bez ginekologa

Mackic:
Hm, koje specijaliste? Pa u samom Beogradu imas ljude koji nisu videli s od specijaliste, jedva i do lekara dodju, a kamoli negde u unutrasnjosti. I dalje postoje sela gde ljudi zive kao da su jos uvek u vremenu kada su ziveli nasi pra pra roditelji. Kod njih ulogu lekara igra neki lokalni lekar opste prakse.
A konkretno takodje postoje zene koje, kao i svi hipohondri, prosto vole da se cimaju po cekaonicama i idu na sve vrste pregleda.
U ovom svetu sve je moguce, prema tome ne treba biti iskljuciv.
To nije uloga lekara već je i to lekar. A njegov posao jeste da proceni da li nekog treba da pošalje kod specijaliste.

bug.gif
 
@harmony
Ok, ne razumes me najbolje - ja govorim o selima koja nisu smestena pored grada, o ljudima koji nisu stari nego ne znaju drugacije da zive, o mestima gde televizora nema. A takva mesta i te kako postoje. Gledala sam na tv, mislim da je b92 u pitanju, nasli su neke ljude na granici sa kosovom, poenta price je bila da oni zive u strahu i bla bla, ali ono sto sam ja videla je da ta zena vec ima sedmoro ili osmoro dece. Znaci zive negde na vr' brda. Mislis da je ona uopste imala vremena da nadje ginekologa a kamoli ode do njega. Kladim se da je svu decu rodila uz pomoc muza u kuci. Shvatas da grada u okolini nema. Bolnice nema. Ima samo priroda, brdo, i par kuca rasporedjenih na nekoliko kilometara. Do prvog grada ima ko zna koliko km.
 
Mackic:
nasli su neke ljude na granici sa kosovom, poenta price je bila da oni zive u strahu i bla bla, ali ono sto sam ja videla je da ta zena vec ima sedmoro ili osmoro dece.
To je ekstremna situacija, ali vise mislim da je stvar shvatanja da je sramota ici kod gonekologa i problem straha za bezbednost.

Shvatas da grada u okolini nema. Bolnice nema. Ima samo priroda, brdo, i par kuca rasporedjenih na nekoliko kilometara. Do prvog grada ima ko zna koliko km.
Mozda si u pravu, ali mi je to nelogicno zato sto ljudi valjda ne mogu da zive tako izolovani od sveta. Ili zive na selu, a rade u gradu, ili se bave poljoprivredom, a onda proizvode prodaju naravno u gradu.
Ne znam.
 

Back
Top