Ateizam

Hrišćani su verni koji slede Hristovu Reč i nauku jevanđelja..Svi koji nisu hrišćani su dokaz takođe Božijeg postojanja i premudrosti jer svojom slobodnom voljom pristaju da prate Hrista ka Carstvu Nebesnome ili odbijaju da idu za Njim...
Da u veri nema statike već samo napredovanje ili pad u tamu greha dokazuje i proganjanje onih koji za Hristom krenuše od strane onih koji po slobodnoj volji odlučiše se za privremeni život a ne večni...Jer greh mrzi svetost i mrak ne trpi svetlost....

Imas dve svoje teme pa tamo pisi kolko oces.

Ako i ovde pocnes sa baroknim ikonama roknucu se :dash::dash:
 
Ovo si prepirsao iz Wikipedie...Inace tu je napravljena greska u definiciji,jer normalno tu Wikipediu imaju pravo svi sa neta da pisu,pa makar pisali i netacno...Tu bih napomenuo raspravu Karla Marksa i jos jednog filozofa,trenutno sam zaboravio o kome je rec..Daklem taj filozof je optuzio Marksa da je nevernik,ali Marks mu je rekao sledece- I ja i Vi smo vernici...Ja verujem da bog ne postoji,a Vi da bog postoji...Iz cega sledi da ne postoje nikakva dva ateizma,po kome se ateisti dele na vernike i nevernike,vec jedan ateizam gde se veruje da boga nema...

Тачно 100% :ok:
 
Svako ima pravo da veruje i ne veruje.
Ne vidim razlog za nervozu.
Ako ja ne verujem ,mislim da trebam da postujem one koje veruju.Naravno,da ne prelazi granice,sve sto prepasta u opsednutost ili fanatizam nikako ne moze biti dobro.
Nikada ne bih rekla ruzno o Bogu,ili bilo cemu svetom,i o bilo kom bogu,samo zato sto ne verujem u neke stvari.
Mozda je to postovanje,mozda sujeverje,ne znam.
 
Svako ima pravo da veruje i ne veruje.
Ne vidim razlog za nervozu.
Ako ja ne verujem ,mislim da trebam da postujem one koje veruju.Naravno,da ne prelazi granice,sve sto prepasta u opsednutost ili fanatizam nikako ne moze biti dobro.
Nikada ne bih rekla ruzno o Bogu,ili bilo cemu svetom,i o bilo kom bogu,samo zato sto ne verujem u neke stvari.
Mozda je to postovanje,mozda sujeverje,ne znam.

Kod mene je postovanje ali ne prema bogu nego prema ljudima koje znam :cool:

Pitanje za kolege ateiste:

Da li ste primetili da cesto vernici nazivaju ateiste nemoralnim?

Kao da smatraju da covek ne moze da prati svoju savest bez pomoci svevisnjeg?:think:
 
Ne mislim :rtfm:

Religijski stav i organizovana religija nisu isto:rtfm:

Не знам баш да ли би се безбожништво могло назвати "религијским ставом" - јер ви сте ПРОТИВНИЦИ религије, антирелигиозни а пошто сте у том свом ставу потпуно организовани (а и сам знаш како ми називамо противнике Божије) и окупљени у некакве марксистичке и дарвинистичке покрете - може се и другачије тумачити.
 
Не знам баш да ли би се безбожништво могло назвати "религијским ставом" - јер ви сте ПРОТИВНИЦИ религије, антирелигиозни а пошто сте у том свом ставу потпуно организовани (а и сам знаш како ми називамо противнике Божије) и окупљени у некакве марксистичке и дарвинистичке покрете - може се и другачије тумачити.

Nisu svi ateisti komunisti :)

a ja sam samo teorijski komunista :)

Znam da u praksi su komunisti ljudi a zato ljudi nisu komunisti :mrgreen:

Hocu reci ljudi su previse sebicni da bi bili komunisti :mrgreen:

A koji su to darvinisticki pokreti?:dontunderstand:
 
Не знам баш да ли би се безбожништво могло назвати "религијским ставом" - јер ви сте ПРОТИВНИЦИ религије, антирелигиозни а пошто сте у том свом ставу потпуно организовани (а и сам знаш како ми називамо противнике Божије) и окупљени у некакве марксистичке и дарвинистичке покрете - може се и другачије тумачити.

Pogrešno. Ako neko NE VERUJE ne znači da je PROTIVNIK i to na kraju krajeva i nije suština ateizma. Dalje, o kakvim to organizacijama pričaš? Odakle tebi ili bilo kom drugom hrišćaninu pravo da osudjujete ono što vam se ne dopada?
 
Apsolutno nije tačno.Da li ti imas pravo da se izjašnjavaš kao vernik?Imaš.Isto tako moje je pravo da se izjasnim kao persona koje NE veruje.

Ja govorim sa eticke filozofske strane...Daklem ta definicija nije tacna da postoje ateisti koji su nevernici i ateisti koji su vernici da necega nema...Kao sto postoji informacija,a ne i dezinformacija,tako postoji vernik,ali ne i nevernik...Jel malo jasnije?
 
Kod mene je postovanje ali ne prema bogu nego prema ljudima koje znam :cool:

Pitanje za kolege ateiste:

Da li ste primetili da cesto vernici nazivaju ateiste nemoralnim?

Kao da smatraju da covek ne moze da prati svoju savest bez pomoci svevisnjeg?:think:

U RL baš ne da li zbog izbora ljudi sa kojima kontaktiram ili prosto ljudi zarad pristojnosti nisu iskreni.Što se tiče morala ja baš nisam pristalica toga da je moral univerzalna kategorija.Moral je svakako promenljiv što se i vidi kroz različite istorijske periode i podneblja.Za jednog čoveka iz Evrope možda nije moralno ono što je moralno jednom afričkom plemenu takođe važi obrnuto.Moral donekle ima i biološko uporište.Ja bih to nazvala samoregulativni mehanizmi radi opstanka zajednice kao i same jedinke.
 
U RL baš ne da li zbog izbora ljudi sa kojima kontaktiram ili prosto ljudi zarad pristojnosti nisu iskreni.Što se tiče morala ja baš nisam pristalica toga da je moral univerzalna kategorija.Moral je svakako promenljiv što se i vidi kroz različite istorijske periode i podneblja.Za jednog čoveka iz Evrope možda nije moralno ono što je moralno jednom afričkom plemenu takođe važi obrnuto.Moral donekle ima i biološko uporište.Ja bih to nazvala samoregulativni mehanizmi radi opstanka zajednice kao i same jedinke.

ja kad kazem moral ne mislim na opsti drustveni moral.

Ja moralom smatram - ne cini drugima sto ne zelis da drugi cine tebi :cool:
 

Back
Top