Auto - radionica, potraznja delova

Da li možeš ovo da objasniš lepo? Da li treba uvek preko 3000 da se menja? Ili u rasponu 1800-3000?

Pa zavisi do koliko obrtaja ti ide.

Tačno koji je motor .... nisam ja neki stručnjak za to, uglavnom je najbolje da sam osetiš, da vidiš koliko je dovoljno motoru obrtaja da krene ....

Meni obrtaji idu od nekih 900 na leru do 5000 .... 6 brzina .... u 4500 je već crveno ... kad vozim žešću vožnju, idem do 4500.... po gradu zavisi, otprilike ga šaltam na 2500 .... nekad kad kuliram opuštenu vožnju ne preko 2000 .... po otvorenom putu idem do 3000 ... zavisi sve od raspoloženja :D
 
zašto par godina? Misliš da se šaltanjem na 2000 obrtaja šteti motoru?

Ne steti, ne moj sve komentar uzimati zdravo za gotovo, znas li valjda da vozis, ne znam koliko imas godina ali to svaki vozac treba da zna a ne da pita. Sta bi bilo da ti ne pokazuje obrtaje moto.kako bi se onda snasao? Po zvuku motora, posto bas pitas na koliko obrtaja, neko ti je vec rekao gore, zavisnosti kako si raspolozen da vozis, brze , sporije,pa gradu... uglavnom do 3000-3200 mozes da ga vozis, novi dizelasi vuku dobro vec iz malih obrtaja tako da ti je dovoljno do tih obrtaja, inace isto ti je neko rekao, saltas po gradu na 2000,2500 ne treba ti vise.
 
Да ли постоји неки део, везано за климу у колима, који се зове пресостат или тако нешто, углавном неки "стат" је на крају речи????
Ima, evo kako izgeda.
84344ddcc2665f05217f4f4510d424d8.jpg
 
Postoji presostat i njegova uloga je da na odredjeni pritisak (7-8 bara) aktivira kvacilo klime tako sto mu dovede +12V (kada ukljucis klimu cuje se skljocanje), a svrha mu je zastita kompresora.
Ako imas dovoljno gasa (tj. odgovarajuci pritisak), kao privremeno resenje mozes i da prespojis kabal koji ide u i iz presostata i 12V dovedes direktno na kondenzator.
 
sta nevalja golf 2 disel. juce prilikom zamene levog lezaja ustanovljeno je da su plocice na diskovima koje su presle 15000km skoro dosle do metala, dok je na drugoj desnoj sve ko novo. na levoj strani pored lezaja otisla i glavcina. dal klip neradi kako treba ili je nesto drugo.majstor je sve zamenio pa se bojim da posle 15000km nebude ista prica. :dontunderstand::hvala::hvala::hvala:
 
sta nevalja golf 2 disel. juce prilikom zamene levog lezaja ustanovljeno je da su plocice na diskovima koje su presle 15000km skoro dosle do metala, dok je na drugoj desnoj sve ko novo. na levoj strani pored lezaja otisla i glavcina. dal klip neradi kako treba ili je nesto drugo.majstor je sve zamenio pa se bojim da posle 15000km nebude ista prica. :dontunderstand::hvala::hvala::hvala:
ne brini
pločice su ti se i potrošile ranije zbog oštećenog ležaja i glavčine.
 

Back
Top