bes vs. tuga

Ал' најгоре је потискивати или маскирати тај те узроке и једног и другог... уф, још најгоре кад човек још самог себе убеди у то, па настави да га једе као рак изнутра док једном не прсне и не направи још горе.
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p

To sam ja rekla. :cool:

E, pa vidis, za tebe je tvoja tuga-blues, za neke nije... A i bes iskalim, na neki primeren nacin, malo se izvicem, ubijam zivuljke u igrici, mahnito sredim stan, od kud znam, tako da ga ne drzim u sebi, ko sto ti rece. A tugu, kako da se ispraznim od tuge? Ona je najgora, zato sto dugo dugo ostaje u tebi i tako po malo curka iz tebe ko slina neka... Fuj... Ne zelim to... :sad2:
Kad sam tuzna, osecam se bespomocnom, osecam se nepotrebnom, malom, sve bih da me neko zagrli, a ako nikog nema, jos gore onda...
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p

i bes i tuga su, po meni, podjednako losi...samo sto te bes ubija brze, a tuga onako laganica...:neutral:
a kada se iskombinuju i onako lepo prepletu=destrucija 100%:neutral:
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p

Pa sad...najbolje bi bilo da ih nema ni jednog ni drugog...
ali, ako već ima...bijes mi je mrži...
uh, ništa dobro ne donosi, osim želje da iskočim iz svoje kože i osjećaja sputanosti istovremeno...ono jeste da traje kratko, ali je baš gadno kad uhvati...
A tuga...tuga je već druga priča...ima ona i svoje dobre strane...
k'o prehlada, k'o gripa...vrijeme kad se malo posvetim sebi, odbolujem, saberem, oduzmem, podvučem crtu, i furam dalje...
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p

pa imas one ON/OFF dugmice i samo se iskljucis......:lol:
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues? Sta vi kazete, kako kod vas to ide?
Ne mogu da budem besna vise od 5 minuta. :p
\

Lakse mi je da budem besna jer to nema sanse da drzim u sebi.
S tugom ne znam ni sta cu ni gde cu. :(
 
bes jeste laksi, pogotovu ako imas na kome da ga iskalis. :mrgreen:
kad pobesnim, obicno me ne drzi dugo...par minuta i to je to.
vremenom sam naucila da izbrojim do deset i da se stisam...
tugi nisam sklona.
naidje ponekad, ali se dugo ne zadrzava u mojoj kuci.
oteram je osmehom.
:)
 
ha.
meni je baš problem kad imam na kome.
žao mi bre kad neko strada zbog moje šiže, naročito ako je em. značajan, onda dosta strada.
a ako je npr tetea iz apoteke onda samo malo, al ničim izazavano, pa mi jope bude žao.
=I



naravno, ali kapiram da je mozda zato nekim ljudima laksi bes...
jer mogu na nekome da ga iskale,
a sa tugom moras sam da se suocis.
 
Rece neko, da je lakse podneti bes nego tugu?
Ne kapiram. Kako je lakse u sebi drzati ogromnu kolicinu negativne, destruktivne energije, nego slusati unutrasnji blues?

ne drzis u sebi nego pustas napolje... dugorocna tuga ubija tebe i oko toga nema ama bas nista romanticno (blues), bes (hehe) mozda ubija druge tu i tamo...
svi osecamo bes... vazno je ispoljiti ga, i ispoljiti ga pravilno...

obicno imam problem sa ispoljavanjem besa (videti pod: parka sindrom), ali nekad i zablistam... ko sad u petak na poslu...
 

Back
Top