Astrologija smrtni greh

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
LPhoklica:
ZILOT IZ CACKA:
Pa mogu li da napravim horoskop u nekom manastiru? :)

Možeš naravno, ali zašto bi to radio kada možeš i kući ili kod astologa?
Astrolozi veruju u Boga, i češće idu u crkvu od onih koji sebe nazivaju vernicima. Ali to ne znaš, jer ih nisi nikada saslušao.
Kod svakog gatara ima vise ikona u kuci nego u crkvi.Aj da budem fin i da kszem da su zvezdari u najmanju ruku prelesceni,obmanuti od strane :evil:
 
ZILOT IZ CACKA:
Mada mnogi da im je horoskop, gatanje,vracanje ,ustvari zezanje,ne shvataju da im se taj flert sa zvezdama racuna kao tezak greh!Da li smo sprmni ostaviti veru nasih predaka,jedinu od Boga datu.radi razonode? :roll:

СЛАЖЕМ СЕ АСТРОЛОГИЈА ЈЕСТЕ СМРТНИ ГРЕХ И ТО ОПАСАН ЗАТО ШТО СЕ КОД НАРОДА ПРОВУКАО КАО РАЗОНОДА.
Папа нам је ту добро завукао.
 
...I da je greh nije smrtni, pre ce biti da je taj tvoj verski fanatizam greh... Pop moze da mi kaze da je to u redu samo da ne preterujem a neki samozvani ko ti da nam soli pamet. Uostalom nasa pravoslavna vera je tolerantna pa kakav si ti to hriscanin kad ides i upires prst u nekog i osudjujes druge samo zato sto su drugaciji i i interesuju se za neke stvari za koje se ti ne zanimas. Prihvati razliku i pusti druge da zive. A ko ti je reko da oni koji "gataju" ne veruju u boga, ne idu u crkvu i ne slave slavu? To uopste nije tacno!
Prosiri svoj pogled na svet. :roll:
 
1.gif
 
mague:
...I da je greh nije smrtni, pre ce biti da je taj tvoj verski fanatizam greh... Pop moze da mi kaze da je to u redu samo da ne preterujem a neki samozvani ko ti da nam soli pamet. Uostalom nasa pravoslavna vera je tolerantna pa kakav si ti to hriscanin kad ides i upires prst u nekog i osudjujes druge samo zato sto su drugaciji i i interesuju se za neke stvari za koje se ti ne zanimas. Prihvati razliku i pusti druge da zive. A ko ti je reko da oni koji "gataju" ne veruju u boga, ne idu u crkvu i ne slave slavu? To uopste nije tacno!
Prosiri svoj pogled na svet. :roll:
1.gif
 
ZILOT IZ CACKA:
Mada mnogi da im je horoskop, gatanje,vracanje ,ustvari zezanje,ne shvataju da im se taj flert sa zvezdama racuna kao tezak greh!Da li smo sprmni ostaviti veru nasih predaka,jedinu od Boga datu.radi razonode? :roll:
:roll: Toliko mi je muka od takvih osoba kao sto si ti,niti znas nesto o istoriji nasih predaka,niti znas nesto o Bogu a o Astrologiji i da ne spominjem...reci ti meni prijatelju,za tebe je zemlja jos uvek ravna?
Ja sam cenjeni ikonopisac,istovremeno i astrolog,ne budi ogranicen.Prvo se obrazuj,procitaj nesto vise osim bukvara,rezonuj malo pa da diskutujemo o veri i astrologiji.Na kraju krajeva razumem te ja,primitivizam(poriv koji posedujemo u ljudskosti i nasem umu)kod nekih kao sto si ti deluje tako da se plasis svega sto ti je nepoznato i nedostizno(intelektualno u tvom slucaju).Bolje radi nesto produktivno umesto sto napadas nesto sto ne razumes a pri tom se nisi ni potrudio da saznas sta je to Astrologija.
 
Khirona:
ZILOT IZ CACKA:
Mada mnogi da im je horoskop, gatanje,vracanje ,ustvari zezanje,ne shvataju da im se taj flert sa zvezdama racuna kao tezak greh!Da li smo sprmni ostaviti veru nasih predaka,jedinu od Boga datu.radi razonode? :roll:
:roll: Toliko mi je muka od takvih osoba kao sto si ti,niti znas nesto o istoriji nasih predaka,niti znas nesto o Bogu a o Astrologiji i da ne spominjem...reci ti meni prijatelju,za tebe je zemlja jos uvek ravna?
Ja sam cenjeni ikonopisac,istovremeno i astrolog,ne budi ogranicen.Prvo se obrazuj,procitaj nesto vise osim bukvara,rezonuj malo pa da diskutujemo o veri i astrologiji.Na kraju krajeva razumem te ja,primitivizam(poriv koji posedujemo u ljudskosti i nasem umu)kod nekih kao sto si ti deluje tako da se plasis svega sto ti je nepoznato i nedostizno(intelektualno u tvom slucaju).Bolje radi nesto produktivno umesto sto napadas nesto sto ne razumes a pri tom se nisi ni potrudio da saznas sta je to Astrologija.
:shock: NOSIS LEGION BATICE.......
 
ZILOT IZ CACKA:
Khirona:
ZILOT IZ CACKA:
Mada mnogi da im je horoskop, gatanje,vracanje ,ustvari zezanje,ne shvataju da im se taj flert sa zvezdama racuna kao tezak greh!Da li smo sprmni ostaviti veru nasih predaka,jedinu od Boga datu.radi razonode? :roll:
:roll: Toliko mi je muka od takvih osoba kao sto si ti,niti znas nesto o istoriji nasih predaka,niti znas nesto o Bogu a o Astrologiji i da ne spominjem...reci ti meni prijatelju,za tebe je zemlja jos uvek ravna?
Ja sam cenjeni ikonopisac,istovremeno i astrolog,ne budi ogranicen.Prvo se obrazuj,procitaj nesto vise osim bukvara,rezonuj malo pa da diskutujemo o veri i astrologiji.Na kraju krajeva razumem te ja,primitivizam(poriv koji posedujemo u ljudskosti i nasem umu)kod nekih kao sto si ti deluje tako da se plasis svega sto ti je nepoznato i nedostizno(intelektualno u tvom slucaju).Bolje radi nesto produktivno umesto sto napadas nesto sto ne razumes a pri tom se nisi ni potrudio da saznas sta je to Astrologija.
:shock: NOSIS LEGION BATICE.......
:lol: Kao sto ranije spomenuh ispod casti je i raspravljati sa tobom kad si intelektualni hendikep..."BATICE?!"
 
Khirona:
ZILOT IZ CACKA:
Mada mnogi da im je horoskop, gatanje,vracanje ,ustvari zezanje,ne shvataju da im se taj flert sa zvezdama racuna kao tezak greh!Da li smo sprmni ostaviti veru nasih predaka,jedinu od Boga datu.radi razonode? :roll:
:roll: Toliko mi je muka od takvih osoba kao sto si ti,niti znas nesto o istoriji nasih predaka,niti znas nesto o Bogu a o Astrologiji i da ne spominjem...reci ti meni prijatelju,za tebe je zemlja jos uvek ravna?
Ja sam cenjeni ikonopisac,istovremeno i astrolog,ne budi ogranicen.Prvo se obrazuj,procitaj nesto vise osim bukvara,rezonuj malo pa da diskutujemo o veri i astrologiji.Na kraju krajeva razumem te ja,primitivizam(poriv koji posedujemo u ljudskosti i nasem umu)kod nekih kao sto si ti deluje tako da se plasis svega sto ti je nepoznato i nedostizno(intelektualno u tvom slucaju).Bolje radi nesto produktivno umesto sto napadas nesto sto ne razumes a pri tom se nisi ni potrudio da saznas sta je to Astrologija.

Ти ако си иконописац и астролог онда вероватно то кријеш.ТЈ.да си астролог.
А можда иконопишеш ван ЦРКВЕ.

АЈДЕ ПОНОВИ ОВО:
Приклањам се истинитом и једином Христу Богу и верујем у Оца и Сина и Светога Духа, у једну и једнобитну и свету и нераздељну Тројицу. И у телесно провиђење и долазак међу људе. Од Тројице исповедам једног и јединородног Сина и Слово Божје, од Оца рођеног, пре свих векова. Њиме је све постало. Он је, тврдо знам, уистину човек који није одступио од свог божаства, и Он је истинити Бог и истинити човек непомешано, непромењено и неизмењено; у једном саставу и у двема природама сасвим вољно пострадао и телесно распет, при чему је божаство остало непострадно. И погребен и трећи дан васкрсао и на небеса се узнео. И доћи ће у слави да суди живима и мртвима.

И [у] свету Деву Марију која Га је телесно родила и остала Дева после рођења - праву и истиниту Богородицу верујем и говорим, [јер је уистину мајка Бога оваплоћеног, па због тога, Госпођу] и Владичицу, по благодати, читавој твари.

Поклањам се и поштујем и тајно свештенодејствујући код хришћана хлеб и вино, којим се у Божјим службама причешћују. И знам и исповедам и верујем да су тело и крв уистину господа Исуса Христа, претворени Његовом божаственом силом мисаоно и невидљиво, изнад сваког природног поимања, што зна једино Он сам. Па се тако и ја придружујем да се њима причестим, јер су уистину тело и крв [Његова], а на освећење душе и тела и на живот вечни, и на наслеђе царства небесног од примљеног, којима се са вером савршеном причешћују.

И свето Христово крштење чистом и искреном душом и срцем и вером истинитом тражим [да примим], заиста свестан изобилног очишћења и препорода душе и тела.
И [у] часни крст истинитог Христа и Бога нашега, који није сасуд ни труљења ни клетве, него слободе и живота вечног; и знамен који је против смрти и против ђавола победа.

Још и часне иконе, што су: телесног јављања људима Бога Речи, и чисте Деве и Богоматере која је Њега неизрециво родила, и боголиких анђела, и свих светих - као слике праликова прихватам и поштујем и љубим.

А и свете анђеле и све светитеље који су Богу угодили, и Његове слуге и верне угоднике поштујем и славим због части према Њему.
И тако, из све душе и срца и истините воље приступам к вери хришћанској. Ако са лицемерјем и иеискреношћу ово рекох, не са сведушном вером и срцем љубећим Христа, нека будем клет и проклет, и душа моја нека буде стављена са сотоном и са бесима."
 
Nemam razloga da krijem ni jedno ni drugo.Zalosno je to sto se ljudi kao ti okrecu veri fanaticno.Verujem u Boga,nalazi se u ljudima,ne osecam se gresnom sto se bavim astrologijom.Na kraju krajeva nigde Bog nije prekorevao gledanje u zvezde,vec crkva a u crkvu kao instituciju ne verujem.Pa nije li Bog stvorio zemlju,coveka,pa i planete,zasto bi bio greh usmeravati se prirodnim delovanjem.Astrologija je nauka,uticaj planeta na coveka,energija koja je usmerena ka nama i koja utice na nase zivote...Mislim zasto ziveti u slepilu kada mozes sam sebe da usmeris vrlo pozitivno i izbegnes lose stvari i energetska delovanja...Po vama ljudi,zemlja bi jos uvek bila ravna a na mesec nikada ne bismo ni stigli.Svako ima svoj nacin vere u Boga i ovo je vrlo diskutabilna tema za ovaj vid komunikacije a povrh svega nisu svi sagovornici dovoljno inteligentni,obrazovani,vaspitani a ni tolerantni da bih se uopste i raspravljala o veri i Astrologiji.
 
Kao i cela danasnja Srbija,vi veru i nacin verovanja krojite po svome ukusu i zeljama.I naravno ,da ste u vecini,a da li ste u pravu,naravno da niste.Nije u pitanju fanatizam,nego jednostavno to ne ide.Fanatizam bi bio da se sad opet pojavi latinska inkvizicija i spali vas zbog vesticarenja,gatanja,gledanja u buducnost pomocu zvezda.A prava vera uvek je ista neko je primi u srce ,neko hoce da je prilagodi,a neko je odbacuje.Vi se pronadjite........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top