Berlin traži da Izrael prizna palestinsku državu

Aucontraire upravo je suprotno EU je sada glavni igrac a tvoj US ne samo da vise nije globalni igrac,nego cemo mi uskoro morati slati tamo mirotvorce na liniju izmedu sjevera i juga.:hvala:

palestinci zasluzuju drzavu ali mi nije jasno sta se to svaburina i vas sokadije tice?
i sta ti pljujes po USA? ne bi nista ostalo od te tvoje lepe tvoje da usa nije bilo da bombarduje po krajini i vrsi pritisak na srbiju.

cuti i pusi bre
 
Pa ne bi trebali da idete previse u sirinu i u pravcu istorije i srodnih disciplina , jer je glupo . A glupo je zato sto Krang zna a vi ne znate .

Mislim da teziste treba baciti na sasvim drugu stranu , a to je :
Ima li prava zvanicni Berlin da trazi ovako nesto . I ako ima , da li i Ulan Bator ima prava da trazi sasvim suprotnu stvar . Sta je to sto drzavama daje pravo da se naredbodavno odnose prema drugima?


Ako shiptari mogu da dobiju državu, zašto ne bi i palestinci!?:D
Pa Kurdi, pa Korzikanci, pa Baskijci, pa.......
 
Pa ne bi trebali da idete previse u sirinu i u pravcu istorije i srodnih disciplina , jer je glupo . A glupo je zato sto Krang zna a vi ne znate .
/B]


U pravu si.
Ipak, zanimljivo je to sto ovde imamo dva stava koji su dve totalne krajnosti, ni jedan ni drugi sagovornik ne znaju nista o temi, a opet sigurni su do te mere da se cini da su fizicki spremni da brane svoje stavove.

Za nacistu i da razumem ali jevrejofil me bash iznenadio.
 
Nesto dugo "propada" Izrael, jos da ti to nekako udje u glavu...Jesi pokusao treznjenjem i odvikavanjem?

jel si primetio te cetvrtaste trosne bele zgrade na stubovima bez prizemlja u tel avivu, silne rodjake po inostranstvu, pasose po kucama?

sve je spremno za seljenje, sve je privremno in the city of tel aviv.

400 000 izraelaca zivi u usra, jos toliko se sprema, rusi polako kupe prnje s obzirom koliko ih mrze semiti i koliko boljih uslova imaju u moskvi dok arapi polako preuzimaju vojdstvo u brojnosti.
to sto si ti u u tel avivu pa ne vidis koliko arapa ima u zooloskom vrtovima i zatvorima made in izrael, ne menja stvarnost, vas ima 5.5 miliona i isto toliko obespravljenih arapa.

izraelu ostaje ili da se razgranici i zaboravi na okupaciju i apardhejd ili pak da pukne ko zvecka i to vrlo brzo.

olmert vam je fino reko da je vreme da se spusti lopta, budale u tel avivu nece da slusaju.
 
jel si primetio te cetvrtaste trosne bele zgrade na stubovima bez prizemlja u tel avivu, silne rodjake po inostranstvu, pasose po kucama?

Trosne bele zgrade nisam primetio, ima ih starih, ali ocuvanih

Silne rodjake po inostranstvu imamo svi sto jest jest, ima ih bar duplo vise nego nas ovde

Pasose drzimo po kucama, to je istina... ne znam, mozda ima i nekih koji ih drze na ulici...

sve je spremno za seljenje, sve je privremno in the city of tel aviv.

Istina, svaki od nas je obavezan pored licnih stvari da u prikolicu ukrca ili 1 F 16, ili 1 Merkava

400 000 izraelaca zivi u usra, jos toliko se sprema, rusi polako kupe prnje s obzirom koliko ih mrze semiti i koliko boljih uslova imaju u moskvi dok arapi polako preuzimaju vojdstvo u brojnosti.

Ovo "usra" ne razumem sta znaci.

U stvari ne razumem nista u ovoj recenici osim ovog zadnjeg - kako se Arapi mnoze tako i mi...

to sto si ti u u tel avivu pa ne vidis koliko arapa ima u zooloskom vrtovima i zatvorima made in izrael, ne menja stvarnost, vas ima 5.5 miliona i isto toliko obespravljenih arapa.

Hm...nisam ni znao da ovde ima zoloski vrt...

izraelu ostaje ili da se razgranici i zaboravi na okupaciju i apardhejd ili pak da pukne ko zvecka i to vrlo brzo.

Kako moze Izrael da okupira vlastitu zemlju?

Aparthejd je bio u Juznoafrickoj Republici, ne u Izraelu.

Komsije su nekoliko puta imale lekciju iz "pucanja poput zvecki", ne verujem da bi hteli jos jedno ribanje, samo laju...

olmert vam je fino reko da je vreme da se spusti lopta, budale u tel avivu nece da slusaju.

Evo ja sam bas sad spustio loptu, vidis da slusamo...
 
Trosne bele zgrade nisam primetio, ima ih starih, ali ocuvanih
trosne al ocuvane.
kad si zadnji put video parket leba ti?
kod mame u strazilovo?
cak i tamo imaju parket jel tako?
Silne rodjake po inostranstvu imamo svi sto jest jest, ima ih bar duplo vise nego nas ovde

kao i uvek. sobe su spremne za prihvat.
uvek istu gresku ponavljate, stolecima.

Pasose drzimo po kucama, to je istina... ne znam, mozda ima i nekih koji ih drze na ulici...

hehe, znas da mislim na one strane.


Istina, svaki od nas je obavezan pored licnih stvari da u prikolicu ukrca ili 1 F 16, ili 1 Merkava

pet meseci bez finansiranja iz USA i to nece moci da upali, no, znas ti to dobro.


Ovo "usra" ne razumem sta znaci.

to je ono sto ce uskoro da bude skroz usrano.

U stvari ne razumem nista u ovoj recenici osim ovog zadnjeg - kako se Arapi mnoze tako i mi...

vi se mnozite, al ovi se kote ;)



Hm...nisam ni znao da ovde ima zoloski vrt...

to je lepo sto si priznao, znam ja da si ok osoba ali zavedena.
da znas da zivis na kostima i zemlji ubijenih i proteranih, ko ovi nasi sipci, verovatno bi ti pripalo muka jer si ti ok osoba nadam se.



Kako moze Izrael da okupira vlastitu zemlju?
kako ti to imas prava na "povratak" a iz evrope si a oni koji tamo zive hiljadu godina moraju da se sele da tebi naprave mesto?
otkud je gaza, istocni jerusalim i zapadna obala tvoja zemlja?
ko si bre ti i odakle si keve ti?


Aparthejd je bio u Juznoafrickoj Republici, ne u Izraelu.
apardhejd je u izraelu, tamo gde su zidovi, gde majke ne mogu da odu da vide svoju decu, gde deca ne mogu da idu uskolu u susedno selo, gde se zene poradjaju na check pointima svakodnevno, gde 11 000 ljudi, oceva brace i dece ispod 11 sede u zatvorima, pod optuzbom da nisu jevreji.
muslimani i HRISCANI.

Komsije su nekoliko puta imale lekciju iz "pucanja poput zvecki", ne verujem da bi hteli jos jedno ribanje, samo laju...

vi ste ih imali oko 140 puta, proveri istoriju tvoje novopecene nacije.



Evo ja sam bas sad spustio loptu, vidis da slusamo...

cisto sumnjam, masa telavivska i to ona studentarija glasala vecinom za shas, one krezube sefardske ekstremne krembile.
 
kako ti to imas prava na "povratak" a iz evrope si a oni koji tamo zive hiljadu godina moraju da se sele da tebi naprave mesto?
otkud je gaza, istocni jerusalim i zapadna obala tvoja zemlja?
ko si bre ti i odakle si keve ti?

.

Oko 1000 bc ( Iron age A ) nastaje prva prava jevrejska drzava sa svim elementima drzavnosti.

..........
 
Original postavio _Krang_ Pogledaj poruku
Oko 1000 bc ( Iron age A ) nastaje prva prava jevrejska drzava sa svim elementima drzavnosti.

i koliko je trajala ta drzava, 200, 300 godina?

i sta bi bilo ako bi sad svaka nacija krenula u svoju postojbinu?
primecujes li u kom veku zivimo?

sta mislis da se sad jave neki filistejci koji kako kazes nisu arapi i time im indirektno dajes za pravo da su bili u palestini pre jevreja, e da se oni pojave i kazu, eee pa nas je bog bio pre vaseg i dao nam je ovu zemlju, aj mrs u evropu!

koja bre to logika, koje pravo , ko bre moze da uzme zemlju nekog treceg i da nekom drugom kao sto su britanci uradili?

kako to da neko ko je rodjen u evropi i ciji preci tamo zive preko hiljadu godina ima pravo na povratak i konfiskovanje zemlje ljudi koji u palestini zive i vise nego hiljadu godina, koji imaju svoj zivot tamo i nikakve veze sa jevrejima?

covece, ja sam otisao u izrael nekad davno, sve sam mislio arapi muslimani a ja srbin pa sam bio pro-izrael do dzadza.

bio sam, prespartao izrael i okupirane teritorije posto mi je struka takva da sam bio terenac.
ono sto se tamo desava je blagi uzas.

i da, ovo ti garantujem, da su u palestini ziveli srbi a ne arapi 1948, isto bi se desilo sa nama, isto bi bili proterani.

drzava izrael je rasisticka u svom korenu.
 
i koliko je trajala ta drzava, 200, 300 godina?

i sta bi bilo ako bi sad svaka nacija krenula u svoju postojbinu?
primecujes li u kom veku zivimo?

sta mislis da se sad jave neki filistejci koji kako kazes nisu arapi i time im indirektno dajes za pravo da su bili u palestini pre jevreja, e da se oni pojave i kazu, eee pa nas je bog bio pre vaseg i dao nam je ovu zemlju, aj mrs u evropu!

koja bre to logika, koje pravo , ko bre moze da uzme zemlju nekog treceg i da nekom drugom kao sto su britanci uradili?

kako to da neko ko je rodjen u evropi i ciji preci tamo zive preko hiljadu godina ima pravo na povratak i konfiskovanje zemlje ljudi koji u palestini zive i vise nego hiljadu godina, koji imaju svoj zivot tamo i nikakve veze sa jevrejima?

covece, ja sam otisao u izrael nekad davno, sve sam mislio arapi muslimani a ja srbin pa sam bio pro-izrael do dzadza.

bio sam, prespartao izrael i okupirane teritorije posto mi je struka takva da sam bio terenac.
ono sto se tamo desava je blagi uzas.

i da, ovo ti garantujem, da su u palestini ziveli srbi a ne arapi 1948, isto bi se desilo sa nama, isto bi bili proterani.

drzava izrael je rasisticka u svom korenu.

Vidi, ti si prvi potegao to pitanje kada si rekao da Arapi zive tamo odavno(pre 1000 god). Kako su Arapi uzurpirali zemlju od nekog , tako je i neko uzurpirao zemlju od njih.
Valjda ti je do sada jasno da su se tokom istorije granice menjale i menjace se.
Filistejci vise ne postoje. Nema naroda, nema pretenzija. A ako bi ti "filistejci" bili dovoljno sposobni, brojni, beskrupolozni, neka im. To su pravila igre.

Kakve ima veze u kom veku zivimo casti ti ?
Pa covek ima isti ponasajni obrazac jos od stvaranja najranijih socio-politickih jedinica.
Podvuceno - zakon jaceg i sposobnijeg. Bio i bice.

Kakve veze ima Izrael sa rasizmom ? Saada si sam rekao, da su bili Srbi tamo, i Srbi bi bili proterani.
A nisu Srbi tamo vec Arapi.
Ne moram da ti navodim razlike izmedju Arapa i Srba.
Ovo znaci da nisu rasisti - syebali bi koga god, bez obzira na veru, rasu, naciju .
 
Vidi, ti si prvi potegao to pitanje kada si rekao da Arapi zive tamo odavno(pre 1000 god). Kako su Arapi uzurpirali zemlju od nekog , tako je i neko uzurpirao zemlju od njih.
Valjda ti je do sada jasno da su se tokom istorije granice menjale i menjace se.
Filistejci vise ne postoje. Nema naroda, nema pretenzija. A ako bi ti "filistejci" bili dovoljno sposobni, brojni, beskrupolozni, neka im. To su pravila igre.

Kakve ima veze u kom veku zivimo casti ti ?
Pa covek ima isti ponasajni obrazac jos od stvaranja najranijih socio-politickih jedinica.
Podvuceno - zakon jaceg i sposobnijeg. Bio i bice.

Kakve veze ima Izrael sa rasizmom ? Saada si sam rekao, da su bili Srbi tamo, i Srbi bi bili proterani.
A nisu Srbi tamo vec Arapi.
Ne moram da ti navodim razlike izmedju Arapa i Srba.
Ovo znaci da nisu rasisti - syebali bi koga god, bez obzira na veru, rasu, naciju .

zakon jaceg i sposobnijeg i onda kakve veze ima u kom veku zivimo?

zivimo u 21-om veku a ne u doba seobe naroda i varvarstva druze.
ako je zakon jaceg, onda je holokaust i 6 miliona satrtih ljudi za tebe ok?
ne moze bre pravda samo za tebe a za druge ne, to ide u dva smera.
ono "nikad vise" vazi ili za sve ili za nikog.
kako je drzava izrael rasisticka?
pa lepo, kazem ti, i ponavljam ti, neko iz evrope ima prava na povratak a arapin cija je zemlja oduzeta, koji jos cuva kljuceve od srusene kuce, nema pravo na povratak.
jel je to dovoljno rasisticki za tebe ili je i dalje ok?

zasto i kako su to arapi morali da plate zapadnoevropski ceh, mozes li to da mi objasnis?
i ako moze i ovo, ako je zakon jaceg sve sto se pika, kako to da su jevreji slabi i malobrojni stvorili drzavu na osnovu rezolucije ujedinjenih nacija, finansirani od zapada, moralno i oruzano podrzani od najjace sile sveta i samo bazirano na tome odrzavaju svoju drzavu, kako ti mislis da ta drzava, bez trajnog mira sa svojim komsijama, bez pravde za sve u svojoj drzavi moze da ocekuje da opstane kad tutori odu bogu na istinu?
kako je to interes izraela?
u onom moru ogorcenih arapa, i to sa pravom ogorcenih?
jel se ne boijis da ce se istorija ponoviti?
 
trosne al ocuvane.
kad si zadnji put video parket leba ti?
kod mame u strazilovo?
cak i tamo imaju parket jel tako?

Jel moze prevod ovog?

Vise razumem i Prekomorca od ovog "pravopisa".

kao i uvek. sobe su spremne za prihvat.
uvek istu gresku ponavljate, stolecima.

Kakve sobe? Pa imamo svi vlastite stanove tamo...

hehe, znas da mislim na one strane.

hehe, pa cak i njih drzimo po kucama, skupa sa ostalim, to i nije tajna, ja licno imam 4, izraelski, srpski, nemacki, jer mi je zena Nemica, i americki, jer sam u New Yorku kupio stan...

pet meseci bez finansiranja iz USA i to nece moci da upali, no, znas ti to dobro.

Dokle god rodjaci vladaju Amerikom i Evropom nema zime...

to je ono sto ce uskoro da bude skroz usrano.

I to "uskoro" slusamo vec 60 godina...

vi se mnozite, al ovi se kote ;)

Odnos snaga im nije pomogao ni kad ih je bilo puno vise nego nas, kad su imali i vise oruzja nego mi, kad su jos bili ujedinjeni...

Smesno...

to je lepo sto si priznao, znam ja da si ok osoba ali zavedena.
da znas da zivis na kostima i zemlji ubijenih i proteranih, ko ovi nasi sipci, verovatno bi ti pripalo muka jer si ti ok osoba nadam se.

Naravno da sam ok osoba, samo jos me uvek zanima gde je taj zoloski vrt, poznajem ceo grad ali jos ga nisam video, pa mi ti kao osoba koja nije zavedena i koja ocigledno zna vise od mene koji zivim tu, reci gde je, da odnesem majmunima koju bananu...

kako ti to imas prava na "povratak" a iz evrope si a oni koji tamo zive hiljadu godina moraju da se sele da tebi naprave mesto?
otkud je gaza, istocni jerusalim i zapadna obala tvoja zemlja?
ko si bre ti i odakle si keve ti?

Prvo kazes da sam iz Evrope a onda me pitas odakle sam?

Pa iz Evrope...

apardhejd je u izraelu, tamo gde su zidovi, gde majke ne mogu da odu da vide svoju decu, gde deca ne mogu da idu uskolu u susedno selo, gde se zene poradjaju na check pointima svakodnevno, gde 11 000 ljudi, oceva brace i dece ispod 11 sede u zatvorima, pod optuzbom da nisu jevreji.
muslimani i HRISCANI.

Jos nesto sto nisam znao, sad cu bas da potrazim u krivicnom ili rasnom zakonu pod kojim clanom je zabranjeno biti ne-Jevrej...

Covece kako ti puno znas....
vi ste ih imali oko 140 puta, proveri istoriju tvoje novopecene nacije.

Doslo i nase vreme, sta ces, pravda je na kraju ipak pobedila...

cisto sumnjam, masa telavivska i to ona studentarija glasala vecinom za shas, one krezube sefardske ekstremne krembile.

Sumnjati i znati nije isto, to bi ti kao provereni expert za logiku i krivicni zakon trebao da znas.
 
Poslednja izmena:
zakon jaceg i sposobnijeg i onda kakve veze ima u kom veku zivimo?

zivimo u 21-om veku a ne u doba seobe naroda i varvarstva druze.
ako je zakon jaceg, onda je holokaust i 6 miliona satrtih ljudi za tebe ok?
ne moze bre pravda samo za tebe a za druge ne, to ide u dva smera.
ono "nikad vise" vazi ili za sve ili za nikog.
kako je drzava izrael rasisticka?
pa lepo, kazem ti, i ponavljam ti, neko iz evrope ima prava na povratak a arapin cija je zemlja oduzeta, koji jos cuva kljuceve od srusene kuce, nema pravo na povratak.
jel je to dovoljno rasisticki za tebe ili je i dalje ok?

zasto i kako su to arapi morali da plate zapadnoevropski ceh, mozes li to da mi objasnis?
i ako moze i ovo, ako je zakon jaceg sve sto se pika, kako to da su jevreji slabi i malobrojni stvorili drzavu na osnovu rezolucije ujedinjenih nacija, finansirani od zapada, moralno i oruzano podrzani od najjace sile sveta i samo bazirano na tome odrzavaju svoju drzavu, kako ti mislis da ta drzava, bez trajnog mira sa svojim komsijama, bez pravde za sve u svojoj drzavi moze da ocekuje da opstane kad tutori odu bogu na istinu?
kako je to interes izraela?
u onom moru ogorcenih arapa, i to sa pravom ogorcenih?
jel se ne boijis da ce se istorija ponoviti?

O tome ti i pricam, nije bitan vek, covek je covek.
Kakve veze imaju seobe naroda sa ovom pricom ? Ako recimo USA bude vojno pokorena od strane Rusije, Kine i Indije ti isti ce naseliti severno-americki kontinent.
Isto kao sto su se Nemci selili u WW2.

Nisam rekao da je ok vec da tako stoje stvari.
To nije rasizam vec pragmatizam i beskrupoloznost.
en.wikipedia.org/wiki/Racism
Nije ok ali nije rasisticki.

Vidi, neko uvek mora da bude pokoren to jest da izgubi. Najbolja i najbrza koncentracija moci je direktno apsorbovanje moci protivnika. Tako stices moc a i oslabljujes protivnika u isto vreme.
A Izraelu se moze jer jednostavno, ima jake saveznike.
Zakon jaceg i sposobnijeg.

Ne "kad" vec "ako tutori odu Bogu na istinu".

Sto bih se ja bojao?

PS Nebitno je sta ja mislim o tome, nebitno je da li je ok ili nije, bitno je samo ono sto se desava. A desava se to da Arapi nista ne mogu Izraelu.
 
Jevreji i "Palestinci" su jedan narod,vode zajednicko poreklo od Avrama.razdvojila ih je religija.Palestinci su i Jevreji i Jordanci...i svi oni koji zive na prostoru koji se naziva Palestina.To je isto kao kad bi mi Srbi sebe proglasili za Balkance pa da proteramo sve ostale sa Balkana,oni su Grci,Hrvati...nisu Balkanci?!
Fakticko stanje je takvo kakvo je,bice onako kako kazu jaki i mocni,nema to veze ni sa Jevrejima a ni sa "Palestincima",tako je uvek bilo,tako ce biti i sada,samo je pitanje vremena.
Dosta veliku ulogu igraju nafta i gas,to je realnost i sada je tako.Medjutim to su resursi koji nisu veciti,nepovratno se trose.Kad se potrose,onda ce nekima veoma oslabiti uticaj u svetu,to nije daleka buducnost,50-100 godina maksimalno.
Najbolje je izbeci sve sukobe,rat nista ne resava,ali to je fikcija,stvarnost je nesto drugo i tesko ce tu doci do nekekvog trajnog mira i suzivota.
Realno gledano oba naroda imaju pravo na sopstvenu drzavu,koliko vidim i svet tezi tome,znaci bice onako kako svet,znaci jaki i mocni,kazu.
 
ostavimo sad staru istoriju jer nikada se neche dokazati da palestina nije zemlja palestinaca. to chak ni pravi jevreji ne misle. da zakljuchim ovo skretanje sa teme epilogom iz jevrejskog izvora - starog zaveta, tabele naroda:
josephustable3.jpg


pogledajmo sada iz ovog ugla: u palestinu je naseljeno nekoliko miliona ljudi koji su proterani iz evrope. ono shto se dalje deshava mozhe se objasniti uz asistenciju psihologije. u pitanju je psihopatoloshki poremechaj, sindrom, kada zhrtva post festum preuzima neke osobine svog opresora ili se chak u potpunosti identifikuje sa njim. zato oni prave genocid i proteruju domicilne palestince. to su rusi, nemci, poljaci, shpanci, francuzi koji su proterivani samo zbog razlichite vere koju su praktikovali, shto je inache tradicija krstasha. jevreji u muslimanskim zemljama pre ovoga nisu imali problema da slobodno praktikuju svoju religiju. od albanije, preko turske i bliskog istoka do persije. u palestini, pravi semitski jevreji, slobodno su zhiveli zajedno sa palestincima.
 
Savezna vlada očekuje od izraelske vlade da se drži rezultata prethodnih mirovnih pregovora, poručuje Njemačka nakon posjeta Liebermana.
http://www.javno.com/hr-svijet/berlin-trazi-da-izrael-prizna-palestinsku-drzavu_256628
Izraelski ministar vanjskih poslova Avigdor Lieberman trebao bi u petak otputovati iz Berlina gdje je vlada inzistirala da Izrael prihvati osnivanje palestinske države.

- Savezna vlada očekuje od nove izraelske vlade da se drži rezultata prethodnih mirovnih pregovora i cilja rješenja za dvije države - dalo je na znanje ministarstvo vanjskih poslova u priopćenju nakon susreta Liebermana s njemačkim kolegom Frank-Walterom Steinmeierom u četvrtak navečer.

Lieberman je javno kazao da nova vlada nije vezana konferencijom u Annapolisu koja je pokrenula mirovne pregovore između Izraela i Palestine u studenom 2007. Kao i šef vlade Benjamin Netanyahu, dosad je odbacivao rješenje "za dvije države", za koje se zalagala međunarodna zajednica.

Novi šef izraelske diplomacije izložio je orijentaciju vanjske politike svoje vlade, za koju mora iznijeti "konkretne perspektive" prije posjeta Netanyahua Washingtonu za dva tjedna, piše u priopćenju.

Da se nadovezem na ovu vest.
Po prvi put benjamin netanyahu se slozio da prizna palestinsku drzavu.
Koliko je uticao obamin govor u kairu na ovo?
Dali ce da dozvoli povratak izbeglica u palestini, i time se deradikalizuje hezbolah?
 

Back
Top