azili za pse

Evo sta o desavanjima u Rakovici kazu nadlezni:

Akcija naših i nemačkih veterinara u Azilu za pse

04. Decembar. 2009 | 14:28, Izvor : Studio B

Tim stručnjaka Veterinarske stanice uz pomoć veterinara iz nemačke organizacije za zaštitu životinja „ETN", u akciji koju je organizovao grad Beograd, obavili su sterilizaciju 756 pasa.

Kako je za Beoinfo rekao Vladimir Terzin, pomoćnik gradskog sekretara za komunalne i stambene poslove, akcija je organizovana u rakovičkom azilu za pse i protekla je dobro.

- U radu nije bilo propusta i zato smo zadovoljni postignutim rezultatima. Akcija je trajala dvadesetak dana i, s obzirom na velik broj zahvata, protekla je u najboljem mogućem redu. Pored toga, do sada je iz azila udomljeno oko 30 pasa lutalica - kazao je Terzin.

Azil za pse u Rakovici otvoren je radnim danima i subotom od 10 do 12 časova. Kapacitet azila je 450 pasa, a sam objekat ima oko 780 kvadratnih metara. Osnovni motiv grada za otvaranje jednog ovakvog objekta jeste sveobuhvatna briga na prvom mestu o psima lutalicama, odnosno njihovo zbrinjavanje, prethodno lečenje ukoliko se za tim pokaže potreba, zatim kastracija ili sterilizacija, čipovanje, vakcinacija i na kraju udomljavanje. Otvaranje azila deo je strategije grada za sanaciju problema napuštenih životinja, koja je doneta početkom 2006. godine.

Sa:
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=45309
 
Ne, ne, nemas ti kratak spoj u glavi nego su nadlezni iznad zakona. Republicka veterinarska inspekcija je nalozila obustavu rada do daljeg dok se azil ne registruje tj. ispuni sve uslove koje zakon propisiju. To sto i pored zabrane inspekcije i dalje rade i sterilisu je cisto divljastvo i nezakonita radnja isto kao sto su bile i sve sterilizacije koje su se u Rakovici dogodile, ukljucujuci i masovnu sterilizaciju. U petak 04.12. inspekcija je ponovo trebala da ide u Rakovicu.
 
Inspekcija je i ranije ocekivala poziv iz Rakovice da izadje na teren i vidi da li su se uskladili sa zakonom sto se tice objekta i rada. No, poziva iz Rakovice nije bilo. Po zakonu, kada se obustavi rad prihvatilista ili azila kao sto je uradjeno u slucaju Rakovice ostavlja se rok od 30 dana za otklanjanje nedostataka, a nakon tih 30 dana inspekcija ponovo izlazi na teren i ukoliko ne postoji usaglasenost uslova sa zakonom moze da donese resenje o zatvaranju, ne samo o privremenoj obustavi rada. Inspekcija je u Rakovici bila 04.11.2009., tako da je po zakonu morala da izadje 04.12.2009.
 
Juce 12.12 2009. sam bila u Rakovici. Sve je cisto, ali se ponovo cisti i dezinfikuje, psi su osim 2-3 svi u zatvorenom prostoru koji se greje, imaju hranu i cistu vodu. Novi zaposledni izgleda da vole zivotinje, jer se one ne povlace kad ih vide vec reaguju normalno. Novi radnik Zoran je sve vreme nosao u ruci po nekog psa. Dva psa trce slobodno ispred zgrade azila i ocigledno im ne pada na pamet da bilo gde odu. Izgleda da se cudo desilo i one slike sa masovne sterilizacije su postale proslost, tako je bar za sada.

No, u Rakovici i dalje ostaje problem losih veterinara koji sterilisu i veoma problematican rad g.Djordjevica kao i cele njegove sluzbe tj. sintera.
 
Juce 12.12 2009. sam bila u Rakovici. Sve je cisto, ali se ponovo cisti i dezinfikuje, psi su osim 2-3 svi u zatvorenom prostoru koji se greje, imaju hranu i cistu vodu. Novi zaposledni izgleda da vole zivotinje, jer se one ne povlace kad ih vide vec reaguju normalno. Novi radnik Zoran je sve vreme nosao u ruci po nekog psa. Dva psa trce slobodno ispred zgrade azila i ocigledno im ne pada na pamet da bilo gde odu. Izgleda da se cudo desilo i one slike sa masovne sterilizacije su postale proslost, tako je bar za sada.

No, u Rakovici i dalje ostaje problem losih veterinara koji sterilisu i veoma problematican rad g.Djordjevica kao i cele njegove sluzbe tj. sintera.

:klap:
Stvarno sjajne vesti!
Veoma mi je drago! :D
 
Beoinfo

Sreda, 16. decembar 2009.

........................................................................................................................

Po skraćenom postupku, odbornici su usvojili rešenja o imenovanjima direktora pojedinih gradskih ustanova......................................................
Za v. d. direktora Veterinarske stanice Beograd imenovan je Bratislav Stanković.

Ovo znaci da je dosadasnji direktor VS Beograd, g Lazic, smenjen. Poboljsanje stanja u Rakovici je najvecim delom zasluga novoizabranog direktora koji je do sada bio pomocnik.
 
Sada se postavlja pitanje da li je smena Lazića, promena osoblja u Rakovici i poboljšanje uslova posledica prijava koje su poslate ili je to nešto za šta je trebalo vremena da se desi!?
Zašto organizacije nisu reagovale?! Zato što je "organizacijama" bilo jasno kakve će posledice zatvaranja azila biti jer azil nije firma u koju će neko staviti ključ i ugasiti svetlo. Umesto Rakovice alternativa je Ovča ili Elena, a obe "alternative" su daleko lošiji izbor od takve Rakovice kakva je bila!
Podnosioci prijava odreagovali su na isti način kao i sekretarijat - brzopleto! Ovi prvi iz želje da dobiju značajan broj sterilizacija, a koliko je značajan govori to što je odrađeno oko 500 pasa sa poklonjenim materijalom , a sa veterinarskim fakultetom je potpisan ugovor za 800 sterilizacija na ime čega je opremljena kompletna hiruruška sala.Dva najveća beogradska azila su kompletno pokrivena sterilizacijama i to je nešto što ne treba prenebeći ukoliko želimo da budemo objektivni! Ko bi bio lud da odbije ovakvu priliku?! To što su brigu o psima prepustili makar i privremeno radnicima Ovče pokazuje koliko im nije jasan problem koji postoji u samoj Ovči. Ili nisu imali izbora?! Ovo drugo je zapravo sigurno, jer u tako masovnim akcijama ako nema dobre organizacije ili je nema uopšte kao u ovom slučaju ne može ni da bude bolje. Što se tiče te "organizacije" zna se čije su to zasluge.
"Loši radnici", "loši veterinari" su ljudi zaposleni u Ovči, a to znači da je srž problema tamo, što kao da svi zaboravljamo!? Ovča nije zatvorena , niti se ekipa zaposlenih menja!
 
Sta je uslovilo promene? Nije bas sve za forum.

Rakovica kakva je bila u vreme masovne sterilizacije je bila gora od Ovce. U Ovci sam cesto bila zadnjih godinu dana i mogu da uporedim.

Sto se tice smestaja Ovca je znacajno promenjeno mesto. Cisto je kako jos nikad nije bilo i zivotinje koje sam 14.12.2009. videla nisu bile neuhranjene osim jedne. Jedina moja zamerka je sto su 2 psa pokvasena prilikom pranja kaveza. Trenutno ne vidim razlog za zatvaranje Ovce. Pansionski deo je dobar.

Pasa ima malo i nalaze se u pansionskom delu.

Ekipa zaposlenih je delimicno promenjena. I menjace se i dalje.

A sto se generalno tice VS Beograd, ona je nelegalno radila i sve u vezi nje je bilo nelegalno ukljucujuci i Rakovicu, a tako je verovatno jos uvek. To sto se i posle druge zabrane rada Lazic oglusio o naredjenje Republicke veterinarske inspekcije je nesto o cemu ce tek razmisljati.

Onako odradjena masovna sterilizacija ne moze bilo cime da se opravda.
 
Poslednja izmena:
Nema nikakvih vesti sem da je ulaz volonterima zabranjen. Beogradska društva su reagovala svako na svoj način. Čini se da nismo našli zajednički jezik sa pojedincima. Sve je proisteklo iz (ne) organizacije ARC-a i brzoplete odluke nadležnih da u ovom momentu prihvati ponudu Nemaca koju nisu mogli a da ne prihvate, jer je to ipak velika i masovna akcija. Masovne sterilizacije imaju dosta protivnika kod nas. Već sam pisala o Vier Photenu koji je otišao odavde jer su podnošene prijave protiv njih i u jednom razgovoru dobila sam čvrsta uverenja da oni više nikada neće na sličan način pomoći Srbiji.
EURO P:A:S: je organizacija koja je u procesu registracije koji u Nemačkoj iziskuje vreme, ali to ne znači da im nije odobren rad a budući da je njen budući rad zasnovan na pomoći životinjama Srbije, upoznaćemo ih i vreme će pokazati da li su pozitivni ili ne. ETN je velika organizacija sa brojnim projektima i njihov dolazak ovde trebao je maksimalno da se iskoristi da se pokažemo u dobrom svetlu. Koliko smo uspeli u tome, saznaćemo. Za njihov dolazak najzaslužnija je gospođa Rita Lusman iza koje stoji porpiličan broj akcija pomoći. Između ostalog to je i otvaranje Centra za mešance.
Da li će se i kada stanje u azilu popraviti i to ćemo tek videti. Moram da kažem da se sve ovo oko azila pretvara u cirkus. Zamislite Dejana sa konvojem automobila i desetinom ljudi sa sve tjebitjima i starima kaputima kako stoje ispred ulaza!?
Zašto je otkazao? Ima toliko azila u Beogradu kojima je pomoć preko potrebna! Zar mora da bude baš Rakovica?
Evo da razjasnim nesto
1. Ja nisam nista odkazao suprotno
2. Mene su javili da nas nece pustiti u rakovici
3. Rekli su mi da organizujemo protest sto je apsolutno glupost
4. Najvaznije samo 2 osobe su mi se javili da donesu nesto i da podju samnom
i ako sam ja organizovao sa petshopom happy family 20 kg hranu za pse i cinije i cebata.
5. To jos uvek stoji ali ja nemam kola da odvezem u azil a nece niko da se punudi da nas odveze, a taxi hmm
 

Back
Top