Braćo Hrvati neće slonče u lonče

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
molim ljepo, morat cete platit. Sad sta je tu je, pamet u glavu za ubuduce.
Mislim, kao katolik, da su Srbi dovoljno platili kroz Jasenovac i Jame...Da je čak preplaćeno...Možda vam je jednom dozvoljeno da ćinite ovo
jasenovac.jpg
, ali drugi put...
 
Heh, da nije tuzno bilo bi smesno.

Nego, posto je ova drzava, je l' te, maticna drzava Srba (tako valjda kaze Ustav), ne vidim zasto se ne tuzi Hrvatska za masovni progon i ubistva (neki bi rekli genocid) Srba '90-tih. Ili ono bese macehinska drzava Srba, zaboravio sam...
pa ne znam dal bi imala osnova za to jer je u Hrvatska ratovala protiv pobunjenih svojih drzavljana na svojoj medjunarodno priznatoj teritoriji tako da bi Srbija tu bila neko trece lice pa ne znam da li bi prihvatili takav slucaj , mozda eventualno da je tuze osteceni Srbi u ratu pojedinacno ili kolektivno al mislim da to nije u nadleznosti ovog suda vec onog u Strazburu .
 
Mislim, kao katolik, da su Srbi dovoljno platili kroz Jasenovac i Jame...Da je čak preplaćeno...Možda vam je jednom dozvoljeno da ćinite ovo
jasenovac.jpg
, ali drugi put...



Ti ustaškim zločinom iz WW2 opravdavaš srpske zločine koji su se desili 1991-1995.



Od Dubrovnika,Šibenika,Zadra,Gospića,Siska,Karlovca,Sl.Broda,Osijeka do Vukovara
ginuli su mahom civili. Srpski topnički projektili su manje pametni od krstarećih raketa tipa Tomahawk.



U ratu poginulo je 10 668 osoba. Bez roditelja ostala su 4 273 djeteta.
Ubijeno je 303 djece, 13 medicinara, 14 hrvatskih novinara (ukupno 28), 3 svećenika, a ranjeno je 1 280 djece, 4 svećenika i 48 medicinara.


Na kraju 1991. u Hrvatskoj je bilo 550 000 prognanika,prognano 15 000 preživjelih Vukovaraca. Oko 150 000 hrvatskih izbjeglica smještaj pronašli u inozemstvu (zapadna Europa).



Kao katoliku možda ti je zgodan podatak....

Uništeni i oštećeni objekti Katoličke crkve


Župne crkve- 266
Ostale crkve- 306
Kapele - 254
Župne kuće i dvorane- 286
Samostani- 80
Groblja - 100
Križevi na otvorenom - 134
Ukupno : 1426



Relativizirati rat kroz priču tko je kome dužan je bolesno.....
 
A ti ne "relativizirash"rat u Hrvatskoj kad spominjesh samo hrvatske zrtve.
Ako nije vazno ko je pocheo lepo daj sveukupnu sliku,kolko ste vi civila proterali i pobili.
Kreni od Zapadne Slavonije pa vozi...ne morash da rachunash domace zivotinje koje su specijalci "umirovili"za svaki sluchaj da ispod ne viri srpska baba-snajper.
 
A ti ne "relativizirash"rat u Hrvatskoj kad spominjesh samo hrvatske zrtve.
Ako nije vazno ko je pocheo lepo daj sveukupnu sliku,kolko ste vi civila proterali i pobili.
Kreni od Zapadne Slavonije pa vozi...ne morash da rachunash domace zivotinje koje su specijalci "umirovili"za svaki sluchaj da ispod ne viri srpska baba-snajper.


Tema je otvorena u povodu tužbe što ju je Hrvatska 1999. godine podigla protiv tadašnje SRJ zbog kršenja konvencije o genocidu.Nisam komentirao općenito zločine.


Tvrdite da nema osnova za tužbu.Ja tvrdim da ima. Istina je da su i Hrvati su također počinili zločine u zadnjem ratu. Tu nema sumnje.Srbi su ih brojčano počinili više. Možda zato jer su bili najbolje naoružana strana u ratu. To je činjenica....
 
što bi tebi biloupućeno? :eek: :dontunderstand:

Zato shto sam ja pominjao u par navrata tezhak polozhaj Hrvata u Kraljevini. Mada nisam nigde rekao nishta slichno tome da je to neko opravdanje za Jasenovac.
Samo mi nije teshko shvatiti zashto su Hrvati hteli nezavisnost.

A za to shto su lideri te "nezavisne" drzhave bili bolesnici, pa otvorili Jasenovac, nema opravdanja.

Mislim, chisto da me neko ne bi pogreshno razumeo.
 
Zato shto sam ja pominjao u par navrata tezhak polozhaj Hrvata u Kraljevini. Mada nisam nigde rekao nishta slichno tome da je to neko opravdanje za Jasenovac.
Samo mi nije teshko shvatiti zashto su Hrvati hteli nezavisnost.

A za to shto su lideri te "nezavisne" drzhave bili bolesnici, pa otvorili Jasenovac, nema opravdanja.

Mislim, chisto da me neko ne bi pogreshno razumeo.

ti bolesnici su morali imati prećutnu saglasnost bar dela stanovništva.

što se kraljevine tiče, ona nije mnogo biše pritiskala od austrougarske, istovremeno je u svetu bila teška ekonomska kriza koja je uticala na situaciju u zemlji ali da je bilo gore nego pod habzburuma, nije.

kraljevina se prema hrvatskoj praktično odnosila kao prema osvojenoj teritoriji, što je bilo u naskladu sa pričom o državi južnoslovenske braće ali ne vidim kako se time može opravdati mržnja prema svojim sugrađanima. ne lažimo se, ustaški genocid je bio posledica osećanja koja su prema srbima u hrvatskoj već postojala, ne kažem da su takva osećanja bila sveopšta ali su ila dovoljno moćna da se nacionalistička elita složila oko politike zločina prema svojim građanima. ili ćeš reći da je antagonizam prema srbima u delu hrvatskog društva pavelićev patent? :think:
 
Tema je otvorena u povodu tužbe što ju je Hrvatska 1999. godine podigla protiv tadašnje SRJ zbog kršenja konvencije o genocidu.Nisam komentirao općenito zločine.


Tvrdite da nema osnova za tužbu.Ja tvrdim da ima. Istina je da su i Hrvati su također počinili zločine u zadnjem ratu. Tu nema sumnje.Srbi su ih brojčano počinili više. Možda zato jer su bili najbolje naoružana strana u ratu. To je činjenica....

tužba je za genocid za šta nema nikavog osnova.

da se može podneti tužba za agresiju imali biste solidne šanse, ovako džaba prošite vreme i energiju.
 
Poslednja izmena:
kako to mislite,nema osnove?

sječate se voćina i čuvene izreke : "hrvata možete ubiti kao kera pored plota,nećete odgovarati"?

mnogo manje putovanje u prošlost je potrebno da bismo se setili grafita na pravoslavnoj crkivi u šibeniku srbe ne vrbe.

autor pomenute rečenice (mile budak) u vreme rata je imao nekoliko ulica po hrvatskim gradovima patividi. da ne spominjem da je nove nezavisna hrvatska država uzela za monetu naziv novca neslavne ndh.

da se reči uzimaju kao dokaz genocidne politike bilo bi veselo pregledati mitinge hdza pred rat ali ne uzimaju se.
 
ti bolesnici su morali imati prećutnu saglasnost bar dela stanovništva.

što se kraljevine tiče, ona nije mnogo biše pritiskala od austrougarske, istovremeno je u svetu bila teška ekonomska kriza koja je uticala na situaciju u zemlji ali da je bilo gore nego pod habzburuma, nije.

kraljevina se prema hrvatskoj praktično odnosila kao prema osvojenoj teritoriji, što je bilo u naskladu sa pričom o državi južnoslovenske braće ali ne vidim kako se time može opravdati mržnja prema svojim sugrađanima. ne lažimo se, ustaški genocid je bio posledica osećanja koja su prema srbima u hrvatskoj već postojala, ne kažem da su takva osećanja bila sveopšta ali su ila dovoljno moćna da se nacionalistička elita složila oko politike zločina prema svojim građanima. ili ćeš reći da je antagonizam prema srbima u delu hrvatskog društva pavelićev patent? :think:


Veci deo Hrvata je '41 pozdravljao Nemce kao oslobodioce jer su Jugoslaviju dozhivljavali kao srpsku okupaciju. Tako je bilo i sa Pavelicem i ekipicom. Sigurno je vecina Hrvata podrzhavala ideju nezavisne Hrvatske. Ali samo istrebljivanje ljudi, bili ti ljudi Jevreji, Srbi, Romi ili jednostavno, nepozheljni Hrvati, malo verovatno. Vec sam pominjao Ajnshtajnovu reakciju na tretman Hrvata od strane jugoslovenskih vlasti. Na kraju krajeva, Radic i ekipica su ubijeni u Parlamentu jer su u sushtini rekli ljudima da su dosadni prichajuci o srpskim zhrtvama. Ko bi hteo da bude u drzhavi, u kojoj mu, pored svega, ubijaju politichke predstavnike? I to iz tako apsurdnog razloga? A Radica je podrzhavalo preko 95 % puchanstva. Josh ona farsa od sudjenja Rachicu... Mislim, ne bih se ponavljao. Evo, ako imaju volje, nek ti ovdashnji Hrvati napishu neshto vishe o polozhaju Hrvata u Kraljevini.

Dakle, sigurno je vishe od 50 % Hrvata bilo za nezavisnu drzhavu. Ali sigurno nije preko 50 % njih bilo za istrebljivanje ljudi po logorima. Bilo je i takvih, naravno. Ali ne toliko mnogo. Vec kad su videli da je Pavelic dao Dalmaciju Italijanima, smanjivao se broj onih koji ga podrzhavaju. Josh kad su posle ljudi videli shta sve Ustashe rade, i kad je bilo ochigledno da se radi o gubitnichkoj strani, gotovo je nestala podrshka eNDeHaziji.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top