Borba protiv celulita

Pa cuj,plivam, trcim brzo hodam korigovala sam ishranu pri tom su mi samo kile otisle, kojih nisam imala viška osim toga vrlo sam energicna osoba i ceo dan sam u pokretu. Visoka sam 170 a sve doneoavno sam imala 50 kila.Kada sam konacno uspela da dobijem koju kilu, sada imam 58, pojavio se i celulit. Bolje da sam ostala onakva kakva sam i bila.Pozdrav.
 
Mezoterapija pomaze al me cudi kako nisu napravili neko istrazivanje posto je ocigledno da je za sve zajednicki problem nastao pojedinim unosom necega..dal je secer..aditivi..neki konzervans..masna hrana..pusenje..mozda kafa..pa u kombinaciji sa nekretanjem..manjkom unosa tecnosti eto bolesti..isto tako resenje moze biti samo u zelenom caju ili yogurtu na pr koji se trebaju redovno konzumirati
 
Za svo ovo vreme moje aktivnije borbe protiv celulita,trud koji sam ulozila ipak se isplatio. Naravno nije sav nestao ali podosta, Plivanjem i brzim hodanjem i ponekad rolanjem sam zategla misice a time mi se i koza zategla a i celulita manje. Osim fizicke aktivnosti malo sam korigovala ishranu koja je imala za cilj ubrzanja metabolizma. Voce,narocito jabuka, za koju inace smatram kraljicom voca i koja pospesuje varenje i ne samo to ona je izuzetan anti oksidans i tu jos dodamo vitamine i mi nerale koje ona sadrzi i eto vec pomaka. Litru zelenog caja sa limunom na dan i jos 2l do 3l vode u toku dana. Yatim pre tusiranja i posle trljanje peskirom a zatim nanosenje gela od brsljana. Ovo je moj recept sto ne znaci da bi to svima odgovaralo jer nismo svi isti. Pre nego sto sam odlucila sta cu i kako cu se boriti protiv tog ruznog celulita, malo sam pretrazivala po netu, citala vasa iskustva, savete strucnjaka, malo se edukovala jer mi je bilo jako vazno da saznam u cemu je sustina odnosno, da saznam kako celulit nastaje a jos je jedna stvar mi bila bitna a to je da uvek i u svemu treba poznavati svoje telo tj. organizam i vrlo je vazno osluskivati ga. Tako sam ja od hiljadu recepata stvorila svoj, koji meni odgovara. Narocito jabuka. Pozdrav svima i zelim vam mnogo uspeha u svemu.
 
Drage moje, kakva su vaša iskustva s ovim svakodnevnim i naizgled nerešivim problemom? I koristite li neke kreme protiv celulita?

Naslušala sam se raznih priča i meni je u praksi najviše pomogla redovna vežba, prestanak pušenja i Krauterhof krema, što i dalje praktikujem. :)
 
Крема тешко да је помогла, али вежбање и престанак пушења јесте сигурно.
Код целулита помаже масажа. Е сад, ако си масирала тело уз помоћ те креме, јасно је. ;)
 
Dakle, 4l vode dnevno (ne samo za celulit, uopste za zdravlje)

masaze profi i samostalno

+ vibroaction :D

E sad, vodu zaista pijem kao manijak, navika.. sta da se radi..

Masaze - jesu skupe, recimo da je kod mene u salonu 1200din jedna.. Ali ja imam komsiju koji zavrsava skolu za fizioterapeuta :) njemu treba neko da vezba, meni treba neko da me masira, svima dobro :)

a vibroaction - pa nemam pojma jel pomaze, ali prija <3 zaista
 

Back
Top