Браво за Додика

Да ли је Додик у праву?

  • Да

    glasova: 65 90,3%
  • Не

    glasova: 7 9,7%

  • Ukupno glasova
    72
  • Anketa je zatvorena .
Ma naravno. Kad Turcin ošteti crkvu to je pjana budala a kad se ošteti džaija to je uradila Repubika Srpska.
Kako tipično i bezobrazno...

Pa po RS je naoštećivano od rata naovamo džamija iha-haj .. Prije toga u ratu porušeno 1000.
Sve je to neuporedivo , kao što se ne mogu porediti pojedinačni zločini sa sistematski organizovanim zločinom , do nivoa genocida.
 
I kakav Turčin , da li si ti uopšte normalna osoba ..

Pa lijep :heart:

Ovako kad vas vidim, ne mogu da prepoznam koji je Bošnjak, a koji Turčin, jer svi ste isti kao da vas je jedna majka rodila. Ovdje moramo biti jedno, ne možemo dvoje i zato predlažem da svi mi ovdje budemo Turci. Nas ovdje zovu Turcima, mi vičemo da nismo i sve što više vičemo da nismo, oni sve više viču da jesmo. I mi jesmo Turci, po našem povijesnom sjećanju, povijesnom određenju, identitetu islama koji su nam Turci donijeli. Ali mi smo i Bošnjaci - kazao je jučer prof. dr. Cerić.

:super:
 
DarkSoul:


Skoro 90 000 stanovnika ima Istočno Sarajevo. Ti stanovnici rade u tzv. Federalnom Sarajevu, liječe se, školuju, idu u večernje izlaske,....

Ranije mi je bilo čudno čuti prezimena prilikom prozivanja u čekaonicama na DIP-u (Dijagnostika i Poliklinika) UKC Koševo.

Sada kada znam da postoji ugovor između zdravstvenih fondova dva entiteta, nije mi više čudno. Jeftinije je Istočnim Sarajlijama izvaditi žučnu kesu, na primjer, u Sarajevu, nego putovati zbog te rutinske operacije u Bgd. ili u BLuku.

Znači, 90 000 od tih nedostajućih 150 000 Srba su tu, u Sarajevu, samo su se koncentrisali na jugoistok Grada. Istočno Sarajevo je jugoistočno od centra Grada Sarajeva, pa bi se trebalo zvati Jugoistočno Sarajevo.

Ovi balijaneri izgleda po obicaju lazu o ciframa ...sad sam guglao i iscitavao neke forume.U samom Istocnom Sarajevu nema vise od 15-20 hiljada ljudi...a sve zajedno sa nekim selendrama i Palama,koje su gore u pickovcu,u brdu nekih 30 km od Sarajeva jedva da moze da se namakne 40 hiljada ljudi ...

...drugo,gledao sam i neke slike tog Istocnog Sarajeva ...sve mi izgleda kao nekakvo naselje od lego kockica ,sve je jeftina gradnja,jer su pokusavali da sto brze izgrade stanove kako bi imali gde da smeste izbeglice ...estetski to izgledao smesno ...kao svako pregradje nekog grada iz uze Srbije ...

...i trece ...kolko citam ...sve predratne Sarajlije to podrucje koje je danas Istocno Sarajevo ga pre rata nisu ni smatrali delom Sarajeva vec selendrom ...pa kad govorimo o povratku,po analogiji to bi bilo isto kao kada bi se 150 hiljada Beogradjana odselilo sa Palilule,Vozdovca,Starog grada,NBG-a...pa posle deset godina vratilo ...ali da zivi negde bogu iza nogu ...recimo u predgradje Borche ..

...i to je kao povratak...a u stvari demagogija ...prema tome kratko i jasno ... ne *****jte ...

...a i nije mi jasno zasto se bunite ...dobili ste pod kontrolu sve vece gradove u Bosni sem Banjaluke ...ali iz nekog razloga se i dalje bunite i hocete jos ...
 
Dodik: Srpska će izbeći avanturizam
27. jul 2010. | 22:24 | Izvor: Beta Banja Luka -- Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio da bi donošenje deklaracije o nezavisnosti Republike Srpske u ovom momentu bio avanturizam.

"Treba izbeći bilo kakav avanturizam. Avanturizam bi podrazumevao da mi sada uradimo nešto u smislu donošenja deklaracije", kazao je Dodik za Televiziju RS.

On je naveo da bi donošenje deklaracije o nezavisnosti RS bilo protiv interesa Srbije, koja se bori za teritorijalni integritet, dodajući da ni Rusija i Kina nisu priznali nezavisnost Kosova.

"Mi smo još u stanju sprovodjenja Dejtonskog sporazuma sa visokim predstavnikom koji je na neki način zadužen da tumači Dejtonski sporazum, bez obzira što je vršio pravno nasilje i nezakonito se ponašao u prošlosti", kazao je Dodik i dodao da treba imati u vidu "da sila determiniše pravo".
Evo sta na kraju bi od Dodika. Jedno veliko NISTA!!!
 
Ovi balijaneri izgleda po obicaju lazu o ciframa ...sad sam guglao i iscitavao neke forume.U samom Istocnom Sarajevu nema vise od 15-20 hiljada ljudi...a sve zajedno sa nekim selendrama i Palama,koje su gore u pickovcu,u brdu nekih 30 km od Sarajeva jedva da moze da se namakne 40 hiljada ljudi
88 000 stanovnika u 6 opština ima Grad Istočno Sarajevo.

http://www.gradisarajevo.net/ogradu.htm
 
Dodik: Možemo i mi kao Albanci
24. jul 2010. | 14:53 | Izvor: Danas, Tanjug
Beograd -- Mišljene MSP-a otvara hipotetičku mogućnost da Republika Srpska učini isto što i kosovski Albanci, upozorava Milorad Dodik.

I RS može učiniti isto što i kosovski Albanci, kaže Milorad Dodik (FoNet, arhiva)

Premijer Republike Srpske izjavio je da će mišljenje Međunarodnog suda pravde (MSP) o legalnosti jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova uticati na situaciju u BiH.

Dodik je za dnevni list "Danas" rekao da će se o tome razmišljati tek nakon izbora u BiH i RS, koji će biti održani u oktobru ove godine.

On je kazao da to do sada nije bila praksa, jer se uvek tvrdilo da to ne može biti pravi put, ali da, mišljenje MSP, koje su podržale najmoćnije zemlje sveta i deo EU, pokazuje da je to jedna od mogućnosti.

"Mišljenje MSP-a nije obavezujuće, ali nije bez pravne snage i sigurno će determinisati odnose u budućnosti, spekulativno je i nije uvažilo međunarodno pravo, u pravom smislu", dodao je Dodik, napomenuvši da mišljenje pokazuje i da postoji snažan politički front protiv Srbije pre svega u državama koje su priznale nezavisnost Kosova.

On je ukazao da je teritorijalni integritet osnova međunarodnog pravnog poretka.

"Sada se kaže da odluka koja narušava teritorijalni integritet nije suprotna međunarodnom pravu. Odavno ne verujem u dobre namere međunarodne zajednici ni prema Srbiji, ni prema Republici Srpskoj", istakao je Dodik.

Prikuplja glasove onih kojima je to nedosanjan san još od 92.....
 
88 000 stanovnika u 6 opština ima Grad Istočno Sarajevo.

http://www.gradisarajevo.net/ogradu.htm

Klonfer
Registered User


Join Date: May 2007
Posts: 159 Само насеље Источно Сарајево (Лукавица с деловима Добриње) тешко да има преко 20 хиљада становника, а и то је плафон. Реално, око 18 хиљада.

Насеље Пале има којих 15 хиљада. Остатак тј. остала насеља и села административног Источног Сарајева (које обухвата и релативно удаљена места попут Соколца) имају још толико (15 хиљада).

Дакле, само насеље Источно Сарајево 18-20 хиљада, административно подручје Града Источно Сарајево око 50 хиљада.

Све ове пројекције о неких 60, 80 или 100 хиљада, на моју искрену жалост, немају везе са реалношћу.


Klonfer
View Public Profile
Find More Posts by Klonfer

May 30th, 2010, 01:59 PM #1092
Klonfer
Registered User


Join Date: May 2007
Posts: 159 У самом Сарајеву је пре рата било око 175 хиљада Срба (рачунајући и онај део изјашњених Југословена који су били етнички Срби) а сада их по веродостојним проценама има једва око 13-15 хиљада.

Показала су се нереалним она предвиђања по којима ће велика већина Срба се задржати у близини тј. само се преселити који километар источније на територију Српске. Испоставило се да је од ове предратне цифре сарајевских Срба тек петина (неких 25 хиљада по процени, 10-ак хиљада ка Палама и око 15 хиљада ка Лукавици тј. Источном Сарајеву) тако урадила, а огромна већина - око 140 хиљада људи се одселила у Србију или се иселила даље на Запад.

Да је у близини, на територији Српске, већ постојао неки јачи градски центар (од бар 30-40 хиљада ст.) можда би и више сарајевских Срба се задржало, јер реално предратно Пале је било село, да не причам о претечи данашњег Источног Сарајева - Лукавици.

Шта је ту је, мислим да се ипак у међувремену урадило доста. На овој, данас српској, страни, пре рата је било сеоско подручје без иједног градског центра, а сада већ имамо 2 и демографски и економски и на сваки начин витална града са 15 односно 20 хиљада становника, Пале и Источно Сарајево .

- - - -- - - - - - - - -- - - -

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=436934&page=55

...demagogija se nastavlja ...zamisljam samo 150 hiljada urbanih faca iz BG...recimo zemunaca ...munze konza likova ...kako se vracaju i zive gradski fazon...ali u Kaludjerci ...

...pa to bi bio show ...
 

Back
Top