BASKETBALL - ADRIATIC

Na pocetku sezone je bila prica da ce sampion GY lige dobiti ''vajld kard '' za Evroligu.Ovih dana to niko ne spominje,sto znaci ''samo '' mjesta u ULEB kupu.Ni to nije lose,mada opet ne valja.4 lige su ujedinjene u GY ligi i ne mozemo da dobijemo mjesto u Evroligi.I zasto bi igrali?
 
goocha:
Na pocetku sezone je bila prica da ce sampion GY lige dobiti ''vajld kard '' za Evroligu.Ovih dana to niko ne spominje,sto znaci ''samo '' mjesta u ULEB kupu.Ni to nije lose,mada opet ne valja.4 lige su ujedinjene u GY ligi i ne mozemo da dobijemo mjesto u Evroligi.I zasto bi igrali?
Ta prica o EL postoji od pocetka GYL...
Ali ne pitaju se oni nego ULEB...
A i na pocetku ove sezone nije bila prica za ovu nego za sledecu sezonu, sto je vrlo verovatno...
A zasto ne bi igrali? :)
Pozdrav.
 
Ma nema nista od te Evrolige prego Gumarske....
Evo zavrseno je danas i poslednje kolo opet cemo imati 3 tima u Uleb cup-u,naravno ako cibona bude sampion, znaci opet Zvezda,FMP i Hemofarm u ULEB, A PArtizan naravno u Evroligu!!!
 
Ovdje se od pocetka radi o neslozi nasih klubova.Naime,na pocetku sezone, kad se lomilo da li da igramo GY ili ne ,samo se Partizan bunio.Iz evropske kuce doslo je upozorenje da ako ne igramo,nema Uleb kupa,potencijalno ni Evrolige.Prica je zavrsena pristankom Partizana,a odlaskom Divca i Danilovica.A sve je moglo da bude drugacije,da se Zvezda ,Hemofarm i FMP nisu tako ponijeli.Da su oni bili protiv ,mi bi svejedno imali 3 mjesta u Uleb kupu.Argument za to nam je i raspored timova u prosloj sezoni u GY ligi.(prva 4 mjesta). Jos pored toga u FIBI smo imali Stankovica i Danilovica,a uopste o velicini uticaja drugih nasih ljudi je smijesno pricati.Uglavnom,lako su se mogli izlobirati mjesta u kupu.Medjutim,ocigledno je da su neki nasi klubovi ipak dobili dio finansijskog ''kolaca'' koji su do prosle god. ubirali slovenci i ustase.Umjesto da se pune hale u Kragujevcu,Leskovcu,Nisu,Baru mi donosimo profit Zadru,Brijegu i kojekakvim vukojebinama.Blago nama s ovakvima kakvi smo..
 
Nema sanse da bi dobili 3 mesta u Uleb kupu da ne igramo Jadransku.
Nisu Zvezda, Hemofarm i FMP krivi sto igraju Jadransku ligu a ne idu po srpsko-crnogorskim "velegradima" (btw ne vidim po cemu je npr. Bar manja vukojebina od npr. Splita). Ponovo se pravi ista greska po stoti put. GL je njima ponudila bolje uslove od onih koje im nudi KSSCG i zato je oni i igraju. Kriv je KSSCG kao organizator nase lige jer nije sposoban da privuce nase klubove da je igraju. Jednostavno GL daje vise novca plus mesto u ULEB kupu, nasa liga ne daje ama nista. Sa druge strane, cak i kada bi klubovi ponovo preuzeli od saveza organizovanje lige i pokusali da je naprave na ekonomskom principu, kao sto je napravljena GL, nikada ta samo srpska liga ne bi mogla da zaradi onoliko para koliko zaradjuje GL jer jednostavno ima manje trziste. Vojvodina kad igra sa Slovanom u Spensu, utakmicu prenosi Slovenacka televizija, a naravno nikome ne pada na pamet da prenosi Vojvodina - Mornar jer to niko nece da gleda.
Dakle, te ustaska liga i izdajnicki klubovi prica je urnebesno smesna. Ta liga je isplativija i zato je nasi klubovi igraju. A Cacak, Kragujevac, Leskovac itd. neka naprave jake timove pa neka izbore sebi mesto u GL, pa ce onda da gledaju ne samo Zvezdu i Partizan nego i Cibonu i Olimpiju a mozda i neke evropske klubove ako izbore Uleb kup (sto mogu da urade samo preko koje lige? )...
 
goocha:
Ovdje se od pocetka radi o neslozi nasih klubova.Naime,na pocetku sezone, kad se lomilo da li da igramo GY ili ne ,samo se Partizan bunio.Iz evropske kuce doslo je upozorenje da ako ne igramo,nema Uleb kupa,potencijalno ni Evrolige.Prica je zavrsena pristankom Partizana,a odlaskom Divca i Danilovica.A sve je moglo da bude drugacije,da se Zvezda ,Hemofarm i FMP nisu tako ponijeli.Da su oni bili protiv ,mi bi svejedno imali 3 mjesta u Uleb kupu.Argument za to nam je i raspored timova u prosloj sezoni u GY ligi.(prva 4 mjesta). Jos pored toga u FIBI smo imali Stankovica i Danilovica,a uopste o velicini uticaja drugih nasih ljudi je smijesno pricati.Uglavnom,lako su se mogli izlobirati mjesta u kupu.Medjutim,ocigledno je da su neki nasi klubovi ipak dobili dio finansijskog ''kolaca'' koji su do prosle god. ubirali slovenci i ustase.Umjesto da se pune hale u Kragujevcu,Leskovcu,Nisu,Baru mi donosimo profit Zadru,Brijegu i kojekakvim vukojebinama.Blago nama s ovakvima kakvi smo..
A zasto je Partizan potpisao da ce da igra i onda odjednom kao nece...
Nije se ULEB bunio sto nece da igraju, nego zato sto krse ugovor koji su sami potpisali...
A kako su se to Zvezda, FMP i Hemofarm poneli?
Sta je lose u tome sto gledaju svoje interese?
Kakve veze ima FIBA sa ULEB -om?
Kakav uticaj Stankovic ili bilo ko nas ima u ULEB-u?
To je i najveci problem, kad je osnovan ULEB, bilo je pametnih ljudi koji su hteli da se priklone ULEB-u ali onda je isla prica, kakav ULEB, oni nemaju nikakav uticaj, mi treba da se drzimo FIBE, Stankovica...
Za sve smo sami krivi...
A zasto naprimer Zvezda ili Partizan donosili profit Baru ili Leskovcu?
Sta imaju oni od toga?
Oni treba da donesu profit sebi...
I kad se u Baru igrala kosarka? :)
Kod nas je gledanost kosarke generalno losa i u padu, ali vise ljudi ce doci da gleda Zvezdu protiv Cibone nego protiv Zdravlja, Mornara i Zastave zajedno...
Zvezdi (Partizanu, Hemofarmu...) je bitno da ima profit a ne da ga drugima donosi...
Zato se igra GYL...
Pozdrav.
 
Nije kao neće nego je bio ucenjen da nema Evrolige iako bude šampion ako ne igra GY ligu. A onda je ta ucena kad je krenula Evroliga preinačena u ima Evrolige iako se ne igra GY. Klasično yebanje u zdrav mozak.
I kao vi sad ne znate zbog čega je to tako. I kao vi se sad pretvarate da ne znate o čemu se priča ovde. O kom interesu vi pričate? Pričate o usko klupskom interesu koju imaju pojedini ljudi u klubovima koji su pristali da se prodaju za male pare. E, o tome treba da se priča. Divac i Danilović to nisu hteli i zato su morali da odu teška srca iz kluba koji vole.
Ako se ne sećate da vas podsetim da su bili sastanci svih klubova i da čini mi se ni Vojvodina nije htela. Ali ko pita Vojvodinu i Partizan. Kad jedan klub pristane ostale niko i ne pita.
Nemojte molim vas da sad izigravate neke mozgove. Partizan prošle godine nije igrao tu smrdljivu GY ligu pa je uzeo titulu i igrao Evroligu. Kome treba liga spojena iz nekoliko liga zbog navodnog kvaliteta, a opet su naši klubovi najkvalitetniji i najbolji. Sa takvim stanjem stvari mi možemo igrati našu ligu i da nas boli uvo za druge.
Ajde na primer da Italija, Španija i Francuska imaju jednu ligu iz koje će samo prva tri da idu u Evroligu. Zanimljiva ideja, a? Šta kažete na to?

P.S.
Ups ispravka. Mislio sam na predprošlu godinu.
 
FLUID:
Nije kao neće nego je bio ucenjen da nema Evrolige iako bude šampion ako ne igra GY ligu. A onda je ta ucena kad je krenula Evroliga preinačena u ima Evrolige iako se ne igra GY. Klasično yebanje u zdrav mozak.
I kao vi sad ne znate zbog čega je to tako. I kao vi se sad pretvarate da ne znate o čemu se priča ovde. O kom interesu vi pričate? Pričate o usko klupskom interesu koju imaju pojedini ljudi u klubovima koji su pristali da se prodaju za male pare. E, o tome treba da se priča. Divac i Danilović to nisu hteli i zato su morali da odu teška srca iz kluba koji vole.
Ako se ne sećate da vas podsetim da su bili sastanci svih klubova i da čini mi se ni Vojvodina nije htela. Ali ko pita Vojvodinu i Partizan. Kad jedan klub pristane ostale niko i ne pita.
Nemojte molim vas da sad izigravate neke mozgove. Partizan prošle godine nije igrao tu smrdljivu GY ligu pa je uzeo titulu i igrao Evroligu. Kome treba liga spojena iz nekoliko liga zbog navodnog kvaliteta, a opet su naši klubovi najkvalitetniji i najbolji. Sa takvim stanjem stvari mi možemo igrati našu ligu i da nas boli uvo za druge.
Ajde na primer da Italija, Španija i Francuska imaju jednu ligu iz koje će samo prva tri da idu u Evroligu. Zanimljiva ideja, a? Šta kažete na to?
Partizan je bio ucenjen zato sto je potpisao ugovor a onda hteo da ga prekrsi.
Znaci, samo im je receno sta ce biti ako prekrse dogovor...
Voleo bih da vidim Divca da se tako ponasa u Americi kao sto se ponasao ovde...
Mislim da ne bi dugo ostao tamo... :)
Kad Vojvodina nije htela?
Ne secam se toga...
Kad mi budemo kao Italija, Spanija ili Francuska, nece nam trebati ta liga... :)
Pozdrav.
 
Clayman:
Partizan je bio ucenjen zato sto je potpisao ugovor a onda hteo da ga prekrsi.
Znaci, samo im je receno sta ce biti ako prekrse dogovor...
Voleo bih da vidim Divca da se tako ponasa u Americi kao sto se ponasao ovde...
Mislim da ne bi dugo ostao tamo... :)
Kad Vojvodina nije htela?
Ne secam se toga...
Kad mi budemo kao Italija, Spanija ili Francuska, nece nam trebati ta liga... :)
Pozdrav.
Nije tačno da je Partizan potpisao ugovor pa da je onda hteo da prekrši. Partizan u startu nije hteo da igra tu ligu. To je pisalo i na sajtu KK Partizan i u svim mogućim novinama. Posle je kao ispalo pa ne mora da igra kada je prvenstvo već odmaklo. Cirkus u režiji kriminalaca koji zgrću pare od te lige.
A to da tek kad budemo kao Italija, Španija ili Francuska da tek tada ne igramo zajedničku ligu je čista glupost. Kakve to veze ima? U svetu postoje jače i slabije lige, jači i slabiji igrači, jače i slabije reprezentacije, itd. itd. Mi moramo da se pomirimo sa tim da nismo klupski među najjačim ligama i da radimo na tome da ojačamo ligu ulaganjem u nju. Ovako ako razmišljamo na način da se sve nešto ujedinjujemo u jedno veliko ništa nikad nećemo znati našu pravu snagu.
 
FLUID:
Nije tačno da je Partizan potpisao ugovor pa da je onda hteo da prekrši. Partizan u startu nije hteo da igra tu ligu. To je pisalo i na sajtu KK Partizan i u svim mogućim novinama. Posle je kao ispalo pa ne mora da igra kada je prvenstvo već odmaklo. Cirkus u režiji kriminalaca koji zgrću pare od te lige.
A to da tek kad budemo kao Italija, Španija ili Francuska da tek tada ne igramo zajedničku ligu je čista glupost. Kakve to veze ima? U svetu postoje jače i slabije lige, jači i slabiji igrači, jače i slabije reprezentacije, itd. itd. Mi moramo da se pomirimo sa tim da nismo klupski među najjačim ligama i da radimo na tome da ojačamo ligu ulaganjem u nju. Ovako ako razmišljamo na način da se sve nešto ujedinjujemo u jedno veliko ništa nikad nećemo znati našu pravu snagu.
Jeste, a ULEB mrzi Srbiju i zeli da nas unisti...
I zato su pretili nepravednim i nicim izazvanim sankcijama...
Partizan je jedini borac za Srpsku kosarku a ostali su domaci izdajnici...
Jel ti se ovo vise svidja?
Inace i Partizan zgrce pare od te lige, sto su i javno rekli pre par nedelja.
Sta cemo sad?
Ne govorim ja o jacini lige...nikad mi necemo biti kao Spanija...
Nije ni Francuska liga jaka ali je organizovana...
Problem je u savezu a ne u igracima...
A ko ce da ulaze u nasu ligu?
I sta da ulaze?
Zasto do pre dve godine nisu ulagali?
Ja znam nasu pravu snagu...
Vidi se svake godine u Evropskim takmicenjima...
Pozdrav.
 
@Clayman ,ne shvatam pricu o KSSCG.Pa ko cini upravni odbor saveza?Ljudi iz Zvezde,Hemofarma,Partizana ,FMP-a (ovaj redosled je po uticaju).I naravno da je za ovo stanje kriv savez,ali dobro se zna ko je u savezu!
Ovdje se ne radi o onom jeftinom politickom ''patriotizmu''.Zasto bi igrali u Zadru ,a ne u Baru?( ovaj grad sam spomenuo cisto radi primjera,a vi se odmah uhvatiste price o njegovoj velicini).Jednak je profit Partizanu i Zvezdi kad igraju u Zadru ili u Baru -on je nula,ali ti kazes :''A zasto naprimer Zvezda ili Partizan donosili profit Baru ili Leskovcu?'' Pa na taj nacin ulazemo u nasu kosarku, a ne u hrvatsku.
Pricas o gledanosti u GY ?Zaista sjajan ,nema sta.Evo vidimo da ove god , ni derbiji ne mogu da napune halu,a kamoli dueli nasih sa Cibonom,Olimpijom,Bosnom...
Zar najveci dokaz o kvantitetu GY lige i kvalitetu nase kosarke nije raspored nasih timova prosle i ove god?
Pricas o Partizanu u Evroligi?Ove god. smo totalno podbacili ,to stoji,ali prosle god nas je od final 16
djelila 1 pobjeda.Ona bi i bila ostvarena da nismo igrali ujedno GY,Evroligu i kup!Zna se koji je fiz. napor putovati po 300 do 600 km svake druge ned.da bi se igralo.Da smo nasu ligu igrali ,tog problema ne bi bilo,a lakse bi bilo i Hemofarmu i Zvezdi u Uleb kupu.
Pricajte sta vam je volja,ali u ovom trenutku cinjenica je da su nasi klubovi dokazali superiornost u odnosu na druge.To i cinjenica da su nasi klubovi imali velike uspjehe u Uleb kupu zadnje 2 sezone,trebaju i mogu da nam budu najjaci argumenti ove godine u razgovorima sa predstavnicima ULEB-a.Ako nasi klubovi budu slozni ,mozemo da zavrsimo sa GY ligom,i uzmemo 3 mjesta u kupu.Na taj nacin ubijamo i drugu muvu tj hrvate ,bosance i slovence,koji imaju domace lige mnogo ggore od nasih.Oni ostaju da igraju sa timovima po kvalitetu ravnim onima u nasoj 2 i 3 ligi.
 
goocha:
@Clayman ,ne shvatam pricu o KSSCG.Pa ko cini upravni odbor saveza?Ljudi iz Zvezde,Hemofarma,Partizana ,FMP-a (ovaj redosled je po uticaju).I naravno da je za ovo stanje kriv savez,ali dobro se zna ko je u savezu!
Ovdje se ne radi o onom jeftinom politickom ''patriotizmu''.Zasto bi igrali u Zadru ,a ne u Baru?( ovaj grad sam spomenuo cisto radi primjera,a vi se odmah uhvatiste price o njegovoj velicini).Jednak je profit Partizanu i Zvezdi kad igraju u Zadru ili u Baru -on je nula,ali ti kazes :''A zasto naprimer Zvezda ili Partizan donosili profit Baru ili Leskovcu?'' Pa na taj nacin ulazemo u nasu kosarku, a ne u hrvatsku.
Pricas o gledanosti u GY ?Zaista sjajan ,nema sta.Evo vidimo da ove god , ni derbiji ne mogu da napune halu,a kamoli dueli nasih sa Cibonom,Olimpijom,Bosnom...
Zar najveci dokaz o kvantitetu GY lige i kvalitetu nase kosarke nije raspored nasih timova prosle i ove god?
Pricas o Partizanu u Evroligi?Ove god. smo totalno podbacili ,to stoji,ali prosle god nas je od final 16
djelila 1 pobjeda.Ona bi i bila ostvarena da nismo igrali ujedno GY,Evroligu i kup!Zna se koji je fiz. napor putovati po 300 do 600 km svake druge ned.da bi se igralo.Da smo nasu ligu igrali ,tog problema ne bi bilo,a lakse bi bilo i Hemofarmu i Zvezdi u Uleb kupu.
Pricajte sta vam je volja,ali u ovom trenutku cinjenica je da su nasi klubovi dokazali superiornost u odnosu na druge.To i cinjenica da su nasi klubovi imali velike uspjehe u Uleb kupu zadnje 2 sezone,trebaju i mogu da nam budu najjaci argumenti ove godine u razgovorima sa predstavnicima ULEB-a.Ako nasi klubovi budu slozni ,mozemo da zavrsimo sa GY ligom,i uzmemo 3 mjesta u kupu.Na taj nacin ubijamo i drugu muvu tj hrvate ,bosance i slovence,koji imaju domace lige mnogo ggore od nasih.Oni ostaju da igraju sa timovima po kvalitetu ravnim onima u nasoj 2 i 3 ligi.
Pa nisu to samo ljudi iz Zvezde, Partizana, Hemofarma i FMP...
I promasio si redosled uticajnosti... :)
Nije problem to ko je u savezu i iz kog je kluba, nego kako radi svoj posao.
A ovi ga ne rade nikako...
Vec godinama...od raspada SFRJ...
NIsam rekao da je gledanost GY lige velika, ali je gledanost nase lige manja...
Gde sam ja spomenuo Partizan u EL?
Spomenuo sam sve nase klubove u Evropi...
Nije problem Partizana sto igra GY ligu, nego to sto nece da daju pare a hoce rezultate...
To ne moze tako...
Ne mogu u EL nosioci igre biti Tripkovic i Kosta...ne moze se EL igrati bez pleja...
Ne moze se EL igrati sa samo jednim pravim igracem...
Mislim da Zvezda ili Hemofarm sa ovim sastavima ne bi puno bolje prosli od Partizana.
Mozda bi imali 1-2 pobede vise...
Jednostavno, ne moze se tako pristupati ozbiljnom takmicenju kakvo je EL...
Ali mislim da je ljudima iz Zvezde to postalo jasno i mislim da ce ako uzmu titulu ozbiljno prici svemu tome...
Zasto bi Zvezda ili Partizan morali da ulazu u Bar ili Leskovac?
Zasto Bar i Leskovac ne ulazu sami u sebe?
Zasto Bar, Leskovac i ostali na celu sa savezom ne naprave takmicenje koje ce privuci Partizan i Zvezdu da se vrate?
Proslo je vreme kad se kosarka igrala iz zabave...sad je to posao...i to mora da se razume...
Dok god svi budu sedeli i plakali zbog zlih Hrvata, Slovenaca, ULEB-a, EU i ostalih, nista se nece promeniti...
Sve to moze jednostavno da se objasni...
Klubovi moraju da zaradjuju pare...
U GY ligi zaradjuju vise nego u domacoj...
Kad budu mogli da zaradjuju u domacoj vise nego u GY, vratice se...
Sta mislis zasto svi zele da igraju EL?
Samo zbog sportskog nadmetanja?
Ne nego prvenstveno zbog para...
Pozdrav.
 
E da, zaboravio sam...
Hteo sam da te pitam, sta mislis da bi se promenilo kad bi od sutra Zvezda, Partizan, Hemofarm, FMP i Vojvodina poceli da igraju nasu ligu?
Znaci nema vise GY, samo mi...
Sta bi to konkretno donelo?
Pozdrav.
 
Evo ja mogu da kažem moje mišljenje.
Donelo bi razvoj drugih košarkaških centara u Srbiji. Ovako ako naši najjači klubovi igraju sa slabijim iz drugih bivših YU republika, a ne igraju sa nekim klubovima istog kvalieta iz Srbije onda napredak tih klubova ne možemo ni da očekujemo. Nije mi jasno zbog čega je bolje igrati GY ligu od naše. Šta je falilo Partizanu pre par sezona kada nije igrao GY ligu? Baš ništa. Čak je i u Evropi imao bolje rezultate.
Nije mi jasno otkud da si toliki prvoborac GY lige kad ništa dobro ne donosi našoj košarci. Otkad se ta liga umešala u našu košarku nama strašno loše ide i na klupskom i na reprezentativnom planu. To su nepobitne činjenice.
I to što ti sad pokušavaš nekom ironijom da omalovažavaš to što Partizan nije hteo da igra GY ligu strašno ti loše ide. To je prosto tako. Sad kad je Zvezda jača u odnosu na prošlu sezonu pustili ste malo krilca, a sećam se koliko ste zapomagali kada vas je Zmago vodio direktno u propast kroz GY ligu i koliko ste samo pljuvali upravu što je pristala na GY. A sada pričate drugu pričau i pevate drugu pesmu. Ajde skinite jednom maske kao pravi navijači i kažite za šta ste: za GY ligu ili za neku našu ligu.
 
FLUID:
Evo ja mogu da kažem moje mišljenje.
Donelo bi razvoj drugih košarkaških centara u Srbiji. Ovako ako naši najjači klubovi igraju sa slabijim iz drugih bivših YU republika, a ne igraju sa nekim klubovima istog kvalieta iz Srbije onda napredak tih klubova ne možemo ni da očekujemo. Nije mi jasno zbog čega je bolje igrati GY ligu od naše. Šta je falilo Partizanu pre par sezona kada nije igrao GY ligu? Baš ništa. Čak je i u Evropi imao bolje rezultate.
Nije mi jasno otkud da si toliki prvoborac GY lige kad ništa dobro ne donosi našoj košarci. Otkad se ta liga umešala u našu košarku nama strašno loše ide i na klupskom i na reprezentativnom planu. To su nepobitne činjenice.
I to što ti sad pokušavaš nekom ironijom da omalovažavaš to što Partizan nije hteo da igra GY ligu strašno ti loše ide. To je prosto tako. Sad kad je Zvezda jača u odnosu na prošlu sezonu pustili ste malo krilca, a sećam se koliko ste zapomagali kada vas je Zmago vodio direktno u propast kroz GY ligu i koliko ste samo pljuvali upravu što je pristala na GY. A sada pričate drugu pričau i pevate drugu pesmu. Ajde skinite jednom maske kao pravi navijači i kažite za šta ste: za GY ligu ili za neku našu ligu.
Ne donosi nista dobro ali ne donosi ni lose...
Bolja je od nase samo zbog toga sto su manji troskovi...
Nisam ja nikakav "prvoborac", samo kazem da je i nasa liga isto sranje kao i GY...
Razlika je samo sto se vise isplati, zato je klubovi i igraju...
Kao sto sam vec napisao, dok god svi budu sedeli kukali da nas unistavaju razni Hrvati, Slovenci, ULEB i ostali nece se nista promeniti.
Zvezda i Partizan nisu u obavezi da pomazu bilo kome, oni rade za sebe i ako se njima ovo vise isplati, to je to...
Nema to veze sa patriotizmom, nacionalizmom, klubovima iz Srbije ili Hrvatske...
Ima veze samo sa parama...
Sta mi lose ide?
Samo sam otvoreno napisao ono sto si ti uvijao...
I ne moras da mi persiras, nisam bas mator... :)
Dok je Zmago bio u Zvezdi ja nisam bio clan ovog foruma pa ne znam o cemu pises...
Inace, ja sam u to vreme vise bio za GY nego sto sam sad...
GY nije ispala kao sto je trebalo i bolja je od nase samo zato sto je nasa toliko sranje da ne moze da bude losija... :)
Ne razumem, o kakvim maskama pricas?
Ko se maskira?
Ja?
Sad cu ti napisati za kakvu sam ja ligu...
Ja sam za ligu u kojoj ce Zvezda napredovati i zaradjivati pare, a dal' ce u toj ligi igrati sa Cibonom, Zdravljem, Olimpijom, Zastavom ili Hemofarmom, sasvim mi je svejedno...
Pozdrav.
 
Boze ne mogu da verujem o cemu mi pricamo, gorimo smo od onog idiota Tegeltije...
Raspravljamo o toliko ociglednim stvarima...
Svaki klub ima pravo da izabere koju ce ligu da igra, klubovi to biraju po tome koja im se liga ekonomski vise isplati i po tome koja im donosi bolju prohodnost u Ulebova takmicenja. Jasno da je GL od domace lige bolja u oba parametra. Da nije tako nebi je nijedan nas klub igrao. Zakljucak-mogli smo mi da napravi ligu koja bi bila clanica Uleba ali nismo. Posto postoji pravilo u Ulebu da se ne primaju nove lige u clanstvo ako su na podrucju na kojoj vec postoji liga clanica, ostaje nam jedino da igramo GL i ne jedemo govna previse...
Sto se tice toga da bi se nasi kosarkaski centri vise razvijali kada bi se igrala samo nasa liga, ja pitam kako se onda nisu razvili za onih 10 godina dok se nije igrala GL? Ljudi, Srbija je mala i nadasve siromasna zemlja i nijedna lokalna samouprava nema kapaciteta da stvori jak kosarkaski klub. To se jedino moze desiti ako neki privatnik odluci da ulaze pare u kosarku u nekom malom gradu, a to da li ce da se igra ova ili ona liga nema nikakve veze.
 
@Fluid ,odlican post.Slazem se u vecini stvari.

@Clayman ,da se ne ponavljam,vec sam rekao sta mislim. Utvrdili smo jasno nase stavove,koji su dijametralno suprotni.Ja zelim prosperitet nase kosarke i mislim da je najbolji put za to -samo nasa liga.Mene,kao navijaca, u ovom slucaju ne zanima samo Partizan,vec dobrobit domace kosarke.
 
goocha:
@Fluid ,odlican post.Slazem se u vecini stvari.

@Clayman ,da se ne ponavljam,vec sam rekao sta mislim. Utvrdili smo jasno nase stavove,koji su dijametralno suprotni.Ja zelim prosperitet nase kosarke i mislim da je najbolji put za to -samo nasa liga.Mene,kao navijaca, u ovom slucaju ne zanima samo Partizan,vec dobrobit domace kosarke.
Pa forum i sluzi za ramenu misljenja zar ne? :)
Ja sam te samo pitao sta bi se promenilo kad bi sutra svi nasi klubovi napustili GY i poceli da igraju nasu ligu...
Ako te mrzi da pises, ok... :)
Samo da jos nesto razjasnimo... :)
Ja nikad nisam napisao da sam apsolutno protiv nase lige ili apsolutno za GY...
Samo mislim da je u ovom trenutku bolje da se igra GY...
Ako se nesto promeni kod nas, ja cu prvi biti za nasu ligu ali trenutno je razlika izmedju GY i nase lige to sto se u GY bolje zaradjuje i sto moze da se osvoji vise mesta u Evropi...
I zato mislim da je GY bolja...
U nasoj ligi nece doci do promena nabolje tako sto ce se Zvezda, Partizan i Hemofarm da se spuste na nivo ostalih klubova nego tako sto ce drugi klubovi napredovati i postati konkurentni...
Ovo sam vec napisao ali ponovicu... :)
Dok god drugi budu plakali za Zvezdom i Partizanom, nista nece biti bolje, kad pocnu da rade svoj posao mesto da gledaju druge, onda moze doci do napretka...
Vidis kako su ljudi iz Zvezde shvatili neke stvari, proteklih sezona su plakali zbog sudija, organizacije i ko zna cega jos, a sad su shvatili da time nista ne dobijaju i da Partizanu mogu da konkurisu samo tako sto ce se uozbiljiti i napraviti dobar tim...
Videces kako ce se Partizan ponasati ako Zvezda uzme titulu ove godine... :)
Zato, ako stvarno zelis napredak nase kosarke, ove sezone bi trebalo da navijas za Zvezdu... :) :) :)
Pozdrav.
 
Nije mi muka da pisem... :)

Mislim da bi ponovno formiranje nase lige doprinelo razvoju nase kosarke.Situacija sad i prije 3 god nije ista,jer su se timovi koji igraju sada nasu ligu dosta popravili.Siguran sam da Atlas,Buducnost ,Mornar i dr. po kvalitetu pariraju skoro svim klubovima (koji nisu srpski) u GY ligi,jedino se Olimpija i Cibona izdvajaju,mada vidjeli smo i slovence ove god. ...

Poceli su nasi klubovi uveliko da rade svoj posao,to je vidljivo.Zvezda je jedan primjer,mada nemoj se zavaravati da moze nesto Partizanu..Bar ne ove godine.... ;)
Pozdrav.
 
goocha:
Nije mi muka da pisem... :)

Mislim da bi ponovno formiranje nase lige doprinelo razvoju nase kosarke.Situacija sad i prije 3 god nije ista,jer su se timovi koji igraju sada nasu ligu dosta popravili.Siguran sam da Atlas,Buducnost ,Mornar i dr. po kvalitetu pariraju skoro svim klubovima (koji nisu srpski) u GY ligi,jedino se Olimpija i Cibona izdvajaju,mada vidjeli smo i slovence ove god. ...

Poceli su nasi klubovi uveliko da rade svoj posao,to je vidljivo.Zvezda je jedan primjer,mada nemoj se zavaravati da moze nesto Partizanu..Bar ne ove godine.... ;)
Pozdrav.
A po cemu vidis da su se popravili?
MIslim, gde se to manifestuje?
Nisam nikad ni rekao da je npr. Zagreb bolji od Buducnosti, nasa i GY liga su skoro istog kvaliteta, samo se u GY zaradjuju pare...
Ali to sto je Buducnost ili Atlas bolji od Zagreba ili Slovana, nije nikakv uspeh...
Jos uvek su krs... :)
I sto si se uhvatio tog Mornara, jesi li mozda iz Bara? :) :) :)
Ja mislim da Zvezda moze svasta Partizanu... :)
A kao sto sam napisao, ako stvarno zelis napredak nase kosarke, trebalo bi da navijas za
Zvezdu ove sezone... 8-)
Pozdrav.
 
Zanimljiv si ti momak....
NIsam iz Bara,cisto radi primjra, a radi se o solidnom klubu.
Ko bijase Zvezda?Aha ,zanimljivi momci...Vidio sam cak da su imali neku parolu :Evropska Zvezda...Zanimljivi su zaista...Koji im ono bijase skor ,u zadnjih 20 tekmi sa nama...

poz
 

Back
Top