Ауторство Светог Писма

I ovim si pobila sola skripturu što je i bio moj cilj. Hvala.
nisam nista pobila za sve postoje dokazi

citaj sama Biblija ti dokazuje

1. Korinćanima​


1 Od Pavla, Božjom voljom pozvanog da bude apostol Hrista Isusa, i našeg brata Sostena,
2 Božjoj skupštini u Korintu, vama koji ste posvećeni u jedinstvu sa Hristom Isusom, pozvani da budete sveti, kao i svima po raznim mestima koji veruju u* Gospoda Isusa Hrista, njihovog i našeg Gospoda:

sta mislis kako se doslo do istine ako nema dokaza?

evo dalje


2. Korinćanima 1​


Od Pavla, koji je Božjom voljom apostol Hrista Isusa, i od Timoteja, našeg brata, Božjoj skupštini u Korintu i svima svetima koji su u celoj Ahaji:


2 Neka vam Bog, naš Otac, i Gospod Isus Hrist daruju nezasluženu dobrotu i mir.

jel pise pise
 

Otkrivenje 1​


Otkrivenje* Isusa Hrista, koje mu je dao Bog, da pokaže svojim robovima ono što će se uskoro dogoditi. On je poslao svog anđela i preko njega pokazao to u znakovima svom robu Jovanu,
2 koji je posvedočio o Božjoj reči i o svedočanstvu Isusa Hrista – o svemu što je video.
3 Srećan je onaj ko čita* i oni koji čuju reči ovog proročanstva i koji se drže onoga što je u njemu napisano, jer je blizu vreme da se to ispuni.
 
Čitao sam da je to valjda jer jevanđelisti nisu htjelo sebe da stavljaju u prvi plan.
hm, a ko drugi bi trebao da je u prvom planu, ako ne oni?
gde si citao?
p.s. mislis da sam ja adam prvi covek jer mi treba da budem u prvom planu? kako moze mojsije ili neki svetitelj bolje da zna od mene, adama, sta je bilo u vrtu,. koje je drvo usred vrta bilo itd?
 
ok, neces da saradjujes, ne moras, tvoja stvar - ne veruju svi, i nisu u istoriji, i ja licno;
dakle, imamo autora, nemamo autore, prosto kao pasulj, ... imas odgovor, ili nemas? zasto vise verujemo kada nemamo, nego kada imamo autora? eto, pitanje je prosto.
Imamo autore i za jevanđelja samo njihov identitet potiče iz Predanja Crkve a ne iz samog teksta.
 

Back
Top