Boem ili pijana stoka?

Mislis na sebe? Prozvao si se boemom da bi pravdao svoje ponasanje? Niko drugi nije to trazio. Na pogresna vrata kucas, opusti se...budi to sto jesi I ne ocekuj da si drugi odusevljeni, dovoljno je da si ti zadovoljan...
Sad se vadiš,pusti ti mene....
U tekstu si jasno izjednačila alkoholičare i boeme.Ne moraš se izvinjati,pokazaćeš samo ko si,šta si,kakav ti je obraz.
Uvreda je izrečena ali šta je tu je...do tebe je.
 
Sad se vadiš,pusti ti mene....
U tekstu si jasno izjednačila alkoholičare i boeme.Ne moraš se izvinjati,pokazaćeš samo ko si,šta si,kakav ti je obraz.
Uvreda je izrečena ali šta je tu je...do tebe je.
A zasto bih te pustila, kada se ti jedini bunis? Stojim iza svojih reci I smatram da nikoga nisam uvredila. Ponavljam alkoholicar je alkoholicar, tu ne postoji opravdanje, moze da se zove kako god pozeli. A pominjanje obraza je toliko neprilicno u svemu ovome, sluti samo na tvoju zbunjenost I nedostatak istog.
 
A zasto bih te pustila, kada se ti jedini bunis? Stojim iza svojih reci I smatram da nikoga nisam uvredila. Ponavljam alkoholicar je alkoholicar, tu ne postoji opravdanje, moze da se zove kako god pozeli. A pominjanje obraza je toliko neprilicno u svemu ovome, sluti samo na tvoju zbunjenost I nedostatak istog.
Imao sam par kuurvi ali nikada mi ne bi palo na pamet da kažem..sve su žene kuurve...moram ti ovako plastično objasniti da bi shvatila grešku.
Obraz imamo ili nemamo a to pokazujemo delom ili rečima...tako da....radi po savesti,piši po volji.
 
Imao sam par kuurvi ali nikada mi ne bi palo na pamet da kažem..sve su žene kuurve...moram ti ovako plastično objasniti da bi shvatila grešku.
Obraz imamo ili nemamo a to pokazujemo delom ili rečima...tako da....radi po savesti,piši po volji.
Radi po savesti, pisi po volji....to je sustina, sve prethodno je bilo nepotrebno....zelim to svu srecu u zivotu.
 
Biti boem nije nikada bilo lako a tek danas je teško.Doba Zorana Radmilovića,Paje Vujsića,Tome Zdravkovića je iznedrilo tu vrstu muškaraca i ko ih je upoznao,družuo se sa njima taj zna o čemu pišem.Ta širina duše,nesebičnost,razumevanje je nešto nevidjeno,nestvarno.Ljubav prema životu,prema okruženju,prema svakom ko sedne za njihov sto je nestvarna,nerealna u današnje vreme i nije čudo što ih malo ko danas razume.Izumiru oni kao retka vrsta,izumiru oni koji ih poznaju,razumeju i gasi se polako nešto što je bilo lepo,dobro,nevino.
 
Biti boem nije nikada bilo lako a tek danas je teško.Doba Zirana Radmilovića,Paje Vujsića,Tome Zdravkovića je iznedrilo tu vrstu muškaraca i ko ih je upoznao,družuo se sa njima taj zna o čemu pišem.Ta širina duše,nesebičnost,razumevanje je nešto nevidjeno,nestvarno.Ljubav prema životu,prema okruženju,prema svakom ko sedne za njihov sto je nestvarna,nerealna u današnje vreme i nije čudo što ih malo ko danas razume.Izumiru oni kao retka vrsta,izumiru oni koji ih poznaju,razumeju i gasi se polako nešto što je bilo lepo,dobro,nevino.
Nisi pomenuo zene boeme, da li je I to tako divno?
 
Zasto su poznate licnosti i bogati ljudi boemi i avangarda a nepoznate osobe sa istim ponasanjem pijana stoka i idioti koji ne znaju da se ponasaju?
Sedeo sam sa boemima u raznim kafanam i nikada nisam cuo losu rec iz njihovih usta,vec toliko mudtih,da je to nemerljivo sa bilo cime procitanim.Bogati pijani ljudi su daleko od boema,oni su bahati,a pitanje je koliko skole imaju,a diplome sigurno,jer imaju para.Glupih prica i ispada sam cuo samo od takvih ljudi.
 
Pa biti boem zapravo nema veze sa pijanstvom ili alkoholom, to zapravo više znači kao živeti nekim opuštenijim, alternativnijim i raspusnim načinom života i ne robovati nekim društvenim i socijalnim normama.
Inače sama reč boem se pojavila u Francuskoj i označavala je uglavnom Cigane ili Rome koji su tamo u Francusku nastanili iz Češke (koja se ranije zvala Boemija ili Bohemija) i koji su uglavnom živeli tako raspusnim načinom života (neretko i nomadskim) van nekog sistema i nametnutih društvenih normi.

Danas se malko promenilo značenje te reči i sad se epitet boem uglavnom odnosu na neku osobu koja živi tako malo atipičnim, više alternativnim i raspusnim načinom života ne mareći mnogo za sistem i društvene norme ali osobu koja takodje ima i neku umetničku ili filozofsku pa i spiritualnu crtu.
Pa sad recimo ako je neko bez posla, para, porodice, žene, dece, računa u banci, radnog staža i ikakve sigurnosti u životu i šta ti ja znam onda je on samo nesnadjena i neprilagodjena osoba ili kako bi ga neki okarakterisali klošar, probisvet, otpadnik ili šta ja znam (mada klošar i probisvet je više karakterna osobina nego socijalni status) a ukoliko je neko takav i živi na sličan način ali je recimo neki slikar, pisac, pesnik, muzičar, filozof, itd i ima i neku umetničku ili filozofsku crtu e onda je on zapravo više boem. ;)
Tako da ono u biti boem može biti neko i ko nije nikad ni liznuo alkohol. ;)
 

Back
Top