Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Jeste li sigurni gosp Franc Ios da ste rekli pravu cijenu za ovaj gros? ipak najrijedja godina je u pitanju, jako mali ispodmilionski tiraz je u pitanju a dosta ljudi skuplja Austriju, jos u ovako lijepom stanju, mislim kataloski je 30 dolara al s obzirom na potraznju za Austrijom...da je neka lijeva i manje zanimljiva drzava u pitanju razumio bih da je cijena mala iako je tiraz mal a ovako...
Ovo je extra komad, kolekcionarki definitivno. pozdrav.
 
Molim procjenu TRZISNE vrijednosti ove dvije kovanice:
1 groschen 1931 Austrija AUNC(UNC)
10 kreuzer 1792B Austrija
Kataloske vrijednosti znam
Pozdrav svima

Htio bih napomenuti da je ovih 10 kreuzera 1792B od Leopolda II koji je vladao samo dvije godine i da ga je porazio Napoleon.Ako ga iko nade na bilo kojoj aukciji u svijetu neka me obavijesti.O kataloskoj cijeni se da raspravljat,Takodje ovaj (ove) srebrenjake sam dobio od vlasnika kuce u kojoj je za vrijeme Napoleona bio francuski konzulat u Bosni.
Ako neko ima ovih 1 gros 1931 austria po cijenama koje je dao kolega Franc los dajem za svaki 5 puta vise.Javite se Kupujem odmah,Pozdrav i hvala na realnim i strucnim procjenama

10 krajcara je u losem stanju vredi 1-1.5 evra , gros je lep ali nije skup vredi oko 100 dinara
Kolega cijenim misljenje svakoga .Vjerovatno ste kod 1 gros 1931 austria napravili gresku pa umjesto EURa napisali dinara.
Za 10 kreuzer 1792B kolega fale mislim da ste ispustili jos dvije nule,
Uostalom ako se ne slazete samnom i ako imate ove dajem vam po 5 puta vecoj cijeni od vase, plus moji manipulativni troskovi.Pozdrav.
Mislim da nema smisla odgovarati i davati procjene ako ne poznate ili ne proucite neki artikal,
Gubite ugled vi kao "procjenitelj" a i ova tema postaje kao prica na buvljaku.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Eh kolega i vi ga sad zakucaste, cuj 140 eura. u mom prethodnom postu vidio si moju ispravku i sigurno se kolega Franc Ios malo zbunio, pa koliko sam i ja tako nekih napamet procijena pogresnih napravio pa mozda i uvrijedio neke od ucesnika ovde, ako jesam iskreno se izvinjavam al nista vjerujte nije bilo smisljeno i namjerno.
A sto se tice tog komada on jeste kolekcionarski primjerak i nesto sto ma svoju vrijednost ali ne brinite necete se obogatiti na njemu. ja recimo Austriju skupljam po godinama i naravno imam ovaj tip grosa ali nemam godinu. Sada trenutno imam precih ulaganja ( skupljam za kupovinu 2 kovanice od 5 perpera, preostale 2 godine posto imam 1912), i recimo kad bi se odlucio za kupovinu ovog komada nikako ne bih izdvojio vise od 15 eura i pazi to je neka kolekcionarska cijena tj.najveca koju mozes postici. Naravno ako je necije najuze podrucije skupljanja Austrija i samo mu taj komad fali da popuni taj tip taj vam moze dati i mnogo vise (pa cak i 140 eura ako ima love da nezna sta ce s njom).
Ali naravno ti si dosta iskusniji numizmaticar od mene i postujem to, ali trebao bi biti svjestan okruzenja u kojem zivimo svi mi, recimo ja da dodem u klub s tim komadom ne bi mi niko dao nista za njega, al nazalost to su nasa posla, gluposti.
Savjet, ne prodaji ga ovde, ako ti je dupli cuvaj ga pa pokusaj ako si u kontaktu s nekim od numizmaticara vani da s njima ostvaris neku povoljnu zamijenu.
Pozdrav

A ako ukucate 1 groschen 1931 nacete na ebay-u na belgijskom (flamanskom) jeziku jedan takav u ponudi od 9,99 eura u ssamo malo losijem stanju, jos je tip napisao prave kataloske cijene, sto znaci moze se naci. Pozdrav
 
Poslednja izmena od moderatora:
A ako ukucate 1 groschen 1931 nacete na ebay-u na belgijskom (flamanskom) jeziku jedan takav u ponudi od 9,99 eura u ssamo malo losijem stanju, jos je tip napisao prave kataloske cijene, sto znaci moze se naci. Pozdrav

Da taj na holandskom jeziku je VF i sa ostecenjima i to je pocetna cijena 9,99EUR u aukciji
Pogledajte kada ukucate samo "1 groschen 1931" ponude na njemackom.
 
ma znam ja to ako je stempelglanz(UNC) a slozit ces se samnom da ovo nije takav primjerak iako je jako dobro ocuvan i lijep komad. Drugo Nijemci kao i Amerikanci imaju ogromne disproporcije cijena u kvalitetama, ja recimo imam DDR 10 pfennig 1953 E koji je u mom stanju (VF) oko 11 dolara u katalogu a u XF preko 100 dolara, UNC je oko 1000. pa gdje je to normalno. to ganjaju neki grofovi i lordovi takve komade po tim cijenama a ovde sigurno nema takvih iako ima sigurno se ne bave numizmatikom, ako ima koji izvinite ako sam vas uvrijedio :)
pozdrav svima


E i ja sam kolega maloprije gledao bas ovaj, 24 eura a sta mu fali odlican komad. Jos to su aukcijske cijene. pozdrav
 
Poslednja izmena od moderatora:
Cijena 50EUR pogledajte povsinu ima izuzetno veliki broj sitnih ostecenja.
Slazete li se da je moj bolji, ajdemo posteno, jos slikao mobitelom a u lijevom gornjem dijelu mi palo na nju malo pepela od cigarete

E i ja sam kolega maloprije gledao bas ovaj, 24 eura a sta mu fali odlican komad. Jos to su aukcijske cijene. pozdrav
Nije los ima samo malo vise patine, ispod kljuna malo korozije i na obodima, pogledajte bolje dva ostecenja usljed udara.
Pogledajte i onaj od 140EURa. Moj se bolji., sjajniji ali slikaj mobitelom pa od bjelca moze ispasti crnac,
No nije sada bitno je li 50 EUR ili 100EUR, ma bitno je da nije 100dinara

Da vidimo onih 10 kreuzer 1792B austria leopold II.
Nasao samo 10 kreuzer 1791B VF 70EUR i 1792H (kazu u katalozima da je rjedja) XF 180EUR, Nikako da nadjem ovu od 1792B, Pomoc...........

Zamolio bih kolege koji daju pomoc u procjeni da malo vise posvete paznje kada nekome daju odgovor,Vjerujte ja sam za neke procjene kada bi neko trazio pomoc gubio i po dva dana da mu iskreno pomognem.Na kraju se upitao zasto to radim.Nikada, bez obzira na nekakvo iskustvo nisam lupao cijene iz rukava.Toliko je tih sitnih razlika i slova, cak i velicine slova (A,B,D..) bitno da cak i stostruko povecava rijetkost ili vrijednost.Cak i ako nesto mislite da znate opet ponovo pogledajte i onda dajte nekome sa foruma postenu i realnu procjenu.Ovo je za korist svih nas i nemojte radije davati procjenu ako niste u nesto sigurni.Pozdrav iskreni za sve.

10 krajcara je u losem stanju vredi 1-1.5 evra , gros je lep ali nije skup vredi oko 100 dinara
Hvala kolega,
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jeste li sigurni gosp Franc Ios da ste rekli pravu cijenu za ovaj gros? ipak najrijedja godina je u pitanju, jako mali ispodmilionski tiraz je u pitanju a dosta ljudi skuplja Austriju, jos u ovako lijepom stanju, mislim kataloski je 30 dolara al s obzirom na potraznju za Austrijom...da je neka lijeva i manje zanimljiva drzava u pitanju razumio bih da je cijena mala iako je tiraz mal a ovako...
Ovo je extra komad, kolekcionarki definitivno. pozdrav.

Da , oprostite moja greska, nisam ni otvarao sliku misleci da kod tog tipa nema retka godina , ovaj je $60 po krausu .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sada sam izracunao.Podanasnjem kursu je 55EURa. Ponovo hvala.Drago mi je samo sto nije od 1.5 do 5 EURa. Ponovo, bravo maestro.

Stara dobra priča sa Kraus cenovnikom...još jednom podsećam kolege na sličan primer:
50 fillera BP 1948 koji su u Krausu 50e F....a kod nas niko ne daje ni 0,5e za nju...
Mnogo faktora utoče na formiranje cena a najčešće ljudska pokvarenost - kad kupuješ višestruko precenjeno, kad prodaješ srezano u bescenje....
pozdrav svima
 
ok, hvala na obavestenju...
video sam na ovom sajtu mnogo vecu cenu, pa mi bilo cudno.....
http://coleccionables.mercadolibre.com.co/monedas-europa-austria/

Te cijene su u nekoj juznoamerickoj valuti.Vidis polovan fiat punto kosta $3,5 miliona,

Stara dobra priča sa Kraus cenovnikom...još jednom podsećam kolege na sličan primer:
50 fillera BP 1948 koji su u Krausu 50e F....a kod nas niko ne daje ni 0,5e za nju...
Mnogo faktora utoče na formiranje cena a najčešće ljudska pokvarenost - kad kupuješ višestruko precenjeno, kad prodaješ srezano u bescenje....
pozdrav svima
Kolega, ali covjek mora postaviti sebe istovremeno u polozaj da je i kupac i prodavac.Tada stvara neku realnu cijenu.Da pokvarenost je ako ja kupim na buvljaku za 1 EUR a hocu da prodam za najmanje 20 puta vise.Ili kada kupujem sve bih ako moze besplatno(pa prijatelj mi je ) ili za 1 EURo.Potpuno si u pravu najveci faktor je pokvarenost.A Kraus je prica za sebe.Ta ekipa nabija cijenu onih kovanica koje oni imaju za prodaju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zanima me da li iko moze da mi kaze koliko vrede dve kovanice ''prigodnog srebrnog novca izradjenog od srebra finoce 925/1000 u specijalnoj tehnici sa visokosjajnim ravnim povrsinama i matiranim reljefnim detaljima prigodnih motiva, izdate na osnovu odluke o izdavanju kovanog novca povodom 200. godisnjice rodjenja Vuka S. Karadzica''
Kao i tri kovanice sa motivima'' VIII Svetsko prvenstvo u smucarskim spustovima'' iz 1985 godine, zaista ne znam vise detalja o ovim drugim. Ako bi mi iko pomogao bio bih zahvalan...
 

Back
Top