Boli moje duse..

Nista sto ti bilo ko moze reci ti nece znaciti nista i nece ti pomoci.

Pomoci nema, znam iz svog iskustva. Niko bolje. Samo vreme, jer ces se na kraju roditi kao neki drugi covek. Ovaj sadasnji umire, svet u kome si bio je slomljen, i... jbg.

Zabavi se koliko mozes cime bilo. Nekog magicnog odgovora nema.
 
Spavala sam sinoc,posle dugo vremena..tablete su valjda ucinile svoje.Jutros se osecam i dalje pospanom i jako usporenom,jedva vam i pisem.Mnogo hvala svima,citajuci vase odgovore suze su same tekle.Da,znaci podrska iz virtuelnog sveta prijatelja.Moja patnja predpostavljam od tableta,od jutros je tiha..Bola i tuga su tu..samo kao da ja vise nisam..uf,te tablete jako cudan osecaj.
 
Vec dve nedelje boli,tisti i pece..Tugujem,placem..Placem kad god mogu,vise ni ne biram mesto ni vreme,suze same padaju.Bol u dusi slama.Crpi fizicku snagu,jer danima ne mogu da jedem.Bol u dusi tako boli,kao najveca bol u mom zivotu.Ne popusta.
Lomi me i slama,jer sam slaba da mu se oduprem,pustam ga da me lomi,uvek iznova prezivljavam rastanak.Bojim se da ostanem sama,tada je bol u dusi mojoj razdiruci..Stavim ruku na grudi,i sve se nadam proci ce..a znam da nece..

Proci ce... veruj gossci...:wink:
Vidi ovako, moras izaci iz faze bole, a polako izlazis... kako to znam? Zato sto priznajes svoje strahove... to je dobar znak...

Isplaci se-bice ti lakse - NETACNO, veoma stetna fraza, to pojacava tugu i depresiju... Isplaci se - bice ti gore...
Skretanje paznje, vezbe, setnja, druzenje, filmovi komedije, vesele knjige, vesele net strane, vesela muzika, izlasci... :wink:
 
@tema - jako si me potresla, zao mi je sta god da je u pitanju... razumem tacno o cemu pises... izdrzi dan po dan... zamajavaj se cime stignes dan po dan... mora vreme da prodje.


p.s. gosco, veoma stetno je i ostati bez suza skroz nakon nekog velikog psihickog soka... neka (i) place... neka radi sve sto mora da bi joj bilo bolje
 
Mnogo je tesko..Scene koje vrtim,reci kojima se vracam..Uspomene koje mi kidaju dusu..I tako vec vise od dve nedelje..Zivim a kao da sam umrla u sebi..Bojim se svega nepoznatog..novog dana najvise..ne nalazim radost ni u cemu..A borim se,i trudim..Ali misli lutaju i vracaju me na pocetak i opet tuga i opet suze i ovaj osecaj straha da mi nikad nece biti bolje..
Posebno se brinem zbog tih lekova..jel to sad znaci da sam ja jedna hronicno depresivna osoba..Zasto nisam mogla sama da se izborim sa ovom tugom,zasto?Zasto su mi bili potrebni lekovi?
 
prosla sam kroz slicno stanje beznadja, prosla , jos nisam izasla...

nisam bila sposobna ovako jasno pisati, opisati.
tablete nisam pila. organizam je uredjen tako da se mnogo moze izdrzati.
mnogo vise nego i slutimo.
 
Isplaci se-bice ti lakse - NETACNO, veoma stetna fraza, to pojacava tugu i depresiju... Isplaci se - bice ti gore...
Skretanje paznje, vezbe, setnja, druzenje, filmovi komedije, vesele knjige, vesele net strane, vesela muzika, izlasci...

Психолози кажу управо супротно. Сваку емоцију је потребно избацити из себе, а не потискивати је. Не можеш насилном веселошћу учинити да човек престане да осећа тугу. Оно што је потребно је један период који психолози зову ''рад туге''. Тек кад се та фаза превазиђе, онда могу да упале и весели филмови и све остлао што саветујеш.
 
Mnogo je tesko..Scene koje vrtim,reci kojima se vracam..Uspomene koje mi kidaju dusu..I tako vec vise od dve nedelje..Zivim a kao da sam umrla u sebi..Bojim se svega nepoznatog..novog dana najvise..ne nalazim radost ni u cemu..A borim se,i trudim..Ali misli lutaju i vracaju me na pocetak i opet tuga i opet suze i ovaj osecaj straha da mi nikad nece biti bolje..
Posebno se brinem zbog tih lekova..jel to sad znaci da sam ja jedna hronicno depresivna osoba..Zasto nisam mogla sama da se izborim sa ovom tugom,zasto?Zasto su mi bili potrebni lekovi?

Ако ти је лекар преписао таблете - онда треба да их пијеш! Ко смо ми овде да бисмо ти смели укидати или кориговати терапију?!

Људи најчешће имају предрасуда и према психијатрима и према лековима које они прописују. Ниси ни хронично депресивна (ако то траје тек две недеље), нити треба да се бринеш да ћеш постати зависник о тим лековима. Знају лекари све зашто и како. Ми смо овде сви лаици и нисмо те ни видели нити ишта конкретније знамо о теби и о целом случају...
Шта ти сад треба да лупаш главу зашто су ти били потребни лекови? Да ли тако лупаш главу и када недељу дана имаш прехладу, па ти лекар препише антибиотике јер твој организам није успео сам да се избори са болешћу?

Не треба да се бринеш још и око тога нити да пребацујеш себи. Сви смо ми различито умешени. Неко прегура упалу плућа на ногама, а неког најобичнија кијавица обори у кревет. Исто ти је и овде.

Ако није смртни случај (драго ми је да није - изгледало је управо тако), онда претпостављам да је у питању развод брака или прекид везе. Е, па, психолози кажу да је у просеку потребно да прође око 2 године да би човек после развода брака поново сасвим нормално функционисао и да би се сасвим опоравио!

Мени је управо толико требало. И ево ме - жива, здрава и срећна! :D
Значи, две недеље није ништа - припреми се на то да те чека дуг период опоравка, али и на то да ћеш кад то све полако буде пролазило поново бити способна и за срећу и за смех и за нову љубав! :D
 
@kolege: toliko vam treba jer od dupeta do glave idete zaobilaznim putevima, sa cestim stajanjem i povremenim vracanjem unazad.


Sve je to ljudski, koleginice. I zastajkivanje, i vracanje, i plakanje, i ceznja, i mucenje, i bes, i gordost, i na kraju, kad se covek sabere, mnogo muke.

Ne sumnjam da bi Mr Spock to resio odmah, primenom ciste logike:

Bicemo zajedno = +Z

Necemo vise biti zajedno = −Z

Date su iste verovatnoce za Z i −Z: P(+Z) = 0.5; P(−Z) = 0.5

Kaze da nas voli = +V

Kaze da nas ne voli = −V

Prema tome, ako kaze da nas voli, postoji verovatnoca od 9/10 da cemo biti zajedno - kazemo sansa od 0.9 umesto 1.0 zbog subjektivnih slabosti i objektivnih teskoca koje mogu da nastupe.

P(+V | +Z) = 0.9

Ako kaze da nas ne voli, onda je sansa da cemo opet biti zajedno 1/100000 - ovo je naravno isuvise optimisticki, ali recimo da sansa uvek postoji.

P(+V | -Z) = 0.00001

Kako Bajesova teorema kaze,

P(+Z | +V) = P(+V | +Z) * P(Z) / [P(+V | +Z) + P(+V | +Z) * P(Z) + P(+V | -Z) * P(-Z)]

P(+Z | +V) ~ 0.9

P(+Z | -V) ~ 0.01

I sta to znaci? Pa znaci da su sanse vrlo male, i znaci da zbog toga logicki prestajemo da se mucimo i odmah pristupamo trazenju nove ribe.

Ali samo ako izgledamo ovako:

Mr_Spock.jpg
 
Vec dve nedelje boli,tisti i pece..Tugujem,placem..Placem kad god mogu,vise ni ne biram mesto ni vreme,suze same padaju.Bol u dusi slama.Crpi fizicku snagu,jer danima ne mogu da jedem.Bol u dusi tako boli,kao najveca bol u mom zivotu.Ne popusta.
Lomi me i slama,jer sam slaba da mu se oduprem,pustam ga da me lomi,uvek iznova prezivljavam rastanak.Bojim se da ostanem sama,tada je bol u dusi mojoj razdiruci..Stavim ruku na grudi,i sve se nadam proci ce..a znam da nece..

Ko sto Solomon reche ......Sve ce to jednom proci ....Drzi se !
 

Slične teme


Back
Top