azili za pse

@Marsupilami, da li se slazes da se pismo koje si postavila gore (prosledjeno g. Terzinu) iskoristi (sa tvojom dozvolom) uz dodatak da se, na pr, taj i taj slaze sa napisanim + jos nesto adekvatno napisano, a zatim posalje pomenutom g-dinu ?

Ili da na osnovu svega procitanog na ovoj temi, ko zeli sastavi odgovarajuci tekst i posalje istoj osobi (ili nekoj drugoj/drugima) sa slicnom porukom kao u pismu koje si poslala i koje je odlicno napisano (zelim da njime ostvarite + efekat za pse) ?
 
@ TS - Ocigledno sam pogresno stekla utisak o malom poboljsanju stanja. Izvinjavam se.

Za Ovcu nisam pitala jer sam, nezvanicno, saznala da se ona, navodno, pretvara u karantin, ma sta to zaista znacilo. Evo, mene interesuje (verovatno i druge) sta se desava sa Ovcom, ako imas vremena da nam napises.

Mislila sam da je azil zvanicno proradio jer je od zakazanog datuma otvaranja stvarno dosta vremena proslo. To sto se jos nije stiglo do zvanicnog otvaranja, pa se pravi odredjeni "zastoj", zaista ne smatram licnim problemom vec zajednickim, nametnutim. Odgovaram samo za ono u ceme ucestvujem. Ovde su neki drugi ljudi odgovorni i oni treba da se prozivaju. Javno i konstantno dok se stvari ne isteraju na cistinu za primer sledecima koji ce se baviti slicnim poslovima, da znaju kako treba da rade i da se za greske odgovara. Ako je to uopste moguce ovde gde zivimo.

Zalosno jeste to sto nema volontera, ali pretpostavljam da svako od nas pokusava da ucini sto je u njegovoj moci. Niko od nas nije "Sunce da ogreje citav svet", sto rece jedna moja sjajna koleginica.
 
Poslednja izmena:
@Marsupilami, da li se slazes da se pismo koje si postavila gore (prosledjeno g. Terzinu) iskoristi (sa tvojom dozvolom) uz dodatak da se, na pr, taj i taj slaze sa napisanim + jos nesto adekvatno napisano, a zatim posalje pomenutom g-dinu ?

Ili da na osnovu svega procitanog na ovoj temi, ko zeli sastavi odgovarajuci tekst i posalje istoj osobi (ili nekoj drugoj/drugima) sa slicnom porukom kao u pismu koje si poslala i koje je odlicno napisano (zelim da njime ostvarite + efekat za pse) ?

Hvala sto pitas. Ja bih molila, ko zeli, da se opredeli za drugu varijantu koju si pomenula. Bilo bi jos bolje kad bi jos neko otisao tamo i onda poslao pismo, a najbolje bi bilo kada bi sada mnogo pisama ili mejlova stiglo u Sekretarijat, to bi bas imalo efekta.
 
@ TS - Ocigledno sam pogresno stekla utisak o malom poboljsanju stanja. Izvinjavam se.

Za Ovcu nisam pitala jer sam, nezvanicno, saznala da se ona, navodno, pretvara u karantin, ma sta to zaista znacilo. Evo, mene interesuje (verovatno i druge) sta se desava sa Ovcom, ako imas vremena da nam napises.

Mislila sam da je azil zvanicno proradio jer je od zakazanog datuma otvaranja stvarno dosta vremena proslo. To sto se jos nije stiglo do zvanicnog otvaranja, pa se pravi odredjeni "zastoj", zaista ne smatram licnim problemom vec zajednickim, nametnutim. Odgovaram samo za ono u ceme ucestvujem. Ovde su neki drugi ljudi odgovorni i oni treba da se prozivaju. Javno i konstantno dok se stvari ne isteraju na cistinu za primer sledecima koji ce se baviti slicnim poslovima, da znaju kako treba da rade i da se za greske odgovara. Ako je to uopste moguce ovde gde zivimo.

Zalosno jeste to sto nema volontera, ali pretpostavljam da svako od nas pokusava da ucini sto je u njegovoj moci. Niko od nas nije "Sunce da ogreje citav svet", sto rece jedna moja sjajna koleginica.

Ovča se zaista pretvara u karantin, za bolesne i za životinje koje su ujele i tamo su na posmatranju. Ova druga varijanta je i pre bila u Ovči.
Šta se sada dešava tamo? Odvedeno je par pasa iz Rakovice tamo. Ono što nije dobro je to da smo se sada svi skoncentrisali na Rakovicu i niko ne ide u Ovču. Organizovaćemo se, mora da se ide tamo i vidi kako izgleda. Ako neko ima vremena i želi da ide neka se javi da se dogovorimo.

Što se tiče volontiranja u Rakovici: da nema tih osobe koje tamo volontiraju mi ne bi znali i imali dokaza o navedenom u mom pismu. Samim tim ne bi mogli ništa da kažemo. Tačno je da "niko nije Sunce da ogreje čitav svet", ali postoje situacije kada je potrebno ići i preko mogućnosti da bi se nešto postiglo, jer je u suprotnom gubitak prevelik. Ovo je jedna od tih.
 
@Marsupilami: Potpuno se slazem da treba poslati sto vishe pisama na adresu sekretrijata,zato sto kako stvari stoje samo radilkalnim akcijama kod nas moze da se postigne nesto. Takodje mislim da bi trebalo sastaviti tekst i poslati medijskim kucama,nista pretarano osudjivachki,vec jedna realna slika situacije i u kojoj meri ona odstupa od planirane!

A sto se tiche onih koji nemaju zeludac za odlazak u azil,postoji jako puno ljudi u beogradu koji bi za 10eura pristali da odu sa ostalim volonterima i rade sve sto im se kaze, dobro ne bi mozda pokazivali neku veliku ljubav, ali bi svakako mogli sve ostalo da urade... Tako da ,ko ne moze da ide, moze da angazuje nekoga da u njegovo ime to uradi .
 
@Marsupilami, da li se slazes da se pismo koje si postavila gore (prosledjeno g. Terzinu) iskoristi (sa tvojom dozvolom) uz dodatak da se, na pr, taj i taj slaze sa napisanim + jos nesto adekvatno napisano, a zatim posalje pomenutom g-dinu ?

Ili da na osnovu svega procitanog na ovoj temi, ko zeli sastavi odgovarajuci tekst i posalje istoj osobi (ili nekoj drugoj/drugima) sa slicnom porukom kao u pismu koje si poslala i koje je odlicno napisano (zelim da njime ostvarite + efekat za pse) ?

deluje kao dobra ideja.valjda ce od toga nesto i biti.
 
Hvala sto pitas. Ja bih molila, ko zeli, da se opredeli za drugu varijantu koju si pomenula. Bilo bi jos bolje kad bi jos neko otisao tamo i onda poslao pismo, a najbolje bi bilo kada bi sada mnogo pisama ili mejlova stiglo u Sekretarijat, to bi bas imalo efekta.

izvini, o kom Sekretarijatu je rec ? za zastitu zivotne sredine ?
 
@Marsupilami: Potpuno se slazem da treba poslati sto vishe pisama na adresu sekretrijata,zato sto kako stvari stoje samo radilkalnim akcijama kod nas moze da se postigne nesto. Takodje mislim da bi trebalo sastaviti tekst i poslati medijskim kucama,nista pretarano osudjivachki,vec jedna realna slika situacije i u kojoj meri ona odstupa od planirane!

A sto se tiche onih koji nemaju zeludac za odlazak u azil,postoji jako puno ljudi u beogradu koji bi za 10eura pristali da odu sa ostalim volonterima i rade sve sto im se kaze, dobro ne bi mozda pokazivali neku veliku ljubav, ali bi svakako mogli sve ostalo da urade... Tako da ,ko ne moze da ide, moze da angazuje nekoga da u njegovo ime to uradi .

prvi deo - dobar predlog.treba to uraditi.
drugi deo - 10 eura dnevno po volonteru ili mesecno ? ako uspem nekog zainteresovati, kome da se javi za rad i isplatu 10 eura? tebi ili nekom drugom?
 
Pa nije to voloner, nego radnik koji se plati a ide sa volonterima i radi sta mu se kaze...
A s obzirom da koliko vidim ima solidan broj ljudi koji bi hteli da pomognu u azilu a ne mogu zato sto im je sve to muchno,mislim da ne bi trebalo da bude problem da se skupe pare za to , bar 2 puta nedeljno.

Inache,ne organizujem ja te radnike ,nego sam igrom sluchaju u gradjevini pa znam koliko su dnevnice za razne profile radnika i majstora...
 
Poenta je u tome da ljudi koji rade sa životinjama treba da budu oni koji ih vole. U suprotnom se ne može postići ništa jer životinje osećaju .... i da ne nabrajam, jasno je. Ukoliko u Rakovici ne budu bili zaposleni ljudi koji vole životinje dobćemo drugu Ovču.
Ko treba da plati te radnike? Onaj ko ide da volontira ili neko drugi? Ideja je dobra u slučaju da se nadje radnik koji voli životinje i volonter koji ima para da plati radnika, ili to drugo lice koje će da plati nekog umesto sebe. Dvoje treba da idu u isto vreme, lakše je za rad.
 
Naravno , moj predlog je bio da ljudi koji vole zivotinje ali ne mogu da idu skupe pare za radnika , a volonter koji ide sa njim da ga uputi sta treba da radi.
Sigurno da ce taj radnik manje predano postupati sa zivotinjama od volontera , ali opet mislim da je i to bolje nego da niko ne ide , ili da ode jedan pa bude rastrzan na sve strane...
 
Rakovica




tri psa su satima stajala u jednom boksu nepomicno,zbunjeno,tresuci se. nisu smeli da gledaju






evo nekih slika boksa u kome je bio pas. iz Mladenovca je.
na podu se vidi lokva krvi. i nesto kao creva.nisu gliste.i povracka


pogledajte sliku levi donji ugao















Preneto sa drugih foruma
 
Tuzno, ruzno i prljavo. Ili oni koji tamo rade - ne rade kako treba ili je veliki manjak kadra za rad. To da treba jos ljudi za azil - ne sumnjam. Tesko mi je shvatljivo da se ta stavka u startu nije planirala, ali su rupe u planovima kad se nesto radi cest slucaj i u drugim oblastima, tako da me ne cudi, ali me ostavlja bez mnogo komentara.
 
Ako ovo nije dovoljno da neko dobije otkaz onda ne znam sta je! Kakvu zaledjinu zaposleni imaju?

Odličnu!
Danas je na kanalu "Kopernikus" emitovan prilog o azilu za pse u Rakovici i kraći intervju za Terzinom. Ton priloga je bio u stilu: "ovo je savremeno, humano, evropsko rešenje za problem pasa lutalica", "treba nam još dva-tri ovakva azila, a za mačke ćemo lako jer njima treba znatno manje prostora" (valjda gledaju prema zapremini životinje, šta li :think:).
Sve u svemu, potpuno drugačije od onoga što se vidi na ovde prikazanim snimcima.
Na delu je organizovana banda koja uništava prirodu na svakom koraku. :ljutko:
 
To da imaju odlicnu mi je jasno, ali mi nije jasno da nad ovim popovima nema popa:confused:

Proteklih meseci se pravila medijska hajka protiv napuštenih pasa, a onda su krenule i prave hajke.
Reč je o tome da su pare određene za azil potrošene u druge svrhe (čitaj: završile su u džepovima onih koji su bili postavljeni da finansiraju i vode projekat).
To se naravno sada pokriva sa propagandom raznih medija.
Upravo sam saznao da je u besplatnom dnevnom listu "24 sata", od 3. novembra objavljen tekst koji je pravi hvalospev azilu u Rakovici.
Pokušavam da vidim da li postoji online verzija tog članka.


P.S. Našao sam ga:
http://www.24sata.rs/_customfiles/pdf/24sata_031109.pdf
vidi stranu 2.

P.P.S.
aziln.jpg

 
Poslednja izmena:
A ovo su komentari citalaca:

spaszanapustene (03/11/2009)
A tome sto u azilu ne postoje osnovni uslovi za rad niko ne pise. Nemaju sredstva za higijenu , imaju 3 kante i 4 metle za odrzavanje cistoce, boxovi se ne peru , vec se tek operisane zivotinje spustaju na beton pun fecesa, zivotinje se ne hrane redovno ... Struja nije prikacena vec se pozamljuje , nema pritiska vode, nemaju cak ni par klesta da se nekim psima skinu lanci oko vrata. Oni su bez osnovnih sredstava za rad krenuli u akciju , a sto ce psi da ispastaju nikom nista . Ko ce o tome da pise???!!!!!
Milica (03/11/2009)
Azil nema dozvolu za rad. U ovoj zemlji se legalizuje bespravna gradnja, svako radi sta hoce, pa sta će azilu dozvola za rad? Necu da ponavljam kometnar koji je vec napisan. Mogu samo da se pridruzim i da dodam da su uslovi za postoperativni takvi da ih ni jedan veterinar ne bi preporucio vlasniku svog pacijenta kome je naplatio operaciju. Ali, koga briga za ulicne pse?
Miki (03/11/2009)
Objekat, jedinstve u Evropi, a radi bez upotrebne dozvole.Tehnicki prijem nije izvrsen,te ne cudi da nema struje, vode, grejanja, a da ostalo i ne pominjemo. Nadlezni se slikaju, a o pravom stanju se cuti. Zasto? Zbog cega se prave kardinalne i bespotrebne greske. Kakva Evropa, mi smo jos u srednjem veku, dzaba gradimo "kule i gradove".
mina (03/11/2009)
osi su u katastropfalnom stanju.polumrtvi,bolesni,jedan je krvavio na smrt da nije na vreme primecen bila bi druga greska te divne organizacije iz nemacke

Sa:
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?category=&id=63775
 
A ovo su komentari citalaca:

spaszanapustene (03/11/2009)
A tome sto u azilu ne postoje osnovni uslovi za rad niko ne pise. Nemaju sredstva za higijenu , imaju 3 kante i 4 metle za odrzavanje cistoce, boxovi se ne peru , vec se tek operisane zivotinje spustaju na beton pun fecesa, zivotinje se ne hrane redovno ... Struja nije prikacena vec se pozamljuje , nema pritiska vode, nemaju cak ni par klesta da se nekim psima skinu lanci oko vrata. Oni su bez osnovnih sredstava za rad krenuli u akciju , a sto ce psi da ispastaju nikom nista . Ko ce o tome da pise???!!!!!
Milica (03/11/2009)
Azil nema dozvolu za rad. U ovoj zemlji se legalizuje bespravna gradnja, svako radi sta hoce, pa sta će azilu dozvola za rad? Necu da ponavljam kometnar koji je vec napisan. Mogu samo da se pridruzim i da dodam da su uslovi za postoperativni takvi da ih ni jedan veterinar ne bi preporucio vlasniku svog pacijenta kome je naplatio operaciju. Ali, koga briga za ulicne pse?
Miki (03/11/2009)
Objekat, jedinstve u Evropi, a radi bez upotrebne dozvole.Tehnicki prijem nije izvrsen,te ne cudi da nema struje, vode, grejanja, a da ostalo i ne pominjemo. Nadlezni se slikaju, a o pravom stanju se cuti. Zasto? Zbog cega se prave kardinalne i bespotrebne greske. Kakva Evropa, mi smo jos u srednjem veku, dzaba gradimo "kule i gradove".
mina (03/11/2009)
osi su u katastropfalnom stanju.polumrtvi,bolesni,jedan je krvavio na smrt da nije na vreme primecen bila bi druga greska te divne organizacije iz nemacke

Sa:
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?category=&id=63775

Kako si uspela da dođeš do linka ovog članka? Ja nisam. :rumenko:
Ostavio komentar. :(

P.S. Ah, "search" funkcija. Ponekad sam sebe iznenadim koliko sam glup. :rumenko::rumenko::rumenko:
 
moram opet pitati.da li protestne poruke treba slati sekretarijatu zastite zivotne sredine?pitala iznad. nema jos odgovora.
pa da proverim.
mislim da treba pravu sliku o azilu slati na mnoge adrese.
mozda nesto bude od toga.
treba verovati.
 
Caliburn,

ni ne slutis koliko je korisno ono sto si ti postavio. Kod tebe se vidi cela fotografija, na mom linku je kropovana. A za novu prijavu nam je bas bila potrebna cela.

Keti Li,

Sekretarijat za ekologiju nema nista sa zoohigijenom, jer je zoohigijena prebacena planom g.Terzina u Sekretarijat za stambeno-komunalne poslove koji se nalazi u Golsfortijevoj. Pomocnik sekretara je g.Terzin, dvm i zaduzen je i odgovoran za zoo higijenu. No, ne vidim da se zalbom njemu moze ista promeniti, istina ne moze ni da skodi. On apsolutno stoji iza ove akcije i daje joj punu podrsku. g.Terzin na fotografijama i u desavanjima vezano za Rakovicu ne vidi nista neprihvatljivo. To cak postoji u nekoj uvijenoj formi i napismeno.
Mozda je korisno pisati g.Djilasu i traziti smenu i odgovornost g.Terzina posle ovoga u Rakovici.
 
@ Anasara - Svaki podatak koji izneses je koristan, bar meni.
@ Caliburn - Informativni postovi. Daju odgovore na neka pitanja koja sam postavila par dana ranije.

Hvala obema (i svima ostalima) na korisnim informacijama).

Planiram da napravim kraci tekst + slike i prosledim pismeno na vise adresa. Ne znam koliko ce pomoci, ali bar da ne cutim kao mutava kada je iz prilozenog jasno koliko ovo sto gledamo i citamo zadnjih dana o Rakovici nije u redu.
 

Back
Top