ASTRO CAFFE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U bre Vip, pa tebi je onda gore nego meni. Ali, dobro
tu se verovatno krije odgovor na to shto koristish pisanu rech - Merkur kao dispozitor.

Ja mislim (tako pocinje naglasen blizanac i pokaze prstom uvis!) da sam zbog Bika i Sunce-Venera pocela da pisem ljudima i dalje pisem i uvek cu da pisem jer me izludjuje kad se ja ispisem, ispricam i oni kazu "a sta rece ono.."..e pa onda ja lepo kazem - sve pise..i vise me ne dave!
 
Izvinite Vipi i Stormy,jeste kasno ali nisam mogla ranije da napisem za Jod-posto su knjige kod mene.Evo sta kazu Mardz i Mekevers:
JOD je konfiguracija u obliku slova Y.Sastoji se od dve planete koje jedna u odnosu na drugu cine sekstil,i obe su u inkonjukciji sa trecom planetom.
Kod svakog joda planeta koja dobije dve inkonjukcije postaje ziza i o njoj cesto govore kao o "Bozijem prstu".Potreba za delovanjem potice iz te zizne planete,dok mogucnost za delovanje lezi u dvema planetama koje su medjusobno u sekstilu.Problem joda je cesto u tome sto on dovodi do izvesne nediscipline u misljenju.Pa ipak,"prst" na kraju primorava cvoveka da krene u neku vrstu akcije.
POZZ!
 
Izvinite Vipi i Stormy,jeste kasno ali nisam mogla ranije da napisem za Jod-posto su knjige kod mene.Evo sta kazu Mardz i Mekevers:
JOD je konfiguracija u obliku slova Y.Sastoji se od dve planete koje jedna u odnosu na drugu cine sekstil,i obe su u inkonjukciji sa trecom planetom.
Kod svakog joda planeta koja dobije dve inkonjukcije postaje ziza i o njoj cesto govore kao o "Bozijem prstu".Potreba za delovanjem potice iz te zizne planete,dok mogucnost za delovanje lezi u dvema planetama koje su medjusobno u sekstilu.Problem joda je cesto u tome sto on dovodi do izvesne nediscipline u misljenju.Pa ipak,"prst" na kraju primorava cvoveka da krene u neku vrstu akcije.
POZZ!

E tebe sam cekala dase ukljucis i vidis kako telepatnja radi, sve si mi uradila sta sam 'tela da mi uradis.. Bogami, nisam ja jos zahrdjala..secam se...secam...

Moze komentar za Stormy..(ko mi brani?) - direktno, radi se o meni.. Cinjenica je da je taj jod mozda i prouzrokovao da se rano bacim na astrologiju i pitanja sta tu ima sto se meni ne da i zasto ne bih nasla kako se to vidi i kako se prevazilazi..Eto ga Saturn u 7 polju, iz 4 polja, pocevsi sa majkom koja me je bas mrcvarila sto nisam cerka kakvu je htela i sto su moji interesi bili od ranije sasvim drugaciji, preko muza prvog koji je na sve nacine podrivao moj rad u astrologiji i deteta koje sam morala sama da gajim, pa mrcvarenja koja sam prosla u potrazi za razumevanjem sta je to mojim partnerima koji me bas tako gnjave i ne vide sta radim, sta vidim, sta im pricam..Saturn inicirao sekstil Neptuna i Plutona o kome sam pricala, gde lezi moj rad, moj posao koji se ne zove posao (jer ne radim u firmi!), i vracanje nazad energije koja sluzi za prevazilazenje problema koji su je naterali da krene u akciju.. E sad mi samo ostao Viktor koji je Ovan Jarac, drugo dete(saturn u 7 u Ovnu), pa iz pocetka..nikad kraja zadacima i spoznajama...sad on ometa moj rad i davanje (inkonjukcije ka sekstilu Ne,Pl,Ur) ali nacicemo nacin.. Vidi duso, kako moze da se poveze prakticno ...jasno, onako kako ljudi i traze kad bi da im neko gleda natalnu kartu...
 
Izvinite Vipi i Stormy,jeste kasno ali nisam mogla ranije da napisem za Jod-posto su knjige kod mene.Evo sta kazu Mardz i Mekevers:
JOD je konfiguracija u obliku slova Y.Sastoji se od dve planete koje jedna u odnosu na drugu cine sekstil,i obe su u inkonjukciji sa trecom planetom.
Kod svakog joda planeta koja dobije dve inkonjukcije postaje ziza i o njoj cesto govore kao o "Bozijem prstu".Potreba za delovanjem potice iz te zizne planete,dok mogucnost za delovanje lezi u dvema planetama koje su medjusobno u sekstilu.Problem joda je cesto u tome sto on dovodi do izvesne nediscipline u misljenju.Pa ipak,"prst" na kraju primorava cvoveka da krene u neku vrstu akcije.
POZZ!

Hajde kad si dobra kao uvek, ubaci nam malo nesto sto ima tamo za krst - kvadrat i za t- kvadrat, mozda damo jos neki primer..taman dok ja zavrsim neke privatne stvari i poslice...
 
Meni zacudo svi po kuci pospali,pupu,da ih ne ureknem.
E sada cu stvarno da odem da stavim jednu kaficu(a moze i vise,tj. kuca casti) pa se vracam da iskuckam ono sto ti rece,Samo da mi se dete m]ne probudi,cujem da nesto mnogo lupa nogama u zid.
 
Stigla kafa,e sad....
VELIKI KRST
Kod velikog krsta ili velikog kvadrata radi se o cetiri planete i cetiri kuce;cetiri planete su medjusobno povezane i obuhvataju cetiri oblasti zivota.
Kako veliki krst podrazumeva cetiri kvadrata i dve popzicije,rec je o coveku koji je sposoban za izvanredne napore i aktivnosti.U kom pravcu ce se ti napori ili ta aktivnost odvijati zavisi od toga o kom se kvalitetu i kojim kucama radi.KARDINALNI KRST uvek ukazuje na brzu akciju,FIKSNI KRST na izrazenu odlucnost u akcijama,dok PROMENJIVI KRST zavisi od akcije i reakcije drugih.
KARDINALNI KRST-obzirom da niko ne moze biti stalno aktivan ovaj krst poredi se sa vetrenjacom,sposoban je za izvanredne rezultate i akciju onoga trenutka kada dune vetar,ali je i pre i posle toga prilicno miran.Ukazuje na iznalazenje i resavanje problema.Od triju kvaliteta verovatno je najlaksi kardinalni veliki krst.
FIKSNI VELIKI KRST-najtezi od svih triju velikih krstova.Fiksni znaci su svrhoviti,vole sve da planiraju i da postave dobre temelje za gradnju.Moraju biti automotivisani,iznutra ka spoljasnjem svetu,pa stoga,ako nema nikakvog neometanog toka prema fiksnom krstu,covek moze postati emotivno frustriran.
PROMENJIVI VELIKI KRST-samo pojacava probleme koji su vec svojstveni promenjivim znacima,neodlucnost,rasipanje energije istovremeni rad na ostvarenju potpuno suprotnih ciljeva.Promenjivi znaci oslanjaju se na druge,,priklanjaju se zeljama drugih,neodlucni su ,od svakog traze savete i na kraju naprave jos vecu zbrku u glavi.Bez neometanog toka ovog krsta moze doci do tracenja potencijala.
 
T-KVADRAT-podrazumeva dva kvadrata i jednu opoziciju,sposoban je da dovede u ravnotezu dve suprotne planete,ali treca planete ostaje prepustena sama sebi.Ona cini kvadrat sa dvema planetama ali ako nema opoziciju,postaje dinamicka ziza konfiguracije i obicno odrazava to da covek sam sebe pokrece.Kuca i znak zizne planete imaju veliki znacaj.
KARDINALNI T-KVADRAT-dinamican,brz,smesta stupa u akciju,cak i ako je situacija krajnje opasna.Sklonost mesanja u tudje poslove.Pozitivnim koriscenjem daje veoma pouzdanog i snaznog coveka u svim vanrednim okolnostima.
FIKSNI T-KVADRAT-deluje sporo ali odlucno.Takav covek uvek dobro ispita sve probleme pre nego sto stupi u akciju.ako se ne umesa neki trigon ili sekstil u protok ove konfiguracije covek moze delovati strogo i biti dogmata.
PROMENJIVI T-KVADRAT-obicno ukazuje na to da je covek orjentisan na ideje i ljude.Kako se dobro slaze sa drugim ljudima,lakse mu je da resva svoje probleme,mada tu osnovnu prepreku moze predstavljati neodlucnost i kolebljivost.
Ono prazno mesto u T-kvadratu takodje predstavlja veoma osetljivu tacku i cesto se moze koristiti kao ventil.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top