BG bez CG

Ja ne vidim logiku da ti strani drzavljani u tvojoj zemlji odredjuju kako ces da se postavis prema njima...."braca"ne postoji u medjudrzavnim odnosima...to nije revansizam...to je nesto najnormalnije.Svi ljudi rodjeni u CG,sa Crnogorskim drzavljanstvom automatski otcepljenjem postaju STRANI DRZAVLJANI u Srbiji.....i tu nema sta da se prica.....kao i za sve usluge Skolstvo,zdravstvo...od sad ima da se placa....po meni nema apsolutno nikakve razlike izmedju Hrvata,Bosanaca Makedonaca ili bilo koje druge zemlje iz okruzenja i Crnogoraca......i to isto nije revansizam nego normalno pravo i duznost svake nezavisne drzave da stiti svoj vlastiti INTERES.Ako nam u necemu bolje da saradjujemo s Hrvatima ili Madjarima saradjivacemo sa njima a NIKAKVE povlastice ili blazi rezim spram odnosa sa Crnom Gorom ne dolazi u obzir......jer mi nemamo nista od toga.
 
Savrseno jasno.
Kad bude neki Hrvat ili Brazilac mogao da studira za 700 din mesecno, da se razmisli i za crnogorca.
Pre toga - mozda jesmo "braca" ali nam kese "nisu sestre"....
Kakva bi to drzava Srbija bila kad bi za jedne strane drzavljane vazilo jedno a za drugo - drugo?
 
u potpunosti se slazem sa codemakerom.
iskreno za crnogorce mi je sve jedno,oduvek i bilo uostalom,ako hoce drzavu neka im,ali onda da se zna kakva su njihova prava i obaveze u zemlji kao stranih drzavaljana...jer meni se cini da bi oni nezavisnost,kada po potrebi treba da se ograde od sranya srpskih politicara i dileja,a beneficije po pitanju obrazovanja,zdravstva i cega god. :roll:
nema tu nekih emocija,drame i praznih prica.ne vidim zasto bi crnogorski studenti (kao strani) bili finansirani iz naseg budzeta,a da srpski studenti placaju.i ne vidim zasto bi nasa drzava trosila pare na strane drzavljane u bilo kom smislu...nije kao da ih imamo na pretek...isto treba da vazi za srpske drzavljane u cg,pa kako kome odgovara,nek tamo zivi...
a ako im premijer,vlada,predsednik,i ko god omoguce razne ustupke mogu samo da kazem da ce oni,a i mi sa njima ispasti teske dileje.
 
g-rock:
koliko bih samo voleo da si u pravu.........nazalost realnost je malo drugacija> imace dvojno drzavljanstvo i nastavice tamo gde su stali, zbog jednostavnog razloga, jer su se infiltrirali u sve pore naseg drustva i oni su delom ti koji moraju da odrede zakone, a napravice ih da njima odgovaraju.......nazalost:-(:-(:-(
ja mislim da nemaju pravo na dvojno drzavljanstvo oni kojima neki roditelj nije odavde.znam nekoliko studenata koji su vec zabrinuti jer ce morati da se prebacuju u podgoricu jer nemaju na osnovu cega da dobiju dvojno.
nije mi sad bas najjasnije sta biva sa onima koji imaju duzi period boravka kod nas....
ma u sustini sve jedno mi je,samo nema svrhe praviti se je sve isto kada nije. :roll:
 
Него шта него ће да лете...

Мислим немам ја ништа против било кога појединачно...ко жели може да остане...па му лепо кркнеш порез да се пуши, па му зарежеш за студирање (ове године скаче цена астрономски)...па му зарежеш за најобичнији лекарски преглед...па очистиш багру из фотеља из државних фирми, па овима који имају своје кркнеш порезчине. Да не причам да странцима проверавају најситније детаље у пословању...и гледа да се угради ко колико може на њима...нема мувања...а све на фињака...културно.

Једино ми је јако жао наших са Севера. Ћале зна неке...поштени људи, угл сиротиња. Па и кад се историјски погледа, ти су највише пропатили, а нису се одрекли српства. Нпр они су махом бранили репове српске војске у 1. СР док су се ови повлачили преко Албаније...они су највише страдали. Морало би да се нађе неко компромисно решење да се тај народ помогне (ту последњи попис итекако може бити меродаван).

P.S. Која ку*ва је тај Мило. Помоћу шиптарчина стварати своју државу...а све то да би један олош, криминалац спасио своје дупе. Срамота српска. До пре 15 година 80% становништва се изјашњавало као српско (званично према попису)...самa ку*ва се залагала за заједничку државу...ето шта пропаганда може да уради...
 
Dakle bice sve ok.Druga stvar,najbolji soj pravoslavnih slavena je u Crnoj Gori,Hercegovini i Sumadiji.Svima nama,pravim Srbima,cistokrvnim pravoslavcima u stvari ne mogu da vladaju oni cije su pretke turci guzili 500 godina.Zato je Beograd nas,zato mi vladamo,zato smo najsposobniji,zato je svaki jebeni politicar u Srbiji Crnogorac ili skoro svaki.Nece niko nikom nista da nametne,kako rece jedan zabludnik na ovom postu,kao treba sibnuti poreze pa ovo pa ono,pa nema popreza stari,jer da ih ima zivjelo bi se super u Srbiji,ali sve vam kradu ispred nosa,zato se Vojvodina buni,jer ima najvise potencijala u Srbiji,a siromasna je jer vama u Beogradu ******* misim trebaju nove ulice.Zato ce vas svi odjebati pa zivite u BG pasaluku u kojem cemo opet MI da vladamo.
 
Ljuba82:
Него шта него ће да лете...

Мислим немам ја ништа против било кога појединачно...ко жели може да остане...па му лепо кркнеш порез да се пуши, па му зарежеш за студирање (ове године скаче цена астрономски)...па му зарежеш за најобичнији лекарски преглед...па очистиш багру из фотеља из државних фирми, па овима који имају своје кркнеш порезчине. Да не причам да странцима проверавају најситније детаље у пословању...и гледа да се угради ко колико може на њима...нема мувања...а све на фињака...културно.

Једино ми је јако жао наших са Севера. Ћале зна неке...поштени људи, угл сиротиња. Па и кад се историјски погледа, ти су највише пропатили, а нису се одрекли српства. Нпр они су махом бранили репове српске војске у 1. СР док су се ови повлачили преко Албаније...они су највише страдали. Морало би да се нађе неко компромисно решење да се тај народ помогне (ту последњи попис итекако може бити меродаван).

P.S. Која ку*ва је тај Мило. Помоћу шиптарчина стварати своју државу...а све то да би један олош, криминалац спасио своје дупе. Срамота српска. До пре 15 година 80% становништва се изјашњавало као српско (званично према попису)...самa ку*ва се залагала за заједничку државу...ето шта пропаганда може да уради...

Ljubo prijatelju,najvecu zrtvu za Srbiju ikada u njenoj istoriji napravili su CRNOGORCI na Mojkovcu.Izginulo je 60 posto muskih glava da bi se srpska vojska prebacila preko Albanije.Tada su to bile dvije suverene drzave,dvije pravoslavne drzave,ali to se danas ne cijeni.Danas se crnogorci kao neki najgori sljam indetifikuju Bugarima i Rumunima i revansizam je u punom zamahu,ali ipak je sreca da Srbiju vode crnogorci pa ce sve biti u redu.
 
Наравно Србине...о Мојковцу и сердару Јанку Вукотићу и говорим. Само што су они себе сматрали Србима суштински, а Црногорцима само у географском смислу. И то нико неће заборавити.

А веруј ми друже...биће срања и чистки итекако...мислим лично сам прилично уздржан...само што не мисле тако они који су данас штангле и усране мотке спомињали у друштву. Хајд' лепо спавај...:)
 
Usrah se od straha.Pa ako je fasizam i revansizam put kojim srpska omladina hoce u progres,onda ste ga zestoko najebali,jer nece to sve bas tako da bude i da ide.Hvatacete crnogorce i udarati stanglama i motkama i procerivati iz Srbije?Pa dali si ti pri sebi djecace?Ima da budemo tu dje smo i bili i ako je moguce,a moguce je,da nam bude jos bolje,a stangle nikome nisu nista dobroga donijele.Najvise me plasi sto nikako bar vi omladinci da shvatite da postovanje drugacijeg misljenja mora da bude stvar licne kulture i dostojanstva jednog covjeka.Ljubo,budi iznad obicnih,provicijskih,neobrazovanih ljudi pa makar ti bili i prijatelji,spasi sebe iz ovoga gliba balkanskoga i budi,koliko je to moguce,evropljanin.
 
Nisha:
Ljubo prijatelju,najvecu zrtvu za Srbiju ikada u njenoj istoriji napravili su CRNOGORCI na Mojkovcu.Izginulo je 60 posto muskih glava da bi se srpska vojska prebacila preko Albanije.Tada su to bile dvije suverene drzave,dvije pravoslavne drzave,ali to se danas ne cijeni.Danas se crnogorci kao neki najgori sljam indetifikuju Bugarima i Rumunima i revansizam je u punom zamahu,ali ipak je sreca da Srbiju vode crnogorci pa ce sve biti u redu.
a hoces li ti meni da kazes zasto smatras da su bugari ili rumuni sljam koji je gori od crnogoraca,srba ili bilo koga drugog?mislim....zasto,o zasto ti smatras da si bolji od njih? :confused:
koji si ti ustvari mediokritet a ovamo pricas nesto o evropejstvu :neutral:
paljevino! :razz:
 
borisbg:
crnogorci2oo.jpg
[/URL]

CRNAGORA.jpg
 
jadno.
a stvarno ste lutke na koncu?
Mislim, od 1998. godine (januara) se zna da će biti referendum u CG gde će se izglasati nezavisnost. So? Šta sad svi iznenađeni, pa još besni i sl? :?
 
Nisha:
Usrah se od straha.Pa ako je fasizam i revansizam put kojim srpska omladina hoce u progres,onda ste ga zestoko najebali,jer nece to sve bas tako da bude i da ide.Hvatacete crnogorce i udarati stanglama i motkama i procerivati iz Srbije?Pa dali si ti pri sebi djecace?Ima da budemo tu dje smo i bili i ako je moguce,a moguce je,da nam bude jos bolje,a stangle nikome nisu nista dobroga donijele.Najvise me plasi sto nikako bar vi omladinci da shvatite da postovanje drugacijeg misljenja mora da bude stvar licne kulture i dostojanstva jednog covjeka.Ljubo,budi iznad obicnih,provicijskih,neobrazovanih ljudi pa makar ti bili i prijatelji,spasi sebe iz ovoga gliba balkanskoga i budi,koliko je to moguce,evropljanin.

Не говорим ти ја о свом ставу, већ о расположењу људи око мене. Добили сте своју државу...сада сте за мене странци...а онда сам изнео став како са странцима (као и у свакој другој држави). На фињака...порези и сл...и то је крајње коректно и посве легално...никакав реваншизам...

Па друже ако желиш своју државу...лечи се у њој, студирај...ако хоћеш код мене...плати па клати...нема проблема.
Наравно...оградио сам се за људе који се нису одрекли српства (управоо зато попис може бити јако користан и релевантан)
 
Možemo da imamo liberalne odnose, ali će oni, ma koliko u prvo vreme bili liberalni ( ulazak na terotoriju SCG sa ličnom kartom, npr.) oni za vrlo kratko vreme dobiti prave odnose dve medjunarodno nezavisne država, i biće isti kao da se radi o Madjarskoj i Litvaniji. To je jedino pitanje vremena..
Što se tiće državljanstva, ono se stiče automatski jedino rodjenjem, za ostalo država propisuje uslove poštujući medjunarodnopravne standarde. Naravno da će Crnogorci koji žive na teritoriji Srbije moći da ostvare pravo na dvojno državljanstvo.

Ovo ovde o čemu pričamo, i čime se sporimo, je samo pokazatelj da se ne razumemo.
I nisu CGorci, onaj njihov odnarodjeni deo problem, oni su nam bili i najbliži i po istoriji, i po teritoriji.. mnogo manje se razumemo sa onima koji su oduvek, kao naša manjina, živeli u drugim državama, pre svega pod Austrougarskom, i kasnije njenim patrljcima.. Sa njima, se gotovo po svemu razlikujemo. Ovo vam sve pričam da se jednog dana ne bi desilo da vidite iste ove slike sa šahovnicom ispred Vlade Srbije....u sred Beograda..
 
whitenicky:
Meni je vencani kum CRNOGORAC i to 100% , a sto se tice odvajanja CRNE GORE jedva cekam :))) j e b a l o ih njihovo more , e sada im treba to i u Srbiji naplatiti kao da su stranci , posto se kod nas skoluju neka placaju kao i strani drzavljani, da se oslobode mesta u firmama za srbe jer oni ce biti strani drzavaljani pa cemo da vidimo BRACO crnogorci ko ce za kim da place vi za nama ili mi za vama sacicom jada i vasim PLANINCUGAMA I KAMENJEM :)))) !!!!!

jesam li ti vec rekla kako si zapanjujuce pametan. Nemoj da duvas ljudima u lice dok pricas, mogao bi koga da zarazis. A zao mi te je nekako, da znas. (Boze, sto ja imam dobro srce)
 
Убедљиво највећа иронија је што су усташе у ствари донеле самосталност. 1,5 % посто њих, да кажемо неких 5000 људи. Од тога нека је пола изашло и/или има право гласа...долазимо до бројке од 2000-е која је одлучила...
Ма нека...мораће Мило сад мало привилегије...ма појешће их ускоро...

...живо ме занима каква ће бити туристичка сезона ове године...:-?
 
Banshee:
a hoces li ti meni da kazes zasto smatras da su bugari ili rumuni sljam koji je gori od crnogoraca,srba ili bilo koga drugog?mislim....zasto,o zasto ti smatras da si bolji od njih? :confused:
koji si ti ustvari mediokritet a ovamo pricas nesto o evropejstvu :neutral:
paljevino! :razz:

Nisam ja rekao da su oni sljam nego je neki sljam sa ovog posta napravio takvu paralelu,CG,BUG i RU,su kao ista govna i treba ih proterati ili tako nesto smradikalsko.Ma mislim nema od toga nista.
 
Ljuba82:
Убедљиво највећа иронија је што су усташе у ствари донеле самосталност. 1,5 % посто њих, да кажемо неких 5000 људи. Од тога нека је пола изашло и/или има право гласа...долазимо до бројке од 2000-е која је одлучила...
Ма нека...мораће Мило сад мало привилегије...ма појешће их ускоро...

...живо ме занима каква ће бити туристичка сезона ове године...:-?

A koje ustase?Kada bi Srbija prema svim manjinama koje imaju drzavljanstvo srbije imala odnos kao prema svim svojim gradjanima bez obzira na vjeru i naciju pa vi bi ste vec bili u EU,ali toga nema,jer su za vas HR ustase,BOS su Turci,Cg treba protjerati i popisivati,dakle treba da budemo svi gradjani drugog reda da bi vi bili zadovoljni.Ok,ali u CG toga biti nece jer ce Srbi imati ista prava koja su imali i prije referenduma,dakle moci ce u CG da zive i rade bez problema bilo kakve vrste.
 
becky, srecice......el bi te razveselilo da ti nafatam umesto njih par cigancica.....nisu toliko razvijeni i razbacani, ali ih isto toliko ne razumes kada pricaju kao i gorcere:wink:
 
LJudi pa cemu sve ovo, ajde cemu?
Svejedno, mi odavde cemo ici dole na more, a oni odozdo ce dolaziti ovde na fakultete...
Cemu onda pljuvanje?? Zbog politike??? Ma dajte molim vas...
Postoje oni koji su placeni da se time bave, zasto bi mi svoje, uglavnom,mlade duse trovali politikom i bespotrebnom mrznjom?
Ja sam se tesko, ali pomirila sa tim da su se odvojili. I sta sad? Bolje mirno, nego da je do ovoga doslo ratom...
Vazno je samo dobro se zezati :) ;)
 

Back
Top