Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Molim za procenu i preporuku..

Na novčanici nedostaje grb na belom delu papira a u banci su mi potvrdili da je novčanica originalna (posedujem i potvrdu).

novcanica 200 s greskom0001.jpg



hvala
 

Prilozi

  • novcanica 200 s greskom0002.jpg
    novcanica 200 s greskom0002.jpg
    22,8 KB · Pregleda: 2
Molim za procenu i preporuku..

Na novčanici nedostaje grb na belom delu papira a u banci su mi potvrdili da je novčanica originalna (posedujem i potvrdu).

Pogledajte prilog 341623


hvala

Ovako postoje dve mogucnosti:
1. novcanica je izasla kao takva iz stampe, tj. greskom grb narodne banke nije utisnut na odredjenom mestu. Takve novcanice se obicno uklanjaju i unistavalju ali se s vremena na vreme desi da neka promakne. U to slucaju ona se tretira kao novcanica sa greskom. Postoji dosta novcanica Srbije i ex Yu koje imaju greske i njihove cene variraju. Tj. sve zavisi od toga koliko novcanica sa takvom greskom ima, ali posto je novcanica skorijeg datuma ne verujem da ces uspeti da od nekog kolekcionara dobijes mnogo vecu cenu od nominalne.
2. novcanica je odstampana kao i svaka druga pa je onda neko naknadno skinuo grba banke. Delovi novcanica cak i onih kvalitetnije izrade od nasih mogu da se uklone raznim hemijskim ili tehnickim sredstvima i da ne ostave trag koji je lako uocljiv. Ako imas neku drugu novcanicu od 2000 din i predjes noktom preko pomenutog grba videces ga nije tako tesko skinuti. U tom slucaju novcanica vredi 2000 dinara.
Iz slike koju si postavio ne mogu da zakljucim da li se radi o prvom ili drugom slucaju ali iskreno vise naginjem ka dvojci. :)
Pozdrav
 
Pozdrav svima.
Zna li neko koloko vrede i da li neko odkupljuje nemačke marke - srebrnjake.
U pitanju su dobro očuvani , jubilarni srebrnjaci. Imam relativno bogatu kolekciju.
Šteta mi je da ih prodam po ceni srebra, pa me zanima da li se neko kod nas bavi sakupljanjem ovakvih srebrnjaka.
Nisam stavio slike jer puno toga ima,a poznavaoci znaju o čemu se radi.Ali ako je potrebno mogu staviti.
Pozdrav i hvala.
 
Pozdrav svima.
Zna li neko koloko vrede i da li neko odkupljuje nemačke marke - srebrnjake.
U pitanju su dobro očuvani , jubilarni srebrnjaci. Imam relativno bogatu kolekciju.
Šteta mi je da ih prodam po ceni srebra, pa me zanima da li se neko kod nas bavi sakupljanjem ovakvih srebrnjaka.
Nisam stavio slike jer puno toga ima,a poznavaoci znaju o čemu se radi.Ali ako je potrebno mogu staviti.
Pozdrav i hvala.

Novac od plemenitih metala uvek neko odkupljuje i kolekcionari i zlatare. Nemackih jubilarnih srebrnjaka (mislim na one posle dr. sv, rata) ima dosta i cena uglavnom zavisi od velicine (apoena i samog novcica u gramazi), tiraza i ocuvanosti. Krecu se od nekih 700-900 din. po komadu pa navise. Savetujem vam ukoliko zelite sve da ih prodate da ih prodajete pojedinacno tako cete dobiti vise.
Pozdrav
 
Novac od plemenitih metala uvek neko odkupljuje i kolekcionari i zlatare. Nemackih jubilarnih srebrnjaka (mislim na one posle dr. sv, rata) ima dosta i cena uglavnom zavisi od velicine (apoena i samog novcica u gramazi), tiraza i ocuvanosti. Krecu se od nekih 700-900 din. po komadu pa navise. Savetujem vam ukoliko zelite sve da ih prodate da ih prodajete pojedinacno tako cete dobiti vise.
Pozdrav
Hvala na odgovoru.
Videću de prodam samo duplikate , ostalo ću da sačuvam.
Pozdrav
 
Molim vas da ovde započinjete sve razgovore o tome ,,koliko šta vredi,,

Postovani Svi,

Molim za informaciju ovrednosti sledeca dva novcica:
- 1 peseta iz 1947.
- 1 CENT KANADSKI IZ 1920.

Hvala i pozdrav

Najbolje bi bilo da postavite slike posto postoje dve varijante kanadskog centa iz 1920 doduse nisu narocito vredni prosecna kataloska vrednost im je oko 1 - 1.5 dolara (ja licno ne bih platio vise od 50din ukoliko su u dobrom stanju za kolekciju).
Spanska peseta na kojoj stoji 1947 godina ne postoji. verovatno ste pogresili ali ukoliko imate novcic sa tom godinom mogao bi da bude redak.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:


- - - - - - - - - -


ovako moja greska sto se tice 1947 posto prvi put nisam dobro pogledao katalog.
Untitled.jpg

Ovako iako stoji godina 1947 novcic nije kovan te godine. Izmedju reci UNA imate dve zvezde u njima stoje brojevi u prvoj 19 a u drugoj jedan broj od 48 do 56 kada ih spojite dobicete godinu kada je novcic kovan. Sa druge strane bio sam u pravu kada sam rekao da bi novcic potencialno mogao da bude redak. Ukoliko u prvoj zvezdici umesto 19 stoji slovo E a u drugoj 51 taj novcic je kovan povodom druge nacionalne numiz. izlozbe 1951 i u katalogu ima vrednost 500 dolara. Retka je jos i 1956 i delimicno su retke 1950 i 1951 dok ostale nisu. Kataloske cene mozete videti na slici gore samo imajte na umu da su ovo cene iz starog kataloga (2006) i treba da Vam budu samo okvirni pokazatelj posto kataloska i trzisna cena mogu dosta da se razlikuju.
Pozdrav
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    17,8 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
ovako moja greska sto se tice 1947 posto prvi put nisam dobro pogledao katalog.
Pogledajte prilog 343011
Ovako iako stoji godina 1947 novcic nije kovan te godine. Izmedju reci UNA imate dve zvezde u njima stoje brojevi u prvoj 19 a u drugoj jedan broj od 48 do 56 kada ih spojite dobicete godinu kada je novcic kovan. Sa druge strane bio sam u pravu kada sam rekao da bi novcic potencialno mogao da bude redak. Ukoliko u prvoj zvezdici umesto 19 stoji slovo E a u drugoj 51 taj novcic je kovan povodom druge nacionalne numiz. izlozbe 1951 i u katalogu ima vrednost 500 dolara. Retka je jos i 1956 i delimicno su retke 1950 i 1951 dok ostale nisu. Kataloske cene mozete videti na slici gore samo imajte na umu da su ovo cene iz starog kataloga (2006) i treba da Vam budu samo okvirni pokazatelj posto kataloska i trzisna cena mogu dosta da se razlikuju.
Pozdrav

Zahvaljujem na informacijama i izdvojenom vremenu,
Ne bavim se numizmatikom niti imam nameru da trgujem, ali sam se zainteresovao i iznenadio kada sam prosao kroz novcice koje imam jos od detinjstva.
U medjuvremenu sam i ja pretresao internet vezano za pezetu i sada mi je situacija jasna,
Sto se oznaka u zvezdicama tice, minijaturne su ali se vide : 19 & 52.

Hvala jos jednom

Veliki pozdrav!
 
Interesuje me dali novcanice koje posedujem vrede
10000 Ruskih Rubalja iz 1919
5000 Ruskih Rubalja iz 1919
5 Ruskih Rubalja iz 1908
100 Grckih Drahmi Iz 1935
100 Nemackih Maraka 1908 zeleni pecat
20 Austrougarskih kruna iz 1913
1 Egipatska funta iz 1978-2006 (a-j)
10 Piastres Arapske Republike Egipat Salah Hamed (1/1982 - 11/1986)
i imam jako puno kovanica iz raznih zemalja sveta sto nisu star mnogo a ima i primeraka iz ezotcnih zemalja
Hvala unapred Dado
 

Back
Top