Bioenergija i aura

Kirlijanov aparat i te kako postoji, a ovo sto sam video na netu je neka usavrsena verzija. Nisam siguran da Rendi nudi pare za vidjenje aure ( jer je to "ne postoji" ) vec samo za dokazivanje paranormalnih fenomena poput telepatije i sl. sto moze da se dokaze.
 
Kirlijanov aparat i te kako postoji, a ovo sto sam video na netu je neka usavrsena verzija. Nisam siguran da Rendi nudi pare za vidjenje aure ( jer je to "ne postoji" ) vec samo za dokazivanje paranormalnih fenomena poput telepatije i sl. sto moze da se dokaze.
Aura ne postoji. Nemoj mešati auru sa najobičnijim fotoelektričnim efektima kao što je Kirlijanova fotografija, što nije nikakav "magični fenomen", već obično električno pražnjenje zabeleženo oksidima na površini filma.

Inače, nije tačno da Rendi ne nudi milion dolara onome ko dokaže bez sumnje da vidi auru... pročitaj... već su probali, i omanuli.
http://skeptoid.com/episodes/4075
http://en.wikipedia.org/wiki/James_Randi_Educational_Foundation

Dakle, milion dolara za praktično pokazivanje bilo kakvog "fenomena" tog tipa, a čitanje aure (koja ne postoji) - je svakako jedan od njih.

Kao što rekoh, imaš li kontakt tvojih FB prijatelja, da ih usrećimo besplatnim paricama?.... :)
 
Da budem iskren na osnovu teksta nisam zaključio kako viđenje aure može da se dokaži da bi uopšte moglo da se testira. Hoću reći, ako ja vidim auru kako to direktno da dokažem? Jedino time što ću reći šta vidim, ne može niko da fotografiše moje viđenje. Meni bi recimo bilo zanimljivo da stavimo na poligraf te koji tvrde da vide...
 
Da budem iskren na osnovu teksta nisam zaključio kako viđenje aure može da se dokaži da bi uopšte moglo da se testira. Hoću reći, ako ja vidim auru kako to direktno da dokažem? Jedino time što ću reći šta vidim, ne može niko da fotografiše moje viđenje. Meni bi recimo bilo zanimljivo da stavimo na poligraf te koji tvrde da vide...
Pa o kakvom mi to čitanju govorimo ako ne možemo da razlikujemo čitanje od foliranja? Najprostiji test bi bio pitati recimo "čitače" da li mogu da pogode iz aure da li je neko bolestan ili zdrav, staviti pred njih dvadeset slučajnih ljudi od kojih su neki bolesni a neki nisu, i pitati ih da pogode. Ako ne foliraju, trebali bi da pogode 16 ili više, pošto je verovatnoća slučajnog pogađanja oko 50%, dakle 8-12 bi pogodili čistim nagađanjem.

Oni obično tvrde da vide bolesti u auri, pa sam zato to naveo kao primer, ali može i nešto drugo što oni smatraju da mogu da "pogode".

Ja ne poznajem nikoga ko tvrdi da vidi i čita aure, ti poznaješ, pa ih lepo pitaj šta se to najbolje vidi u auri, pa da formulišemo eliminatorni test.

Eto... mislim da je dobra ideja, a mi$lim da vredi... ;)
 
Ova jedna koliko sam skontao baš precizno može da vidi i psihičko i fizičko stanje ( no ona je obrisala grupu za gledanje aure pošto su je mnogo smarali:) ) i meni je baš tačno sve rekla. Ovaj drugi više gleda čakre, stanje svesti i sl. Možda najbolje ako si na fejsu da ti ja dam njegov link ( ima i grupu za tumačenje snova i to po mom mišljenju jako dobro radi ) pa da ga ti kontaktiraš...
 
Ova jedna koliko sam skontao baš precizno može da vidi i psihičko i fizičko stanje ( no ona je obrisala grupu za gledanje aure pošto su je mnogo smarali:) ) i meni je baš tačno sve rekla. Ovaj drugi više gleda čakre, stanje svesti i sl. Možda najbolje ako si na fejsu da ti ja dam njegov link ( ima i grupu za tumačenje snova i to po mom mišljenju jako dobro radi ) pa da ga ti kontaktiraš...
Ajde da probamo, ali sumnjam da će biti voljni za saradnju kad čuju da je test ozbiljan... mada, za te pare, ako zaista misle da mogu, šteta je... :)

Siguran si? Mislis da se nepostoje naprsle aure sa crnim flekicama?
Izgubio sam te.... ne znam na šta misliš :)
 
Kada budes imao osnovno saznanje o konstituciciji coveka znaces.

Možeš li ti, prijatelju, da dokažeš neukom (meni) - da aura postoji? Kako bi to tačno uradio? Jesi li razmišljao o tome ikad?

Mom detetu od tri godine lako pokažem šta je kiša, sneg, cveće, vatra, ljuljaška... kako bi joj pokazao auru, koja ne postoji nigde osim u mašti ponekih ljudi? :huh:
 
E o ovome bi voleo da cujem nesto vise, nemam pojma sta je to znam samo da postoje neke aure (bele/crne/crvene/plave/zelene/zute), aj pisite malo i o ovome; koji horoskopski znak ima najvise bioenergije i da li to od toga uopste zavisi?

Bioenergija
Sta je bioenergija?
Bioenergija je energija zivota, doslovno "zivotna energija". Lecenje uz pomoc bioenergije je terapija koja moze uravnoteziti i uskladiti fizicko i duhovno stanje organizma. Ovakva terapija usmerena je na bioenergetska polja, energetske centre (cakre) i kanale po kojima energija tece u telu. Da pokusamo da pojasnimo, svaka celija u ljudskom telu funkcionise uz pomoc energije, emitujuci elektricne impulse, sto zauzvrat cini elektro-magnetno, bio-energetsko polje koje okruzuje nasa tela (aura).
Nasa bioenergija je veoma nezna i osetljiva na razne negativne uticaje kao sto su stres, losa ishrana, negativna zracenja, nagle promene vremena, klime, mesta boravka i slicno. Ukoliko smo dugo vremena izlozeni losim uticajima nase energetsko polje moze biti izmenjeno, sto se opet vremenom moze negativno odraziti na nase psihofizicko stanje. Svaki ziv organizam konstantno emituje bio zracenje odrezene frekvencije, tako se na osnovu jacine tog zracenja moze i ustanoviti da li je i koji deo tela oboleo. Za vreme terapije bioenergeticar se trudi da otkloni smetnje i energetske blokade u telu pacijenta tako da energija moze nesmetano proticati cime se automatski olaksava proces ozdravljenja. Na taj nacin iscelitelj (covek koji poseduje dovoljnu kolicinu bioenergije), pacijentu pomaze da dodje do izlecenja ali se u sustini obolelo telo leci samo.
Da li svaki covek poseduje bioenergiju?
Logican odgovor na ovo pitanje je - "DA", sto se jasno moze i zakljuciti iz prethodnog teksta. Ali ako se pri tom misli na bioenergiju koja je potrebna za zasluzno zvanje bioenergeticara odgovor je - "NE".

Jedna teorija kaze da se svako od nas radja sa odredjenim nivoom bioenergije. Tokom zivota ta bioenergija (bio snaga), moze varirati s tim da se ne moze podici iznad urodjenog potencijala. To znaci da nemaju svi ljudi isti nivo bioenergije i da zato ne mogu svi biti bioenergeticari,nivo bioenergije dovoljan za lecenje je svakako dar boziji koji dobijamo rodjenjem. Sa druge strane, biti dobar bioenergeticar ne znaci samo imati dovoljno visok stepen bioenergije, vec je neophodan i odredjen nivo obrazovanja,duhovnosti,covekoljublja, samospoznaje, vezbe i naravno iskustva. Bioenergeticar mora biti zdrav,smiren,nesme konzumirati alkohol,droge,neke vrste lekova imora dobro poznavati ljudsku dusu i ljudski organizam kao vrlo slozen sistem i savladati tehniku kojom se moze, u pozitivnom smislu, uticati na energiju drugih ljudi.
Sta sve leci bioenergija (bioterapija)?
Lecenje uz pomoc bioenergije ili bioterapija spada u najprirodnije metode lecenja, tvrde bioenergeticari sirom planete, jer se lecenje sprovodi uz pomoc licne bioenergije pacijenta. Bioenergija kao vid lecenja moze pomoci kod skoro svih oboljenja mada najbolje rezultate daje kada su u pitanju problemi sa imunitetom, cirkulacijom, disanjem,hronicnim bolovima poput migrene,hormonskim poremecajima,astma,isijalgije,neplodnost, kao i razne psihicke tegobe,nervoze,strahovi, depresija, nervna napetost i neuravnotezenost,bolesti zavisnosti,itd,itd. Kod pojedinih bolesti od presudne je vaznosti na vreme poceti lecenje,na primer tumori,kanceri....
Dakle, bioenergija spada u prirodnu vrstu lecenja koja da sada nema poznatih nezeljenih efekata. Sve je izvesnije da pametna i uravnotezena kombinacija savremene i alternativne medicine moze biti od velikog znacaja kada je u pitanju zdravlje ljudi.
.....nema veze sa horoskopskim znacima ali se nadarenost moze prepoznati,naslutiti u natalnoj karti kao i za mnoge druge talente....
 

Back
Top