Бог је љубав?

E neverovatno.Svi zbiju šalu sa Bogom,pretpostavljam zato što su mladi bez ikakvih obaveza i odgovornosti u životu.Ali kada krenu nevolje i problemi u životu i kada ih pritisnu nevolje, onda će biti "Oooo Bože pomozi".Ni jedan ateist,pa ni onaj najveći nije umro a da barem jednom u životu nije izgovorio ovu reč.
Ја не разумем какве ово везе има са темом...:confused:

Ово је неки званични статистички податак или нагађаш? :roll:
 
Боки... немој се љутиш...

али.. да ли би могао да болдујеш део текста који се односи на тему..
или да објасниш својим речима...:confused:

ја ништа :dontunderstand:

tema glasi; bog je ljubav? zar ne ,,, ? zasto ne procitas tekst i nadjes sama odgovor ,,,


ili pitaj konkretno sta te zanima.
 
E neverovatno.Svi zbiju šalu sa Bogom,pretpostavljam zato što su mladi bez ikakvih obaveza i odgovornosti u životu.Ali kada krenu nevolje i problemi u životu i kada ih pritisnu nevolje, onda će biti "Oooo Bože pomozi".Ni jedan ateist,pa ni onaj najveći nije umro a da barem jednom u životu nije izgovorio ovu reč.

тешко је бити атеиста у авиону на 10000 м висине са отказаним моторима.
 
ljubav je stvar osecanja, a ne volje , ne mozes voleti zato sto hoces , ili jos manje zato sto moras zato je obavezna ljubav glupost:)

Onda je Bozina ljubav glupost, jer je on u obavezi da nas voli, s' obzirom da nas je stvorio.
A i ljubav prema Bozi je glupost, jer on nas obavezuje da ga volim bas zato sto nas je stvorio.
(Naravno da nas nije Boza stvorio-da ne bude zabune)

Inace ono je stih iz pesme, asociralo me je jer na pocetku bese rec.
 
Onda je Bozina ljubav glupost, jer je on u obavezi da nas voli, s' obzirom da nas je stvorio.
A i ljubav prema Bozi je glupost, jer on nas obavezuje da ga volim bas zato sto nas je stvorio.
(Naravno da nas nije Boza stvorio-da ne bude zabune)

Inace ono je stih iz pesme, asociralo me je jer na pocetku bese rec.

нешто се не види да Га волиш.
 
Onda je Bozina ljubav glupost, jer je on u obavezi da nas voli, s' obzirom da nas je stvorio.
A i ljubav prema Bozi je glupost, jer on nas obavezuje da ga volim bas zato sto nas je stvorio.
(Naravno da nas nije Boza stvorio-da ne bude zabune)

Inace ono je stih iz pesme, asociralo me je jer na pocetku bese rec.

e ,bog nas je voleo i pre stvaranja jer smo bili u njemu ,a iz ljubavi nas je stvoruio, zato nije ljubav bozija prema nama nije glupost , a bog je pored toga sto je ljubav , takodje i personalno bice , takodje i duhovno, i beskonacno, ali cu o svim osobinama malo kasnije kada se tema razgori.
 
тешко је бити атеиста у авиону на 10000 м висине са отказаним моторима.
Добор... схватила сам поенту... већина људи верује у бога зато што се плаши смрти...
ето.. можете и о томе да отворите тему... ''Зашто верујете у Бога?'' на пример...:D


Боки.. ја не разумем како не видиш разлику...:confused:
Ево на пример..
На основу оног закона који је Мојсију дао Бог потребно је каменовати жену која је преварила мужа..
А шта је Христ урадио када је тај закон требао да буде спроводен у дело?
Немој ме тереати да тражим цитате, молим те.
Ово је само један у низу примера...
Промене, промене...
 
Добор... схватила сам поенту... већина људи верује у бога зато што се плаши смрти...
ето.. можете и о томе да отворите тему... ''Зашто верујете у Бога?'' на пример...:D


Боки.. ја не разумем како не видиш разлику...:confused:
Ево на пример..
На основу оног закона који је Мојсију дао Бог потребно је каменовати жену која је преварила мужа..
А шта је Христ урадио када је тај закон требао да буде спроводен у дело?
Немој ме тереати да тражим цитате, молим те.
Ово је само један у низу примера...
Промене, промене...

ok znaci o tome se rati ? sada cu ja da probam dati odgovor
 
лоше си схватила поенту.
И сад ти ја као верујем на реч... а?

Добро људи колико вам времена треба да научите да разговарате...
Након овога ''лоше си схватила поенту'' требало би да следи неко објашњење..
на пример ''зато и зато''.. Разумеш?

Ово је наравно само добронамерни савет. :D
 
Ma daj nema to veze sa tim, pa bas cesto ljudi i koji su imali veru u boga prestaju da veruju ne zbog postojanja odgovornosti i obaveza, vec zbog nekih udaraca u zivotu, koji su pokazali da bog ne postoji. A neki jednostavno ne veruju, jer im nije logicno da bog postoji, pogotovo ne takav bog kakvog ga prikazuju hriscani.

Ti to ne možeš da znaš koliko ili dali prestaju da veruju u Boga.Jedino da si telepata pa čitaš ljudske misli svih ljudi na planeti pa da znaš.
 
e ,bog nas je voleo i pre stvaranja jer smo bili u njemu ,a iz ljubavi nas je stvoruio, zato nije ljubav bozija prema nama nije glupost , a bog je pored toga sto je ljubav , takodje i personalno bice , takodje i duhovno, i beskonacno, ali cu o svim osobinama malo kasnije kada se tema razgori.

Taman nocas da imam zabavu.

BOKYSTAMY:
a volis li ti svoje roditelje?
Naravno, ali Boza mi nije tata.
Ljubav je samo rac i nista vise, ljubav se uvek isto i pise, ruka u ruci je vec nesto drugo......
Ljubav je rec i nista vise, obicna slova svakog lista papira, tajna i strepnja su vec nesto drugo........
Znaci da je ljubav mrtvo slovo na papiru, jer nema nista lakse nego reci "volim te", kao sto navodno Boza vazda izgovara, ali delo je ljubav, a koliko ja vidim Boza nikada nista po pitanju dokazivanja ljubavi prema ljudima nije uradio.
Nije ni bitno, ako ne razumse.

@sale@:
ти знаш шта је реалност или мислиш да знаш?

Moji zivot je realnost.
 
И сад ти ја као верујем на реч... а?

Добро људи колико вам времена треба да научите да разговарате...
Након овога ''лоше си схватила поенту'' требало би да следи неко објашњење..
на пример ''зато и зато''.. Разумеш?

Ово је наравно само добронамерни савет. :D

ако до сад ниси схватила поенту, нећеш ни са једним постом више.
који је твој мотив уопште постављање ове теме?
 
Ti to ne možeš da znaš koliko ili dali prestaju da veruju u Boga.Jedino da si telepata pa čitaš ljudske misli svih ljudi na planeti pa da znaš.
:lol: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

''Ni jedan ateist,pa ni onaj najveći nije umro a da barem jednom u životu nije izgovorio ovu reč.''
Значи ти читаш мисли?
Како бре у три коментара успеваш да демантујеш самог себе?
Па о чему размишљаш док куцкаш? :lol:

Ај се уозбиљи и покушај да одоговориш на ему. :D
 
Ti to ne možeš da znaš koliko ili dali prestaju da veruju u Boga.Jedino da si telepata pa čitaš ljudske misli svih ljudi na planeti pa da znaš.

Ne mogu da znam za sve ljude na planeti, a ni svi ljudi na palneti ne veruju u Bozu, ali mogu da znam za neke ljude. I ono sto sam videla je bas to posle nekih tragedija ljudi ili prestaju da veruju ili paradox pocinju da veruju.
 

Back
Top