Britanski ministar Hun:"Mladić ne mora da bude u Hagu"

Jerry Ropero:
Aha ti hoces da kazes da je bolje da skinemo gace i da nas guzi ko stigne?

E pa druze, da su nasi preci tako razmisljali ti bi se danas zvao Mustafa ili Selim . No oni nisu skidali gace pred jacima vec su se borili protiv svih okupatora za SLOBODNU I NEZAVISNU SRBIJU

Jerry, mislim da ti je markovozd pokušao nešto drugo da kaže...
Da smo nekako izbegli direktan napad na Srbiju 1914. (nakon iscrpljujućih balkanskih ratova i proširenja teritorije), a pogotovo da smo prihvatili ultimatum Hitlera i njegovu ponudu, danas bi nas stvarno bilo mnogo više i ne bi imali problema koje sada imamo.
Pogledaj Italiju. Svi se sprdaju sa njihovim "junaštvom", ali oni su u prvi sv. rat ušli na strani sila osovine, a kada su videli ko pobeđuje, promenili su stranu i niko ih nije kaznio posle rata i nisu plaćali ratne odštete.
1941. su ušli u rat na strani Nemačke i Japana, a promenili su stranu 1943. i iz rata izašli na strani jačeg...
I koliko ih ima danas? Da li spadaju u grupu najbogatijih zemalja na svetu?
Dakle, pouka je jasna...
 
markovozd..:
Secas se prijatelju, kako je svaki treci mladic u Srbiji ostavio kosti u tom istom cuvanju suvereniteta??
Znas li , prijatelju, da bi Srba sada bilo preko 30 miliona, da nisu uvek isli glavom pod sekiru???
Znas li da ce Srbi u Srbiji za samo 25 godina, biti manjina ???

I dalje da se cuva na taj nacin suverenitet??
Da se cuva Ratko Mladic??

Yebote, od vas PatriJota i Velikih Srba, i vaseg praznog junacenja, Srbije nece za pola veka biti na geografskoj karti sveta..........

Pa , prijatelju, Srbuj ti i dalje :evil:
Ne srbujem ja, druže, samo pričam ono što mislim da je ispravno. Imamo i mi i sudije i sudove, pa možemo i mi postaviti neki ultimatum i reći: pošaljite nam optužnice i mi ćemo suditi NAŠIM ljudima. Nije li ti malo čudno što je tzv. Međunarodni sud u Hagu sud samo za bivšu Jugu i neke crne rupe u Africi? Imaš očigledan primer u Holandiji: Majke Srebrenice tuže Holandiju zbog toga što njeni vojnici nisu reagovali za vreme masakra, ali je ne tuže u Hagu, već u Holandiji- znači, da ti pojasnim, tuže zemlju samoj sebi, jer holandski zakoni dozvoljavaju takve tužbe samo u takvom obliku, štaviše, Majke Srebrenice će da zastupaju holandski advokati, jer drugima nije dozvoljeno. Hajde sad, pošto vidim da ti demokratije ide od ruke, ti meni reci zašto i Srbija ne bi mogla tako nešto da uradi???

Sa druge strane, one PatriJotske, kako je ti nazivaš, taj isti Ratko Mladić je čuvao MOJU jebenu glavu u tom ratu. Ako hoćeš da pričam patriotski onda kažem da bih ja radije umro od sramote nego ga video kako ga sa lisicama uvlače u neki kombi.
 
Ето , а Србија таман мислила да га преда, али када каже МИНИСТАР, е па сад нећемо

Ма нека се дува и он и Британија, нека врате ИРСКУ, Шкотима и Велшанима нека врате државност.
ПА нека се јављају.
Шта су Африци и Индији урадили.
 
a ovo je kao kviz..
ko slaze vise,taj je bolji ''istoricar'' :shock:

austro-ugarska se spemala 10 godina da napadne srbiju????????? :shock:
najjaca sila sveta se sprema 10 godina da napadne srbiju,koja je totalno iscrpljena i konstantno krvari u balkanskim ratovima..???? :shock:

da li ste vi ucili ono, uzrok i povod za I svetski rat ?...bezali sa casa? ok,..lepo

niste gledali ni onaj film kad princip & cubrilo upucavaju nekog austrijanca u sarajevu...? ...''atentat u sarajevu''.... ?
... izgleda da ste gledali samo '' valter brani sarajevo''..i batu 'zivotinju'

i nemate pojma da je srbija krvarila 1914 zbog tada popularne ideje jugoslovenstva,ujedinjenja juznih slovena i da je ''mlada bosna'' bila podrzavana od srpskih oficira(''crna ruka'').
Mi smo ti, koji smo sirili ideje o zajednickoj drzavi, u tada stranoj drzavi(bosni), i jos 1909,pa1910 je bilo pokusaja ''crne ruke'' da nesto organizuje u bosni,ali oba puta ruska pomoc je izostala
Tada je to bila revolucionarna,napredna ideja koju je kralj po okoncanju rata sproveo u delo.
i to je jedini razlog zasto smo mi uvuceni(svojom zaslugom) u taj kolonijalni rat,koji se naslucivao.

...a nismo bili spremni za rat,
zbog prethodnih ratova,vojska je bila iscrpljena..
a narod gladan..
i zato smo prihvatili sve tacke ultimatuma,sem jedne...

to je istina o srpskoj zabludi i njenoj naivnoj,utopijskoj ideju o jugoslovenstvu..
i to je razlog zasto je 50% muskog stanovnistva izgubljeno u tom ratu...
a platili smo punu cenu jugoslovenstva i 1941...
a i danas ispastamo, jer i dalje sanjarimo...
 
Pre svega, ti pojma nemas o srpskoj istoriji.

Carinski rat Srbije i AU je poceo 1906. i trajao je skoro dve i po godine, dok kao nije postignut neki sporazum, ali je sve i dalje ostalo isto. Ambicije AU su bile da preko Sandzka, doliom Vardara izbije do Soluna.

1911, 9. маја основана организација „Уједињење или смрт”, популарно звана – Црна рука. Има доказа да се још 1909, одмах после анексије, разговарало о једној тајној организацији, која ће ефикасно радити на уједињењу Српства. Ипак, она је формално основана тек 9. маја 1911, у Београду. У њој је било више грађана, но официра, од којих се нарочито истицао књижевник, профеор и новинар Љуба Јовановић – Чупа… а били су ту још и вицеконзул Богдан Раденковић, Милан Прибићевић, пук. Петар Живковић, п. пук. Велимир Вемић, мајор Драгутин Димитријевић – Апис, кап. Воја Танкосић…

Организација је имала свој Устав, у чијем првом члану стоји: „У циљу остварења народног идеала, уједињења Српства, ствара се организација, чији члан може бити сваки Србин, без обзира на пол, веру, место рођења, као и сваки онај који искрено буде служио овој идеји… У чл. 4 стоји: „За испуњење овог задатка, организација, према карактеру свога бића, утиче на све факторе у Србији, као Пијемонту, и на све друштвене слојеве и целокупни друштвени живот у њој”…



Inace, jugoslovenska ideja je bila nametnuta Srbima od regenta i Nikole Pasica i ostale kriminalne gologuzije.
 
Jerry Ropero:
Tacno je da su nasi neki vladari davali cerke Turcima da bi sacuvali vlast al im ni to nije pomoglo - na kraju su je ipak izgubili.

Naravoucenije: Sta god uradio , i koliko god gace skinuo da neprijatelja zadovoljis - ne vredi dzabe je.

Jerry, primetio sam , da nema posta , u kojem ne pominjes skidanje gaca ..........
Imas neki problem , neku latentnu, prikrivenu zelju ??? :confused:

Konsultuj se sa nekim strucnim za takvu problematiku.
 
DeteSunca:
Ne srbujem ja, druže, samo pričam ono što mislim da je ispravno. Imamo i mi i sudije i sudove, pa možemo i mi postaviti neki ultimatum i reći: pošaljite nam optužnice i mi ćemo suditi NAŠIM ljudima. Nije li ti malo čudno što je tzv. Međunarodni sud u Hagu sud samo za bivšu Jugu i neke crne rupe u Africi? Imaš očigledan primer u Holandiji: Majke Srebrenice tuže Holandiju zbog toga što njeni vojnici nisu reagovali za vreme masakra, ali je ne tuže u Hagu, već u Holandiji- znači, da ti pojasnim, tuže zemlju samoj sebi, jer holandski zakoni dozvoljavaju takve tužbe samo u takvom obliku, štaviše, Majke Srebrenice će da zastupaju holandski advokati, jer drugima nije dozvoljeno. Hajde sad, pošto vidim da ti demokratije ide od ruke, ti meni reci zašto i Srbija ne bi mogla tako nešto da uradi???

Sa druge strane, one PatriJotske, kako je ti nazivaš, taj isti Ratko Mladić je čuvao MOJU jebenu glavu u tom ratu. Ako hoćeš da pričam patriotski onda kažem da bih ja radije umro od sramote nego ga video kako ga sa lisicama uvlače u neki kombi.

Vidi, Medjunarodni sud je osnovan samo za Jugu i africke vukoyebine, iz prostog razloga, sto se nismo nista bolje ponasali od tih africkih Tutsi - Hutu plemena.......u mnogim stvarima smo bili i gori od njih.........

A sto se Mladica tice,mogu da razumem da je spasao tvoju glavu, i da nisi za izrucenje sudu.........oko toga , mi je glupo da polemisem, i neukusno, ako vec imas takvo iskustvo sa R.Mladicem........

Ali, posto se ovde radi , bukvalno o najogoljenijem nacionalnom interesu, ocekujem od njega , kao oficira, patriote, junaka, da ne dozvoli da Srbija klizi i dalje u izolaciju , vec da se casno preda sudu, i dokaze svoju nevinost, Ili , cak , i da je najneviniji , da se , kao veliki junak i patriota, zrtvuje za otadzbinu, kao hiljade mladica u ovim ratovima, koji nisu imali cak ni izbor , koji ima on.........
 
markovozd..:
Vidi, Medjunarodni sud je osnovan samo za Jugu i africke vukoyebine, iz prostog razloga, sto se nismo nista bolje ponasali od tih africkih Tutsi - Hutu plemena.......u mnogim stvarima smo bili i gori od njih.........

A sto se Mladica tice,mogu da razumem da je spasao tvoju glavu, i da nisi za izrucenje sudu.........oko toga , mi je glupo da polemisem, i neukusno, ako vec imas takvo iskustvo sa R.Mladicem........

Ali, posto se ovde radi , bukvalno o najogoljenijem nacionalnom interesu, ocekujem od njega , kao oficira, patriote, junaka, da ne dozvoli da Srbija klizi i dalje u izolaciju , vec da se casno preda sudu, i dokaze svoju nevinost, Ili , cak , i da je najneviniji , da se , kao veliki junak i patriota, zrtvuje za otadzbinu, kao hiljade mladica u ovim ratovima, koji nisu imali cak ni izbor , koji ima on.........
Pošteno...
 
Alekasandar2:
Britanski ministar je izjavio da je važno da Srpske vlasti razumeju isprtavno šta znači "potpuna saradwa sa Hagom", a to ne znači da Mladić treba da bude u Hagu, već da se saradjuje sa hagom. "To bi trebalo da zadovolji vlasti u Beogradu" izjavio je Hun.

RTS Dnevnik 3
22.00

Објављено на теми: Зашто не треба изручити Ратка Младића


Hun: Niko ne kaže da Mladić mora biti izručen

Utorak, 17. oktobar 2006. 12:37


Britanski ministar za Evropu Džef Hun rekao je da je glavni preduslov za približavanje Srbije Evropi saradnja sa Haškim sudom, ali i dodao da tu "formulaciju treba čitati na pravi način".

"Niko nije rekao da Mladić mora da bude izručen u Hag, već da je važno da Srbija u potpunosti saradjuje sa Medjunarodnim sudom za ratne zločine", rekao je Hun u intervjuu za Bi-Bi-Si na srpskom jeziku.


Britanski ministar za Evropu dodao je da bi "taj uslov vlasti u Srbiji trebalo da mogu da zadovolje".

"Oni možda ne znaju gde se Mladić nalazi, ali, da bi zadovoljili zahteve glavnog tužioca, moraju da pokažu punu saradnju. To je ono što mi tražimo i verujem da je Srbija u stanju to da ispuni", rekao je Hun.

Podsetivši da je saradnja sa Haškim sudom "iz korena promenila brzinu kojom se Hrvatska približava statusu člana EU", Hun je izrazio uverenje da "bi slična saradnja Srbije dovela do istog rezultata".

Hun je izjavio i da, bez obzira na ishod pregovora o Kosovu, stabilnost regiona mora da bude glavni preduslov za krajnje rešenje i da nema razloga da odluka o statusu ne bude doneta do kraja godine.

"Prvi put sam posetio Kosovo neposredno pošto su tamo razmeštene britanske trupe. Situacija je dugo bila užasna... Nasilja je bilo na obema stranama. Niko ne želi da se ti strašni dani ponove i zato, kakav god bio ishod pregovora, koji su u toku, stabilnost mora da bude glavni preduslov za krajnje rešenje", rekao je Hun.

Hun je dodao da otud "proističe da konačni status mora da uživa podršku unutar Kosova i, što bi naravno bilo idealno, gradjana Srbije".

Britanski minsitar za Evropu ocenio je da su njegovi prošlonedeljni razgovori sa kosovskim premijerom Agimom Čekuom bili "veoma sadržajni", jednako kao i njegovi nedavni razgovori sa premijerom i predsednikom Srbije.

"Naravno da je budućnost Kosova bila glavna tema naših razgovora, ali, podvlačim, nismo doneli nikakve odluke. Želimo da obezbedimo mirovno i stabilno rešenje za narod Kosova, kojim bi bila sprečena katastrofa, nalik onoj koja se nedavno dogodila", dodao je.

Hun je rekao da ne smatra da ima razloga da se odluka o statusu Kosova ne donese do kraja godine, podvukavši da je to ambicija međunarodne zajednice, bez obzira na eventualni termin parlamentarnih izbora u Srbiji.


Naglasio je ipak da je "važno za sve, kako u Srbiji, tako i van nje, da prevagnu demokratski elementi u samoj Srbiji".

"Ja poštujem i divim se demokratiji, koja se razvija u Srbiji. Te snage uživaju našu podršku. Ja Srbiju i njen narod doživljavam kao istinske Evropljane", rekao je Hun.

(Beta)
 
markovozd..:
Vidi, Medjunarodni sud je osnovan samo za Jugu i africke vukoyebine, iz prostog razloga, sto se nismo nista bolje ponasali od tih africkih Tutsi - Hutu plemena.......u mnogim stvarima smo bili i gori od njih.........

A sto se Mladica tice,mogu da razumem da je spasao tvoju glavu, i da nisi za izrucenje sudu.........oko toga , mi je glupo da polemisem, i neukusno, ako vec imas takvo iskustvo sa R.Mladicem........

Ali, posto se ovde radi , bukvalno o najogoljenijem nacionalnom interesu, ocekujem od njega , kao oficira, patriote, junaka, da ne dozvoli da Srbija klizi i dalje u izolaciju , vec da se casno preda sudu, i dokaze svoju nevinost, Ili , cak , i da je najneviniji , da se , kao veliki junak i patriota, zrtvuje za otadzbinu, kao hiljade mladica u ovim ratovima, koji nisu imali cak ni izbor , koji ima on.........

Ljudi... vidim da vas vecina ovde ima neku sebicnost u sebi, posebno osoba koju ovaj put citiram.. Ne znam zasto sticem utisak da i vi pojedini prosto mrzite generala jer zarad svojih licnih interesa, tako bar dozivljavam..

Izrucenje pojedinaca haagu je gotovo isto kao i optuznica za jednu drzavu, a posebno sudjenje visokim zvanicnicima, koji vec sjede u haagu..

Sta hocu da kazem.. Ukoliko ste pratili sudjenje Drazenu Erdemovicu, to je bio sjaj i ocaj haaskog tribunala.. Ali Drazen Erdemovic ne moze da optuzi cjelokupno srpsko stanovnistvo na nacin sto ce da prizna svoju krivicu. ali politcke i vojne vodje mogu da nanesu veliku stetu jednom narodu, jer oni priznali mi ili ne su bar bili zvanicni predstavnici jednog naroda..

Opet da ne bude zabune, svaki optuzenik iz Bosne koji je presudjen za genocid a bio je visoko pozicioniran ili oficir ili politicar je nanosenje velike stete za svoj narod, a da li je to bas tako i da li smatrate taj haag, potpuno nepristrasnim, ili daj im i rodjenog tatu samo da ja imam danas cokoladu..

Kako sam vec pomenuo Drazena Erdemovica, taj ne moze da nanese neku stetu nikome u procesu, ali recimo proces Momcilu Krajisniku i te kako da, s tim da bi bilo 5 puta gore sa Mladicom..

Mislim da vam je sada i jasno zasto je Slobodan Milosevic MORAO da umre..
 
south, decko ti nemas pojma o cemu govoris. Austrougarska se spremala preko 15 godina da napadne Srbiju ali to nije ucinila odmah jer uvek tako neka stvar izazove geopoliticke sukobe na globalnom planu. Pre svega zbog toga sto tadasnja Austro-ugarska nije bila spremna za rat sa Rusijom ciji je Srbija bila saveznik i eksponent u regionu. Jer Austrougarska je znala da u slucaju objave rata sa Srbijom ce automatski imati i rat sa Rusijom. Zato nas nisu napali 20 godina i ako su hteli. Taj trenutak im se desio 1914. godine kada je Srbija bila iscrpljena ratom sa Turskom a Rusija u velikoj ekonomskoj krizi i to je po Austrijancima bio pravi trenutak za rat. Zato su nam ga i objavili.

A da je rat bio verovatan i izgledan znala je i srpska vlada jer je jos 1904. godine Austrougarska zavela ekonomske sankcije Srbiji sa ciljem da Srbiju privoli da bude austrijski saveznik no te sankcije su propale jer je Srbija nasla nova trzista.

Sve ovo i mnogo vise pise u knjizi od Milorada Ekmecica Ratni Ciljevi Srbije 1914-1918. godine no ti kakav jesi verovatno za ovu knjigu nisi ni cuo a kamoli da si je procitao.
 
Jerry Ropero:
A da je rat bio verovatan i izgledan znala je i srpska vlada jer je jos 1904. godine Austrougarska zavela ekonomske sankcije Srbiji sa ciljem da Srbiju privoli da bude austrijski saveznik no te sankcije su propale jer je Srbija nasla nova trzista.
I ako se iz istorije moze izvuci pouka ona bi u ovom slucaju bila: Uredi drzavu da bude ekonomski jaka i pravni i politicki stabilna, pa ce se vec naci inostrani partneri. Nemoj svoju politiku graditi prema diktatima spolja.
 
_Milanche_:
Jerry a sto je poceo prvi svetski rat?
Zbog toga sto je Autrougarska napala Srbiju pa je onda Franucska i Engleska branile jer im je bila prijateljska drzava?
Ajde objasni.

mogu ja da probam?
meni se cini da je sve kristalno jasno - francuski spijun ubio naslednika prestola austrougarske imperije sa ciljem da se isprovocira opsti rat. ideja je bila prosta. srbija posle balkanskih ratova izgledala je kao previse lak zalogaj za imperiju da bi dopustila njeno dugorocno jacanje. bilo je jasno da integracija nove germanske nacije ima smisla samo unutar brze realizacije na dva pravca - borba sa francuskom kao naslednikom i glavnim pretendentom na opste franacko imperijalno nasledje i borba za totalnu absorbciju evropskog juga i izlaz na italiju i grcku. svi su bili svesni da je neophodna kapisla, a to nije mogao biti direktni francusko-germanski konflikt jer on ne bi mogao dovoljno brzo da se internacionalizuje i vrlo verovatno bi ostao medjudrzavnim sukobom do svog kraja. za internacionalizaciju bio je neophodan ulazak rusije. vazno je razumeti da su rusko pruski odnosi u to vreme bili na vrhuncu, da je nemacko-ruska osovina bila najdominantnija sila u evropi sa najvecom perspektivom na ekonomsko, vojnom i politickom planu. stari kolonijalisti su zato u igru ubacili lak zalogaj, srbiju, koja bi jedino u slucaju balkanskog pitanja mogla da isforsira rusku carsku dinastiju na totalno neprirodni rat sa nemcima i svojom bracom po krvi austrijskom monarhijom. napad na srbiju isprovociran je kako sam rekao egzekucijom naslednika u sarajevu od strane agenture francuske obavestajne sluzbe u celini i frank-masonske loze u parizu konkretno (smrtna presuda' ferdinandu iznesena je na njenom zasedanju ako se dobro secam oko 8 godina pre neposrednog izvrsenja, to je javni podatak a ne hipoteza, pa izvoli proveri). posle egzekucije sve je islo protiv srbije. prva pasiceva izjava i konstantna platforma u pregovorima sa austrougarskom bila je - ni po koju cenu ne dopustiti ulazak u rat, koji je za srbiju znacio konacni populacioni, kulturni i politicki krah tek zapocete srpske renesanse. ako imas u vidu da su odmah po objavi ultimatuma, posle kraceg vecanja, srpske vlasti objavile da su spremne da prihvate sve tacke ultimatuma OSIM JEDNE, onda je jasno da SRBIJA NI U KOM SLUCAJU NIJE IMALA NIKAKVU NAMERU DA ZA NEKOGA PA NI ZA SEBE VODI TAJ RAT. upravo suprotno, rusi su pritiskali na vladu da sve bezuslovno prihvati a za poslednju tacku - BEZUSLOVNO PUSTANJE VOJSKE I POLICIJE IMPERIJE NA CELU TERIRORIJU SRBIJE I SLOBODNO HAPSENJE I SUDJENJE U AUSTRIJI - prepustili su resenje srbiji uz isticanje da jedino to ispunjenje moze da spreci rat ali da je cena za to i sto se rusije tice prevelika. englezi su paralelno obradjivali nemce i austrougare izuzetno kompleksnim politickim pr-om i sustinski ubedjivali ih da uzimanje juga moze proci nekaznjeno. sustinski, obecanje jesu ispunili, jer kaznu je trebalo da izvrsi rusija.
e sad, sto niko nije znao za nemacku (i frankmasonsku) kartu za rusiju, u vidu lenjina i rusenja dinastije, to je druga prica. vazno je samo imati u vidu da je osnovni argument za revoluciju bio "neprirodan i bezuman rat sa bratskim nemackim narodom" za racun 'imperijalista"... pa onda milanche, sad ti kazi, cijom se retorikom koristis kaa tvrdis da susrbi ratovali za imperijaliste umesto da su vodili bitku za goli zivot i nezavisnu srbiju.
 

Back
Top