borba protiv manijaka

trnova_ruza:
Sto rece 'divlja u srcu', rec je o psihopatama. Najgore je to sto upravo njih (koliko ja znam) zakon stiti, kao 'pocinio zlocin, ali nije bio svestan toga'. Lose si upucena. I ti i divlja. Psihopate normalno odgovaraju za posledice svojih dela. Psihopatija je poremecaj licnosti a ne psihicka bolest samo sto vecina ljudi ima potpuno pogresne predstave o tome.Bez teksta sam. Slazem se, ko sam ja da sudim nekome, kao 'tu je Bog', ali kako presuditi takvoj zveri?! Moze li se takav mozak 'opraviti'?
Ne mogu da verujem da nam se u bliskom okruzenju desava 'Kad jaganjci utihnu'.
Mislim da pre svega registrovane psihopate (svih profila) treba da budu pod strogom kontrolom, upravo zbog njihovog bezazlenog izgleda.Nit' se registruju negde niti imaju bezazlen izgled, naprotiv.(Cim je bivsi pripadnik JSO znaci da je neko primetio da nije citav, pa ga udaljio sa duznosti - ko zna sta je taj sve jos radio) Tim problemom treba da se pozabave zvanicne institucije.
A ljudi da se edukuju, u smislu 'kako prepoznati opasnost'. Pa umesto Stoje, Miki, Viki i MB piva propagirati psiholoske profile psihopata. Kladim se da bismo svi prepoznali bar po jednog iz svoje okoline.I sta kada ga prepoznamo? Sta onda? Ljudi prepoznaju i nasilje, znaju za njegovo postojanje ali ih se ne tice dok nije upereno prema njima. To je ono sto je zalosno.
Za pocetak, bolje spreciti nego leciti.[/b]Da, a kako?

@avesic
Razumem revolt, i ja sam revoltirana, ali ne vidim neku svrhu od navedenih predloga. Nesto ne vidim poentu lepljenja plakata i oznacavanja broja telefona na svakoj banderi, i bez toga svi vrlo lako mogu da pronadju broj koji ce okrenuti samo ako postoji volja da se pomogne drugom ljudskom bicu. Ima toliko SOS telefona za pruzanje zastite od nasilja u porodici, nikakav problem je dobiti ih. Ali je izgleda problem okrenuti ih. A tog manijaka cemo svi zasigurno videti u novinama.

U svakom slucaju lepo je od tebe sto imas volju da se angazujes u tom cilju, mada mislim da akcija mora da bude organizovanija i osmisljenija... Sa druge strane, ipak, vazno je da se od necega pocne, pa makar od necega malog...ako pomognes jednoj jedinoj osobi pa to je vec nesto. Ne znam...ja nemam neke ideje...za sada samo kritikujem :oops: ...ali ako mi nesto bude palo na pamet javicu se.......na koncu svega ipak mi se cini da je bolje resenje sponzorisanje ili volontiranje u nekoj postojecoj organizaciji koja se time profesionalno bavi nego smisljanje nekakvih planova nas ovde koji pojma nemamo sta i kako...
 
avesic:
da skratim ,,,, jel mi se pridružuje neko u postavljanju plakata manijaka koji se izživljavaju nad decom u centru grada ,,,,???????

nemojte komentare ,,,nema tu šta da se polemiše ,,,dakle jel raspoložen neko ---- bar od sramote zapitaće se manijaci da se jednog dana ne nadju u centru grada na takvom plakatu


Sta treba - tu sam
 
Tuzni_patak:
Ja očekujem u narednih 18-25 godina povećanje iživljavanja i silovanja u porodici u Srbiji...

Očekujem porast do 8% porodica....doduše ne silovanja već protivprirodnog bluda....
Naš korak ka zapadu USA.

Kad se odbaci tradicija (kao što USA nikad nije imala) onda se ponavljaju simptomi koje je prethodnik imao.....

Nekad me stvarno fasciniraš.

Slažem se - 100% je tačno :cry:
 
mama modesty:
avesic:
da skratim ,,,, jel mi se pridružuje neko u postavljanju plakata manijaka koji se izživljavaju nad decom u centru grada ,,,,???????

nemojte komentare ,,,nema tu šta da se polemiše ,,,dakle jel raspoložen neko ---- bar od sramote zapitaće se manijaci da se jednog dana ne nadju u centru grada na takvom plakatu


Sta treba - tu sam

Naravno - ali me zanima kako ste ovo osmislili?
 
Tuzni_patak:
Ja očekujem u narednih 18-25 godina povećanje iživljavanja i silovanja u porodici u Srbiji...

Očekujem porast do 8% porodica....doduše ne silovanja već protivprirodnog bluda....
Naš korak ka zapadu USA.

Kad se odbaci tradicija (kao što USA nikad nije imala) onda se ponavljaju simptomi koje je prethodnik imao.....

e patak ko da sam ja pisao .... slazem se skroz !
 
joooj osmislili ??? -- ma nikako još ,, prvo sebe da ogradim od mržnje prema monstrumima ,, da se osetim malo hrišćanski --ali kako ,, ,,,

ajde za početak prijavite se ko je zainteresovan i da li imate neki broj SOS u svom gradu ,,??

pa recimo sledeći korak -- da istaknemo brojeve tf_a na plakatima sa slikama onih manijaka --- na svim školama ---ajde neka to bude prvi korak


ma otkud znam ... ja bi nešto konkretno ,,,
trebalo bi uvesti u škole ,,, nakon časa veronauke ,,jedan čas predavanja o seksu i odnosima u porodici --- recimo o nezdravim odnosima ,,,
 
deca deca deca
ja se ponekad uspavljujem tako što zamišljam da ih koljem
onda se smirim i zaspim ko zaklana, hehehehe.... :twisted:
Ali ovo je ozbiljna tema 8)
Dakle, pucajte u sve uniformisano, vojnike, muriju i ostalo (nemojte u bankarske službenike, još nema dovoljno bankomata), a naročito se čuvajte specijalnih jedinica, to sve sami ponavljači.
KO SE NORMALAN UDAJE ZA VOJNIKE I PANDURE???
Kompleksaši.
 
Captain Jack Sparrow:
Tuzni_patak:
Ja očekujem u narednih 18-25 godina povećanje iživljavanja i silovanja u porodici u Srbiji...

Očekujem porast do 8% porodica....doduše ne silovanja već protivprirodnog bluda....
Naš korak ka zapadu USA.

Kad se odbaci tradicija (kao što USA nikad nije imala) onda se ponavljaju simptomi koje je prethodnik imao.....

e patak ko da sam ja pisao .... slazem se skroz !

ubedjena sam da se to oduvek radilo u ovim razmerama
samo smo sada informisani o tome
ranije donesu mrtvo dete i kažu "palo iz kreveta n glavu pa se polupalo", a danas pre nego što ga sahrane prvo utrde da li su mu pukle jetra i ****, pa ako jesu...itd
grrr....
 
Ne , nije se uvek radilo o ovakvim razmerama ....
To su moderni apsurdi....

Lagarije da bi se prikazali moderni tokovi kao ne tako loši....
"Naša privreda od 2000 pokazuje stalni rast od preko 20 % godišnje i preti da će dostići i 50% godišnjeg rasta."
"Od pre desed godina naš privredni rast je toliko veći da je nemerljiv..."

A od 1979 .? Kada smo kobajagi živeli samo od kredita......Kolika je onda bila produktivnost, obim privredne delatnosti.......

Silovanja su bila češća, jer je to bila moda u tursko vreme, pa je tekovina da je broj silovanja u opadanju....
Ali blud nad bebama,je ipak korak dalje u kreiranim patološkim željama i dominacijom....
 
avesic:
ajde za početak prijavite se ko je zainteresovan i da li imate neki broj SOS u svom gradu ,,??

pa recimo sledeći korak -- da istaknemo brojeve tf_a na plakatima sa slikama onih manijaka --- na svim školama ---ajde neka to bude prvi korak


ma otkud znam ... ja bi nešto konkretno ,,,
trebalo bi uvesti u škole ,,, nakon časa veronauke ,,jedan čas predavanja o seksu i odnosima u porodici --- recimo o nezdravim odnosima ,,,

Прича се у школи о свему томе, веруј...
А и многа удружења се баве управо тим проблемима.
Ево неки бројеви у Београду (додуше од пре пар година, надам се да су још ивек актуелни):
-SOS телефон за жене и децу жртве насиља 645-798
-SOS телефон и центар за девојке, Нушићева 7, 3226-904, 3340-293
-SOS телефон против сексуалног насиља , Тиршова 5а, 645-328
-Аутономни женски центар против сексуалног насиља, Тиршова 5а, 645-328
-Инцест траума центар 3243-963
-Саветовалиште против насиља у породици, Далматинска 47а, 787-615
...има их још много.



SOS телефони за жене и децу жртве насиља изван Београда:
у Гроцкој 893-242
у Кикинди 0230-22-544
у Краљеву 036-334-584
у Нишу 018-42-075
у Власотинцу 016-874-744
У Вршцу 013-821-635

(Ово су информације из 2001., од тада се вероватно још раширила мрежа SOS телефона.)
Даље, центри за социјални рад се баве овом проблематиком, само се треба информисати.
А то је управо, уз недостатак сигурности у себе и самопоштовања, највећи разлог зашто жене ћуте о насиљу у породици.
 
jedan način je da se edukuju deca iz SOCIJALNE inteligencije, da znaju šta ej nezdrav odnos tj.nemoralan predlog...drugo, oni su nejaki, mali, nemoćni, i pred fizičkim nasiljem nemaju druge do da ustuknu, to je bedak.
Pogledajte film GREEN MILE (Zelena milja, novi, na 2 cd) - ubijanje dece njihovom ljubavlju, tj,kako silovati 2 devojčice na 100 metara od roditelja, a da one ćute.
Po knjizi Stivena Kinga, vanredno dobar film, za plakanje i raumišljanje.
 
Betty:
jedan način je da se edukuju deca iz SOCIJALNE inteligencije, da znaju šta ej nezdrav odnos tj.nemoralan predlog...drugo, oni su nejaki, mali, nemoćni, i pred fizičkim nasiljem nemaju druge do da ustuknu, to je bedak.
Pogledajte film GREEN MILE (Zelena milja, novi, na 2 cd) - ubijanje dece njihovom ljubavlju, tj,kako silovati 2 devojčice na 100 metara od roditelja, a da one ćute.
Po knjizi Stivena Kinga, vanredno dobar film, za plakanje i raumišljanje.

Edukacija budućih silovatelja...
A možda i neko pomisli gledajući film , vidi , kako je uzbudljivo to raditi tako blizu , da budeš uhvaćen, a opet maestralno da iskažeš prkos i inteligenciju , jer koliko se meni čini silovatelj u filmu upravo ima taj nihilistički odnos prema društvu....Baš kao i sve veći broj žitelja zemlje....Ko će koga da nauči i šta.....Pitanje je kao iz vica o panduru i ribici , ali odgovor ne spada u viceve...

Ionako će od njih da ispadnu kurveštije kad još malo poodrastu....je samo jedan od mogućih i vrlo verovatnih unutrašnjih dijaloga koje budući silovatelj vodi sa sobom....

Uticaji šok koridora na koridor terora je očigledan....Da li je cenzura potrebna ....
 
ma lepo je što si nam dala brojeve telefona ,,,, odakle li ih izvuče ,,,,,??? ,,, ti umeš da ih nadješ ,,, ali ja sam ipak za pano u sred beograda i svakog grada ,,,, da džedži dan noćno ,,da bode oči ljudima ,,, da ne moraš da pretražuješ net stranice da dodješ do tog broja ,,,, ,,, mislim da bi trebalo da bude nadohvat ruke svakome ,,,,

a ova tema zamire za koji dan a sa njom i ovi "istaknuti brojevi" ---- hvala svima ,,,ovde nema vajde ,,, samo kritike i podyebavanya ,,, ja sam za nešto novo aktivnije dostupnije
 
avesic:
ma lepo je što si nam dala brojeve telefona ,,,, odakle li ih izvuče ,,,,,??? ,,, ti umeš da ih nadješ ,,, ali ja sam ipak za pano u sred beograda i svakog grada ,,,, da džedži dan noćno ,,da bode oči ljudima ,,, da ne moraš da pretražuješ net stranice da dodješ do tog broja ,,,, ,,, mislim da bi trebalo da bude nadohvat ruke svakome ,,,,

a ova tema zamire za koji dan a sa njom i ovi "istaknuti brojevi" ---- hvala svima ,,,ovde nema vajde ,,, samo kritike i podyebavanya ,,, ja sam za nešto novo aktivnije dostupnije

Ako će te akciju , jedina korisna stvar bi bila upravo to da stoje misli koje zamisle , a nikako istaknuti brojevi , jer to deluje tako što poziva povredjene i uvredjene maloletnike da napakuju priču.....

Niti uvrede, niti kolac, niti brojevi , sve to prosto vapi za zloupotrebom.....
 
jao patak
ako si gledao film onda znaš da se ne radi o "edukaciji budućih silovatelja" i da je green mile jedan od najhumanijih filmova, sa najboljom i najčovečanskijom potkom ever!
A glavni junak je tenkre, ali ...vidiš, ne znam ko je glumac! Sjaaaajna uloga, savršena gluma, režija....na skali od 1 do 10 bar 12plus.
Mislim da u opštostima "treba ovo ono" ne leži rešenje. Čini mi se da je aktivizam, lični i pojedinačni, razgovori sa decom (kome su dostupna) su važna stvar. Zamisli, pa deca ne umeju da reaguju kad im čika nudi bonu! Treba lepo reći "ako ti se desi...ili nešto slično...bla bla".
Plus, od šeste uglavnom svi imaju mob. pa i to treba koristiti - prečica do hitnog poziva roditelja ili policije, d abude na ekranu npr. da treba jedno dugme da klikne samo (ko na mom tel)
Inače, statistika kaže da u silovanju maloletnika najmanje učestvuju detetu nepoznate osobe (svega 3 odsto), a ostalo su očevi,. očusi, ujaci, stričevi, tetkovi, komšije, prijatelji roditelja.....strašno.
 
dragonfromdarkness:
Betty:
deca deca deca
ja se ponekad uspavljujem tako što zamišljam da ih koljem
onda se smirim i zaspim ko zaklana, hehehehe.... :twisted:
Ali ovo je ozbiljna tema 8)
Dakle, pucajte u sve uniformisano, vojnike, muriju i ostalo (nemojte u bankarske službenike, još nema dovoljno bankomata), a naročito se čuvajte specijalnih jedinica, to sve sami ponavljači.
KO SE NORMALAN UDAJE ZA VOJNIKE I PANDURE???
Kompleksaši.

Svaka normalna zenska osoba koju neko od navedene grupacije zeli i hoce da ozeni. Inace, ima bolesnica koje niko zivi nema nameru da zeni, a pogotovu ne neko iz te grupacije! 8)

P.S. Zaboravila si kriminalce, njih takodje mozes u isti kos!

ček ček
ovo je paradoks
kažeš da su u istom košu s kriminalcima
a onda kažeš da se žene normalnim ženama, a to su oenm koej se udaju jer one koje s ene udaju niko ni ne želi pa su "paćenice"?! :shock: Vrlo problematično.
 
Betty:
Zamisli, pa deca ne umeju da reaguju kad im čika nudi bonu! Treba lepo reći "ako ti se desi...ili nešto slično...bla bla".
Plus, od šeste uglavnom svi imaju mob. pa i to treba koristiti - prečica do hitnog poziva roditelja ili policije, d abude na ekranu npr. da treba jedno dugme da klikne samo (ko na mom tel)
Inače, statistika kaže da u silovanju maloletnika najmanje učestvuju detetu nepoznate osobe (svega 3 odsto), a ostalo su očevi,. očusi, ujaci, stričevi, tetkovi, komšije, prijatelji roditelja.....strašno.

Promeniće se ta statistika....
 

Back
Top