Kristina vratila nađeni novac... da li bismo i mi isto uradili?

Iskreno novac me nikad nije zanimao, nit mi je bio prioritet u zivotu, cak sta vise uvek sam imao neki ravnodusan odnos prema njemu (ono ako ga ima super a ako nema ono nema veze naci cemo neku zanimaciju za sta nam ne trebaju pare i opet super) , sad novac bi verovatno vratio ali kapiram da ono ne bi bilo sile da se malo nesto ne pocastim necim i verovatno da kad to ne bi uradio i kad bi vratio sve do poslednjeg dinara da bi se jos vise kajao nego da sam taj novac zadrzao.

Inace mozda najbolje malo ako je moguce raspitati se ko je izgubio taj novac, i ono ako je izgubio neko kome zaista treba taj novac i kome je to sve sto ima ono vratio bi ga sigurno (pa ako treba i ja bi mu dao jos mojih 200 kinti sto imam u dzepu) a sad recimo da nadjem novcanicu od soma evra koji je neki klipan poneo da potrosi za jedan izlazak, ili ono neki ono budza u kolima od 100 soma evra ili tako neko ono verujem da ne bi vracao (jer vrlo verovatno bi mi tako neko jos napravio i problem zbog toga).
Recimo moj cale je davno dvaput tako nalazio novac (iako ne narocito ozbiljnu cifru) i oba puta ga je vratio i maltene oba puta imao problem zbog toga i pokajao se sto je to uradio.

Tako da ono dosta nezahvalna situacija i verovatno sta god da uradis kajaces se, hipoteticki najbolje ono a verujem i najpravednije, vrati ga ali se obavezno pocasti malo necim.

Mislim sve zavisi od momenta i situacije, ono treba biti malo i fleksibilan, recimo ja dok sam malo sa jednim majstorom servisirao klime jedno leto on me je poslao da samo napunim klimu freonom nekom i sad to je vec bilo uracunato u cenu i oni nisu nista morali da plate za to i sad oni mene hoce da caste 20 evra, ja vidim ono stariji par, oboje penzioneri, vidim onako i po njima i po stanu da zive skromno, da nisu u bas nekoj zavidnoj situaciji i da im verovatno znaci nesto tih 20 evra i ja ono ne ne, ne dolazi u obzir, bas sam bio izricit da necu da uzmem te pare i nista samo sam im se zahvalio na dobroj volji i otisao, a opet secam se sa druge strane jednom kada sam sa mojima bio u Osijeku (gde su nekad davno moji ziveli i odakle su dosli u Beograd pre skoro pola veka) , i sad tamo imamo neku daleku tetku (neku caletovu dalju rodjaku) koja je pod da kazem stare dane nasla nekog lokalnog "bumbara" i milionera koji ni ne zna koliko tezak ali covek je ono stvarno veliki gospodin i dzek i ono desetine ljudi maltene zivi na njegov racun, nema kome nije davao i kome nije pomagao, pa i mi kad smo bili tamo to oni vodi nas sve (tipa 8 ili 10-ak ljudi) stalno ne znam na ruckove, na vecere, na kolace, vamo-tamo, vidi se da to njemu nije nista, i sad mi kad smo krenuli nazad, on nas ispraca i ono vata se za dzep i butku para i kao ajde koliko da vas castim za srecan put, moji ono se stisli, ne znaju sta da kazu, malo im neprijatno, (iako bi im bilo kakav novac sigurno dobrodosao) i ja se tu ono umesam, reko ajde kad ste vec tako galantni i tako široke ruke i kad ste vec resili da se otvorite eto dajte koliko mozete, ono kako se kaze sto vise to bolje verujte mi umecemo da cenimo i ono dade covek ono novcanicu da sad ne kazem od koliko da ono nije ni trepnuo, ko da nam dao 20 dinara, tako da ono nekad ne treba biti previse krut, previse ponosan i da kazem robovati nekim principima nego nekad treba biti i malo fleksibilan i prosto malo proceniti situaciju i naravno pre svega umeti na ceni neciji gest i dobru volju, ono kao nije ti on bolji drug il te voli vise zato sto ti dao lupam 100 evra a ima milione vec ja koji sam ti dao 10 evra ali kome su tu bile poslednjih i jedinih 10 evra u dzepu.


Tako da ono mislim da ako neko nadje nesto tako neocekivano da ne treba na to gledati kao na neko prokletstvo da kazem ili ono kao jaooo sta ce mi se sad lose desiti, ali isto tako i kad izgubis nesto ili izvisis za nesto ne treba previse kukati i praviti dramu oko toga, jednostavno ono nekad nesto nadjes, nekad nesto izgubis, nekad ono izgubis nesto sto nisi trebao, nekad nadjes ili ucaris nesto cemu se nisi nadao i zivot ide dalje, kosmicka ravnoteza odrzana, jednostavno tako zivot i sve ostalo funkcionise.
 
Poslednja izmena:

KRISTINA IZ NOVOG SADA PRONAŠLA KOVERAT PUN NOVCA​

Evo kako je došla do vlasnika i kako joj se ODUŽIO​


"Našla sam kovertu sa novcem u centru Novog Sada", početak je objave Kristine iz Novog Sada,
koja je fotografiju koverte objavila na grupi "Novosađanke" na Fejsbuku.


Naime, Kristina je na fejsbuk grupi objavila da je pronašla kovertu sa novcem i u nameri da dođe
do vlasnika istakla je da onaj ko se bude javio mora znati tačnu sumu u njoj.

Ubrzo se Kristini javlja vlasnik koverte a evo kako je izgledao njihov susret...

Pogledajte prilog 1518854
Izvor: Blic

"Kada sam se čula sa vlasnikom, čovek je bio jako ganut. Po našem dogovoru videli smo se
oko 17 sati i predala sam mu novac, a on je mene častio sa 50 evra. Nije mi ništa rekao o
nameri u vezi novca, ali je bio vidno ganut.
Ipak je u pitanju bilo puno novca i razumem da mu nije bilo baš do priče - priča Kristina, pa kaže:

"Kada sam videla sumu koja je bila u koverti, koja je inače bila nasred trotoara, prvo što sam
pomislila jeste "Bože, pomozi, da nađem vlasnika"... i tako je i bilo...

Ova priča me je navela da se setim događaja iz mog detinjstva...
Kada sam imala 11-12 godina, na ulici, pored stepenika na ulazu zgrade gde sam živela, ugledala
sam muški novčanik... ležao je na trotoaru, bio je nekako mastan, tamno braon boje...

Podigla sam novčanik i pogledala šta je u njemu: bilo je par novčanica i lična karta meštanina
nekog sela u okolini Beograda...

Odnela sam novčanik i dala ga ocu...
Rekao je: "Ostavi ga na pisaćem stolu... Tata će to da vrati"...
Posle par godina sam našla taj novčanik u istom pisaćem stolu...

Moj odličan drugar, visoko obrazovani psihoterapeut i uspešan pedagog delikventne omladine
- kaže da bi zadržao pare koje bi našao...

:cool: :cool: :cool:
Наравно да бих вратио.Ако не знам чије је,однео бих у полицију и да они то реше.
 

Back
Top