Beograd preskup za Engleze

Iskreno mene su radikali najviše razočarali kad su pognuli glave pred Miškovićem!

Sve je to qrva banda!

Izivni molim te, radikali da se odazivaju na Cedine inicijative? Pored toga radikali nisu vlast i ne mogu se napadati za ovakve stvari. Vlast i vecina u skupostini je trebala da izglasa tu skupstinsku komisiju. Usput, ni sam Ceda nije bio u sali kad se odlucivalo o komisiji ...

NIsta radikali mene nisu razocarali a ponajmanje Nikolic. Sve u svemu, imacemo priliku videti kako radikali vode drzavu pocevsi od Nikolica za koji dan.. 8-)
 
Izivni molim te, radikali da se odazivaju na Cedine inicijative? Pored toga radikali nisu vlast i ne mogu se napadati za ovakve stvari. Vlast i vecina u skupostini je trebala da izglasa tu skupstinsku komisiju. Usput, ni sam Ceda nije bio u sali kad se odlucivalo o komisiji ...

NIsta radikali mene nisu razocarali a ponajmanje Nikolic. Sve u svemu, imacemo priliku videti kako radikali vode drzavu pocevsi od Nikolica za koji dan.. 8-)
Pa svima je jasno da su radikali na Miskovom platnom spisku jer nevezano za Cedinu inicijativu nisu za svo ovo vreme rec progovorili protiv Miskovica i monopola kojim on terorise gradjane Srbije sto je bila njihova duznost kao najjace opozicione stranke, bar da pricaju o sprezi vlasti i tajkuna . Upravo suprotno oni otvaraju Miskoviceve mega-markete po Novom Sadu slikaju se i smese postrojeni pred njim i za sve to je stigla i odgovarajuca nagrada pa tako danas Toma ima ubedljivo najskuplju kampanju u Srbiji na kojoj bi mu i Hilary Klinton pozavidela .
 
zato ja od dana danasnjeg postajem zagovornik ulaska u EU , jer sam siguran da su najveci protivnici EU i ulaska Srbije u nju same demokrate. Zasto.

Pa zato sto se oni i njihovi tajkuni bogate na naama obicnom narodu preko lopovskih carina , poreza i marzi.

liberalizacija uvoza i izvoza njima ne bi odgovarala jer ne bi mogli da nas pljackaju kao do sada.

:shock::shock::shock::shock::shock:Sad kad se nisam shokirao,...
 
Pazi, ja ne radim - pise mi ovolikim slovima u pasosu da ne smem - pa je to iz druge ruke. Sad cu malo da izguglam.

Izgleda da sam malo potcenio stvari, ovo je za London:

Median-Salary-by-Job---City-London-United-Kingdom_GBP_20080115072144.jpg


A ovo je za provinciju, al' jos od pre dve godine, tako da je sad vise:

Average salary (national average is £22,411)
·South-east: £25,221
·Scotland: £22,230
·East Midlands: £22,528
·West Midlands: £22,529
·North West: £22,102
·Yorkshire and Humber: £21,085
·East of England: £21,936
·Wales: £20,391
·South-west: £22,205
·North-east: £20,353
·Northern Ireland: £17,366
 
Pazi, ja ne radim - pise mi ovolikim slovima u pasosu da ne smem - pa je to iz druge ruke. Sad cu malo da izguglam.

Izgleda da sam malo potcenio stvari, ovo je za London:

Median-Salary-by-Job---City-London-United-Kingdom_GBP_20080115072144.jpg


A ovo je za provinciju, al' jos od pre dve godine, tako da je sad vise:

Average salary (national average is £22,411)
·South-east: £25,221
·Scotland: £22,230
·East Midlands: £22,528
·West Midlands: £22,529
·North West: £22,102
·Yorkshire and Humber: £21,085
·East of England: £21,936
·Wales: £20,391
·South-west: £22,205
·North-east: £20,353
·Northern Ireland: £17,366
I oni dodju kod nas i kazu kako je sve skupo,e bas smo ga dotakli dno.
 
Juce valjda bilo u blicu kako su istrazivali i dosli do zakljucka da se marze krecu cak i do 300% hahahaa! Ej 300% :)

Па ***, ја мислим да то нигде не постоји на планети, таква дрскост... али ту маржу је могао да набије само неки бивши комуниста. То тврдим. Раније сам писао да сам за хришћански капитализам, тј. капитализам са људским ликом јер смо ми данас сведоци да постоји капитализам и "капитализам" који је само синоним за најдрскији лоповлук.
Мој деда је био пре 2.све рата овде у Бг.гвожђарски трговац а после је осмислио сопствену производњу - и никад, али НИКАД од целог посла који је креирао, измислио, осмислио, организовао од почетка до краја није узео, тј. зарадио ВИШЕ ОД 3-5% и са тим процентом је био веома богат за наше прилике. Његови радници су га обожавали, сваки његов радник је после десетак година постао и сам самостални газда, о њиховим породицама се бринуо мој деда као да су му род најрођенији.
Тако да када чујем ово 300% марже схватам да то може да учини једино стока халава, идиот коме законом треба забранити да се бави трговином. И ти ликови су по правилу бивши комунисти, што кажу у народу: "кога је гладан к*рац правио - гладан је до века!" и то је потпуно тачно.
Што се свих "мишковића" тиче - све би их ставио на тапет, свима провера имовине, веза са СМ, са Кипром и како је настао основни капитал, онај који нема "оправдање", одмах конфискација и ћорка.....и тачка, друге нема јер ми ћемо стално бити жртве болесника.

Уопште није излаз као што трабуња тај Британац као бајаги "конкуренција", ма шипак, нису они ништа бољи - само желе да уђу у дил и да наставе да нам оваквим изнемоглим деру кожу са леђа. Па погледајте шта ради "Салфорд" са млеком - нама у Србији диже цену у небеса да би могао у другим бившим републикама да продаје по нижој цени - значи ми опет хранимо околне идиоте.
Све што је добро од тог НАШЕГ МЛЕКА - иде на њихово тржиште, а нама продаје сурутку.
 
Beograd -- Kada je prošetao kroz beogradske tržne centre, profesor Pol Dobson zapitao se kako prosečan potrošač u Srbiji uopšte preživljava.

Bio je šokiran cenama, koje su, kako je prokomentarisao, više nego u Britaniji, a prosečan Englez zarađuje mesečno sedam do osam puta više od našeg građanina, piše Politika. "Hrana je preskupa, a nije mi jasno kako sok od jabuke može biti jeftiniji od jabuka", začudio se britanski stručnjak za konkurenciju.

Odmah je upitao domaćine gde oni kupuju, da li su kao Britanci lenji u potrazi za nižim cenama ili više "naginju" kupcima iz Nemačke, koji su vrlo obrazovani, obavešteni i skloni neumornim potragama kako bi uštedeli čak i jedan evro.

Jedan od najuglednijih svetskih stručnjaka za konkurenciju u oblasti trgovine na malo prethodnih dana svoja iskustva primenio je i na našem tržištu, gde je sa Komisijom za zaštitu konkurencije radio na još jednoj analizi trgovine u Srbiji i učešća u maloprodaji.

Iako je tek načeo ovu temu, posle prvog pregleda podataka kojima raspolaže antimonopolska komisija Srbije, zaključio je da je tržište Beograda jedno od najkoncentrisanijih u Evropi – ispred nas samo je tradicionalno "zatvorena" Švedska.

"Opasnost je ako postoji domaći trgovac koji je toliko moćan da sprečava dolazak novih i ekspanziju postojećih trgovaca", kaže on.

"Sprečavanje monopola je važan posao, ali je zaustavljanje tog monopoliste mnogo važnije. Ako on uspe, monopol može postati trajan", kazao je Dobson.

"Ako, međutim, postoji konkurencija i strani lanci krenu u Srbiju, tržište maloprodaje može biti korenito unapređeno za samo nekoliko godina", rekao je on.

------------

eto gde su nas dovele 8 godina vladavine demokrata - da nam cene budu vise nego u engleskoj a plate kao u rumuniji.

Zato u nedelju zaokruzi broj 1 , Tomislav Nikolic, jer je vreme za promene!

pa ne bih bas rekao da su cene u Londonu manje nego u Beogradu, sigurno nije tako, ali sto kazy neki koje poznajem
"****** pre 7 godina ondasnjih 100 maraka vise vredi nego danas 500 evra" sto je pa recimo skoro istina!
 
Te tabele su iz IT industrije koja se svuda smatra bolje plaćenim poslom.
Teško da prosečan službenik zarađuje više od 1500 funti mesečno.
Inače te cifre u tabeli su godišnja plata,da se ne čude ljudi previše.
 
U Srbiji samo debili jedu big mac pogotovo za te pare , a po ulici imas pogotovo dole po provinciji u Srbiji pljeske za 100 dindzi (u NS do 150)od kojih bi se Englez i Svabo usrali u gace ,sa sve ajraom ,lukom ,kajmakom ,urnebesom i sta god ti srce zazeli .Ne kazem ja da nije kod nas skupo al Mek nije merilo posto je kod nas to neka vrsta luksuza jer ti treba 500 dinara da se najedes posteno i to lose brze hrane ,dok je to u zapadnim zemljama dno dna pa su mu i cene takve .


pa i na trafikama su ti pljeskavice u bg 120 dinara i to od prvoklasne kerovine i macetine, puni soje i kojekakvih aditiva.

sve u svemu cene u srbiji su danas priblizno jednake ili malo nize od onih na zapadu a plate su nam 7-10 puta nize i tome se cudi ovaj engleski profesor.

cudi se kako srbi prezivljavaju sa 10 puta nizim platama od engleskih i sa skoro istim cenama kao u engleskoj.

eto gde su nas dovele demokrate na vlasti.
 
Pa svima je jasno da su radikali na Miskovom platnom spisku jer nevezano za Cedinu inicijativu nisu za svo ovo vreme rec progovorili protiv Miskovica i monopola kojim on terorise gradjane Srbije sto je bila njihova duznost kao najjace opozicione stranke, bar da pricaju o sprezi vlasti i tajkuna . Upravo suprotno oni otvaraju Miskoviceve mega-markete po Novom Sadu slikaju se i smese postrojeni pred njim i za sve to je stigla i odgovarajuca nagrada pa tako danas Toma ima ubedljivo najskuplju kampanju u Srbiji na kojoj bi mu i Hilary Klinton pozavidela .

LOL.. ma smesna ti prica bre. Svima je jasno da su radikali ovo ono.. ma samo kad ej Ceda to rekoa odna mora da je istina.. ma st aistina, jos je Ceda i ublazio :lol:

Ja zivim u gradu gde radikali nikad nece osvojiti vlast pa imam nekoliko maxy-ja. Delta otvara svuda po srbiji a zamili u bgd najveci centar otvorila a sto je najcudnije tamo radikali nisu vlast.

Pricas bajke kao i Ceda. Drzite se one Gebelsove "1000 puta ponovljena laz postaje istina" pa na osnovu toga stalno ponavljate mantre "radikali ovo radikali ono". Smesno, neozbiljno ...:lol: :lol: :lol:
 
pa demokrate gledamo vec 8 godina na vlasti, kad nisu uspeli da rese problem za ovih 8 godina nece ga sigurno resiti ni za sledecih 88 . sve u svemu potrebna nam je promena vlasti. vlast generalno treba menjati n 4 godine a u najgorem slucaju svkaih 8 . to je dobro i za samu drzavu a i za parlamentarizam u nasoj zemlji.

Mislis da sve ono sto ste vi zas*rali moze da se ocisti za 8 godina jel?Pa nije ti dobra racunica.
S druge strane,ne kazem da nema seratora i medju demokratama ( ima bogami) ali ima vise kvalitetnih neg ih je puno pa bi to trebalo sortirati malo:roll: Pa ovi kvalitetni ne mogu da dodju do izrazaja.
Nego im je poenta zdravija neg vasa...Mislim,sa radikalima na vlasti i da hocemo u EU nece nas primiti pa sve na trepavicama da dubimo...
 
Ех, лутко... тешко је достићи ваш ниво, треба се баш спустити, и љубити руке ујка Сему, онако професионално како ви то радите... ;-)

Ajao koliko puta cu cuti istu pricu,izdajnici,lopovi,narkomani,evo sad Ujka Sem...uf umorih se od slusanja a kako se vi ne umorite od lupanja prazne slame kad ionako dzabe drvite...Nego,bas me nesto zacudilo ovih dana,koliko vas radikala ume da koristi komp!!!:shock: Bogte!Nikad ne bih rekla...Vi's ti chuda...c c c...
 
LOL.. ma smesna ti prica bre. Svima je jasno da su radikali ovo ono.. ma samo kad ej Ceda to rekoa odna mora da je istina.. ma st aistina, jos je Ceda i ublazio :lol:

Ja zivim u gradu gde radikali nikad nece osvojiti vlast pa imam nekoliko maxy-ja. Delta otvara svuda po srbiji a zamili u bgd najveci centar otvorila a sto je najcudnije tamo radikali nisu vlast.

Pricas bajke kao i Ceda. Drzite se one Gebelsove "1000 puta ponovljena laz postaje istina" pa na osnovu toga stalno ponavljate mantre "radikali ovo radikali ono". Smesno, neozbiljno ...:lol: :lol: :lol:

Napad je najbolja odbrana.

Ех, лутко... тешко је достићи ваш ниво, треба се баш спустити, и љубити руке ујка Сему, онако професионално како ви то радите... ;-)

Je'l si siguran da ga ljube baš u ruke?
 
Ajao koliko puta cu cuti istu pricu,izdajnici,lopovi,narkomani,evo sad Ujka Sem...uf umorih se od slusanja a kako se vi ne umorite od lupanja prazne slame kad ionako dzabe drvite...Nego,bas me nesto zacudilo ovih dana,koliko vas radikala ume da koristi komp!!!:shock: Bogte!Nikad ne bih rekla...Vi's ti chuda...c c c...

Пиле моје, у готово свакој странци у овој нашој Србији могу наћи бар нешто позитивно, макар нешто нормално, али у ЛДП, ама баш ништа. Тотално искривљене вредности, потпуна декадентност... хаос живи!

Вероватно ћеш сада први пут гласати као и ја, па молим те размисли још једном коме ћеш дати свој драгоцени гласић! ;):p

Ево видиш, умем да користим комп, и поприлично сам писмен....:D;)
 

Back
Top