Biblioteka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo malo bestselerike iako je , gistro, niko ne voli...morate da priznate da nekad prije jer ne opterecuje....Megin Kabot- DECKO IZ SUSEDSTVA. posto ste stalno na netu ova knjiga je pisana u formi e-mailova i super je...izdavac- Dereta
 
Ehm. Ne znam da li čitam ženske knjige... one vesele - kao B. Jones - da.

Da preporučim...

Nikolo Amaniti - "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom", "Ne bojim se".
Danijel Penak - "Mala prodavačica proze"
Već sam preporučivala "Svet po Garpu", odlična je knjiga...
Volim knjige Nika Hornbija... recimo "Kako biti dobar" i "Dug put do dna"
Barns - "Troje", "Ljubav itd" - nije loš, mada sam to davno čitala.
 
Struja:
bjelica je ista kao i u novinama.seksualno opterecena, preterana, pokusava da od svoje fizicke nakaznosti napravi nesto kao dobar fazon.mada protiv nje nemam nista, naprotiv negde mi je prihvatljiva.da li je neko procitao knjigu koju je napisala sa lunom lu?

imam potpuno isto mišljenje o isidori bjelici, ali lunu lu izuzetno cenim i nisam znala da su njih dve zajedno nešto pisale. stvarno, da li neko zna za ovu knjigu?
 
savetujem vam, drage moje dame, da vise vremena provodite citajuci mudre postove nasih cenjenih forumasa umesto da tlacite svoje dragocene oci nekim knjigama
 
kod nas je izashlo @zenska erotska pricha@, samo ti ime govori. shta znam ima i boljih i gorih ni ne secam se pola : )) a nekih se secam . sad razmishljam da li da ti dam ili prodam ili da te uputim ali od neodluchnosti svako naebe

ima i ovo jelena lengold "lift" to su priche meni je to bolje
ima i roman "baltimor" moze i to ali mozda bolje lift.
imash i sex momente.
 
CaLiMeRo:
Ehm. Ne znam da li čitam ženske knjige... one vesele - kao B. Jones - da.

Da preporučim...

Nikolo Amaniti - "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom", "Ne bojim se".
Danijel Penak - "Mala prodavačica proze"
Već sam preporučivala "Svet po Garpu", odlična je knjiga...
Volim knjige Nika Hornbija... recimo "Kako biti dobar" i "Dug put do dna"
Barns - "Troje", "Ljubav itd" - nije loš, mada sam to davno čitala.

dolazim po tebe..citala po preporuci moje drage helen..knjiga je odlicna..ako ste depresivni, posle nje secete vene sigurno:lol: :lol: :lol:
salim se, odlicna je..ali ne preterano vesela...:roll:
 
xiaoyu:
imam potpuno isto mišljenje o isidori bjelici, ali lunu lu izuzetno cenim i nisam znala da su njih dve zajedno nešto pisale. stvarno, da li neko zna za ovu knjigu?

ja znam za ovu knjigu, ne znam da li se bas tako moze nazvati. u pitanju je kao neka prepiska izmedju njih dve. ima simpa komentara, ali sve u svemu slabo. u svakom slucaju, dobra ambalaza, sa jedne strane kao pocinje isidora, a sa druge luna. nista sto vec niste culi u njihovim emisijama ili procitali u jednoj od isidorinih knjiga..
 
SINDI:
e da..zenske knjige...odakle da krenem?

od koelja naravno..jao, svojevremno sam smarala najblizeg knjizara pitanjem-a kad ce nova knjiga?:D on je u mnei budio takav mir i optimizam, kao da sam se naduvala..jedino su me smorili ratnici svetlosti:roll: na obali reke pjedre bila moj favorit jedno vreme...
evo sad citam zahira..dosla do pola, i nista ..ko mrtav konj..bas sam nesrecna...:-(
splektarenje sa sopstvenom dusom me je istresla iz gadja...od habjanovicke mi se zaista dopada samo rodoslov..posle petkane, prestala da je citam..toliko foliranja nisam davno negde osetila..izvinte, obozavatelji...
trejsi sevalije volim..pomalo morbidna, ali ok..
e, pre sest-sedam meseci citala knjigu koja se zove faktor bivsi-smejala se na sav glas..preporucujem :D
sad cu da vas popisem od pocetka teme sve sto nisam citala..fala, fala..uvek u potrazi za dobrom preporukom:)
i da..ja jos citam poeziju..jel cita iko zivi jos poeziju, a da ne mora?:D
kako kad, kako sta..od antica do dzonija...ima jos ludaka?:wink:

11 minuta - Paolo Koeljo

Ukoliko sam te pravilno shvatio Sindy izasla je knjiga Zahir od Koelja na srpskom jeziku ??? Ja se raspitivao po knjizarama pre mesec i po dana rekli mi da je jos nema....
 
volim da volim:
11 minuta - Paolo Koeljo

Ukoliko sam te pravilno shvatio Sindy izasla je knjiga Zahir od Koelja na srpskom jeziku ??? Ja se raspitivao po knjizarama pre mesec i po dana rekli mi da je jos nema....

jeste, dosla je...upravo je citam
tematika -logican sled...ako smo spoznali da smo sposobni za ljubav, zasto nismo sposobni da je sacuvamo?zasto cak i tamo gde ljudi imaju sve preduslove da budu srecni, gde je ljubav krunisana brakom, posle odredjenog vremena sreca iscili, ljubav izbledi...i nestaje...
zasto ne umemo da budemo srecni?
on je uvek umeo da postavi pravo pitanje:roll:
 
SINDI:
dolazim po tebe..citala po preporuci moje drage helen..knjiga je odlicna..ako ste depresivni, posle nje secete vene sigurno:lol: :lol: :lol:
salim se, odlicna je..ali ne preterano vesela...:roll:
Da... morbidna je u izvesnom smislu, ali nekako...živa.
Ja volim Amanitijev stil pisanja.
U trenutku kad sam ga "otkrila" pre nekoliko godina, on je za mene bio nešto novo.
I zato sam ga preporučila :D
 
milimail:
ja znam za ovu knjigu, ne znam da lise bas tako moze nazvati. u pitanju je kao neka prepiska izmedju njih dve. ima simpa komentara, ali sve u svemu slabo. u svakom slucaju, dobra ambalaza, sa jedne strane kao pocinje isidora, a sa druge luna. nista sto vec niste culi u njihovim emisijama ili procitali u jednoj od isidorinih knjiga...
Kako se zove?
 
istrazivach:
Milica BG:
hm... nisam ni mislila na nekog pisca posebno, mislila sam na celokupnu knjizevnost, tako da ti ne mogu reci koji je od njih izmislio toplu vodu

U tome se slazem sa tobom...
Nishta ne moze biti spakovano na jednom mestu i ne stavljam sve koeljove knjige kao primat...samo izdvajam ono shto verujem da vredi...kroz vekove se pokushavala prenositi istina,kosmichke zakonitosti i principi zivota, na razne nachine,posle puno ispraznih knjiga na slichne teme "alhemichar"je dao drugachiju notu kroz jednostavnu prichu koju moze svako da skapira...i to je ono shto mi se dopalo..."ratnik svetlosti" za vecinu bi trebao biti "potsetnik"koliko je chovek -chovek sa svim svojim mocima ali i greshkama i padovima..."potsetnik"kako prevazici padove i shvatiti mogucnosti u jednostavnosti...
to je moje vidjenje...inache veruj mi jako mi je dobro poznata i malo"teza"literatura iz ovih oblasti...ali ih malo ko moze shvatiti,tachnije samo onaj ko jako dobro poznaje materiju...
Jednostavnost u gore navedena dva naslova je ono zbog chega sam im dao primat...
na stranu shto svako ima svoja interesovanja ...
Orkanski visovi,Ana karenjina,pikova dama i ostali klasici imaju svoju tezinu i znachaj,prohujalo s vihorom i sl...medjutim praktichnost zivljenja u ovakavom tempu sadasnjice gde mnogi zaboravljaju sebe,gde se chesto gube prave vrednosti i kontakt sa svojim unutarnjim bicem,za mene pretstavlja potrebu da se shto veci broj ljudi makar i kroz praktichnu literaturu priseti vrednosti kvaliteta i nachina zivljenja...
dacu ti samo jedan primer..govori se o znacima univerzuma,koje svakodnevno chovek dobija ali ih teshko ili nikako ne prepoznaje...koliko je samo ljudi zbog toga izgubilo priliku da odradi neki posao kako treba,da upozna nekoga ko ce mu neshto znachiti u zivotu...mozda i da prepozna laznog prijatelja pored sebe...toliko je svakodnevnica i nash zivot pun toga...ako bismo samo malo vishe obracali paznje na te nzake i one osecaje u sebi verujem da bi vecini zivot bio kvalitetniji...
to je samo jedna praktichnost o kojoj sam ti prichao...
Raspisao sam se malo vishe ali nadam se da mi se to nece zameriti...


razumem sta hoces da kazes...
 
Arundati Roj "Bog malih stvari", apsloutno prvo mesto, kod mene, i to dugoooo :P


Virdžinija Vulf "Sopstvena soba"

Isidora Sekulić - bilo šta, sve je vrlo filozofski i esejistički ALI je i pitko :D

Bridžit, of course, 4ever B.Dž :D

"Mleko i pivo", zbirka ljubavne poezije od jedne striptizete s Ibarske, zaboravih joj ime, jbg, ali znaće po knjižarama :)


i jedna knjiga koja će sledeće nedelje izaći - kako teče tema, msilim da će se savršeno uklopiti: roman "Emilija Leta", Plato: knjiga o jednoj Rimljanki u Srbiji početkom nove ere, zaverama, putovanjima, lopovima, gusarima na Dunavu.....
 
xiaoyu:
imam potpuno isto mišljenje o isidori bjelici, ali lunu lu izuzetno cenim i nisam znala da su njih dve zajedno nešto pisale. stvarno, da li neko zna za ovu knjigu?

nisam ni videla, a kamoli čitala - reklama je išla kao spavale su sa celim (ili pola :lol: ) tadašnjeg skupštinskog saziva i ondaK tako neke pričice o njima i sl, sa pikanterijama
stvarno, o čemu se tu radi? :?
 
Pre dve nedelje, Gojko je objavio novu knjigu Vide Ognjenović "Preljubnici".
I više od preporuke za Vidu, u jednom dahu sam pročitao.. I, naravno...ko nije čitao "Kuću mrtvih mirisa", jedan od najboljih romana srpske proze, ikad
Dakle, Stubovi kulture, pare u džep i - čitanje!
 
«Satenski stihovi» J.Letic...cudesan svet osecanja i reci..
Autor: Vecito sam saputao dusi da ne zaspi,
jer tek budna ona moze govoriti
i tako sacuvati zauvek
coveka u meni.

Tisina
Ako ikada odes
ostavi
vrata duse odskrinuta
da se makar kroz daljinu
ugrejati mogu
kao beskucnik na plamenu svece.
Ako ikada odes
ostavi
sirom otvorene oci
da se makar u tapkanju mraka
dalekoj svetlosti
kao gresnik klanjati mogu.
Ako ikada odes
ostavi stope u snegu
da se makar u topljenju sunca
po nevidljivim tragovima
kao prokletnik snalaziti mogu.
Ako ikada odes
ostavi tisinu svemira
da se
za smrt pripremiti mogu.

 
Setih se još nečega. Toni Parsons :lol: - Čovek i dečak, Čovek i žena, Za moju malu..... Za tri dana pročitano.
I još Laguninih izdanja - Pravilo četvorke od Koldvela i Tomasona, i Slučaj putokaza - Ijan Pirs.
Trenutno - Moskva-Petuški - Erofeeva, al to mu dodje ko domaći zadatak.
A i ne znam ima li ga prevedenog.
 
da toni je super.
ali nikako poslednja izdata kod nas...
nisam se potrudila ni ime da joj upamtim,
ništa mi se nije dopala, i ako sam veeeliki poznavalac muzike...
ma smorila me stala sam na pola, što nikada ne radim uvek pročitam do kraja!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top