Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Kovanica je iz 1981. god, i pošto nema nominalnu vrednost, verovatno je izdata nekim drugim povodom, a ne kao novac. Nisam poznavalac, i pitam nekoga od vas ko je upućen u to, da li ona ima ikakvu vrednost, a ako ima, kolika je? Prečnik kovanice je 38mm, debljina 3mm, nisam imao na čemu precizno izmeriti težinu. Pretpostavljam da je u pitanju srebro, iako nisam ni u to siguran? Evo i slika:

1.
1-12-2.jpg


2.
2-12-1.jpg


Pohvaljujem forum, vidim da na njemu ima zaista iskusnih poznavalaca. Pozdrav svima.:)
 
Kovanica je iz 1981. god, i pošto nema nominalnu vrednost, verovatno je izdata nekim drugim povodom, a ne kao novac. Nisam poznavalac, i pitam nekoga od vas ko je upućen u to, da li ona ima ikakvu vrednost, a ako ima, kolika je? Prečnik kovanice je 38mm, debljina 3mm, nisam imao na čemu precizno izmeriti težinu. Pretpostavljam da je u pitanju srebro, iako nisam ni u to siguran? Evo i slika:

1.
1-12-2.jpg


U pitanju je jubilarna kruna povodem vencanja princa

2.
2-12-1.jpg


SPECIFICATION:
Year of issue 1981
Denomination Crown
Total Weight 28.28 Grams
Diameter 38.61 mm
Metal/alloy Cupro Nickel
Minted by Royal Mint

1981 ELIZABETH II ROYAL WEDDING COMMEMORATIVE CROWN COIN

Nije u pitanju srebro, cena ovakvim kovanicama se krece od 2-5 evra.
 
pozdrav..
Novi sam ovde,pa vas molim za pomoc..
Naime posedujem neka prigodna izdanja kovanica(srebro predpostavljam)
Radi se o sledecem:
SEOUL 1986 (1000 WON)u specificnoj futroli.10th Asian Games
INSBRUCK1976(1000Schillig)OlimpischeWinterspiele
HORTY MIKLOS 1930 (5 PENGŐ)jubilarni
i neka kovanica iz 1926,pise odin poltinnik,predpostavljamRusija
(sa strane(rub)pisecistogo srebra 9 gramm)
Molim va recite mi o cemu se radi,ustvari pre svega vrednost,jer bih rado prodao..
Hvala
 
Evo jedan dinar koji sam pronašao sa greškom u kovanju. Na aversu je malo pomereno kovanje, dok na reversu ima viška materijala (ispod slova juUGOSlavija). Ne verujem da ima neku vrednost kao takav, ali bih voleo da čujem mišljenje iskusnijih kolega. Takođe sam primetio da je na više komada iz 90 i 91 pomereno kovanje (malo, ali odskaču od onih dobro centriranih).
Sad me zanima da li se neko susreo sa ovim i da li je negde zabeleženo da su tih godina izašle u opticaj serije sa lošim centriranjem?

257itlv.jpg
Imam ja dosta takvih komada ne samo iz devedesetih godina, pojavljuje se u svim periodima i ne samo pomereno kovanje već sa raznim greškama.
Evo nekih mojih meni dragih.
Ako neko zna da mi ih proceni bio bih mu vrlo zahvalan.
PICT0060.jpg
PICT0056.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uh kad sam ovo pisao :) negde među prvim porukama.
Koliko sam ja tada shvatio, veoma je mali krug kolekcionara koje zanimaju ovakve greške na relativno novijim kovanicama, tako da im i cena nije nešto posebno.
Kao što reče neko od kolega, to je mali broj kolekcionara koji verovatno imaju popunjene kolekcije, pa su sada u potrazi za varijantama i greškama, a da u međuvremenu nisu proširili interesovanje na druge oblasti.
Ja sam takoreći odmah "ušao" u antiku, pa se modernom nisam ozbiljno ni bavio,
a ovaj Dinar verovatno čuči još uvek u nekoj kutiji.

pozdrav!
 

Back
Top