BASKETBALL - ADRIATIC

Jedan interesantan podatak: Henderson je na pleju igrao 1. i 3.
cetvrtinu Jeretin 2. i 4. s'tim sto je henderson i u 4. bio u igri
ali na dvojci. Dakle igrali su obojica na kecu po 20 minuta. Tih 20
minuta koje Henderson igrao na kecu Zvezda je izgubila sa 15 razlike a
onih 20 koje je Jeretin igrao na kecu Zvezda je dobila sa cak 29
razlike! Definitivno cu od sada cu da budem umereniji u kritikama na
Jeretinov racun...
 
Ma Henderson je dileja, moze da se desi da sam dobije utakmicu ali se mnogo cesce dogadja da zesce usere stvar...Nisam nikada mislio da je on bolji od Jeretina ali me Jeretin u poslednje vreme iznenadjuje zrelim partijama (mada jos ima bisere). Mozda je to posledica toga sto ga je Sakota malo spustio na zemlju stavivsi ga na mesto drugog pleja...
 
tipicno za odredjene grupacije navijaca (ne sve da se odmah ogradim)
Secam se svojevremeno da je Tomasevic pricao da kad je odlazio iz Partizana u Buducnost da je pozvao na rucak u kafanu vodje navijaca partizana i da su se sve lepo izdogovarali, obecali su da ga nece napadati, tapsali su ga po ramenu, pricali "nema frke" i slicno i onda kad je dosao u Pionir katastrofa.
Jednostavno neki dozvole da ih mrznja prema drugim timovima potpuno zaslepi.
 
tab503:
tipicno za odredjene grupacije navijaca (ne sve da se odmah ogradim)
Secam se svojevremeno da je Tomasevic pricao da kad je odlazio iz Partizana u Buducnost da je pozvao na rucak u kafanu vodje navijaca partizana i da su se sve lepo izdogovarali, obecali su da ga nece napadati, tapsali su ga po ramenu, pricali "nema frke" i slicno i onda kad je dosao u Pionir katastrofa.
Jednostavno neki dozvole da ih mrznja prema drugim timovima potpuno zaslepi.

Tab druze stari... Opet da ponovim pricu....Mora se shvatiti da rivalitet Partizana i Zvezde nije kao Macva -Polet,vec je to onaj pravi - vjeciti derbi.I sasvim je normalno da navijaci (NE simpatizeri,bar ne svi) pocnu posebno da mrze igraca kad predje u komsijiski klub.Posebno ako se igrac kune da NIKAD nece preci u taj drugi klub ( Gurovic,klasican primjer),ako prica kako je odmalena navijao za jedan klub,pa kad predje u drugi ,promijeni pricu itd.To za Tomasevica ne znam,pa necu da komentarisem,ali poznajem ljude na Jugu koji tako nesto nikad ne bi uradili.

Jednostavno, ako igrac predje u tabor najveceg rivala,to je izdaja i kraj price.Nikom se ne oprasta.Evo ,cak je i pjevano protiv Divca,zbog toga sto je igrao 2 tekme (samo 2!) za Zvezdu.Dakle kada se radi o najvecim rivalima,ovakve stvari su sasvim normalne.Ponovo ,govorim o navijacima,simpatizeri su drugo...
 
nije bas tako.
Osim Tomasevica seti se da je i Bodiroga pretrpeo "zesci" napad od publike. A on je bas dao nasoj kosarci maksimum koji je mogao.
Jedini koji nije imao problema je Sale Djordjevic.
 
U grupi A igraju prvi, treci i peti iz jadranske i drugi, cetvrti i sesti iz domace lige.
U grupi B igraju drugi i cetvrti iz jadranske i prvi, treci, peti i sedmi iz domace lige.

Najverovatnije ce ovako da izgledaju grupe:

GRUPA A

Partizan
FMP
Vojvodina
Mornar
Masinac
Borac

GRUPA B

Zvezda
Hemofarm
Buducnost
OKK Beograd
Zdravlje
Atlas

Nasa liga je gotova tako da jedino sto moze da se promeni je raspored nasih timova u Jadranskoj ligi. Ali i tu je za ocekivati da ostane trenutno stanje, eventualno ako Partizan izgubi od Cibone a Zvezda pobedi Zagreb ta dva tima ce zameniti mesta. Mozda mogu da zamene mesta i Hemofarm i FMP. Ako FMP izgubi a Hemofarm pobedi, odlucivali bi medjusobni dueli, ali posto FMP ima lagano gostovanje Laskom a Hemofarm ide na najvruci teren u ligi, u Zadar verovatno da to nece ni biti od interesa.

Kazem da je Zvezdi bolje da bude druga jer bi u polufinalu isla na FMP koji bi po mojoj proceni lagano dobila (u svakom slucaju mnogo, mnogo lakse nego Hemofarm) dok bi Partizan imao tezak duel sa Hemofarmom.
 
Nista ti ne brini, tako ce se na kraju ispostaviti, vi nas godinama dobijate u kupu pa to je nebitno takmicenje zato ga i osvajate svake godine, ali titula i Euroliga uvek pripadnu najboljima, posto iz godine u godinu ispadate od nekakvih FMP-a i Hemofarma...
Izvini prosle godine je bilo onih -36 u polufinalu....ali nadajte se to vam niko ne moze oduzeti...
 
I Zvezda i Partizan, narocito Zvezda imaju znacajno drugacije timove nego prosle godine.
Da sam ja navijac Partizana bilo bi me sramota proslogodisnjeg polufinala. Onakvo sudjenje ne postoji nigde ali nigde na svetu. Tundzi je lepo rekao da dok imamo takvo sudjenje nista nece nas predstavnik uraditi u Evroligi. To sto je on los igrac ne znaci da nije bio 100% u pravu.
Inace i ja mislim da su sanse Partizana za titulu vece iako mislim da Zvezda ima za nijansu bolji tim...razlog zbog koga Partizan i pored toga ima vece sanse znaju i mala deca.
 
Heavyside:
I Zvezda i Partizan, narocito Zvezda imaju znacajno drugacije timove nego prosle godine.
Da sam ja navijac Partizana bilo bi me sramota proslogodisnjeg polufinala. Onakvo sudjenje ne postoji nigde ali nigde na svetu. Tundzi je lepo rekao da dok imamo takvo sudjenje nista nece nas predstavnik uraditi u Evroligi. To sto je on los igrac ne znaci da nije bio 100% u pravu.
Inace i ja mislim da su sanse Partizana za titulu vece iako mislim da Zvezda ima za nijansu bolji tim...razlog zbog koga Partizan i pored toga ima vece sanse znaju i mala deca.

U redu je brate i vi cigani ste postali ko vas Zika Pauk...Mene srtamota 104-68,sudije krivci....
 

Back
Top