Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

88d638251026800.jpg
[/URL] [/IMG]
moze li neko da mi proceni ovaj sat?zanima me koja je marka i kolko bih mogao da vredi,kod nas je generacijama 100 god ima sigurno..
 

To je pruska medalja od pozlate vredi oko 10 €.

Medalja obeležuje godinu 1888 godina vladanja tri kajzera (drei kaiser jahr) 9 marta 1888 kajzer Wilhelm I pruski je umro 90 tih godina gdje ga je nasledio sin Friderik III koji je bio liberalan ali u 56 godini je umro od posledice raka u samo 99 dana vladanja. Njega je nasledio sin Wilhelm II koji nije bio tako liberalan i doveu udruženu nemačku u prvi svetski rat. Abdicirao 1918 godine.

Malo istorije ;)
 
Ljudi molim vas za pomoc.
Prevrnuo sam sve moguce kataloge na internetu. Razne sajtove i forume i jednostavno nema sanse da nadjem ove stare kovanice.
Neki kazu da su Bugarske iz srednjeg veka neki kazu da je u pitanju Vizantija.
Pregledao sam preko 1000 Vizantijskih kovanica 3 dana sam pretrazivao internet i ove kovanice nigde nema :dontunderstand:
dsc06199el.jpg

dsc06214h.jpg

Ako neko pronadje sta je ovo svaka mu chast. :klap:
 
Ljudi molim vas za pomoc.
Prevrnuo sam sve moguce kataloge na internetu. Razne sajtove i forume i jednostavno nema sanse da nadjem ove stare kovanice.
Neki kazu da su Bugarske iz srednjeg veka neki kazu da je u pitanju Vizantija.
Pregledao sam preko 1000 Vizantijskih kovanica 3 dana sam pretrazivao internet i ove kovanice nigde nema :dontunderstand:
dsc06199el.jpg

dsc06214h.jpg

Ako neko pronadje sta je ovo svaka mu chast. :klap:

Jer niko nezna, ja se ubi od trazenja ali nema ih nigde.
Inache evo i danasnjeg nalaza.
Da li neko zna o chemu se ovde radi:



Mislim da je bakarno ali izmedju ovih linija ima nesto sto lici na zlato.
 
Pozdrav,
interesuje me da li mi iko moze pomozi oko ove kovanice, interesuje me njena vrijednost.
0_001.jpg

0_002.jpg

Moja pretpostavka je da je Constantius II i da pise na kovanici (preuzeto sa neta sledece):
obv. FL IVL CONSTANTIVS NOB C
bust, cuirassed, laureate, r.
rev. GLOR - IA EXERC - ITVS
Two soldiers standing facing one another, each holding reversed spear and resting hand on shield
set on ground, between them, one standard
exergue: SMANZ
 
Zanimame koliko vredi talir Marije Terezije iz 1780.g uradjen kao privezak da se nosi srebrni je i tezak je 30.g dosad procene koje smo dobijali su bile 150 evra pa ako je moguce da mi kazete koliko zaista vredi? Ovo je slika sa interneta a svoj cu staviti sutra.....
search

Poslednjih 5 prodatih u dobrom stanju nisu presli cenu od 2200din. Sliku ne mogu da otvorim te ne vidim da li je po necemu specifican tvoj ali sumnjam da jeste. Kao privezak gubi vrednost i cena mu je ako je dobar reda velicine 1500-2000din a ako je pohaban vredi samo kao materijal.
 

Back
Top