМЕ и схвати да се неке ствари мењају......
 
eremita:
Па на шта то личи да тебе занима САМО ТВОЈ ЖИВОТ - и шта рецимо и да само твој живот буде теби по твојој мери А ДА СВИ ОСТАЛИ ЖИВОТИ ОКО ТЕБЕ БУДУ СЈЕ*АНИ - шта ће ти онда такав живот.

Како не разумеш да само стварањем ОПШТЕГ ДОБРА МОЖЕ И ТЕБИ ДА БУДЕ ДОБРО ИЛИ БОЉЕ - и ослободите се више опсесије Младића... ПРОЧИТАЈ НАСЛОВ ТЕМЕ и схвати да се неке ствари мењају......
Pazi Eremita meni tesko moze biti dobro ako ne bude opsteg poboljsanja jer ja ne zivim u Tunguziji.
Takodje ne vidim da moze biti opste dobro i samim time i meni ako budemo zemlja pod blokadom i u nemilosti.Jednostavno mislim da je put kojim idemo od 2000. bolji i da generalno idemo malo ali napred.
Necu da se vracam u 90- i da ratujem,da me bombarduju da cekam pozivce za mobilizaciju i slicna sranja.
Necu,zabole me za to.Hocu da zivim.
Ne znam sto kazes da ne pominjes Mladica kad on i jeste tema?
 
eremita:
Па на шта то личи да тебе занима САМО ТВОЈ ЖИВОТ - и шта рецимо и да само твој живот буде теби по твојој мери А ДА СВИ ОСТАЛИ ЖИВОТИ ОКО ТЕБЕ БУДУ СЈЕ*АНИ - шта ће ти онда такав живот.

Како не разумеш да само стварањем ОПШТЕГ ДОБРА МОЖЕ И ТЕБИ ДА БУДЕ ДОБРО ИЛИ БОЉЕ - и ослободите се више опсесије Младића... ПРОЧИТАЈ НАСЛОВ ТЕМЕ и схвати да се неке ствари мењају......

po meni,u opstem je dobru, recimo da ovaj narod konacno prestane da se bavi propalim romanticharskim zabludama i da pocne da gleda kako ekonomski i generalno da napreduje. svako da meri polazeci od sebe. uostalom, tu zvaku o kolektivnom interesu najjache prodaje vlast-onda kad hoce da zamaze to sto konkretnom pojedincu ne uspeva da omoguci normalne uslove.

a ni ti ni ja ne znamo tacno sta je to opste dobro. za tebe jedno, za druge neka totalno sesta stvar. kao sto se i nachini za ostvarivanje razlikuju
i ne zaludjuj se nekakvom promenom stava o mladicu. narochito ne od britanije.
nista se ne menja, traze akciju
 
recimo za mene je "opste dobro" da Srbija krene putem EU onako kako su to uradile zemalje istocne evrope i da licni na Cesku,Poljsku,Madjarsku,Slovacku...a nikako da lici na Belorusiju,Severnu Koreju i drzave slicnog profila.
Za glasace SRS je "opste dobro" sve suprotno.Zato je tesko to definisati pa ja pricam o "opstem dobru" koje se uklapa u moju viziju zivota.
 
@jeri,
sta si ti ovde, kao rekao nesto,pa se satro pravis pametan ..
uzmi jos neku knjigu pa procitaj...
evo ti proste cinjenice da ne trosis pare za biblioteku

svi znamo da odnosi srbije i austrije nisu bili dobri,to ti je jedini argument :shock:
posle carinskog embarga na izvoz svinja(to je bio glavni srpski izvoz,u to vreme)
srbija je nasla francusku ,kao uvoznika i sve je to islo preko bosne,na jadransko more i brodovima do francuske.
kada je austrija 1908 anexirala bosnu,srbiji je bio zatvoren izvoz...
i posle toga mrznja u srbiji, prema austriji je rasla...
u skolama,na javnim mestima se organizovano pripovedala mrznja prema austriji
i vec sledece godine pocinje prvo organizovanje ''crne ruke'' u bosni,uglavnom u hercegovini
naoruzavanje ljudi,organizovanje otpora austrijskoj vlasti...
i 2 puta su bili spremni za vece akcije,ali rusija nije mogla da ih podrzi, zbog sopstvene slabosti
1910 austrija je poslala notu srbiji, zbog delovanja ''crne ruke'' u bosni...
posle pobede nad bugarima n.pasic je rekao ''prvu bitku smo dobili,a druga bitka je austrija''???
i ne zaboravi da je atentat izvrsen 28.juna 1914...na veliku srpski datum,
...a prosli put sam pisao o ideji ujedinjenja juznih slovena koja je u srbiji bila jaka...

imali smo i te kako razloga da ih mrzimo...i to je jedino sto zelim da kazem
imali smo svoje interese u bosni i tacka!!

a te teorije o zaveri su logicne,samo ne razumem sta ce im srbija, kad su vec francuzi i nemci vodili otvoreni rat u maroku, 1911 ili 1912 ????
 
eremita:
satarichar

Одлично си објаснио, свака част........али нећеш од њих добити одговор, када добију пост као што си ти написао разбеже се као штакори.............

п.с. Само ми никада неће бити јасно КО ИМ ЈЕ, КАДА И КАКО УГРАДИО
СЛУГЕРАЊСКИ ГЕН ?

U pravu si Eremita. Pazi kada se nisu ni osvrnuli.
Samo " hoću JA da živim, hoću samo JA da živim". Da im napune i usta i bulju.
Pa nek ide život.
O tome, da li je to pravedno, ko to nama sudi, ko to traži Mladića, ni reči.
Da li taj moralni imbecil britanski ministar ima ikakvo pravo da priča i zahteva od nas i štapom da ga diramo, a kamoli da mu dajemo vezanog generala? Ni reči.
Takvim ljudima (čuj, ljudima) i ne treba da bude bolje, odnosno, tačno im je tako, kako i treba da bude.
A nadajmo se da će im biti i gore. Mnogo gore.
 
eremita:
satarichar

Одлично си објаснио, свака част........али нећеш од њих добити одговор, када добију пост као што си ти написао разбеже се као штакори.............

п.с. Само ми никада неће бити јасно КО ИМ ЈЕ, КАДА И КАКО УГРАДИО
СЛУГЕРАЊСКИ ГЕН ?

Pa znas i sam da su narod i zemlju uvek branili oni sa najboljim genetskim materijalom. Ginulo se puno, al je i ostajalo. E, posle su tu u igru usli "domaci" dusmani, jugosloveni i komunisti i utamanili i onu drugu kvalitetnu polovinu sta je prezivela ratove. Sta je onda ostalo i ko se razmnozavao?

@south
Ne pricaj gluposti, molim te. Ti se u srpsku istoriju razumes taman ko i neki tupavi Englez, a verovatno si to "ogromno" znanje i pokupio iz njihove "literature" o Srbima. Crna ruka je osnovana 1911., a ono u Bosni se zvalo "Mlada Bosna" (ako te malo vise interesuje zasto je ta organizacija nastala citaj Petra Kocica).

Samo " hoću JA da živim, hoću samo JA da živim". Da im napune i usta i bulju.

:lol:
 

Back
Top